Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

barteca

Nenadchla hlavně M.Williams, svou životní zkušenost nezahodí a z očí jí nekouká živočišnost sebestředné neurotické star. Souhlas jhrasko. ()

KlárkaD

I just wanna be loved like a regular girl. All people ever see is Marilyn Monroe. As soon as they realize I'm not her, they run........Moc krásné, Michelle. P.S. V těch dlouhých bílých šatech ti to moc slušelo. ()

edie sedgwic

Tri a pol *. Na styri to uplne nie je, lebo stale citit pritomnost hollywodskej mentality. Mna Marilyn osud dojima aj bez toho aby ma niekto do lutosti nudil. Netreba zbytocne dramatizovat osudy, ktore su same osebe dramaticke. Michelle Williams ma prijemne prekvapila a jej Marilyn bola velmi prijemna, svieza a autenticka. ()

adriane9

Tedy..pro mne veliké zklamání..Podle hodnocení jsem čekala mnohem víc a dostala tak málo..Michelle se opravdu snažila a přestože nemám veliké znalosti o skutečné Marilyn uznávám, že se jí tedy vzhledem dost přiblížila, dále šlo rozpoznat pár známých Maryliných gest ale to její legendární charisma tam neskutečně scházelo...rozhodně mě film nenudil,spíš znervózňoval,v každé scéně jsem čekala víc než se odehrálo a v půli jsem film přeskákala nakonec..Tedy mě neurazil ale doporučení z mé strany rozhodně nebude..Jedna hvězda za kostýmy a druhá za použití skutečných a vskutku nádherných šatů Marilyn Monroe... ()

KOZEL84

Tak moje prvotní natěšení (vámi zbytečně zchlazené) nelhalo.Onehdá sem někde o Marilyn četl a dostalo mě jak smutný příběh její život byl.Chudák holka,říkal sem si a konečně se mi začala líbit (;).Překvapilo mě jak svižný film je a jakmile do záběru vleze užasná a okouzlující Michelle (nebo Marilyn.Nebo Michelle?Nebo...?) všechno ostatní přestane existovat a já zasněně civím.Colin měl týden,já měl hod'ku a půl a mise splněna.Zamilovaný hned dvojnásobně.Samozřejmě Ti jejichž úžasně zajímavé rozbory s 'thankyouandfuckyou'' opouštím někde během druhého řádku,si můžou mimózně stěžovat,jak je film povrchní a litovat,že nemohou dumat nad úžasnou symbolikou scény,kdy Marilyn půl hodiny čumí z okna na jemné pírko zmítající se v nemilosrdných poryvech větru.Plesnivci z akademie jak by smet.To já viděl něco krásného,co v letošních oscarových jistotách nemá nejmenší konkurenci! PS:no a pak jí ten její basebalista ještě 20 let každý týden posílal na hrob dvě růže...do prdele tohle je na mě moc...Heath by byl hrdý..kchurva..fn'uk... ()

Wolvie

Takhle průměrný a stereotypně podaný životopis si tak skvělý výkon Michelle Williams snad ani nezaslouží. ()

owwidius

fajn film ktory prijemne ubieha, ale inak nicim extra zapamatatelny. marilyn mi bola uplne ukradnuta, mlady collin tiez a vobec cele to tak nejak vysumi. neni to zle ani nudne, ale proste neni tam nic viac, co by to zdvihlo nad priemer, okrem spominanych hercov. 6/10 [#27/2012, kino#11] ()

Rokle

Michelle mám moc rád, ale postavu Marilyn a její krásu, kterou měla celý mužský svět rozsekat svou neuvěřitelnou živelností, jsem ji naplno nevěřil. Četl jsem spoustu zajímavostí ohledně hvězdných manýrů, takže mě tohle jen utvrdilo, že točit s MM nebyla žádná slast. Škoda, že se o vlastním životě božské Monroe nic víc nedozvíme. ()

Radek.SCH

Určeno těm, kteří MM považují za Osobnost nejen na poli kinematografie. Pro mě osobně herečka, která hrála v cca 1 dobrém filmu. A týdenní natáčení v Británii a první filmařovo zamilování mi nepřijde jako dostatečně zajímavé téma pro celovečerní film. - 60 % ()

rekkky

Druhá polovina rozhodně zajímavější s tím, že herecký výkon Michelle Williams patří k tomu nejlepšímu co lze v tomto díle nalézt. Atmosféra z roku 1956 v kulisách natáčecího studia moc nepřesvědčila, ale záběry z venkovních prostor určitě vylepšily hodnocení. Co se týče příběhu tak nějak nepřekvapuje. Umělecky celkem vládnuto, ale technická část zaostává. ()

