Reklama

Reklama

39 stupňů

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Britský důlní inženýr Richard Hannay se vrátil na krátkou dobu z Afriky do Londýna, aby zde přišel na jiné myšlenky. Společenský život ho ale nudí, rád by zažil něco vzrušujícího. Brzy se mu k tomu naskytne příležitost, když do jeho bytu vtrhne tajný agent Scudder a svěří mu notes se zakódovanými informacemi. Brzy po tom Hannaye pronásledují němečtí agenti a britská policie. Když se ve snaze zachránit vydá na předvolební schůzi za liberála, pozná politika George Sinclaira a jeho sestru, sufražetku Viktorii. Z Hannaye se nečekaně stane vlastenec, kterému záleží na bezpečí své země. Podaří se mu včas rozluštit kód v zápisníku a dokáže zastavit plány nepřátel, kteří chystají velké spiknutí? Kvalitní špionážní thriller, odlehčený britským humorem, vychází zejména z Hitchockova originálního filmu stejného názvu. Jednání postav je dobře motivované, děj má napětí a spád. Znalci mohou ocenit odkazy na předchozí filmové verze a smysl pro detail, který tvůrci v novém filmu projevili. Moderní zpracování totožné zápletky nabízí zajímavé srovnání a svěží pohled na tradiční špionážní tématiku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

bllm 

všechny recenze uživatele

Ježiši, další z kategorie "kam mě jednou ty CHLAPI přivedou?". Už jsem dlouho neviděla film s tak dementníma dialogama. A určitě to nebude čistě vina překladu do češtiny, i když asi svou troškou taky přispěl. A co se dabingu týče, tak výkon Marty Issové dosáhla skoro stejného dna jako dabingové výkony Lucky Vondráčkové. Ten její příšernej přednes odsunul už takhle dost pitomou a protivnou postavu daleko za hranici snesitelnosti. Takže jedinou pozitivní stránkou tohohle kousku (kromě zajímavé krajiny) zůstává tentokráte hezký účes RPJ, sem tam roztomilej kukuč a těch pár scén, kdy je do půl těla svlečenej. ()

bobin 

všechny recenze uživatele

Retro politická kriminálka v nostalgickém tónu. Dialogy jsou natolik konzervativní a špioni natolik gentlemani , až to vzbuzuje úsměv . I když se děj vlastně odehrává v napjaté době před vypuknutím světové války . Ale na honičky historických automobilů a na rozvláčně milé akční scény se celkem dobře dívá . ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

Znám i knižní předlohu, je třeba si uvědomit, že v UK je Buchanova kniha dost slušně známá, takže některé věci nechybějí proto, že je to ledabylé, ale že jsou obecně známé a nemá to Hitchcockovu vážnost prostě proto, že se to zcela vážně brát dnes nedám kdežto v roce 1935 s pocitem války za dveřmi to možné bylo. .¨ Mám nakoukané i všechny tři filmové adaptace včetně Hitchcocka, tohle je moderní adaptace, podle mne je inspirovaná co do kostýmů, dekorací apod. taky Poirotem, odkaz na Hitchcocka nechybí taky, ale s typickým britským humorem je zde převzata z North by Northwest honička s dvouplošníkem. Použití kontrastu sufražetky a ex vojáka je podle mne milé, i když silně politicky nekorektní z dnešního i normálního, natož z MeToo úchylného pohledu. Romance je napsaná i natočená s lehkým humorem, nebo jak Britové říkají Tongue in cheek. Díky bohu jsem to viděl v originále a sehnal jsem si anglické titulky, takže jsem nemusel protrpět dabing Marty Issové, což je pro mne dost hrozná představa. Pro mne je to mezi 3 a 4 hvězdami, příjemný večer a dám ty 4, abych tomu pomohl, protože mi hodnocení přijde trochu z nepochopení nebo neznalosti nízké, ()

dopita 

všechny recenze uživatele

V podstatě nijak zvláštní, originalitou nepřekypující honička. Ale přitom velice slušně odvedená práce. Ač se jedná o televizní film, obsahuje velmi kvalitní hudbu. Škoda mírné ztráty tempa ve třetí čtvrtině a určitých nedotažeností, jinak by to bylo za čtyři. Takhle jsou to velmi silné tři hvězdičky. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Dala bych i víc než tři hvězdy, ale za dabing Marthy Issové to srážím na tři. Po pravdě jsem film chtěla stopnout poté, co ta jistě sympatická herečka poprvé promluvila a já jsem slyšela ten ucajdaný hlas... Nicméně jsem se přes to přenesla a jsem tomu ráda, stálo to za to. Jen jsem ještě povzpomínala na smrt chudáka arcivévody Ferdinanda a jak to vypadalo úplně jinak v našem snímku o vojáku Švejkovi.. Jediné, co mě vysloveně zklamalo, byl trochu násilný konec, ale protože jej přehlušily celkové zážitky, tak jim to odpustím. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama