Pronásledovaná

Full Circle

The Haunting of Julia

Drama / Horor / Mysteriózní

Kanada / Velká Británie, 1977, 98 min

Rosemary má dcerušku, ta se však po snídaňovém incidentu odebere na onen svět. Mamině z toho pochopitelně trochu hrábne a bez manžela se snaží začít nový život v právě zakoupeném domě. A jelikož se pohybujeme ve vodách duchařského hororu, musí být jasné, že v něm hrdinka nebude tak úplně sama... Slušná, ale pořád jen průměrná, bubácká story, která je dobře obsazená a hezky natočená, bohužel však ztrácí kredity na prvku nejdůležitějším - na samotné atmosféře. Čekejte hodně kecání, dlouhé záběry a jen několik nenápadných mordů maskovaných za nehody.(27.6.2013)

„Pronásledovaná“ si zaslouží pozornost hororových fanoušků, protože je to film, který je dobře natočený, film s nepříjemnou atmosférou, jednoduše film, který by neměl zapadnout. Mia Farrow, i když by se mohlo zdát, že má lehce chlapecký vzhled, je skvělou křehkou, ale přitom silnou ženou, jež dovede podobné situace zvládat. „Pronásledovaná“ je snímek, který si v budoucnu rád zopakuji.(25.8.2017)

Pomerne silná tematika z konca sedemdesiatych let. Spíš statická, ale napriek tomu dosť výrazná Mia Farrow. Vedľajšie postavy sú dosť v pozadí. Jedine so záverom nie som úplne vyrovnaný (aj keď som to tušil). Pomerne dobre nakomponovaná hudba. Osobné hodnotenie: 76% (***) (22.1.2018)

• corpsy

Aby sme si vysvetlili podstatu hororu, potrebujeme mať dobrý príklad. Ak ide o ducharinu, tá musí ( teda mala by ) obsahovať hlavne tých duchov. No nie? Alebo aspoň strašidelné náznaky, niečo čo sa pohybuje proti fyzikálnym zákonom, vie existovať a prenášať sa medzi svetmi. Ďalej by som odporučil popri tom strašení nejaký ten príbeh, v ktorom sa pomaličky prichádza na kĺb problému, prečo majú postavy s entitami problém, ale určite nie formou investigatívneho vyšetrovania, ktoré pôsobí tuctovo. No a nakoniec finále, zvrat, ktorý by nebol celkom košer, ale ani príliš predvídateľný, zato ale aspoň šokujúci a neposlednom rade veľkolepý. Nič z toho som v tomto softíku nevidel.(22.7.2015)

Kvalitný a atmosférický britsko-kanadský horor podľa knihy Petra Strauba s kúzelnou Miou Farrow, ktorá bola vtedy na koni (Rosemary má dieťatko, Veľký Gatsby s Redfordom). Okrem nej v tomto komornom filme narazíte už iba na zopár ďalších hercov, ale vôbec to nevadí, i vďaka formu snímka disponuje zovretým, uceleným drajvom.(18.10.2019)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Julia" od Petera Strauba. (Hans.)