Mortishka

Tak skvelý výkon aký predviedla Michelle Williams som ešte dlho nevidela, bola tak okuzľujúca, to jej iskrenie v očiach, povedala by som že bola ešte dokonalejšia ako pravá Marilyn Monroe. Fuuu ešte doteraz mám zimomriavky plus jej hlas je očaraujúci. Nech si hovorí kto čo chce ona si Oskara zaslúži za tento výkon určite . ()

hazaba

Pokud jediné emoce, které ve vás film vyvolá na konci, jsou ve smyslu "no, bylo to pěkné", asi to není původní záměr. V tomto případě se mi to stalo i přes plejádu známých, a v některých případech i výborně hrajících, herců. Nejvetší kritika padá na představitelku Marilyn - živočišnost v ní prostě není, všechno je takové umělé a rádoby snové. Jakmile vstoupí na scénu, třeba jen na malou chviličku, Julia Ormond, naprosto ji převálcuje. A i Judi Dench je mnohem, mnohem lepší... Další problém je, že to mezi ní a Colinem nejiskří, což by alespoň z jeho strany člověk očekával... navíc hudba je v mnoha případech jaksi mimo. Shrnu-li, film neurazí, ale ani nezaujme a člověk si na něj za docela krátkou dobu nevzpomene. ()

Gaia.M

Pokud si chcete vytvořit obrázek o milostném životě Marilyn Monroe, je tento snímek správnou volbou. Pokud očekáváte něco jiného, jděte od něj. To co slibuje, to dostanete. Mě by teda osobně stačilo desetiminutové shrnutí. Přišlo mi to zbytečné dlouhé, místy nudné, ale vzhledem k tomu, že jde o životopisné drama, tak se není vlastně čemu divit. Znova se na tento snímek nepodívám, nejsem ten správný cílový divák. Ale nic špatného o filmu říct nemohu ;) ()

Poirotek

Úžasná výprava a ešte lepšie obsadenie, ale ja mám slabosť na anglickú produkciu... Kennethovi Branaghovi som veril každé slovo, že Marilyn taká skutočne bola. ,,Marilyn má drahá jste anděl a ja líbam lem vaších šatů, ale proč nemužete príst včas doprdele?!“ ()

BOURQUE

Zahrať postavu M. Monroe nie je jednoduchá vec. Avšak, M. Williams to zvládla na jednotku (zaslúžená nominácia na Oskara). Na druhej strane, príbeh je príliš statický. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

lemonova

Popravde Marilyn Monroe a jej pôvaby ma nikdy nebrali, takže film postavený výsostne na fascinácií ňou samotnou ma zas až tak veľmi nezaujímal. Zaujímala ma však Michelle Williams, ktorú mám ako herečku oveľa radšej, a veru nesklamala. Film je... povedzme, že príjemný. Herecké obsadenie luxusné. Ale v podstate je to celé dosť o ničom. Na hlbšie zamyslenie príliš plytké a na pobavenie pramálo zábavné. Jedno zhliadnutie stačí až až. :)) ()

Thanoris

Musím sice ocenit velmi pečlivou nápodobu původního Prince a tanečnice, místy jsem měl opravdu dojem, že vidím originál, stačilo si odmyslet obličej. Je to však právě obličej Michelle Williams, kterému opravdu zcela chybí ona specifická jiskra, která dělala Marilyn výjimečnou. Když si pak muži ve filmu obdivně šuškají o kráse Marilyn, nemohu se zbavit myšlenky, že o Michelle Williams se tak mluvit nedá. Tolik k nejlepší části filmu, zbytek je totiž právě ve světle těchto několika vypiplaných momentů kopírujících původní film zoufale nudný, plochý a nevěrohodný. Kdo zná Marilyn Monroe, uvěří její představitelce stěží těch pár scén na velvyslaneckém gaučíku či při tanečku po pokoji, rozhodně ale ne scény ze soukromého života. Obsahově jsou sice věrohodné, herecky ale zcela mimo. Jediné, co tedy v mých očích tento životopisný počin obhajuje, je jeho obsah, který se dostává až ke hraně dokumentárního žánru a poodhaluje tak melancholický pohled na Marilyninu minulost, bohužel však ne nepodobně knize, která je dobře napsaná, ale špatně (a hlavně špatným člověkem) přečtená. ()

studo

pekne natočená "dráma" škoda však žiadnej invencie. Scenár mohol byť lepší, všetko sa dalo čakať, nejaký moment prekvapenia, zlom v strede filmu ani nič podobné nenastalo. Škoda. Herci boli fantastickí a vybrať si medzi emmou a michelle bol naozaj problém (minimálne pre mňa) :D ()

Harts

Herečka byla rozhodně hnusnější než Marilyn, takže to trochu kazilo ten dojem s opravdové krásky se svůdnými očima. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)