Reklama

Reklama

Pronásledovaná

  • Kanada Full Circle (více)

Obsahy(1)

Psychohorror o ženě, která nešťastnou náhodou přispěje ke smrti své osmileté dcerky. V následném šoku opustí manžela, koupí si dům v západní čtvrti Londýna a hodlá tu začít nový, minulostí nezatížený život. V jejím novém domově se však začínají dít divné věci, které hrdinka - a spolu s ní i divák - zprvu přisuzuje jakýmsi nadpřirozenbým silám a tajemné hrůzostrašné minulosti domu samotného. Julie začne ve svém pátrání onu krvavou minulost odhalovat, ale tím začne odhalovat i nepříjemnou pravdu o sobě samé.... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Rosemary má dcerušku, ta se však po snídaňovém incidentu odebere na onen svět. Mamině z toho pochopitelně trochu hrábne a bez manžela se snaží začít nový život v právě zakoupeném domě. A jelikož se pohybujeme ve vodách duchařského hororu, musí být jasné, že v něm hrdinka nebude tak úplně sama... Slušná, ale pořád jen průměrná, bubácká story, která je dobře obsazená a hezky natočená, bohužel však ztrácí kredity na prvku nejdůležitějším - na samotné atmosféře. Čekejte hodně kecání, dlouhé záběry a jen několik nenápadných mordů maskovaných za nehody. ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

Nezaslúžene nízko hodnotený amtosférický horor, ktorou hlavnou výhodou je typicky mrazivá depresívna atmosféra sedemdesiatich rokov, v ktorých vznikol a tradične kvalitný výkon Mie Farrow . Na dnešné pomery je to zrejme pre tunajších užívaťelov zrejme moc psychologická ducharina a ako horor sa odohráva skôr v psychickej rovine ale práve preto bol pre mňa desivejší než všetky tie dnešné digitálne duchariny... Žiadny lacný bubáci, žiadne rýchle strihy či lakačky... Ale hlavne dlhé zábery a všade prítomná atmosféra zmaru a smrti, ktorá vrcholí síce v predvídateľnom, ale veľmi uspokojivom tragickom a smutnom závere... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Pronásledovaná“ si zaslouží pozornost hororových fanoušků, protože je to film, který je dobře natočený, film s nepříjemnou atmosférou, jednoduše film, který by neměl zapadnout. Mia Farrow, i když by se mohlo zdát, že má lehce chlapecký vzhled, je skvělou křehkou, ale přitom silnou ženou, jež dovede podobné situace zvládat. „Pronásledovaná“ je snímek, který si v budoucnu rád zopakuji. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Kvalitný a atmosférický britsko-kanadský horor podľa knihy Petra Strauba s kúzelnou Miou Farrow, ktorá bola vtedy na koni (Rosemary má dieťatko, Veľký Gatsby s Redfordom). Okrem nej v tomto komornom filme narazíte už iba na zopár ďalších hercov, ale vôbec to nevadí, i vďaka formu snímka disponuje zovretým, uceleným drajvom. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Pomerne silná tematika z konca sedemdesiatych let. Spíš statická, ale napriek tomu dosť výrazná Mia Farrow. Vedľajšie postavy sú dosť v pozadí. Jedine so záverom nie som úplne vyrovnaný (aj keď som to tušil). Pomerne dobre nakomponovaná hudba. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Julia" od Petera Strauba. (Hans.)

Reklama

Reklama