39 stupňů (TV film)

Tania Reddin

Scénografie:

Hayden Matthews
  • bobin

Retro politická kriminálka v nostalgickém tónu. Dialogy jsou natolik konzervativní a špioni natolik gentlemani , až to vzbuzuje úsměv . I když se děj vlastně odehrává v napjaté době před vypuknutím světové války . Ale na honičky historických automobilů a na rozvláčně milé akční scény se celkem dobře dívá .(29.3.2010)

V podstatě nijak zvláštní, originalitou nepřekypující honička. Ale přitom velice slušně odvedená práce. Ač se jedná o televizní film, obsahuje velmi kvalitní hudbu. Škoda mírné ztráty tempa ve třetí čtvrtině a určitých nedotažeností, jinak by to bylo za čtyři. Takhle jsou to velmi silné tři hvězdičky.(31.3.2010)

• bllm

Ježiši, další z kategorie "kam mě jednou ty CHLAPI přivedou?". Už jsem dlouho neviděla film s tak dementníma dialogama. A určitě to nebude čistě vina překladu do češtiny, i když asi svou troškou taky přispěl. A co se dabingu týče, tak výkon Marty Issové dosáhla skoro stejného dna jako dabingové výkony Lucky Vondráčkové. Ten její příšernej přednes odsunul už takhle dost pitomou a protivnou postavu daleko za hranici snesitelnosti. Takže jedinou pozitivní stránkou tohohle kousku (kromě zajímavé krajiny) zůstává tentokráte hezký účes RPJ, sem tam roztomilej kukuč a těch pár scén, kdy je do půl těla svlečenej.(14.7.2017)

Dala bych i víc než tři hvězdy, ale za dabing Marthy Issové to srážím na tři. Po pravdě jsem film chtěla stopnout poté, co ta jistě sympatická herečka poprvé promluvila a já jsem slyšela ten ucajdaný hlas... Nicméně jsem se přes to přenesla a jsem tomu ráda, stálo to za to. Jen jsem ještě povzpomínala na smrt chudáka arcivévody Ferdinanda a jak to vypadalo úplně jinak v našem snímku o vojáku Švejkovi.. Jediné, co mě vysloveně zklamalo, byl trochu násilný konec, ale protože jej přehlušily celkové zážitky, tak jim to odpustím.(8.5.2010)

• P/\/EL

no, tak nejdřív jsem si přečetl info, takovýto, víte, jak je program digitv, tam to nějak přechvalovali, no, Hitchcocka žeru, North by northwest pecka (pro mě za 5), jasně, až na to, že třeba synchrokulomet u letadla prej vyvinut prej až během 1. světový, nevim, nejsem si jistej, pak ještě košile a některý hadry mi moc neseděly :), ale neva, hlavní hrdina docela i sympaťák, utíkání nijak zvlášť napínavé, dabing Marthy Iss. dost protivný, koukám, nejsem sám, komu to vůbec nesedělo, jiank ta herečka (ne Issová, idkyž ta taky trochu) není tak záhadná a zajmavá jak ta blonďatá z Hitchcockovi legendární klasiky...), nj, započívám to ale stejně do celkového zážitku, ale jako i bez toho v originále by to nebylo o nic lepší, nj, televizní, moc kontrastní přesaturované, no..klišoidní...možná ta SKotská krajina měla něco do sebe......(14.8.2011)