Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...).(16.6.2014)

• ZdenoZombie

Jackie Chan stárne. Nielen výzorovo ale aj rozumovo. Kondičku rozhodne nestratil ale ten scenár mohol prenechať niekomu rozumnejšiemu, ktorému nejde len ohúriť diváka kaskadérskymi scénami ale dať do toho aj trochu logiky.(15.4.2016)

Film ma lepšie scény, horšie scény a nezáživné scény. A na nejaký lepší fight príde až v poslednej polhodinke. Ale treba brať do úvahy že Jackie už nemá 30 a skôr než on ma zaujala mladá Zhang Lanxin a jej krátky fight pred koncom.(10.3.2013)

Příběhově blbý, ale perfektní z hlediska akce - tohle proste JC umí a musí se mu to nechat.(1.2.2014)

Tak copak to tady máme. Začátek vypadá, že Jackie hodlá pokračovat ve stopách svých dobrodružstvích z předchozích dvou dílů, ale po mezihře ve Francii vše nabere trochu neočekávaný směr. Ten ve stopách Pirátů z Karibiku vypadá jako kdyby se Stephen Chow rozhodl parodovat zmíněný film (i čínský Jack Sparrow se ukáže). Je to šílené. Akční scéna veskrze průměrná (na Jackieho poměry). Pak následují hodně divoké a divné dějové zvraty, přerušenou jednou delší bitkou v sídle záporáka (nebo čeho) a podivný konec. Akční scény nejsou úplně špatné, ale nic, co by se zařadilo do zladého fondu Jackieho eskapád opravdu nečekejte. Chinese Zodiac nakonec funguje lépe jako hodně ujetá komedie, než jako Jackieho trademarkový komediální akčňák. Jak jsem již zmínil, spíše to vypadá. jako kdyby se na trojce Božské relikvie podepsal Stephen Chow. Pokud si odmyslím ten hodně podivný konec, tak trochu horších 80%(17.2.2013)

Čekal jsem to horší. Kdyby se zkrátila první užvaněná a gadgety protknutá hodina, tak by to byl důstojnější návrat ke klasice. Bohužel ale místo toho se utápí první část filmu někdy až bizardním humoru (v podstatě vše s piráty na ostrově - jeden z nich vypadající jako Jack Sparrow, včely...). Naopak druhá polovina je akčnější a ukazuje, že Jackie dokáže vymyslet a zrealizovat kvalitní humornou akční scénu - během části v padělatelské laboratoři zavanul nádech starých dobrých Jackieho dob.6/10(13.3.2013)

Prevláda sklamanie. Srdcový projekt sa JC príliš nepodaril. Že to nemá žiadny zmysluplný príbeh,mi až tak nevadí (nechýbal ani v predošlých dieloch), len ono to je celkovo dosť nuda a niektoré scény jednoducho nefungujú, hlavne ta trápna etúda s pirátmi. Posledná polhodina toho dosť zachraňuje.(30.9.2013)

Film patř do série nazývané Božská relikvie. Několikrát na ni i odkazuje, má podobné vtpky, některé náměty, scény jako by z oka vypadly předcházejícm dlům. Jenže to nefunguje jak má. Rozumím co se Jackie snaží říct, ale příliš se to ztrácí v tricích (poměrně špatných), myšlence lidského souznění (které mám plné zuby od té doby, co jí do mě amíci cpou horem dolem) a něčem co považuji za čínskou agitku (byť se můžu plést a Jackiemu křivdit). Celý film budí dojem, že měl být větším a lepším než jeho předchůdci, ale nějak se v těch tricích a zlepšení utopilo to, co mám rád... Možná by i prospělo film zkrátit o 30 minut.(11.1.2015)

