gutshoter odpad!

Takto špatně natočený film jsem snad ještě neviděl. Velice se divím, že jsem vydržel až do konce. Nuda střídá nudu, výkony "herců" jsou až na nějaké výjimky (Ladislav Potměšil, Kristýna Leichtová) tristní, napětí nulové. Kdyby pan režisér využíval ve více situacích hudbu, měl za sebou lepší kameru a střih, tento film by se možná nestal odpadem. Upřímně řečeno ale odpadem je, a to doslova. Je zde nepochopitelně nepřímo nastoleno, jak skvělé je být bastardem. Alespoň takové z toho mám dojmy. Tyto filmy by měly divákovi něco dát, poučit jej (viz. film Zkažená mládež). ()

kenkaku

No... viděl jsem jen díky brutální mediální masírce. A lituju toho. Teď se budu bát pustit děti do školy nebo je přihlásím rovnou ke skinheadům. To byl zase nápad. ()

coscarelli

Blackjack. Zvysujem o celu. Aj ked ide len o defile obrazkov nadavajucich a drzych nevychovanych vopičakov striedajucich sa s obrazkami infarktujucich a deprimovanych profakov. Amatercina na kazdom rohu a nezachranuju ju ani profi-aktori (smajlik) podfarbene taaazkym frajerskym hudobnym stylom (zdoraznenie), dramatickost je prekryta vo vacsom smere humorom , (hlaskami)-. odlahcujuce. Cele je to obalene v akomsi pribehu !neni marna snaha! . ALE !!Diva sa na to nenasilne dobre, nepili ostro oci a usi a dokaze cloveka nechat sa zamysliet. Napriklad, ze si ma za sebou poupratovat ten svincik, lebo len tak budu kolace. Nebudem sa tesit na pokracovanie. ()

Testament

Bol, Boll, Boll a zase... Ed Wood:-). "Bastardi" na mě působí, jako kdyby je právě natočil onen nechvalně proslulý německý rodák. Amatérsky natočené, do toho se tvůrcům nějakým záhadným způsobem podařilo do filmu naverbovat řadu známých herců, hudba hraje ve chvílích, kdy se to ani moc nehodí (nebo není vhodně zvolená). Herci - Přeučil svým černým smyslem pro humor pobaví, Magnusek a Hájíček jsou tu zde ale snad omylem. Přesto si film úplné zatracení nezaslouží, proč? Pro odvahu - po dlouhé době si někdo dovolil natočit film, ve kterém jsou romové pasováni do role zločinců a nikoliv utiskovaných. Docela obdivuji tvůrce, protože opět mohou očekávat, že se do nich různí bojovníci za práva menšin pustí. Autoři to ale mohou vyvrátit tvrzením, že film je pojat tak, že hlavní hrdina trestá pouze ty, kteří provedli zločin (v tomto případě zabili učitelku). Dále někdo po dlouhé době ukazuje, jak to chodí na základních školách s problémovými dětmi - dosti drsně pojato (vulgární mluva, atd.) 43%. ()

korndaddy odpad!

Člověk by se na Bastardy i těšil, ale vylezla z toho strašná s prominutím píčovina. Příjemné herecké obsazení, je zprzněno jejich výkony. A poměrně zajímavý námět je zprzněn zpracováním. Prostě film u kterého sem se nemohl dočkat až skončí. Ach jo. A vlastně když o tom tam přemýšlím, tak nemám chuť dát ani tu jednu hvězdu. Vážně mě to sralo. ()

Herráček odpad!

