Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

chevronman

Musím říct, že My Week With Marilyn je pěkný film se několika milými momenty, které vám vykouzlí úsměv na tváři, bohužel za pár dní na něj zapomenete, protože ve vás nic nezanechá. Zkrátka neosloví, ale ani neurazí, a 99 minut strávených u tohoto filmu není ztráta času. Za výpravu a Emmu Watson dávám lepší 3***. ()

klingacik_BA

Jednoznačne najväčšie pozitívum filmu a dôvod prečo sa ho oplatí vidieť vidím vo fenomenálnom výkone Michelle Williams. Ona Marilyn nehrala,ona ňou proste bola.. Všetko ostatné bolo priemerné. ()

Upswing

Nikdy by som neveril, že taká nevýrazná šeredka ako Michelle dokáže tak bravúrne zahrať Marilyn Monroe. Stalo sa a je to fajn filmík. Možno aj preto, že Norma tiež nebola žiadna kráska, kým sa nestala Marilyn. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /občas poněkud sladší, co už no, Michelle- sice se snaží, co to dá, ale pořád to není ono, originál byl ve svých filmech někde úplně jinde, nikdo nežádá zázrak, ale i tak/, + /dobrá parta mých vesměs oblíbených herců - Michelle, Kenneth, Judi, Emma, Dominic, Julia, Zoë, Philip, Toby, Michelle sice hrála na hranici svých možností, na plný plyn, ale originálu, jenž mám z několika filmů nastudovaný se moc neblížila, ikdyž se moc snažila/, hodnocení - hezký film, občas sladší než by musel, zajimavé vykreslení MM - připomínka toho, že sláva i ničí, poznámky - Philip Jackson alias inspektor Japp - hezká vzpomínka na Poiroty 90. let ()

Sabcaa

Řeknu to narovinu - My week with Marylin se mi opravdu líbil. I když nevím, čím to je, pět hvězdiček ale dát nemůžu.. ()

mirika39

Na tento film som sa tešila ešte pred jeho natáčaním. O to väčšie bolo potom sklamanie, keď som zistila, že do hlavnej úlohy obsadili Michelle Williams, ktorá sa mi na úlohu Marilyn vôbec nehodila. Napriek jej obrovskej snahe, vypchaným bokom a vcelku kvalitnému scenáru môžem povedať, že film ani zďaleka nesplnil moje očakávania a môžem len dúfať, že o Marilyn Monroe bude snáď v budúcnosti znova natočený životopisný film, ktorý dúfajme diváka nadchne nielen po obsahovej stránke, ale aj lepším hereckým výkonom. ()

Brunetgirl

O Marilyn Monroe jsem toho příliš nevěděla a nikdy jsem úplně nechápala proč je/byla považována za takovou hvězdu, nezdála se mi ani nijak extra krásná, charismatická či nadaná (herečka).., netuším jaká Marylin doopravdy byla, ale pokud taková, jako ji vykresluje tento film, tak to šílenství kolem ní nechápu ještě víc...Čím déle film běžel, tím častěji mi Marylin připomínala naši Ivetu Bartošovou - prostoduchá, na lécích a alkoholu závislá, nesvéprávná osoba visící na ostatních, neschopna vykonávat práci dle stanovených pravidel, když pominu to všechno, tak musím dodat, že jsem se u filmu doopravdy nudila, dokonce jsem byla už natolik znuzená, že jsem přemýšlela o přetočení filmu více dopředu a to se mi opravdu nestává.. Hlavní hrdina na mě působil navíc velmi odpudivým dojmem, což by se u hlavního hrdiny stávat nemělo..tohle se zkrátka nějak nepovedlo:/ ()

Profík

Občas je to zajímavé, taky docela vtipné, zvláště scény z natáčení, asi nejméně zajímavá je ta romantická část mezi MM a Colinem. Herecky je to obsazené pěkně, potěšily mě Zoë Wanamaker a Judy Dench ve vedlejších rolích. 65 %. ()

Honey007

Michelle je tady naprosto famózní! Naprosto věrně Marily napodobila, a to nejenom sexy figurou, ale i tím prázdným pohledem a gestikulací. Bohužel ale celkově film moc nefunguje - často sklouzává k povrchnosti (hlavně ten začátek a konec) a při snaze zachytit tragédii Marilynina života jakoby si tvůrci nevěděli rady, jak na to, takže film působí místy poněkud kostrbatě. Ani herecký výkon Eddieho Redmayna mě nijak neoslnil. Mé pocity jsou hodně rozpačité, takže tak na 50% :) ()

KcarlosK

Film je sice průměr, ale to nevadí. Protože Michelle to zaválela tak, že jsem dost často zapomínal na fakt, že Marilyn je už drahně let pod drnem. BTW tu mánii kolem ní jsem nikdy nepobral. ()

charlotteros

Nebýt Michelle Williams, která gesta a chování Marilyn vystihla opravdu špičkově, dám tomu ***. Průměrný film, který nebyl ani biografií. Slabá romantika. Bohužel, dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Marilyn mám ráda. Rozhodně si myslím, že to byla žena, která se celý svůj život snažila být dobrou herečkou a neustále se snažila zlepšovat. Naneštěstí si ji široká veřejnost spojuje s mileneckými aférami,drogami a rolí krásné hloupé blondýnky. Tento film měl šanci poodhalit větší část její osobnosti, ale nakonec se zabýval jen jedním úletem. Proč nerozebral její vztah s Arthurem? Její kariéru? Její ambice? Podle mě by tyto "detaily" dodaly filmu tu pravou šťávu. Škoda. Eddie Redmayne v jeho hereckých počátcích. Baví mě sledovat, jak byl v tomto filmu absolutně průměrný a o pár let později v Dánské dívce nebo Teorii všeho prvotřídní herec. Jen tak dál. ()

Sejkorka

Moc se mi ten film líbil. Skvělí herci, atmosféra. Náhled do soukromí Marilyn. Člověk líp pochopí, proč nakonec nevyhnutelně dopadla tak, jak dopadla. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)