Čakal som srajdu a dostal slušnú zábavu, tak to už chodí. Núdzny dej o hľadaní starých čínskych hláv som odbil mávnutím ruky, to sa nikdy neosporúčalo riešiť, ale absurdné politizovanie s nezmyselnými únosmi v druhej polovici si kľudne mohli odpustiť. Ono ten film celkovo pozostáva z niekoľkých nekompaktných súčastí pozliepaných dohromady, ktoré môžu divákovi veľmi ľahko privodiť neželaný grc-efekt. No neva, lebo inak je to vlastne čistá Chanovina kde slávny zemiakový nos robí stále tie svoje tradičné opičinky. Korčuliarsky úvod ( a tie roznožky jeho pomocníčky v kraťasoch...! ), naháňačka so psami v zelenom bludisku a aj scéna s bláznivými pirátmi na ostrove, ktorá môže kdekomu prísť značne groteskne prehnaná ( hlavne tie opuchnuté ksichty po poštípaní včelami boli asi moc ), to všetko ma bavilo. Humor mi prekvapivo sadol a nebudem sa za to ospravedlňovať. Vrcholným predstavením večera bola samozrejme sekvencia v továrni na falzifikáty, nápaditá bitka na gauči a následná naháňačka s používaním všetkého čo príde pod ruku ( rám obrazu a foťák ma dostali ) Dokonca aj ten girl fight bol riadne drsne namakaný. Jackie už má svoj vek a nemôže robiť také šialenstvá ako kedysi, ale nasadenie sa mu rozhodne uprieť nedá, ten chlap sa pokúsi urobiť premet zrejme aj na smrteľnej posteli. Scenár na prd, zmätenosť, občas rušivo lacné digiefekty a na druhej strane dobrá akcia, humor a ani sa to nevlieklo. Celkovo teda za tri.(2.4.2016)

• Sign

A sakra, kdykoliv si film pustím, musím ho zachvíli vypnout, a to je Jackie moje akční hvězda, tady se něco nepovedlo, hodnotit zatím nemůžu nevím jak a film se mi stále nepodařilo dokoukat :-((13.4.2014)

• dandislav1991

Jackie natocil s dobrym podtextem, ale ta asijska trhavost pohybu a prehravani mi proste moc nesedi...(23.8.2014)

• Torgal

Strašne detinské a chaotické - medzi postavami a lokáciami sa strihá tak divoko, že človek sa nestíha orientovať ani v deji, ani v šikmookých komparzistoch robiacich krovie Jackiemu Chanovi. Apropo JC - na svoj vek vyzerá nečakane k svetu, od dôb najväčšej slávy už ale uplynulo veľmi veľa času, ako nám ukáže koláž "the best of Jackie Chan" bežiaca pod záverečnými titulkami (mimochodom, je to najlepšia pasáž filmu, čo je dosť smutné). 5-/10(30.3.2016)

Úžasné dobrodružné a parádní s výborným provedením a zpracováním filmů. Na filmů je vše perfektní. Hudba a znělky které ve filmů zazní jsou opravdu hezké. Skvěle provedení a zpracování filmů. Skvělá akce i humor, perfektní podívaná i zábava.(31.12.2017)

Indiana Chan se vrací. Bohužel se to neobešlo bez jakyhosi typickycho groteskního ducha, ale vesměs to je v pravym slova smyslu pokračování na místě. Jackie už není lovec relikvií na vlastní pěst, má svoje "Dannyho parťáky", ale pořád si hraje prim. Líbilo se mně, že podstata aji charakter série zůstaly stejny, nicméně technologie, akčnost a efekty jdou s dobou. Přesto je to z cely série nejslabší a není to proto, že vykrádá/paroduje předchozí díly, ale proto, jak trapny mně přišly některy scény. 62%(7.3.2013)

Od klasickej jednotky a vypravnej dvojky to ma daleko co do akcnych scen tak do vtipu. Zrecyklovane mlatenie nemeckymi helmami supera sa zmenilo na mlatenie kostami stareho otca :) prisiel pozriet aj " slavny pirat " a tehly zlata sa tentokrat potopili do hlbin oceanu a nie pod tony piesku. Hold nikto nemladne, dokonca ani Jackie.. Ako komedia to celkom fungovalo aj vdaka " oskarovym vykonom " vsetkych zucastnenych ;-) Co dodat, rozhodne som sa bavil viac ako na jeho 2 roky starom SPY NEXT DOOR.(7.3.2013)

