Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

Trailer

VenDulin85

Jako debut... proč ne, od jisté scény jsem byla připravená se pořád smát, i když to pak už moc k smíchu nebylo. Má to své mouchy, ale po dlouhé době to je jednou český film, který mě pobavil a zároveň i trochu zafilozofovat přiměl, takže jednoznačná pozitiva a sociální jistoty. Na hlavní postavě se mi nejvíc líbili její dva kamarádi do deště, Tereza a Pavel. Někdy stačí mít takové přátele a člověk přežije všechno i přesto, že je takový splašený trotlík. Pouť po českých městech se mi líbila, Ostrava na závěr- co víc si přát? Možná po čase uberu na hodnocení, teď sázím 4* a jdu přemýšlet, co se stane zejtra... zejtra možná... napořád ;-) ()

kingik

Peter Kraus si slíbí, že zítra se něco změní v jeho životě k lepšímu. A začne si všímat toho, co má před očima. Dnes to ale nebude. Dneska ještě zůstane mírně arogantním kšeftařem, který lítá za prací do Číny. Dnes ještě vyřídí pár rande, které si domluvil po netu, když byl na obchodní cestě, dnes napraví pokaženou zakázku padělaných triček, třeba ho začnou bavit i svatby, které nenávidí. Ale hlavně si začne více vážit své nejlepší kamarádky Terezy, která má oči a píču přichystanou jenom pro něj, ale on je k ní slepý. Jenže dnes je dnes. A zítra může být všechno jinak. Cestovatel a blogger Rudolf Havlík do svého filmu soustředil množství prvků, které sice nejsou dostatečně kompaktní i kompatibilní, ale působí svěže a neotřele. Castingově se nebál zariskovat a obsadil málo známého Pavla Batěka, který se mu odvděčil uvěřitelně vybroušenou hereckou kreací. Jen ohraný voice-over jeho postavy, který měl dodat filmu na "západním" rozměru, bych pro jistotu přežití českého filmu v lepších tvůrčích zítřcích vynechal. Kolem Batěka je soustředěn především solidní ženský arzenál. Nejvíce prostoru dostala Vica Kerekes, která hraje osudovou ženu, ale kdyby byla její postava ze scénáře vyškrtnuta, jásal bych. Mezi ní a Batěkem nebyla vůbec žádná chemie, málo uvěřitelně působilo i to, že by on byl pro ni jediným ideálním partnerem, proto nikdo jiný nepřipadal v úvahu. Ach jo, to fakt ne. Batěkovi mnohem lépe vyhovoval ten nezávisle volný prostor "starého" mládence, kdy si ženskou půdu oral pluhem se značkou Rande naslepo. Z tohoto neotřelého nápadu se dalo vytřískat víc. Dovedu si třeba představit, jak taková nervově labilní Anna Kulovaná komplikuje Petrovi život i dál. Jenže všechny krásky, se kterými se Petr sejde, se už více ve filmu neobjeví. Ale jo, vlastně objeví, ale už jen coby noční můra našeho hrdiny. Herci kolem Batěka byli dobře obsazení, nejlepší z mužských rolí byl jednoznačně sympatický kámoš pro všechno Filip Blažek, bardi Přeučil se Županičem trochu nadbyteční, prostě do tak moderně pojatého filmu nezapadli, pobavil policista Karla Zimy i další castingové legrácky. Lokací je na jeden český film nečekaně hodně, nechybí ani exotika. Po Číně přijde na řadu třeba Brno, kde dojde na honičku s Michalem "Rudou z Ostravy" Kavalčíkem, který zde hraje vyslaného nohsleda, který je vytrvalý v pronásledování. Ostatně od svého šéfa dostal instrukce, jak zatočit s takovým neřádem nedodržujícím domluvené obchodní zakázky. Rychlé až bleskové přesuny mezi tak vzdálenými českými městy (Praha-Brno-Ostrava) mně přišly přestřelené. Film je v podstatě rozdroleným sledem více či méně povedených scén a scének, kterým debutující režisér nedodal pořádný tmel. Filmu nechybí určitý experimentální nádech, divák bude svědkem i povedeného scenáristického fórku, kdy šoférující hrdina vezme stopaře, který je jeho skutečným bratrem, jedná se o Petra Batěka. Film se vytasí s kvalitním hudebním doprovodem, nemyslím tím ale českou hudební nezávislou scénu se špatnou angličtinou, a pěkným vizuálem. Kombinace komedie, romantiky a prvků road movie zabere o to víc, když od tohoto filmu prakticky nebudete nic očekávat. V tom případě může být příjemným diváckým osvěžením i překvapením. 60% () (méně) (více)

Kamca_

Docela nudný film. Chvílema jsem se nemohla zbavit pocitu, že se tvůrci snažili z tohoto filmu udělat něco jako romantiku na americký způsob. Tenhle pokus se jim ale bohužel nepovedl. Bylo tam hrozně moc nudných a hluchých míst. Ale musim uznat, že Vica Kerekes opravdu hrát umí a to jí zase tak v lásce nemám. Škoda taky toho konce ... Chtělo ho víc dotáhnout. 50%. ()

Pedestrian

50 %. Z traileru jsem měl pocit, že se film snaží o světovost (střídání lokací), leč bohužel je to opět “zaprděné” u nás doma. Stejně tak trailerové lákadlo v podobě útěku před mafii, z čehož se nakonec vyklube směšná vedlejší linka s karikaturama. Ty 3 jenom za sympatické a dobré herce a fajn hudbu. Z product placementu, akčních scén a chování postav jsem obracel oči v sloup. ()

Marsik

Premiere Cinemas - "Proč nezajít za jedno vstupné na 2 filmy"?... řekl jsem si po skončení nového dílu Planety opic a už jsem seděl opět v sále Premiere Cinemas. Aktuálně 53% má na kontě tenhle český snímek, který dle mého byl celkově povedený. Komedie příjemně odsejpala, Pavel Batěk mě se svými pohledy na život bavil a na herecké obsazení si také nemohu stěžovat. 70% ()

• Rudolf Havlík, pro nějž se jednalo o filmovou prvotinu, a který nemá filmové vzdělaní, přiznal, že o filmové režii a řízení filmového štábu nevěděl de facto nic. (sator)
  • Film byl vybrán na americké festivaly Phoenix Film Festival a Tiburon International Film Festival. (Zdroj: Produkce filmu)
  • Film se natáčel v Brně, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Berouně či na zámku Zbiroh. a v Hongkongu. (Zdroj: wikipedia.cz) (VášaVF)

Související novinky

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (více)

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)