39 stupňů (TV film)

Rob Lane

Lynn Horsford

Tania Reddin

Scénografie:

Hayden Matthews, Pat Campbell, Tanya Bowd (set dekoratér)

Nejspíše první 007 a jeho girl v dějinách britské tajné služby..:-D, oddychovka sice ne precizně natočená, ale neurážející vkus. Kritici by si měli uvědomit, že se odehrává před první svět. válkou. Takže proč efekty?...krimi..svým způbem ano, špionážní thriller ano, ale proč mysteriozní?...a hudbu?...tu vem čert, který podobný film jí má skvělou...?...:-)))(4.9.2011)

Znám i knižní předlohu, je třeba si uvědomit, že v UK je Buchanova kniha dost slušně známá, takže některé věci nechybějí proto, že je to ledabylé, ale že jsou obecně známé a nemá to Hitchcockovu vážnost prostě proto, že se to zcela vážně brát dnes nedám kdežto v roce 1935 s pocitem války za dveřmi to možné bylo. .¨ Mám nakoukané i všechny tři filmové adaptace včetně Hitchcocka, tohle je moderní adaptace, podle mne je inspirovaná co do kostýmů, dekorací apod. taky Poirotem, odkaz na Hitchcocka nechybí taky, ale s typickým britským humorem je zde převzata z North by Northwest honička s dvouplošníkem. Použití kontrastu sufražetky a ex vojáka je podle mne milé, i když silně politicky nekorektní z dnešního i normálního, natož z MeToo úchylného pohledu. Romance je napsaná i natočená s lehkým humorem, nebo jak Britové říkají Tongue in cheek. Díky bohu jsem to viděl v originále a sehnal jsem si anglické titulky, takže jsem nemusel protrpět dabing Marty Issové, což je pro mne dost hrozná představa. Pro mne je to mezi 3 a 4 hvězdami, příjemný večer a dám ty 4, abych tomu pomohl, protože mi hodnocení přijde trochu z nepochopení nebo neznalosti nízké,(23.4.2020)

V podstatě nijak zvláštní, originalitou nepřekypující honička. Ale přitom velice slušně odvedená práce. Ač se jedná o televizní film, obsahuje velmi kvalitní hudbu. Škoda mírné ztráty tempa ve třetí čtvrtině a určitých nedotažeností, jinak by to bylo za čtyři. Takhle jsou to velmi silné tři hvězdičky.(31.3.2010)

Docela vtipna a relativne akcni produkce BBC. Ctvrte zfilmovani knihy Johna Buchana. Spionazka z roku 1914. Takovej James Bond z pocatku stoleti. Skoda, ze se tempo ze zacatku neudrzelo po celej film. Hezky zabery Skotka. Tezke rozhodovani mezi 3* a 4*, nakonec 3* za hroznej dabing zenske postavy (Marta Issova), za to, ze se to moc nedrzi knihy, a za ponorkovy zaver.(18.7.2010)

Dala bych i víc než tři hvězdy, ale za dabing Marthy Issové to srážím na tři. Po pravdě jsem film chtěla stopnout poté, co ta jistě sympatická herečka poprvé promluvila a já jsem slyšela ten ucajdaný hlas... Nicméně jsem se přes to přenesla a jsem tomu ráda, stálo to za to. Jen jsem ještě povzpomínala na smrt chudáka arcivévody Ferdinanda a jak to vypadalo úplně jinak v našem snímku o vojáku Švejkovi.. Jediné, co mě vysloveně zklamalo, byl trochu násilný konec, ale protože jej přehlušily celkové zážitky, tak jim to odpustím.(8.5.2010)