poster

Bouřlivák

 • finský

  Myrsky

 • anglický

  Stormheart

Rodinný / Dobrodružný

Finsko, 2008, 97 min

 • calculus
  *

  Rodinný a milý film??? Tak to mě běhal mráz po zádech! Doporučuji sledovat pouze pod silnými sedativy. Skandinávská volná výchova možná projde u jejich blonďatých dětiček, na Kavkazana ale evidentně nezafungovala:-) Vlastně ani nevím, co tady chtěli tvůrci natočit. Každý pejskař si tu prožije horor a aby toho nebylo málo, vrazili tam nevím proč slušnou porci politiky. Ve výsledku to byla pěkná fuška, než jsem zodpověděl všechny dotazy dítěte. Tak příště s rodinným filmem z Finska, víte co...(24.8.2016)

 • Faidra
  *

  Za majetkem získaným záhadno jak bývá zločin, za problematickým psem lidská blbost. Filmově blbost, kde se parta trotlů chová od začátku do konce tak neskutečně, že proti nim i moje někdejší spolupracovnice, vedle které i tágo vypadalo jak akademik a vždycky jsem ji považovala za chodící důkaz, že i při análním sexu je možné otěhotnět, vypadá jako výkvět geniality, ideově dokonalej návod, jak odjistit biologickou zbraň, kterou takový nezvládnutý kavkazák je. Koneckonců i zvládnutý - blízký příbuzný Myrskyho je koneckonců i Kostěj mých rodičů a když máma jednou ohlásila, že jde se psem ven, zaregoval táta chápavě: "Máš recht, taky si říkám, že je tam nějak přelidněno..."(17.7.2013)

 • Noviik
  **

  Základní linii to mělo, myšlenku taktéž. Příšernost však jak ze strany řešení toho, že psi byli za Stalina zabijáci a podobné přehánění (nechápu, i přes to, že je to pro děti asi poučné). Co měl ale oddělalo byl ten emo týpek alá pankáč, který každým druhým slovem dával najevo, že je pankáč a že takoví všichni pankáči jsou...(24.4.2010)

 • eagle-eye
  odpad!

  Cítím se lehce v šoku, že v době, kdy se množí útoky čoklů na děti, ČT ráno pro pro ně uvede film z dílny severských Maďarů, že takovej nezvladatelnej skoro medvěd, je vlastně strašně roztomilej, hodnej a že všichni, co v něm vidí oprávněnou hrozbu svého zdraví a majetku, jsou vlastně kreténi. To všechno pod puncem vyblitého scénáře, trapných herců + klauna typu Tokio Hotel.(26.4.2010)

 • Phobia
  **

  Rodinný příběh o tom, jak z roztomilého štěňátka "vychovat" rozmazlené, nezvladatelné hovado. Vydržela jsem zhruba 35 minut sledovat, jak je přísná matka (vyžadující alespoň trochu disciplíny) za piču, jak samolibě se tváří fotr a čeká pochvalu, když děcko donutil k činnosti úplatkem a nervy mi definitivně prdly v okamžiku, kdy psí psycholožka (!) vysvětlovala rodině jak pes vnímá hierarchii smečky a dočkala se od zabedněného fotra rozhořčeně nesouhlasné reakce: "Ale my věříme v rovnoprávnost!" V tu ránu jsem se vymrštila z gauče a vyplivla snídani, abych mohla zařvat: "Ty čuráku dementní! Ty bys neměl mít ani akvarijní rybky, natož psy a děti, mentále!" Vypnula jsem vztekle televizi, preventivně vynadala kočce a šla ven buzerovat mou psí puberťačku. Řemeslně ani herecky to nebyl vyloženě průser, hafan krásný, ale ten obsah mě krutě vytočil do vrtule a mám pochybnosti, že ve zbytku filmu konečně začal úřadovat rozum a zodpovědnost. 40%(13.5.2013)