Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (236)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Celkem slušný český kousek, jemuž podráží nohy hlavně fakt, že vůbec neví, čím chce být. Chvilku se to tváří jako drama o životě jednoho muže, pak jako drsná gangsterka, občas se objeví nějaká ta vtipná scénka a nakonec to sklouzne k normální romanci. I přes tento mišmaš to však díky režii a sympatickému hrdinovi slušně odsýpá a vlastně to celkem pobaví. Což se o většině tuzemských kousků stále říci nedá. ()

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Hned po úvodním proslovu Petra Krause, že "Všechno nejdůležitější je v našich snech," mělo vyprávění zabrzdit a nasadit aspoň jednu oduševnělou postavu, která by řekla "Wait WHAAAAT?!", aby tuhle motivační rádoby mantru přesnou ranou na direkt potopila. Nezachrání to ani jedna fakt nemožná automobilová honička nebo závěrečný běh na letiště, který sice (SPOILER) nikam neústí, ale hned nato jsou už ale šťastný pár, aniž by to mělo logiku. Stejně jako nemá logiku, proč najednou postava Vicy Kerekes chce Petra Krause, i když se znají od dětství a když zrovna teď ji předvádí nejpříkladnější machismus v podobě několika rand naslepo, která chtěl ukončit v posteli. A vyřešení problému se špatnou dodávkou triček? Dogs Ex Machina. A ještě bychom se mohli pobavit o stopaři s pilou v ruce, ale byla by to už ztráta času. ()

Reklama

Necrotongue odpad!

všechny recenze uživatele

A má krasojízda s Vicou Kerekes pokračuje s obvyklým a očekávaným výsledkem. Pravda, s romantikou se tu podle mého názoru netlačilo na pilu tak fest, jak to bývá obvyklé, ale všechno totálně podělal typicky český pokus o dramaticky akční pasáž. Šmarjá, to byl zase trapas... Snímek disponoval mnou očekávaným zoufalým scénářem i podobně laděnými hereckými výkony, kvůli (nebo možná díky) nimž tu Filip Blažek jasně vyčníval jako herecká hvězda, a bizarními vedlejšími zápletkami. Nenašel jsem důvod pro udělení jediné pěticípé, ale kdyby Rudolf Havlík natočil patnáctiminutový kraťas, v němž by Pavel Batěk s Filipem Blažkem po celou dobu v reálu surově mlátili Michala Kavalčíka, okamžitě bych hodnotil plnou palbou a hbitě bych takový počin zařadil do své Top desítky. / Poučení: Každý psycholog by měl mít svého psychologa. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Když se v letních měsících objevil kosmopolitně laděný plakát, jediná otázka nejistoty vedla k tomu, jestli proklamované tváře ustojí v českých podmínkách takový projekt. A překvapivě jak Vica Kerekes, tak Pavel Batěk na to mají. Vica může hrát osobitou a sexy dívku i bez laciné vulgarizace a Batěk je zajímavou alternací k hlavním hrdinům dneška, ačkoli je stejným vizuálním typem jako Matěj Hádek. Třetí hlavní postava je hraná Filipem Blažkem, který po letech divadelní i televizní dřiny taky umí najít vhodnou polohu, která ničemu neuškodí a celku je maximálně nápomocná. Na jistotu si tu role vedlejší rozebrala Issová s Přeučilem a jediný, kdo opět ničeho celistvého nedbal a vytvořil si originální hereckou etudku na téma byl Lábus, ale právě proto ho máme všichni tak rádi. Takže suma sumárum, může česko-slovenský film cestovat z Prahy do Brna, Ostravy a Pekingu a přitom zůstat zajímavý, napínavý a uvěřitelný? A dokonce se vypořádat s uskalím gradace, které si nezadá ani s těmi nejlepšími světovými melodramaty? Ano, může. A díky za něj. Kosmopolitismu zdar, letos bych ráda viděla Zejtra napořád jako favorita Lvů. Ačkoli necelá tisícovka hodnocení i po vydání filmu na DVD dává tušit, že i takový projekt spíš zase jen prošumí. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rozlítanej panáček na strastiplné cestě za poznáním, že to nejlepší měl vždycky přímo před očima. Možná ne moc originální kostra, ale maso, kterým je obalená, je chutné, vtipné a neokoukané. Plus je třeba zmínit našláplou muziku, která je přesně mojí krevní skupinou. Z herců zaujme Pavel Batěk, který je právě tím neokoukaným, a samozřejmě Vica Kerekes, které je kus ve všech směrech. Upřímně řečeno vůbec jsem nezaregistroval, že něco podobného vůbec vzniklo. O to příjemnější překvapení to nakonec bylo. 70% ()

Galerie (76)

Zajímavosti (7)

  • Film byl vybrán na americké festivaly Phoenix Film Festival a Tiburon International Film Festival. (Zdroj: Produkce filmu)
  • Režisér Rudolf Havlík v závěrečných titulcích poděkoval všem skvělým dívkám a ženám, které mu poskytly své fotografie pro použití do grafických konverzací ve filmu. (Terva)
  • Na hudbě by se měli podílet i členové kapely Portless, pánové z původní sestavy Support Lesbiens. (Eruzione)

Související novinky

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (více)

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)

Reklama

Reklama