Průjem myšlenkový, stejně tak jako vizuální a filmový... Začněme myšlenkovým... Jednak tenhle "film" značně podporuje dnešní většinový názor na romskou subkulturu (ano ultrapravičáci, bijte mě...), druhak myšlenka učitele, který sám jde dobrovolně na takové místo ještě s jeho motivem... Třeťak slezlá skvadra učitelů... To je prostě typická ukázka scénáristické impotence, kde je jedna jediná myšlenka (ještě k tomu chabá), na kterou se vše roubuje tak, aby to pasovalo do krámu... Navíc nesoudržnost jednotlivých scén to celé posílá do hlubin odpadu... A teď už k filmové... Telenovelní pojetí, kde se všechno děje tak nezávisle na sobě, jednotlivé scény nedávají smysl, je to celý tak trapně melodramatický, až je to k smíchu, Rytmusův štěk je hodně ubohej, stejně tak jako chování, motivace a reakce postav... A celé to totálně pohnojilo posledních pět minut... WTF?! Tenhle "opus" vznikl nejspíš jen proto, že autor potřeboval vyblít svůj názor na svět, lehce rasistický a mainstreamový pohled na lidi a celé to zasadil do stěží uvěřitelného prostředí základní školy... Bože! P. S. Magnusek je poměrně smutný výsledek české produkce... Hlavně coby herec... Neboť scénář má slušný aspoň první námět a snahu vše vynést na světlo světa... Druhá věc je, že to až uboze všechno přestřeluje a snaží se to promlouvat o něčem, o čem je potřeba víc informací než jen zažité dogma, že Romáci kradou, znásilňují a je to póvl, se kterým si bude minimálně polovina lidí notovat... Smutnější o to, že to spousta lidí bere jako reálnou situaci i se vší přestřeleností... ()

bruceman7

Dost tvrdé na (české) filmové poměry. A příliš absurdní a strojené, než aby se takto dal připodobnit aktuální stav českého školství. Možná kdesi v Bronxu, ale ne u nás, i když učitelé mají nesporně ze svého povolání v současné době peklo. I tak však z toho mám docela ucházející dojem - přijde mi to originální, vyjma Gymplu, který je o dost reálnější, jsem v tuzemsku nic podobného neviděl. Jinak - v podstatě se jedná o vykrádačku filmu Dangerous Minds. 4/10 Dobrý koment: Radek99 ()

BlackTom

No ja neviem, ono je to tak primitívne a vulgárne a neskutočne naivné a blbé, že sa mi to až páči... Magnusek je síce kokůtek na pohľadanie, ale jeho pitvorenie sa s protivnými žiakmi ma náramne pobavilo, dokonca aj niektoré detské hlášky, ktoré teda nepatria zrovna k vhodným na publikovanie. Keby bol príbeh trošku menej priamočiary a nie až tak sebaparodický, šiel by som s hodnotením aj vyššie. Som zvedavý na dvojku. ()

Lisabellla

Zdaleka to nebyl tak špatný film, jak jsem čekala. Mraky kritiky protože je to přehnané a nereálné. No a co jako? Vadí vám to? Přehánět můžou jen v Holywoodu? Ale hovno! Je to přitažený za pačesy, ale rozhlédněte se kolem, je to opravdu o tolik? Když jste se dodívali, měli jste divnou náladu? Byli jste nasraní na celý svět? Nebylo vám těch lidí nakonec i líto? A nebude to náhodou proto, že to není zase takový odpad, že to není nakonec tak špatný film jen proto, že v něm nehrají hlavní role tak známí herci? Je fakt, že hudba nijak neexcelovala, ale tak proč by měla. Je to o vkusu. Pravdou zůstává, že zrovna tato problematika, tato hudba a tento styl je pro určitou cílovou skupinu a jiné jen těžko něčím zaujme. To ale podle mého neznamená, že je to film špatný. ()

jondoe

Ak chcel reziser, natocit skoske drama a poukazat na romske deti ako na tie zle, mal si odpustit dialogy, ktore maju vyzniet komedialne. Tie tento film, ktory asi byt dramou kazia a vobec sa k nemu nehodia. Dalsi kamen urazu su neherci v tomto filme. A to hlavne ty detsky. Je vidno, ze sa v skutocnosti takto nespravaju, takze nejaky pokus a autenticnost vysiel navnivoc. Ale ani herec v hlavnej postave nie je bohvieco. A nakoniec aj rezia je slaba. Vlastne tento film posobi velmi amatersky a aj ked pribeh nie je az taky zly, tak toto sa jednoducho napodarilo. Slovensky film Cigan je o dost lepsi a v prvom rade uveritelnejsi. ()

bari68

Či niekto chce alebo nechce príjmuť fakt o morálke na našich školách, bohužiaľ je to tak. Tento film je len odrazom našej spoločnosti. Aj keď nedostatkov má asi viacej než devíz, tak ma zaujal predovšetkým pojatím bez servítkov v tvrdej, surovej forme. ()

