Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský důlní inženýr Richard Hannay se vrátil na krátkou dobu z Afriky do Londýna, aby zde přišel na jiné myšlenky. Společenský život ho ale nudí, rád by zažil něco vzrušujícího. Brzy se mu k tomu naskytne příležitost, když do jeho bytu vtrhne tajný agent Scudder a svěří mu notes se zakódovanými informacemi. Brzy po tom Hannaye pronásledují němečtí agenti a britská policie. Když se ve snaze zachránit vydá na předvolební schůzi za liberála, pozná politika George Sinclaira a jeho sestru, sufražetku Viktorii. Z Hannaye se nečekaně stane vlastenec, kterému záleží na bezpečí své země. Podaří se mu včas rozluštit kód v zápisníku a dokáže zastavit plány nepřátel, kteří chystají velké spiknutí? Kvalitní špionážní thriller, odlehčený britským humorem, vychází zejména z Hitchockova originálního filmu stejného názvu. Jednání postav je dobře motivované, děj má napětí a spád. Znalci mohou ocenit odkazy na předchozí filmové verze a smysl pro detail, který tvůrci v novém filmu projevili. Moderní zpracování totožné zápletky nabízí zajímavé srovnání a svěží pohled na tradiční špionážní tématiku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Simaaja66 

všechny recenze uživatele

Nejspíše první 007 a jeho girl v dějinách britské tajné služby..:-D, oddychovka sice ne precizně natočená, ale neurážející vkus. Kritici by si měli uvědomit, že se odehrává před první svět. válkou. Takže proč efekty?...krimi..svým způbem ano, špionážní thriller ano, ale proč mysteriozní?...a hudbu?...tu vem čert, který podobný film jí má skvělou...?...:-))) ()

dopita 

všechny recenze uživatele

V podstatě nijak zvláštní, originalitou nepřekypující honička. Ale přitom velice slušně odvedená práce. Ač se jedná o televizní film, obsahuje velmi kvalitní hudbu. Škoda mírné ztráty tempa ve třetí čtvrtině a určitých nedotažeností, jinak by to bylo za čtyři. Takhle jsou to velmi silné tři hvězdičky. ()

Reklama

bobin 

všechny recenze uživatele

Retro politická kriminálka v nostalgickém tónu. Dialogy jsou natolik konzervativní a špioni natolik gentlemani , až to vzbuzuje úsměv . I když se děj vlastně odehrává v napjaté době před vypuknutím světové války . Ale na honičky historických automobilů a na rozvláčně milé akční scény se celkem dobře dívá . ()

P/\/EL 

všechny recenze uživatele

no, tak nejdřív jsem si přečetl info, takovýto, víte, jak je program digitv, tam to nějak přechvalovali, no, Hitchcocka žeru, North by northwest pecka (pro mě za 5), jasně, až na to, že třeba synchrokulomet u letadla prej vyvinut prej až během 1. světový, nevim, nejsem si jistej, pak ještě košile a některý hadry mi moc neseděly :), ale neva, hlavní hrdina docela i sympaťák, utíkání nijak zvlášť napínavé, dabing Marthy Iss. dost protivný, koukám, nejsem sám, komu to vůbec nesedělo, jiank ta herečka (ne Issová, idkyž ta taky trochu) není tak záhadná a zajmavá jak ta blonďatá z Hitchcockovi legendární klasiky...), nj, započívám to ale stejně do celkového zážitku, ale jako i bez toho v originále by to nebylo o nic lepší, nj, televizní, moc kontrastní přesaturované, no..klišoidní...možná ta SKotská krajina měla něco do sebe...... ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Ježiši, další z kategorie "kam mě jednou ty CHLAPI přivedou?". Už jsem dlouho neviděla film s tak dementníma dialogama. A určitě to nebude čistě vina překladu do češtiny, i když asi svou troškou taky přispěl. A co se dabingu týče, tak výkon Marty Issové dosáhla skoro stejného dna jako dabingové výkony Lucky Vondráčkové. Ten její příšernej přednes odsunul už takhle dost pitomou a protivnou postavu daleko za hranici snesitelnosti. Takže jedinou pozitivní stránkou tohohle kousku (kromě zajímavé krajiny) zůstává tentokráte hezký účes RPJ, sem tam roztomilej kukuč a těch pár scén, kdy je do půl těla svlečenej. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama