Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

Johnny.ARN

Pred nedávnom Lutz, teraz Lautner. Chlapci z Twilightu v sólo filmoch. Kellar, dalo sa to pozerať, tak uvidíme čo vytvoril Taylor. Niekde som čítal, že robili prieskum v slovenských kinách a Bez dychu bola druhá najväčšia blbosť. Tak som bol zvedavý, či to je skutočne tak. Film sa začína fajne, žúrka, baby, škoda, že z toho neukázali viac. Lily Collins sa prejde popred kameru a ja začínam byť nervózny. Koho že mi pripomína??? AAAA jasné, Nina Dobrev asi tak o 5 rokov mladšia. Fakt, tá podoba je neuveritelná. V Kazateľovi som si to až tak nevšimol. Ale späť k filmu. Bitka s Isaacscom, pri tom som sa bavil. Starý Malfoy je už vážne starý. Škoda. Zápletka je trochu zvláštna. Dobrí chlapci, zlí chlapci, pištole s tlmičmi, bomba v rúre ( ako sa tam dostala???? ) a Tay s Lily už utekajú naprieč Amerikou. Samozrejme, spoiler s Twilightom v podobe Tayovho dopravného prostriedku je očividný. Motorka jednoducho musí byť. Použité technológie či už zo strany CIA alebo nepriateľov boli v skutku pozoruhodné. Každý odpočúva každého, Galko sa môže učiť. Samozrejme, niekoľko akčných scén nemohlo chýbať, ale neboli až také, aby ma zdvihli zo sedadla. Michael Nyqvist je "padouch" od kosti. Mal som ho možnosť sledovať v MI4 - GP a aj tu aj tam mu úloha záporáka sedela. Samozrejme, v MI4 sa predviedol viac, v lepšom svetle, ale tak takéto akčné béčko stačilo aj to čo ukázal. Alfred Molina bude v mojej mysli navždy spätý z Ružovým panterom 2, kde zhodou okolností hral taktiež policajta, tak jeho výkon hodnotím ako priemerný. Samozrejme, napínavý záver a predpokladaný koniec nesmeli chýbať. Čo sa týka filmu, zaujala ma kamera. Pohyblivá, s dobrým strihom a so zábermi, ktoré sa často nevidia. Očakával som aj chyby, ale čuduj sa svete, žiadnu som nepostrehol. A niečo k Lautnerovi? Páči sa mi na ňom účes, ten vychytal, ale aj .... . Potom taká prirodzenosť, ktorá z neho ide, aj keď niekdy to až preháňa ( alebo vtedy improvizuje? ) A porovnávačka s Arenou? Obidva akčné béčka, toto však s trochu lepším námetom. Ale aj tak si myslím že vlkolak mu ide lepšie. 3 z 5 ()

JimmyII

Easy cheesy. Moc bezduché a naivní, ale veskrze zábavné. Takový ten film, co vás nenechá přepnout, když jej náhodně chytíte v televizi. K průměru tomu ale něco chybí, na to je Bez dechu moc hloupoučký film. Plus za Lily Collins, mínus za lamu Lautnera, který mi byl celý film úplně šumák. ()

ywo666

Ále až taký prúser to nie je. Taký oddychový a jednoduchý Jason Bourne pre teenegerov. Dúfam, že ste nikto nečakali nič iné. Herci okolo film sú solidní a nemám k nim momc výhrad. Lautner je síce poleno ale aspoň vie bojové umenia a to akcií pridáva na dôverihodnosti. Denzel Whitaker sa strašne podobá na otca. 65%. Čakal som väčšiu trapošinu. 48% je asi len ako protest proti Lautnerovi a Twilight kultúre. ()

uiu

Až se tu přestanou hodnotit filmy podle ksichtů hlavních hrdinů, teprve tehdy to tu začnu brát vážně :) Filmu jsem se bála podle zdejšího hodnocení, ale nakonec je to stravitelná akční blbinka pro teenagery. Taylor Lautner mi nevadí, sice moc hereckých kvalit nenabízí, ale film spíše padá na střihu a scénáři než na umu hlavního hrdiny, který s tím, co mu napsali do papulky, moc neudělá. Pro mě jen další průměrná oddychovka, od které jsem nic nečekala a nic víc jsem ani nedostala. ()