klukluka

Opět se mi potvrdilo klasické schéma- jdu do něčeho s obavou (přece jen se to tady hemží ODPADy) a ono to nakonec není zdaleka tak špatné. Zdálo se mi to být poměrně realistické, i když jsem se osobně s něčím tak strašným, jako byly tyhle filmové děti, nesetkal. Bylo to dobře zahrané, a to jak dětmi, tak dospělými. Neměl jsem pocit, že by mi tady něco vyloženě vadilo, zdálo se mi to celkově spíše povedené, než naopak. Zapochyboval jsem teprve v momentě, kdy učitel shodil kluka při rvačce ze schodů, čímž ho usmrtil a policie to vyhodnotila jako nehodu. Tady to u mě procentuálně spadlo, ale hodnocení to už neovlivnilo. Každopádně se domnívám, že tomuhle filmu je tady ubližováno. Moc nerozumím tomu, čím si to zasloužil. Snad že se režisér obsadil do hlavní role..? No, Brad Pitt to zrovna není, to je pravda. Ale Brad by tomu ubral na věrohodnosti, na realističnosti. A to by byla škoda. Tedy pokud nechcete koukat na svět jen přes růžové brýle. Je fakt, že tenhle úhel pohledu není dvakrát příjemný. Tak snad proto těch hubených 44 procent? ()

Evonichna

Trilogie Bastardi je rasistický a dle mého názoru dost amatérský počin. Hrozná kamera, hudba, herecké výkony i scénář. Nedalo se přehlédnout, že myšlenka z prvního dílu se jaksi ve třetím díle překrucuje v brutální rasistickou propagandu. Jde o to, že na začátku jsou za největší bezcitné svině pokládány dva bílí kluci a jeden cikán a vůbec společnost jako taková. V prostředním díle jsou cigory jakž tak v pohodě a největší sviní je bílej mafián. No a v závěru nám Magnusek nejspíše chce sdělit, že pokud bychom všechny cikány izolovali nebo v lepším případě rovnou zabili, tak uděláme nejlíp. Kritika společnosti se ve třetím díle vytrácí. První díl mne zaujal, ostatní zklamaly, proto dávám 3* prvnímu a ostatním jen 1*. ()

Eraserhead

Stejně jako Gympl i tento film říká, že dnešní žáci jsou postrachem každého pedagoga, jehož povinnou výbavou by měla být plně nabitá, odjištěná zbraň. Zábavné je to ve chvíli, kdy děcka "opálenější" barvy pleti hojně hláškují za použití nějakého toho "pičo" apod. Bohužel je to "zábavné" i ve chvíli, kdy se kdokoliv pokouší seriózně hrát nebo pronášet hlubší myšlenky. A to se obávám, že tvůrčí záměr nebyl. Ke konci filmu zamrzí, že na něj nebylo víc peněz, neměl lepšího režiséra, scénáristu a herce - byl by tu náběh na něco ve stylu Harryho Browna nebo Charlieho Bronsona v Přání smrti :-) Občas jsem se smál s filmem, ale většinou jsem se smál filmu. ()

MTHRFCKR

Hodnocení Bastardů na csfd mi nepřijde přímo úměrný s kvalitou filmu. K dobru se mu přičítá alespoň pro mě ne jednoznačný a předem předvídatelný konec a skvělý herecký výkon Tomáše (Majera) Magnuska. ()

Kovaja

V takové škole bych vydržel 5 minut než by mě sundali z prvního cigána kterého bych zašlapal do země.Pro učitele to muselo bejt peklo.Moc drsnýýýý ()

patrikus

Musím říci, že tento film má své chybky, ale i přes to, je natočen s dobrými záměry a dobrými tvůrci, kteří se teprve s úlohou celovečerního filmu seznamují a já věřím, že tento kolektiv bude v budoucnu točit dobré bijáky... Kdyby tohle natočil nějaký otřepaný tvůrce, tak by to možná propadlo, ale mám úctu k začínajícím autorům a producentům. Je to víceméně reálné, trefné a mnohdy i vtipné... A všechny stránky lidskosti jsou divákovi nenásilně prezentovány. Filmu vyhovuje krátká stopáž, dobrý zvuk i hudba, která tam opravdu sedí... Technicky je zvládnutý velmi zdařile... ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová