Zejtra napořád

All My Tomorrows

(festivalový název)

Komedie / Romantický / Road movie

Česko / Slovensko, 2014, 94 min

Vzhledem k tomu, co z českých filmů jsem v poslední době viděl a jaký neskutečný kokotiny to byly, tak jsem chtěl bejt co nejmíň kritickej, zvlášť když to byla ta světová premiéra. Námět docela dobrej, příjemná kamera, dobrý obsazení a výborný herci. Ani to filozofování mi nevadilo, vlastně se mi to i docela líbilo. Samozřejmě by se toho dalo dost vyčíst, jako třeba pitomý dialogy (i když oproti Příběhu Kmotra je to uplnej Woody), ale já si zapomatoval hlavně pozitiva. Některý scény byli fakt perly, jako třeba kleptoman Přeučil nebo omračování Rudy z Ostravy. Jsem rád, že tam hrála Vica Kerekes, protože v českých filmech s ní se je aspoň na co koukat, když už to je o hovně (Zejtra napořád náhodou není tento případ) a navíc je skvělá herečka.(13.7.2014)

Peter Kraus si slíbí, že zítra se něco změní v jeho životě k lepšímu. A začne si všímat toho, co má před očima. Dnes to ale nebude. Dneska ještě zůstane mírně arogantním kšeftařem, který lítá za prací do Číny. Dnes ještě vyřídí pár rande, které si domluvil po netu, když byl na obchodní cestě, dnes napraví pokaženou zakázku padělaných triček, třeba ho začnou bavit i svatby, které nenávidí. Ale hlavně si začne více vážit své nejlepší kamarádky Terezy, která má oči a píču přichystanou jenom pro něj, ale on je k ní slepý. Jenže dnes je dnes. A zítra může být všechno jinak. Cestovatel a blogger Rudolf Havlík do svého filmu soustředil množství prvků, které sice nejsou dostatečně kompaktní i kompatibilní, ale působí svěže a neotřele. Castingově se nebál zariskovat a obsadil málo známého Pavla Batěka, který se mu odvděčil uvěřitelně vybroušenou hereckou kreací. Jen ohraný voice-over jeho postavy, který měl dodat filmu na "západním" rozměru, bych pro jistotu přežití českého filmu v lepších tvůrčích zítřcích vynechal. Kolem Batěka je soustředěn především solidní ženský arzenál. Nejvíce prostoru dostala Vica Kerekes, která hraje osudovou ženu, ale kdyby byla její postava ze scénáře vyškrtnuta, jásal bych. Mezi ní a Batěkem nebyla vůbec žádná chemie, málo uvěřitelně působilo i to, že by on byl pro ni jediným ideálním partnerem, proto nikdo jiný nepřipadal v úvahu. Ach jo, to fakt ne. Batěkovi mnohem lépe vyhovoval ten nezávisle volný prostor "starého" mládence, kdy si ženskou půdu oral pluhem se značkou Rande naslepo. Z tohoto neotřelého nápadu se dalo vytřískat víc. Dovedu si třeba představit, jak taková nervově labilní Anna Kulovaná komplikuje Petrovi život i dál. Jenže všechny krásky, se kterými se Petr sejde, se už více ve filmu neobjeví. Ale jo, vlastně objeví, ale už jen coby noční můra našeho hrdiny. Herci kolem Batěka byli dobře obsazení, nejlepší z mužských rolí byl jednoznačně sympatický kámoš pro všechno Filip Blažek, bardi Přeučil se Županičem trochu nadbyteční, prostě do tak moderně pojatého filmu nezapadli, pobavil policista Karla Zimy i další castingové legrácky. Lokací je na jeden český film nečekaně hodně, nechybí ani exotika. Po Číně přijde na řadu třeba Brno, kde dojde na honičku s Michalem "Rudou z Ostravy" Kavalčíkem, který zde hraje vyslaného nohsleda, který je vytrvalý v pronásledování. Ostatně od svého šéfa dostal instrukce, jak zatočit s takovým neřádem nedodržujícím domluvené obchodní zakázky. Rychlé až bleskové přesuny mezi tak vzdálenými českými městy (Praha-Brno-Ostrava) mně přišly přestřelené. Film je v podstatě rozdroleným sledem více či méně povedených scén a scének, kterým debutující režisér nedodal pořádný tmel. Filmu nechybí určitý experimentální nádech, divák bude svědkem i povedeného scenáristického fórku, kdy šoférující hrdina vezme stopaře, který je jeho skutečným bratrem, jedná se o Petra Batěka. Film se vytasí s kvalitním hudebním doprovodem, nemyslím tím ale českou hudební nezávislou scénu se špatnou angličtinou, a pěkným vizuálem. Kombinace komedie, romantiky a prvků road movie zabere o to víc, když od tohoto filmu prakticky nebudete nic očekávat. V tom případě může být příjemným diváckým osvěžením i překvapením. 60%(11.10.2015)

Zejtra. Zejtra k tomuhle filmu napíšu komentář, nad kterým zůstane rozum stát. Komentář, kde pochválím příjemnej soundtrack, krásné herečky a zajímavou kameru. Neopomenu ani to, že Vica překvapivě neukázala ty svoje vnady a taky že ten příběh, byť od debutanta, je takovej nemastnej neslanej. Ten komentář bude mít nejenom začátek a konec, ale taky něco mezi. Zejtra ho napíšu, slibuju. A nechám ho tu napořád ..(22.11.2014)

"Já tohle ale opravdu normálně nedělám!" ("Tuhle větu tesat.") Reakce na Havlíkův debut jsou spíše negativního ražení, já si ale myslím, že se nemá za co stydět. Už trailery naznačovaly, že se snímek bude snažit tvářit dostatečně světově, což se také stalo. Voiceovery hlavního hrdiny, zatmívačky (ne vždy byly vhodné), na české poměry dost dobrý hudební doprovod, cestování po republice i světových metropolích. Film má pomalejší rozjezd, ale v závěru příjemně graduje, i když samozřejmě víme, jak všechno dopadne. Batěk je sympaťák, který si větší roli po brouzdání televizními seriály opravdu zasloužil. Docela jsem mu záviděla tak obětavého kamaráda, který byl ochoten se uprostřed noci zvednout a jet ho zachraňovat přes půlku republiky ;). Trochu mě zklamala mafiánská dějová linie s Lábusem a Kavalčíkem, rozuzlení nepůsobilo vzhledem k předchozím událostem vůbec věrohodně. Tenhle film rekordy návštěvnosti trhat nebude, ale za scénu omračování Kavalčíka by si to rozhodně zasloužil.(10.8.2014)

Samohana někde v Asii, zajíci v pytli z internetu nebo slovenský Gripen? Sled historek na pofidérní kostře „oděvního“ byznysu a životního filozofování, který baví v maličkostech a zadrhává v celku. Snažím se vždy u českého filmu najít nějaká pozitiva a v tomto případě by to mohly být nezatíženost námětovými stereotypy a hudební doprovod, nicméně mám obavy, že vám v hlavě zejtra napořád nic nezůstane.. Rudolf z Frekvence 1 by si z fleku mohl střihnout roli člena balkánského zločineckého gangu s křestním jménem Predrag..(21.7.2014)

• - Režisér Rudolf Havlík v závěrečných titulcích poděkoval všem skvělým dívkám a ženám, které mu poskytly své fotografie pro použití do grafických konverzací ve filmu. (Terva)

• - Film byl vybrán na americké festivaly Phoenix Film Festival a Tiburon International Film Festival. (Zdroj: Produkce filmu)

• - Film se natáčel v Brně, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Berouně či na zámku Zbiroh. a v Hongkongu. (Zdroj: wikipedia.cz) (VášaVF)