Patnáctiletá Lily a její nejlepší kamarádka Alison žijí na pobřeží Salton Sea mezi zchátralými přívěsy, hnijícími usedlostmi, vypuštěnými bazény a rozpadajícími se ulicemi. Kdysi to bývala oáza bohatých a slavných, dnes se z žádané oblasti stalo témeř město duchů. Lily bojuje se svou klaustrofobií a vzpurností, žije sama se svou šílenou matkou a zoufale doufá, že zažije něco víc vzrušujícího, než jen návštěvy své mladé, ovšem životem značně zřízené, tety. Když se Lily s Alison seznámí s několika dětmi z ulice, které jsou tam na návštěvě, projde jejich dívčí přátelství zkouškou – Lily přesvědčí Alison, aby odjely s chlapci do Los Angeles. Lily se cesty nebojí, naopak, strašně ji přitahuje jeden z chlapců a vidina svobody, ve které jejich noví přátelé žijí. Jenže ve velkém městě se dívky musejí přizpůsobit světu podvodů a drobné kriminality. Lily je odhodlána zůstat a udělat vše proto, aby v L.A. mohla žít, jenže Alison se cítí vyčerpána a chce se vrátit domů. Když někdo přijde s nápadem využít Lily jako návnadu na muže, které pak mohou okrást, vše eskaluje až do okamžiku, který dívce absolutně změní život. Lily se bude muset rozhodnout, kam až je ochotna zajít, aby dospěla a Alison si musí ujasnit, co všechno chce snášet ve snaze ochránit svou nejlepší kamarádku. (HBO Europe)

zahadum

Pomerný malý film ktorý aj keď to nevyzerá skrýva v sebe kus pravdy o snoch a o tom,že sny sa lepšie snívajú ako plnia...netradične zaujímavý film ktorý môže niekoho nudiť pre svoju uzavretosť.... výborná Kay Panabaker v úlohe " tej druhej " ()

heihatchi

Jo, holky poznaly, že není všechno zlato, co se třpytí. Jinak vcelku dobrý snímek, kde se mi líbila Juno Temple a soundtrack. ()

Hpatrik

Pěkná hudba a příjemná atmosféra, ale film mě nijak zvlášt neoslovil, nezanechal ve mě nic co by stálo za zmínku. Rád jsem ale viděl známé tváře, a po dlouhé době i Neal McDonough potěšil svojí přítomností. Slabší tři. ()

prasklinka

Lily evidentně má pěkně rozjetou poruchu osobnosti, což mě na jednu stranu přitahovalo a lákalo mě její nevyzpytatelný, divoký chování, ale na druhou stranu mě taky pěkně vytáčela ... ()

TommyDiamond

Chyby a omyly mládí si člověk uvědomí, až když je úplně pozdě. Tyto omyly nás mohou a nemusí posílit. Naše dvě dívky mají obě odlišné názory na život a uznávají jiné hodnoty, přesto jsou nejlepšími kamarádkami. Jejich cesta do LA za kluky, kteří se živí okrádáním lidí jim udělí velmi cennou lekci... Na mě film Ptáčata působí poučně. Příběh není špatný, ale vše podle mě kazí nečistá režie Elgina Jamese..... ()

jafuska

Přišlo mě to strašně dětinské, možná jako odpolední film fajn, ale jinak strašně nezáživný, jediný co vidím jako pozitivní je, že je dobré mít dobrou kamarádku jako v tomto filmu, která bude za každých okolností oporou a nikdy nás nezklame. ()

Mire

Síce klišé nad klišé, ale za mňa v pohode. Hlavne že dostal poriadne po hube ten zmrd s pištoľou :) ()

kolodej1

peo tyhle nezávislé snímky mám docela slabost. O holce, která hledá únik z venkova a nudy a její kamarádce, kterou by asi neměla, kdyby bylo víc na výběr. Protože ta kamarádka uvažuje hodně jinak. Zatímco Lilly jde do všeho po hlavě a neřeší pčípadné následky, Alison je mnohem přemýšlivější a uvědomuje si souvislosti. Ne, že by podobně filmy člověk už neviděl, ale zpracování bylo vkusné a zajímavé, nudit jsem se nezačal a to je pro mě důležité ()

ludovit14

Little Birds je jeden nevydarený pokus,ktorý sa tvári ako,,dráma’’.Pritom,takýchto príbehov tu bolo milión-a samozrejme na inej úrovni.Kedže sa tu stretla veľká banda mladých hercov,ktorá pôsobila na mňa mätúcim dojmom na čele s JUNO-od ktorej som očakával aspoň nejaký herecký výkon.HOD:23%. Len je mi smutno z toho, koľkým ľuďom sa tento úbohý FILM páčil!PS:neviem kde sa tu nabral režisér Elgin James-ale nech to už v živote ani neskúša!!!Sám neviem,prečo som nedal ODPAD,lebo presne tento film tam patrí!!! ()

CAR0DEJ

"Je jenom krátky okamžik mezi říznutím a tím, než zjistíte, jaké hluboké to říznutí bude. Jestli to bude jen škrábnutí, nebo jestli budete už navždy zmrzačeni. Jen se můžete ten okamžik pokoušet natáhnout co nejvíce to de, protože jakmile to zjistíte, už není cesty spět." Ptáčata. ()

Saxos

Nudné náctileté sociální drama, který dělá guláš z chuligánů, skejťáků, squatterů a začínajících adeptů kriminálu. Celkem slušnej soundtrack. ()

Wartord

Dvě dívčiny v postapokalyptickém městečku, kde jsou jenom karavany. Ale nejde nikoliv o projev kruté přírody, nýbrž kruté ekonomiky. Jsou tak zaneprázdněny nicneděláním, že nemají ani čas vyjet to světa. Ale jednoho dne se u vypuštěného bazénu rozhodnou, že už toho bylo dost, do školy stejně nechodí, a jejich neúplné rodiny je budou těžko shánět. Vydají se tedy do LA a ouha, zde všechno zjevně funguje. Žádný bankrot centrálních bank, kolečka ekonomiky se otáčejí, ale někdo tuhle idylu musí zkazit. Floutkové na prknech by naplno využili Temple přitažlivosti pro svou vlastní potřebu, ale nic, oni dostanou lepší nápad, jak si přivydělat. A neskutečné je, že kolotoč na sebe nabalujících událostí začíná nevinným šťouchem před kamerou. Jedné oběti je Vám líto, protože to je přece výplod té ekonomické nabubřelosti, no a ta druhá oběť je totální magor! Mají to hoši fakt smůlu. A na konci se ponaučíme, že zabít člověka je stejně tak jednoduché, jako si zpětně neuvědomit, že jsem vlastně spáchal vraždu. ()