Reklama

Reklama

Pronásledovaná

  • Kanada Full Circle (více)

Obsahy(1)

Psychohorror o ženě, která nešťastnou náhodou přispěje ke smrti své osmileté dcerky. V následném šoku opustí manžela, koupí si dům v západní čtvrti Londýna a hodlá tu začít nový, minulostí nezatížený život. V jejím novém domově se však začínají dít divné věci, které hrdinka - a spolu s ní i divák - zprvu přisuzuje jakýmsi nadpřirozenbým silám a tajemné hrůzostrašné minulosti domu samotného. Julie začne ve svém pátrání onu krvavou minulost odhalovat, ale tím začne odhalovat i nepříjemnou pravdu o sobě samé.... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Rosemary má dcerušku, ta se však po snídaňovém incidentu odebere na onen svět. Mamině z toho pochopitelně trochu hrábne a bez manžela se snaží začít nový život v právě zakoupeném domě. A jelikož se pohybujeme ve vodách duchařského hororu, musí být jasné, že v něm hrdinka nebude tak úplně sama... Slušná, ale pořád jen průměrná, bubácká story, která je dobře obsazená a hezky natočená, bohužel však ztrácí kredity na prvku nejdůležitějším - na samotné atmosféře. Čekejte hodně kecání, dlouhé záběry a jen několik nenápadných mordů maskovaných za nehody. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Kvalitný a atmosférický britsko-kanadský horor podľa knihy Petra Strauba s kúzelnou Miou Farrow, ktorá bola vtedy na koni (Rosemary má dieťatko, Veľký Gatsby s Redfordom). Okrem nej v tomto komornom filme narazíte už iba na zopár ďalších hercov, ale vôbec to nevadí, i vďaka formu snímka disponuje zovretým, uceleným drajvom. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Aby sme si vysvetlili podstatu hororu, potrebujeme mať dobrý príklad. Ak ide o ducharinu, tá musí ( teda mala by ) obsahovať hlavne tých duchov. No nie? Alebo aspoň strašidelné náznaky, niečo čo sa pohybuje proti fyzikálnym zákonom, vie existovať a prenášať sa medzi svetmi. Ďalej by som odporučil popri tom strašení nejaký ten príbeh, v ktorom sa pomaličky prichádza na kĺb problému, prečo majú postavy s entitami problém, ale určite nie formou investigatívneho vyšetrovania, ktoré pôsobí tuctovo. No a nakoniec finále, zvrat, ktorý by nebol celkom košer, ale ani príliš predvídateľný, zato ale aspoň šokujúci a neposlednom rade veľkolepý. Nič z toho som v tomto softíku nevidel. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Televizně vypadající duchařina, ve které se příliš mluví a investigativně pátrá po příčinách. Hektická hospodyňka Mia Farrow nedokáže zabránit smrtelné nehodě své dcery a ze svého selhání se psychicky zhroutí. Po návratu z ústavu udělá za životem tlustou čáru, opustí manžela, koupí si dům a chce začít nanovo. Příběh by měl a pravděpodobně chtěl pokračovat tak, že v domě straší a původcem zla může být ta mrtvá dcera, ale... Všechno strašení spočívá v banálních drobnostech jako je zapínání radiátoru, který Mia vypnula nebo v přeludech na ulici, kdy má dojem, že svou dceru kdesi zahlédla. To je opravdu málo na to, abych si o ni začal dělat starosti. ;-) V ději je příliš mnoho dalších postav, které to strašení nějak fatálně zasáhne a vlastně jsou ve větším ohrožení než hrdinka. Ta se docela klidně vyptává lidí na historii svého domu, čte si v knihovně staré noviny nebo tahá informace ze staré spiritistky, která už je z ní úplně na mrtvici. Všechno je to takový uspokojivý solidní průměr s jedinou velmi nadprůměrnou scénou, která se bohužel odehraje hned na začátku. 60% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

The Haunting of Julia nebo chcete-li Full Circle je nepříliš známým, leč velmi slušným mysteriózním (duchařským) kouskem z konce sedmdesátých let. Což velká škoda, protože on by si určitě zasloužil mnohem větší pozornost a to zcela zaslouženě. Představitelka hlavní hrdinky Mia Farrow zde předvedla další ze svých excelentních výkonů (podobně jako tomu bylo u Rosemary má děťátko). Podobné role jí evidentně svědčily a ona v nich dokázala prodat veškerý svůj herecký talent. A i zde byla základním pilířem celého příběhu. Příběhu, který vás určitě nenechá chladnými. Hlavně tedy co se psychologické stránky samotné zápletky týče, stejně tak jako vybudování hutné atmosféry. Za povšimnutí určitě stojí i postupné rozplétání pochmurné minulosti nového domu a jeho obyvatelek. Sice nám nejsou nabídnuty žádné vzpomínkové záběry z minulosti, ale i mluvené slovo postačí k tomu, abychom si představili hrůzy, které se tehdy odehrály. Ať už v onom parku, nebo následně uvnitř domu. Zlověstné náznaky a podivné smrti několika postav vás rovněž jistě zaujmou. Na druhou stranu je však potřeba podotknout, že tento komorní kousek nabídne i několik poněkud zdlouhavých a nepříliš záživných pasáží. 60% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Julia" od Petera Strauba. (Hans.)

Reklama

Reklama