Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

Sofia

Trailer i hype kolem tohoto filmu nalákají diváky na napínavý sci-fi thriller, ze kterého se ale nic nekoná. Ve filmu se toho prakticky moc neděje, atmosféru strachu se nepodařilo vytvořit. Hlavní protagonista je absolutně nesympatický a celou dobu jen mele samé kraviny (uprostřed infektované zóny se strašně diví, proč jejich průvodci mají zbraně?) a film prokazuje značné logické slabiny (kde se vzala ta pyramida na hranici Mexika a USA?). Plusem se mi zdála jen sympatická Whitney Able a taky fakt, že konečný výsledek vůbec nevypadá tak levně, jak by se podle rozpočtu mohlo zdát. A proč to vlastně nazvali Monsters, když celou dobu o nich mluví jako o "creatures"? ()

ARI50

Hodně zajímavý příběh od dvou lidech , kteří se spolu pokoušejí přežit a dostat se zpět domu, přes málo monster a příšer to tenhle páreček zachránil, podle mně dobře z propracovaný snímek můžu jsi ho vynachválit. Každý by čekal obří útoky monster a podobně ale tady se film více zaměřuje na prožiti cele situace dvou lidi takže kdo čeká velké masakry a velký nespočet monster se nedočká. Což pro mě překvapení že zaujalo. ()

Dharter

Jedná se o kombinaci Spielbergovy Války světů a Districtu 9 (a to nejen proto, že v tomhle filmu jsou mimozemšťané). Pokud se rozhodnete na film podívat, je vhodné vydržet až do konce. Já už chtěl sledování ukončit, poté, co jsem slyšel od amerického páru: žena „Co říkají ti lidé, u toho domu?“ (oba byli vzdáleni od nich 50 metrů); muž „Nevím, neslyším je.“; po pár minutách však je jasné vysvětlení. _ _ _ Když se pár potká se žoldáky, byl záměr tvůrců nás zmást. Nežádoucí úsek, ve kterém se řeší, jestli ti dva se k sobě hodí, je pouze přípravou na pochopení filmu. Když sledujeme > 70 minutu obsahujíc Chichén Itzá, je nutnou podmínkou, znát záměr tvůrců. Rád bych to sem napsal, podělil se, ale pak byste vše věděli. Takže, kdo nezná záměr, a nepochopil, má smůlu, no. _ _ _ Vyvrcholení filmu čeká pouze pro ty, kteří pochopili záměr tvůrců. Když film dokoukáte, je vhodné provést ještě jednu miniaturní činnost - tedy pustit si první minuty filmu. :) ✔ ()

MáŠa

Zajímavě udělané, ale lehce nudné. Trošku by mě lákalo vidět víc z toho, co se dělo někde v infikované zóně. Ale chápu, že na to nebyly peníze. Znova asi vidět nepotřebuji, když už vím, že za oponu se moc nedostanu. A toho napínání mohlo být taky víc. Tohle je skoro až romantický příběh. ()

luka4615

Tomuhle vážně někdo říká horor? Oceňují skvělou atmosféru a to, jak na mě film působil, nicméně hororové prvky se pravděpodobně někam ztratili a připomínalo mi to spíše nějaký cestopisný dokument s romatickým přesahem hlavních dvou protagonistů. ()

JASON_X

Vlastně mi ta sporadická účast mimozemšťanů ve filmu o mimozemšťanech nakonec vůbec nevadila. Ani jsem neřešil ono infantilně politizující podobenství mezi fiktivní Infikovanou zónou a reálnou zdí mezi Mexikem a USA - jakožto Evropanovi je mi do téhle zdi i do její kritiky buřt (a navíc bych rád viděl podobnou zeď napříč Středozemním a Černým mořem). Prostě jsem si jen skvěle užil jednu nízkorozpočtovou softovou scifárnu a nostalgicky u ní zavzpomínal na nějaká ta moje dřívější klubová kina a Febiofesty a tak. Atmosféra vtahující a realistická, děj meditativně pomalý, herci (i neherci) přesvědčiví a sympatičtí, ruční kamera vcelku snesitelná. Takže mi ke kritice zbývá jen jedna malá prkotina, a to ta, že Guatemalská džungle s mayskými pyramidami má k polopouštní krajině severního Mexika fakt hodně hodně daleko. Ale kdo by si s tím u oddechového artového béčka lámal hlavu, že jo... A navíc ve filmu jde přece o podobenství a vztahy, ne o konkrétnost a doslovnost. Chtěl jsem dát čtyři, ale závěrečná noční scéna páření (nebo čeho) přerostlých bioluminiscenčních trifidů byla tak nádherná a působivá, že mě celého nějak očarovala nebo co. ()

