Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Psycho.R

Jediný co tenhle film trošku drží je Budař, kterýho, ale jinak nemusim, a to svym jednoduchym jazykem a pěkná vizuální stránka. Jinak nuda. ()

Nocturno culto

Nádherný pohled například na to jak se vydělává na lidské nedokonalosti, viz . překlepy na internetových adresách atd ..Všechno se dá koupit ale ne všechno je na prodej za peníze !! PS : Musíš mít vždy při sobě nějakou vlivnou známost, která Tě bude tahat z maléru, takového svého "pana Čápa " ... ()

markotter

Nebýt Budaře, tak to asi neprojde přes 2 hvězdy, ale díky němu a i tomu, že to docela trefně vystihuje, z čeho se tady skládá "vyšší třída", tak hodnotím docela vysoko. ()

Likan7

Na to jak mi byl film doporučovaný se slovy: "To musíš vidět tyvoe, to je bomba.", tak si nejsem jistý, jestli jsem viděl ten správný film. Jediný, co je na filmu dobrý je skvělý hlasový projev Jana Budaře, protože zbytek nestojí vůbec za nic. Jak píše Tosim, film měl mít asi morální přesah, něco ve smyslu "buďte hodný a bude Vám přáno.", ale zaseklo se někde u "hodný". ()

rublik05

Hezký příběh o životě jednoho "šťastlivce", ze kterého naše slavná revoluce udělala prachatého businessmana. Jan Budař jako hlavní postava (zároveň vypravěč) je docela sympaťák a musím uznat, že mu role perfektně sedla. Zbytek hereckého obsazení rovněž v pohodě, nejvíc mě bavil Milan Šteindler a samozřejmě vždy autentický Predrag Bjelac. Vzhledem ke krátké stopáži má děj docela svižné tempo, takže prostor pro nudu je zcela minimální, navíc se mi moc líbil vyprávěcí styl celého filmu. O humor zde není nouze, takže slušná porce zábavy zaručena. Nicméně snímek dost sráží neucelenost příběhu a špatně provedená dramatická linka. Nejedná se sice o nic světoborného, ale pro nenáročné pobavení zcela dostačující záležitost. 6/10. ()

-henry-

Forma, která uspokojivě vystihuje téma filmu: Češi jsou kopírky a dokážou v tom být dobří. Dosud nejčistší režisérův film, je v tom hravost, nadšení a dokonce se domnívám, že i sexuální coming out! (všechny heterosexuální scény a koketování tu jsou zvláštně bezkrevné) ()

Marwinek

Rozhodně jsem se bavil, ale podruhé to vidět nemusím. Budař mi úplně neseděl, jeho postava byla příliš mělká, nenašel jsem si k němu žádný vztah. Má to spád a je tam pár vtipných momentů, ale je to takový orloj. ()

Atia

Jsem se takhle nepobavila u českého filmu nepamatuji, snad jen u Obecné školy.Pravda, s kolegy jsme byli jediní, kteří se v tom sále smáli, lidé zřejmě pořád čekají laskavý humor či retro hřebejkoviny. Funky film. A závěr s Havlem "na revoluci" - to je bez komentáře. ()

thestral

Nečekala jsem od filmu kdovíco, i když trailer se mi líbil, možná proto jsem taky byla před samotným promítáním lehce skeptická. Věděla jsem ale jedno, že Jan Budař bude skvělý, protože to on přece vždycky bývá. Bodrého a životem proplouvajího potměšilce Jakuba Vránu zahrál skvěle a stejně tak skvěle byl film vystavěn a natočen. Kamera, střih, průhledy do růyných životních etap hlavního protagonisty... všechno bylo tak nějak jiné, než na co jsme u českého filmu zvyklí, občas jsem měla asociace na americkou gangsterku nebo experimentální klubový film... občas bych snesla trochu méně náznaků. Film ale hodnotím velmi dobře, jako skvěle odvedenou práci jak tvůrců, tak herců... a Jan Budař, ten je prostě absolutní herec. P.S. A když se tak dívám na ten plakát, nemůžu si pomoct, ale vidím v něm Malcolma McDowella v Mechanickém pomeranči. ()

odvedle odpad!

Ako sa vypracovať z outsidera na frajera? Ničím výnimočné téma odpovedá nijak výnimočnému spracovaniu – záujem budí akurát marketingový ťah produkčného tímu, ktorý sa snaží presvedčiť ľudí, že sa jedná o skutočnú udalosť (možno to aj je pravda, možno skutočne existuje človek podľa ktorého je film natočený, ale osobne tomu neverím). A kde začať? Hrozný, hrozný scenár, film pozlepovaný zo scén a motívov, ktoré nedržia pokope, postavy, ktoré sa objavia len preto, aby vzápätí upadli do zabudnutia, snaha až príliš napodobňovať americké filmy, postavám nebolo rozumieť, hrozný zvuk, a nakoniec snaha byť nasilu vtipný a zábavný, no ja som sa teda vôbec nebavil. ()

john.h

Jeden z těch nejlepších českých filmů v posledních letech. Řemeslně dobře odvedená práce, mezi českými filmy netypická, ale atraktivní látka, stopáž tak akorát, zkrátka víc takových filmů. ()

Lukaso1

Poměrně povedené komediální drama, které neoslní ani neurazí. Problém je v tom, že už ani nevím po těch pár dní co o něm napsat. Je to proste zrychlená životní etapa jednoho čecháčka která končí jak je zvykem u českých filmu s koncem který nám vlastně vůbec nic neřekne. ()

markyzgero

Zpověď dítěte svého věku...Řehořkovi fandim, na Budařovi mi vadí v jeho rolích katastrofální účesy-paruky ( v tom se může vyrovnat jen jediný ikoně světovýho filmu-N. Cageovi). Ten film neni kdovíjak dobrej, neni ani nijak špatnej, prostě průměr. Já bych ale čekal už o trochu víc. Snad příště, času je dost. ()

dj_kure

║Rozpočet 24 mil. Kč║Tržby ČR 5 608 980 Kč║Diváci 49553║ Budař příjemně překvapil a já se nasmál snad víc než jsem chtěl. Na Česko super film :) 69% ()

sethi

České filmy hodnotím vždycky trochu s nadhledem, nejinak i zde. Zaujalo mě novátorství, svěží závan v našich kotlinách, ale příběh se mi moc nezamlouval.....taková "špína" ;) Jan Budař hrál výborně a za něj přidávám jednu hvězdičku. Ostatní postavy moc protoru nedostaly. A trochu mě rozčilovalo to blekotání hlavního hrdiny, občas sem nerozuměla, i když chápu záměr. ()