Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

pekos

Prvý diel Univerzálneho vojaka v r. 1992 bol v kinách trhákom a vďaka kvalitnej réžii Rolanda Emmericha sa tento film zaradil medzi akčné sci-fi filmy. Predstavitelia hlavných postáv - Dolph Lundgren a J.C.VanDamme boli o viac ako 20 rokov mladší a prekvapivo herecky vyspelí. To sa už nedá povedať o 4.dieli Univerzálneho vojaka. Herecké výkony všetkých zúčastnených zodpovedajú jednoduchému scenáru, ktorý je podriadený bezduchej vyvražďovačke všetkého živého, čo stretne hlavného hrdinu filmu. Fanúšikovia akčných scén, plných krvi, zlomených končatín a nepochopiteľne drsných stretov si prídu na svoje, a pritom nemusia ani príliš rozmýšľať a sústrediť sa na dej, vývoj postáv a romantiku. Táto séria mala skončiť hneď po 1. dieli, zostala by spomienka na kvalitný sci-fi snímok s tematikou zombie hrdinov. ()

Critical odpad!

Jednička byla super, dvojka se dala, trojku jsem jenom projel, ale tohle byl mega shit...holt JCVD už teď hraje jenom v samých kravinách... Zlatý starý filmy jako např: Bloodsport a Kickboxer :-) Bohužel v tom hraje i Scott, kterej teď taky vymetá kdejakou blbost (kromě Undisputed) ;-) ()

Mikkys

Prvni film byl opravdu skvely, ale tohle byl vazne slaby odvar. Jeste k tomu zvlastne natoceny. Takova nuda, ze jsem film ani nedokoukal a jen si docetl na webu, jak to melo skoncit. ()

analnosorog odpad!

tak todle je asi nejhorši film v jakem hral Van Damme a Lundgren,oproti jedničce je to odpad! Takhle snad ani ty herci nemohli klesnout na takovy brak ()

dedavena

Už po prvnich par minutach by se asi vyjadřil muj vnuk, že "to je drsný". Ja zas si myslel, že to budě jaksi vizyonarysticy film, bo Džon ma vize-asi dvě, bo něvi. Potym se fšak dovime, bo i my něvime, že to nima ten Džon, ale druhy Džon. No a ten se pochlapi a fšecki, co ve filmu hrali, pozabija. Fčetně Lungrena a Vandama. Si tak pravim, že gdyby hneď zpočatku zabil režysera, tak sem se na tu sračku němusel divať, bo by ju něměl gdo natočiť. ()

Caesarion odpad!

Naprostá mrda a velký návrat všech mrtvých z minulého dílu, kde JCWD, nehraje hlavní roli. Plusy žádné. Minusy-kde jenom začít? A........svetlej moment. Van Damme konečně umře a snad ho nenapadne se vrátit. ()

ACE 2007

Koukal sem se na Albánské televizi v angličtině do 6:40hod, a dokoukal, takže tak hrozný to nemůže být. akce dobrá ()

hmyzovrah

Tak. Kde bych jen začal? Co to do pr.. bylo. Šílené, absurdní, dobré scény, střídali špatné. Rozhodoval jsem se dlouho, jestli dát odpad, nebo 4 hvězdy, tak jsem dal dvě. Návaznost na předchozí díly nečekejte, ani na scénář na oskara. ()