Sawy

Což o to,Monsters jsou takový chudší bratříček Války světů nebo Cloverfieldu,ale rozhodně zajímavý chudší bratříček.Vzhledem k prostředkům,které měl režisér Gareth Edwards k dispozici mě tento film fascinuje ještě víc než District 9.Tam se za třicet milionů povedlo natočit regulérní blockbuster,ale tady doslova za pár šupů vznikl podnětný a působivý film,kde sice člověk z oněch "návštěvníků" zase tolik neuvidí,ale vždyť už od Čelistí víme,jak je to s tou přítomností potvor na obrazovce.Hodně lidí si stěžuje,že je film o ničem.Není tam ani akce,ani moc napětí.Ale já bych to viděl spíš jako road movie,kde se občas objeví něco,co není tak úplně pozemského charakteru.Díky dobrým postavám a spoustě velmi působivých scén jsem se rozhodně nenudil a přestože film má nějaké ty mouchy (někdy masařky) typické pro nezávisláky tohoto typu,klady (civilnost) a příslib do budoucna v podobě nadaného režiséra jsou pro mě silnější.Jestli bude Gareth Edwards opravdu točit Godzillu,rozhodně si ji nenechám ujít. 75 % ()

Morholt odpad!

Mexiko terorizují obří chobotnice z vesmíru. Ale ty se objevěj v záběru celkově tak necelou půl minutu. Zbytek je o tom, jak se chlap snaží dostat holku z mexický karantény. Takže vlastně choděj, koukaj, fotěj a tak. Cestopis ze Sahary by byl zábavnější. ()

Richie666

Nejde o to, že jsem neviděl monstra všude kolem nebo že vypadala celkem směšně. To naopak oceňuji, protože po ostatních stránkách to neobstálo už vůbec. ()

Lacike

J*A*S*M to vystihol perfektne. Prave ta cestopisná cast z trochu ineho sveta ma na tomto filme bavila. Bohuzial tvori len pozadie pribehu, ktory ma absolutne nezaujal kvoly fadnym postavam. Fakt mi bolo jedno, co sa s nimi stane a to je zle. Nie som nasraty z toho co tento film neponúka ako vela uzivatelov, ktory davaju odpad, ale som sklamany pretoze to, co tento film ponuka nie je na dostatocnej urovni. ()

maseer2

i přes mírné zklamání smekám před režisérem, protože tohle natočit za pouhých 15 000* dolarů..... to je zkrátka něco :) vzhledem k nízkému rozpočtu je pak logické, že film staví především na atmosféře (a nikoli na efektech).. ani ta ale bohužel není taková, aby diváka přikovala do sedadla - spíš naopak.. přesto ale jde o slibný počin a já jsem moc zvědav, co nám pan Gareth Edwards naservíruje příště :)) ... *dneska (27.3.2013) jsem se zrovna náhodou dočetl, že film nestál 15 000 dolarů, ale 500 000.. jen aby bylo jasno :) ()

Caszidy

Netradičně komorní sci-fi snímek s monstry, z nichž toho vlastně(a celkem očekávaně) moc neuvidíme. Monsters v sobě kombinují prvky road movie, love story, thrilleru a to vše překvapivě funguje velice dobře. Velice civilní vyznění podtrhují neokoukaní herci a opravdu nádherné přírodní scenérie. Podobný snímek tu dlouho nebyl a vzhledem k tomu, že i přes nízké náklady toho asi příliš nevydělá, zase dlouho nebude. ()

Tommassi3

"Na něco se tě zeptám.. Víš, kolik platí společnost tvýho otce za fotku dítěte zabitýho tím tvorem ?? 50.000,- dolarů !! A víš, kolik platěj za fotku šťastnýho dítěte ?? Nic !!" ()

Baxt

Gareth Edwards určitě nekončí. Minimalističtí (ne)herci, výborná práce s atmosférou a prostředím. Popravdě směšný rozpočet je v několika momentech poznat, ale není těžké se nechat tímhle filmem obalamutit, že je to předem dobře promyšlený účel. Měl bych ale potenciální zájemce varovat - ve filmu není vůbec žádná akce, což ale neznamená, že by byl film při své stopáži 90 minut nudný, naopak jsem si s tou romantickou linkou a jazykovou bariérou docela padl do oka. ()

st.ranger

Slýchával jsem porovnání s výborným District 9. V podstatě ano, jen s naprostým minimem mimozemšťanů a hned ze začátku prozrazeným koncem. ()

moviesfan

Chápu jak to asi mělo působit, ale pro mě to bylo bez účinku - bez šťávy. Konec je dobrý. Kdyby mi na konec filmu kamarád něco neřekl, tak by mi to nedocvaklo. ()

JohnCZ

Malé nezávislé filmy já rád, ale Monsters mi teda moc nesedli. Celý film je scénáristicky strašně céčkový a herecké výkony zoufale nevýrazné. Přitom má ale film hodně zajímavý nápad, místy super atmosféru, skvěle nadesignované emzáky a špičkové efekty a vlastně to je celé technicky na hodně vysoké úrovni. Celá story měla dost velkej potenciál, kterej byl úplně zabit. A co měl sakra znamenat ten závěr? ()

corpsy

Nečakajte klasický ´´monster movie´´. Rozpočet to nedovoľuje. Vlastne sa dá povedať, že Garethovi Edwardsovi o to ani nešlo. Po celý čas sledujeme dvojicu, ktorá putuje smerom domov a titulné monštrá zhliadneme na minimálnej ploche a takmer iba v náznakoch. Či je to tak lepšie alebo nie, záleží od vášho diváckeho vkusu. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V