Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

markyz.

Příběh vskutku nezajímavý, hodně podobný obyčejnému šílenství ale po americku. Přežil jsem fakt, že hlavní hrdina je v životě ten typ člověka, který přímo nesnáším. Ten kterej je přítěž pro všechny aby si žil nějakej svůj " sen ", který bude klíč k nekonečnýmu štěstí. Ale s čim jsem se nesmířil je ta otřesná kamera, která má při každej scéně tendenci přibližovat a oddalovat. Víc jak na dvě hvězdy to nemá. ()

StanislachKo

Celkom milo to preplávalo. Amatérsky pôsobiaca (rozhodne ale nie amatérska) kamera a hudba tematikou "sámdoma" navodili hneď veľmi sľubnú atmosféru, ktorú ešte podškrtol sympaticky mimózny Segel. Že sa vo filme nič prevratné neudeje... bohužiaľ. A taktiež, že je skoro bez deja a jasného cieľa ktorým smerom sa chce vlastne uberať. Ťažko sa stotožňujem s tým, že šlo o komédiu (i keď pozitívne pocity vzbudené). Každopádne súhlasím s tým (a ani sám neviem prečo), že to bolo veľmi príjemné pozeranie. Jo a btw - zaujímavosť pre akčných fandov - tá černoška pomáhala Arnoldovi v Komande, všimli ste si? :) (MILF!) ()

ecceHOMMO

Nový krížovkársky výraz: Hovadina / strata času, na 5 slov = Jeff, ktorý žije s mámou. ....nehorázne ma to nebavilo. ()

Ryuuhei

Trochu divný film, na první pohled alespoň. Ale ono to má svůj jasný důvod i pointu. Drama je sice přitažené za vlasy, nicméně vše dává svůj smysl a poslání filmu je splněno bez typických klišé, což je jen plus navíc. Z toho, na jakou blbost do vypadalo, vypadl slušný průměr s tím, že to ze židle nezvedlo, ale i tak překvapilo. ()

lennyd

Jeff (Jason Segal) i ve svých třiceti letech žije u mámy, a jediné čím se zabývá (kromě hulení dostatečného množství trávy) je to, že sleduje kolem dokola film Znamení a pak hledá znamení ve svém životě. Když mu jednoho dne zazvoní telefon, a v něm se ozve Kevin, Jeff v tom vidí znamení, které předurčí celý zbytek jeho života. A zrovna tento den tomu tak opravdu je - pro něj, i pro jeho bratra i jejich matku je tento den začátkem změny... Tak nějak se mi tento nezávislý filmeček trefil ideálně do nálady - nijak mne nic nebavilo, netěšilo a do toho přišla tato skvělá komedie, která prostě musí člověka pobavit. Tedy pokud člověk není nikterak velký rejpal, kterej ve všem bude hledat (znamení) nelogičnosti. Ale pokud budete tento film brát jako něco, co vás má hodku a půl bavit, budete stejně spokojeni jako jsem já. A možná je znamení, že se mi zrovna tento film líbil, a možná taky není. Prostě kdo chce hledat, najde. A kdo nechce, najde taky. Takže asi tak... ()

hroubek

Žánr indie komedie je mi s každým dalším filmem stále bližší.Naštěstí nebo bohužel jsem jich ještě neviděl tolik, abych mohl říci, že se v nich vyznám.Pravdou, ale zůstává, že Jeff, který žije s mámou je úplně o něčem jiném než říká název.Podle názvu, by se mohlo zdá, že se film bude zaobírat o tom jak si nějaký třicátník pokusí srovnat život, najít lásku a odejít od maminky.Samozřejmě není to zas, tak daleko od pravdy.Přesto je Jeff o něčem jiném.A to, něco možná uvidíte hned a nepřijde Vám, že je to něco extra, nebo jako já až v nádherným závěru, který mě vyloudil úsměv od ucha k uchu.Je to ten typ filmu, který se tváří, že Vám řekne něco co už jste stokrát slyšeli, ale když tak udělá, tak Vám to nebudete vadit a možná Vám to přijde mnohem milejší než jste si z počátku mysleli.Je dobré se zmínit, že film nemá moc společného s obsahem, jelikož je úplně o něčem jiném.Parádní herecké obsazení a herci v netypických rolí, působí příjemným neokoukatelným dojmem.První půlku jsem byl přesvědčený o třech hvězdách, ale pak se změnilo tempo vyprávění a přišlo nádherné finále a já byl na čtyřech hvězdách.Velmi osobitý a dojemný a ne pro každého. ()

Safrine

Film staví především na komediálním umu tří hlavních představitelů, z nichž je nejvýraznější Jason Segel. Na druhou stranu jejich výkony nepodpírá nijak zvlášť výrazná dějová linka. Jeff se honí za jednoduchými přeludy, jeho bratr je nesnesitelný žárlivec a mizerný manžel a jejich matka se cítí osaměle. Alespoň, že Mike se našel… ()

