Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

_aandyy_

Bohužel jsem asi čekala víc, než jsem dostala... Je to celé koncipováno jako obrovský trhák o velké hvězdě, ale bohužel mi asi unikl hlavní umělecký záměr. Každopádně Michelle Williams v roli Marilyn výborná. ()

Lukaso1

Celý film s reálnou Marilyn Monroe jsem neviděl, jen její klasická poznávací znamení z reklam a kousky filmů. Bylo pro mě velkým překvapením shlédnout tento snímek a nahlédnout co to bylo vlastně za zajímavou bytost. Film je jako celek průměrný s jednou podstatnou výjimkou a to Michelle Williams! Jako Marilyn je opravdu neuvěřitelná a vidět jí v černobíle verzi tak jí to sežeru i s navijákem. Snímek nejspíš mladší generaci moc nedostane, ale zbytek se nudit nebude. ()

Smerfetka88

Nádherná doba, krásné kostýmy a výborný výkon Michelle Williams. Kdyby mi někdo před x lety řekl u sledování Dawsnova světa, že ta malá nenápadná tuctová blondýna bude hrát jednou Marilyn (a jak ji bude hrát!), nevěřila bych mu. ()

TommyDiamond

O Marilyn Monroe toho moc nevím. Pouze to, že byla sex symbolem své doby a její nejznámější film byl Slaměný vdovec. Film Můj týden s Marilyn zachycuje příběh obyčejného mladíka, který měl to štěstí a díky své práci třetího produkčního mohl trávit pár chvil v blízkosti i po boku slavné Marilyn Monroe. Tento příběh se mi vážně hodně líbil. Podle mě je skoro bezchybný. Navíc si myslím, že Michelle Williams měla za roli MM dostat Oscara. Určitě to byl o dost lepší výkon, než výkon M.Streep (Železná lady-oscar '12-HR) ()

hazdrova

Nie som vôbec fanúšik Marilyn, takže asi nemôžem objektívne hodnotiť šarm alebo podobu. Michelle Williams sa mi však ako Marilyn veľmi páčila a Eddie neskutočne dobre zahral to okúzlenie. Emma ako odstčená švadlenka trošku zostala nedopovedaná. Trošku to bolo zdĺhavé tými zábermi na Marilyn, ktorá aj minútu vedela pozerať do prázdna a prstami si obchytkávať tvár. 3* ()

hrumsrt

I přesto jak málo toho Marilyn za svoji krátkou hereckou kariéru stihla natočit, vryla se divákům navždy do paměti jako herečka i jako žena a mnozí ji i po tolika letech označují jako nejkrásnější ženu na světě.. Je vcelku jedno kolik toho víte o Hollywoodu v 50. a 60. letech, nebo jaká máte povědomí o vztahu Marilyn a Johna F. Kennedyho, ale i tak je na téhle dobové ikoně něco fascinujícího.. Je Můj týden s Marilyn tím životopisným filmem, jaký si samotná Norma Jeane (aka Marilyn Monroe) zasloužila? No upřímně ji vykresluje v daleko oslavnějším a romantičtějším podání než-li nedávná Blondie.. Musíte si uvědomit, že jde pouze o subjektivní pocity samotného Colina Clarka, který si její přítomnost užíval po několik měsíců, ale právě jeden týden byl speciální, o němž se rozhodl povědět víc a na tyhle motivy vznikl tento snímek. I proto to může vypadat, že příběh několikrát nenakládá s Marilyn jako s hlavní postavou.. Nepřišlo mi to obzvláště poutavé, zachycuje to dobu a témata, která ani zdaleka nejsou na jejím životě to nejzajímavější a současně se film snaží co nejvíce vyhnout kontroverzi, i proto může být divák zavalen spíše chladnějšími pocity.. Ovšem tvůrci měli jedno štěstí a to v obsazení ústřední role Michelle Williams, která Normu Jean pojala jako životní roli a na tom výkonu to je zatraceně znát.. Nejde o nejlepší možné představení MM, ale víc než solidně představuje jednu její životní etapu, poutavě se zaměřuje na její herecké umění, které mísí s jedním osudovým setkáním. Jde o pohled zamilovanýma očima, kterému není složité podlehnout, ale pořád se neubráním poctu, že tohle je pořád dost málo. Pomalý životopisný příběh, který několikrát najde šarm v jednotlivém okamžiku, ale svoji idealizovanou představou brzdí své možnosti.. Snad se ještě dočkáme toho biotopického filmu, kterého se MM musí jednou dočkat, jakou loňská "Blondie" rozhodně není.. 70% ()