• Acrobat

Niekde v diaľke dospieval zbor beztvarých chlapcov labutiu pieseň. Jej tempo udával akýsi malý Číňan. Nevenovala sa mu pozornosť, pretože nedokázal pretaviť svoju legendu aj do záverečného kývania na rozlúčku. JC mi určite chýbať nebude, pretože plne sa sústrediť na jeho grimasy, pochabé scenáre, humorné bitky a príšerný ženský casting bol nadľudský úkon. Ázijská idea podstrčiť nám gumového Číňana s blbým účesom, ale fantastickou akrobaciou fungovala vždy na 50 percent (nie alkoholu). S relikviou je to horšie. Ak zapamätateľným momentom zostala takmer nahá číňanka s Lamborghini niečo je zle. Chyba je v realite a prístupe, nie v Matrixe. Dešifrovať dej v jeho turbulencii je pre Roberta Langdoma, vreštiaca ázijská banda s francúzskou grófkou na „sekvoji“ v Miley Cyrusovom digitále sa odporúča do vôd znechutenia. Beckettove čakanie aspoň na JC-ove akrobacie vyplní až záver, no po pozápasových prednesoch oboch hlavných postáv sa pýtam, či mala zmysel, alebo to bolo len pre Youtube. Podčiarknuté dvakrát, ak toto videl fanúšik JC nechcem byť v jeho (zúfalej) koži. Ono je to tak, ak sa chce bojovník lúčiť s kariérou v dôchodkovom veku :( My ostatní môžeme našťastie presedlať na Davidovho Zodiaca. (videné 19.03.2013, BDrip)(23.3.2013)

Smutne musím konštatovať, že z veľkého očakávania prišlo veľké sklamanie. A to v tretej štvrtine JC dokázal, že do starého železa mu ešte niečo ostáva. Táto polhodina v továrni bola klasická Chanovina, tak ako ju máme radi. Neuveritelná škoda, že zbytok filmu, je pretechnizovaná, umelá a často rendrovaná katastrofa s dialógmi boľavými v ktoromkoľvek z jazykov. Dej mi sem tam nedával zmysel, ale možno sa to len stratilo v preklade. Škoda preškoda. EDIT: Mátalo mi to v hlave tak dlho až musím pridať tretiu hviezdu, tie pomrknutia na staršie relikvie (žuvačky ruleZZ) proste zahrejú na srdci...(24.3.2013)

Neviem tomu filmu som ani moc nechápal po pravde. Bolo to ako spojené aspoň tri rôzne filmy, niekedy som nevedel v ktorom som...Bol som presvedčený, že tomu filmu dám jednu, max dve hviezdičky, pokiaľ som si nepozrel jednu zo záverečných scén, keď to Jackie aspoň na 20 minút konečne poriadne rozbalil!(31.1.2014)

• Bozvav

Výrazně slabší záležitost. Humor dost vázl, bitky byly téměř bezúčelové, absence dialogů markantní a postavy dosti nevýrazné. Místy až nuda. za mne 45%,(25.3.2017)

• tranquill

Jackie je zde hodně akční, až mi to bylo místy protivné a příběh nic moc.(13.7.2019)

Dlho som očakával posledný akčný film Jackieho ako to on sám uviedol. Miestami sa možno niekto stratí, miestami to možno niekomu nesadne, ale ten kto "miloval" akčné filmy 90 - tich rokov v podaní Jackieho s neoceniteľným humorom sa má na čo tešiť. Takmer 60-ročný (!) Jackie sa na rozlúčku v jeho typickom žánri lúči v perfektnej forme a naozaj s množstvom komických situácii ako to býva v jeho filmoch nepísaným pravidlom. Ja som si CZ12 naozaj užil a je to pre mňa taká nie len rozlúčka, ale aj spomienka na detsvo, keď som utekal domov s požičovne s VHSkami Jackieho a tešil sa na skvelé bojové umenie popretkávané komickými situáciami. Pri hodnotení som váhal či dať 4 alebo 5 hviezd, nakoniec som zvolil štyri, aj keď za svoju kariéru v tomto žánri by si naozaj zaslúžil plných 5. Bravó Jackie! 80%(10.3.2013)