Dreadd

Jeff Who Lives At Home je ve své podstatě nesmírně sympatický film ve svém pojetí k vesmírnému řádu, přesto ale jako celek příliš nenadchne. Film se prezentuje jako komedie, ale z větší části bych děj popsal jako drama a už vůbec bych nesrovnával s produkcí Apatowa. Zda budete zápletku považovat za prvoplánovou a nudnou nebo se vcítíte do Jeffa a zjistíte, že děj se vám snaží říct mnohem víc, to je na vás. Technické zpracování odpovídalo očekáváním, chvílemi se zatřepala kamera, ale nic v toho času moderním profesionálně amatérském hávu, který dokáže spolehlivě zkazit kdejaký zážitek a s přihlédnutím k nižšímu rozpočtu se dá odpustit. Stejně tak velmi jednoduché a neustále se opakující hudební téma je překvapivě funkční, což ani nemuselo být úplně záměrné. Jason Segel opět nezklamal, nejen, že je skvělým komikem a hudebníkem, ale jeho talent je mnohem širší. ()

Henk123

Film určitě není pro velkou škálu diváků, málo komu se zalíbí, ale ten, kdo si v tom najde svůj smysl, si z filmu odnese příjemný zážitek, který tento 83 minutový snímek nabízí. V zkratce je to o chlápkovi, jenž je v životě neúspěšný, působící tragickým životně zklamaným dojmem, jenž okolo sebe nerozdává mnoho optimismu. Jedná se o člověka jenž v každém kousku bytí sebe sama a všech malicherností, jenž lidské oko stěží prohlédne, vidí ozubená kola osudu jenž do sebe zapadají a cestou propletených znamení vidí svůj osud ve vyšší smysl bytí k němuž byl předurčen. Jeho ideologie je, jdi po znameních jenž Ti svět nabídne a dostaneš se do cíle jenž Ti osud přichystal. Právě toto působí velice depresivně, jelikož to vypadá jako, kdeby se malý jezevčík honil za svým ocasem s iluzí, že jej jednoho dne dostihne. Závěr filmu bych hodnotil duševním naplněním, že člověk může dosáhnout v cíle jenž věří, ačkoliv jsou sebevíc bláznivá a okolím nechápána. Věř sám sobě a osud Ti přichystá to po čem toužíš. Takže tak. Mile mne překvapil Jason Segel, jenž svou roli zahrál v mých očích perfektně a ačkoliv ho znám spíše z komediálně založených snímků, tak jsem mu tuto vážně hranou roli skálopevně věřil. DOPORUČUJI ! ()

DeathTheKid

Myšlenka filmu je opravdu upřímná a možná jen to mě nutilo se dívat dál a to i přes formu, jakou byl Jeff natočen. Kamera to celé vedla i když někdy byl zoom opravdu na místě, ale to tak 5x ne-li méně. Škoda, protože s lepším rozpočtem to mohl být pěkný snímek. ()

jefff

Zajímavý nezávislák s povedeným obsazením ústřední dvojice bráchů. Ňoumes Segel a blbec Helms vytvořli hodně specifickou hořko/komediální podívanou. An Susan Sarandon nehraje špatně, i když ta její příběhová linka mě moc nebrala. Jeff je ale slušný film, který však stačí vidět jednou. ()

Firebug

No nejspíše další z filmů, jehož zaškatulkování mezi komedie mu dost možná ubližuje. Já jsem se zasmál hned několikrát, ale vetšinu stopáže jsem se spíše usmíval a i během řady dramatických scén jsem se zkrátka skvěle bavil. Je to krásně pozitivní, ale né sladce klišoidní. Kombinuje to celou řadu žánrů, od huličské komedie přes drama k romaci, ale všechno to bere tak trochu jinak a po svém. Je-li vám navíc blízká filosofie Paula Coelha a jeho Alchymisty, máte se na co těšit. Jason Segel je skvělý, a to říkám jako člověk, který nemá rád HIMYM (od 5. série) a postavu Marshalla přímo nesnáší (od 4. série). Pro mě je Jeff who lives at home nadprůměrnou indie komedií a všem, kteří mají s tímto žánrem zkušenosti, ji tímto vřele doporučuji. ()

sedm.1

Ačkoli Hollywood nabízí nepočitatelné množství sympaťáků, u mě osobně vítězí ne zas až tak profláklý ksicht, a to právě Jason Segal. Ten kluk je totiž pokaždé tak neskutečně uvěřitelnej, pohodovej, reálnej, obyčejně lidskej, prostě tak normální, že tím vždy „nakazí“ zároveň i celý film, který pak díky tomu působí ve výsledku stejně, jako právě Jason, tedy pohodově, reálně a lidsky. A to je vážně ojedinělý dar, kterým v zámoří nedisponuje snad už nikdo jiný. A tento snímek je toho jasným důkazem. Jinak se ale v podstatě jedná o malý, nenápadný, klubový filmík, bez větších ambicí, se zápletkou sice poměrně originální, ovšem ne až tak výraznou, postavami spíše zvláštními, ovšem vůbec ne nudnými, každopádně na mě celá ta podívaná ohromně zapůsobila, a to jak velice silně emočně, tak ke konci dokonce upřímně dojemně, s mnoha úžasnými momenty, vystřiženými jako z každodenního života každého z nás. Žánrově jde jinak o odlehčené drama, které ovšem funguje prakticky ve všech ohledech, zároveň je to i stylově na vysoké úrovni, zkrátka Jason Segal opět zabodoval, já se díky němu slušně bavil a dostal jsem se díky Jeffovi i do velice pozitivní a optimistické nálady. Díky :-). ()

Piratek

Tento film je jak zábavný tak dojemný. Na festivalu v Karlových Varech jsem si ho vybral hlavně z důvodu, že ho přišla uvést hlavní herečka tohoto snímku Susan Sarandon osobně. Moc mě zaujala, hlavně svým vtipem. ()