MaxForValue

To, čo nemôžme pri Marilyn opomenúť je práve jeho sentimentálna krása - krehká love story, ktorá bola závislá na nálade božskej Marilyn, ktorú bravúrne stvárnila (čo potvrdila aj nominácia na Oscara) "Ledgerova" Michelle Williams. Tá do filmu vniesla ten božský nadhľad a prinútila ma ku koncu sa zamyslieť, kto vlastne Marilyn bola. Myslím, že Curtis na toto odpoveď nedá. Marilyn však áno. Vnímali sme ju ako sexsymbol Ameriky, ale nikto ju nevnímal ako ženu, ktorá túžila po tom, aby ju niekto miloval. Film, ktorí mnohí určite zavrhnete ako záplavu gýču a ako nekritické vlezdoprdelkovanie Marilyn, ale tí niektorí, ako možno ja a dúfam, že zopár ďalších, v ňom uvidíte niečo viac. Niečo viac než len romantickú story podfarbenú skvelou muzikou. Mimochodom, herecký ansámbl, čo sa v tomto filme zišiel (Williams, Branagh, Dench, Watson, Scott, Cooper) by stačil aj na dva filmy. ()

ratpile

Příjemná změna po všech těžkopádných, upracovaných životopisných filmech posledních měsíců. Bál jsem se teatrálních scén, tragických umrtí matek a otců a strýců a dalšího příbuzenstva, jak bývá zvykem. Nic takového. Prostě jen týden s Marylin. Příjemná, především ale skvěle obsazené epizodka. Kenneth Branagh je ve své roli skvělý (nominace zasloužená) , ale Michelle Williams září. Možná nemá tolik sex appealu jako MM, každopádně jí ale vdechla život nevídaným způsobem. Oskar by nepadl do špatných rukou. ()

Asdas

Na jednej strane pekne z filmovaná poviedka so skvelými hercami ( Branagh si svoju úlohu užíva) len možno keby to bolo viac obsiahlejšie, strhujúcejšie a zameriavajúce sa na život Marilyn bolo by to dokonalé , pretože Williams je úžasná. ()

Cherry_Bomb

Tento film bol...no priemerný. Bol v ňom zaznamenaný len istý úsek života Marylin Monroe, konkrétne pri natáčaní filmu Princ a tanečnica. Okrem toho tu chýbalo veľa vecí. Marylin tu bola vykreslená len z polovice tak aká skutočne bola. Na druhej strane film priblížil Marylin aspoň z malej časti ľudom, ktorí o nej až toľko nevedia. Herecké výkony boli fajn i keď nikto nezahrá postavu Marylin Monroe ako samotná Marylin. Ale nejdem nikoho kritizovať bolo to zahrané asi najlepšie ako sa dalo. Tak v tomto filme aspoň slabšie priblíženie jednej časti života legendy menom Marylin Monroe. ()

nmarca

Člověk, který dokáže hrát na jevišti skoro 4 hodiny Hamleta, musel při spolupráci s touhle pipkou strašně trpět. A přece jej - jako většinu mužů - svým způsobem okouzlila... a film to nebyl špatný, Michelle Williams i ostatní hráli velmi dobře, ztvárnit marilyn je docela odvaha. ()

ikilledjenny

3,5*. Trochu povrchní. Malý románek, který v životě Marilyn asi nic neznamenal. Ale pořád je to milé retro, které mi připomnělo, že bych se mohla znova podívat na Někdo to rád horké. Michelle je naprosto uvěřitelná, ta mimika a gesta, a malá rolička Emmy Watson mi udělala radost. ()

Sutiman

Príjemná, ale celkom povrchná snaha o poľudštenie ikony, ktorá možno žiadne poľudšťovanie nepotrebovala. Michelle sa od Marilyn naučila gestikulovať a špúliť pery, prekvapivo však do svojej postavy nevniesla ani štipku charizmy. Škoda, mala radšej sledovať Kennetha. ()

Marrianna

Nemastné, neslané jako by to ani o Marilyn nebylo .... vždyť přeci byla tak božská. Ovšem výběrem hlavní role mají u mně velké plus - jedna postava tam řekla, když vstoupí na plátno Marilyn - nechcete vidět nikoho jiného..... myslím, že to patří říct i o Michelle - výborná!!!! ()

Lucius55

Příjemný film snad i trochu zlidšťující postavu "božské MM". Skvělý Kenneth Branagh a vynikající Michelle Williams. Kdyby hlavní úlohu místo M.W. ztvárnila Scarlett Johansson, možná by roli dodala tu jiskru, se kterou pravá Marilyn hrála, ale přesto by nebyla tak dobrá, jak předvedla M.W. Nejsem naivní, abych věřil, že přesně tak to bylo i ve skutečnosti, ale i tak (a možná právě proto) se mi to docela líbilo. ()

subic

Velmi dobré obsazení v dalších rolích a velmi slušně zahrané. V hlavních rolích nijaký Eddie Redmayne a nevýrazná Michelle Williams bez jakékoliv jiskry a sexappealu. No a co dál? Dalo mi to docela problém se dodívat a příště si to raději nechám ujít. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)