Bouřlivák

Myrsky

Stormheart

Rodinný / Dobrodružný

Finsko, 2008, 97 min

ať si říká, kdo chce, co chce .. mně se to líbilo, všechny ty dětské filmy se psy strčí do kapsy ... příběh pro děti, ale podtex je opravdu ze života, o předstudcích lidí a to je kolem nás všude. Možná moje hodnocení je mírně ovlivněno antibiotiky, tak jsem u toho mírně pospávala, ale jen ze začátku, pak jsem se probrala a smála jsem se .. doporučuju scénu kdy je telefonní budka úplně plná kvůli psovi, ... to jsem se opravdu smála ... pokud máte nějaké mladšího sourozence, tak doporučuji, abyste mu to poustili a klidně přisedli .. určitě lepší než všichni psi fotbalisti apod.(26.4.2010)

• Malarkey

Chybí mi to klasický, Bouřliváku koho si zase vojel, Bouřliváku už nechlastej, začíná ti směna. Bouřliváku, kolik si toho vychlastal a tak dále. Ale to bude asi tím, že tenhle film je o psovi Bouřlivákovi z Finska a ten Bouřlivák, koho myslím já, je Španělský prase, který toho zase tak společnýho s tím psem nemá.(13.5.2013)

• Noviik

Základní linii to mělo, myšlenku taktéž. Příšernost však jak ze strany řešení toho, že psi byli za Stalina zabijáci a podobné přehánění (nechápu, i přes to, že je to pro děti asi poučné). Co měl ale oddělalo byl ten emo týpek alá pankáč, který každým druhým slovem dával najevo, že je pankáč a že takoví všichni pankáči jsou...(24.4.2010)

No nebýt těch naprosto idiotských ideologických žvástů,tak bych dal i víc hvězdiček.Ten pes je totiž neskutečně nádherný a jeho výkon i výkon Ronji Arvilommi byl výborný.Jen nechápu některé "chytráky",že mohou napsat takové kydy.Jen proto,že je pes velký a je zvyklý ochraňovat své území a páníčka ještě neznamená,že je to nějaká zrůda.Nikdy není špatný pes,ale ten kdo ho ke zlu vede-a to je zase jen člověk.Většinou nějaké zamindrákované pako.(20.12.2011)

• Phobia

Rodinný příběh o tom, jak z roztomilého štěňátka "vychovat" rozmazlené, nezvladatelné hovado. Vydržela jsem zhruba 35 minut sledovat, jak je přísná matka (vyžadující alespoň trochu disciplíny) za piču, jak samolibě se tváří fotr a čeká pochvalu, když děcko donutil k činnosti úplatkem a nervy mi definitivně prdly v okamžiku, kdy psí psycholožka (!) vysvětlovala rodině jak pes vnímá hierarchii smečky a dočkala se od zabedněného fotra rozhořčeně nesouhlasné reakce: "Ale my věříme v rovnoprávnost!" V tu ránu jsem se vymrštila z gauče a vyplivla snídani, abych mohla zařvat: "Ty čuráku dementní! Ty bys neměl mít ani akvarijní rybky, natož psy a děti, mentále!" Vypnula jsem vztekle televizi, preventivně vynadala kočce a šla ven buzerovat mou psí puberťačku. Řemeslně ani herecky to nebyl vyloženě průser, hafan krásný, ale ten obsah mě krutě vytočil do vrtule a mám pochybnosti, že ve zbytku filmu konečně začal úřadovat rozum a zodpovědnost. 40%(13.5.2013)