lennyd

Nathan (Taylor Lautner) při tvorbě školního projektu narazí na stránku s pohřešovanými dětmi, a fotografiemi s návrhem, jak by ztracené děti mohly vypadat nyní. Na jedné ze současných fotografií pozná sám sebe. Než stihne od rodičů zjistit více, jsou zavražděni a Nathan se stává terčem ve vysoké hře CIA a teroristických organizací. Kdo jsou vlastně jeho skuteční rodiče a proč jeho náhradní rodiče tak trvali na tom, aby měl bojový výcvik?... No, rozhodně o tomto filmu nesmíte nijak moc přemýšlet, jinak dojdete k závěru, že takhle nepravděpodobná sra*ka nemohla vzniknout ani v Hollywoodu. Přitom začátek filmu působí více než zajímavě, a rozhodně bych si na podobné téma dovedl představit nějaké hezké drama. Ale akčňák s teenagerem v hlavní roli, jak v pohodě likviduje jednoho teráriristu za druhým a navíc má kamaráda, který se vždycky objeví v tu správnou chvíli, a donese co je třeba - ať už jsou falešné doklady, nebo tak).. . Navíc Taylor Lautner není kdovíjak sympatický, naštěstí s sebou celý film tahá i svou přítelkyni Karen (Lily Collins), takže je přece jen na co koukat. ... ()

Phietros

Nevím proč je hodnocení tak slabé, když film je víc než průměrný?! Mě osobně se tento povedený akční thriler líbil, temto bylo optimální přes zábavnej studentskej začátek, po výcvik s otcem a doražění agentů k jejich, kdy se teprve vše rozjelo! Nathan příjde o(nevlastní) rodiče a uniká s kamarádkou před agenty.. Do toho všeho ho pronásledují krom dobrých lidí ze CIA špatní, kteří chtějí šifrovaná čísla.. Pravý taťka připraví synáčkovi byteček, peníze, zbran a nadupané auto a synáček to rozjíždí ve velkém.. Nemůžu si pomoct ale filmy, kde někdo utíká mám rád a tady to opravdu místama bylo bez dechu:) ()

drake31

Oh boy ... tento film nefunguje vôbec v ničom, no možno v pár maličkostiach, ale k veci. Nekoná sa tu žiadna adrenalínová jazda, je to sterilné, a v skutku bez dychu. Interakcia medzi postavami nezáživná, akčné scény také nemastné-neslané, a nudí to po zhruba celú dobu. Obsadenie je fajn (Lautner je taký príjebok - ale v podstate mi nevadí), hudba v istých momentoch tiež fajn a je to dostatočne fajn na 1*. ()

Danny F.

Uspokojující akčňák, na který se dobře kouká a celkem zabije čas v době přízemních filmů tohoto typu. Nějaké nelogické chování postav a drobných maličkostí se zde najdou, ale určitě honičky zaujmou. 70% ()

zdenny

Chtěli vytvořit adrenalinovku a vytvořili reklamu na Taylora Lautnera pro puberťáky a hlavně puberťačky. Ten kluk i kdyby celý film prožil na WC, tak pubescentky řeknou, že byl boží. Takže co na to mám říct. Zcela sterilní akční thriller, kterému vévodí Lautnerům šklebivý ksicht. Pokud to ale měl být pokus, jak dostat mladší publikum k akčním filmům a pokud ten vklodlačí kluk měl být hlavní tváří celé té akce, tak potom prosím. Ale v tom případě by si děti mohli pustit filmy na stejné téma, ale s úplně jinými herci (myšleno kvalitnějšími - a to proti Lautnerovi bych byl kvalitnější i já) a s jiným zpracováním. Ale to by potom ty děti nepochopily. ()

VanTom

Okatý pokus vytřískat prachy z momentální "hvězdné aury" Taylora Lautnera. V "sáze" Stmívání bylo špatně tolik věcí, že mi zrovna on nevadil, jenže na hlavní roli, ve které nesleze z plátna, prostě s tím svým jediným zavilým výrazem ani náhodou nemá. Řemeslně bezproblémové, ale přihlouplý scénář, hrající si na hrozně cool a in teenage bourneovku, ve které studenti přechcávají a přepírají agenty CIA i ruské špiony, se "pyšní" nezdravě mnoha nelogičnostmi, oslími můstky a WTF situacemi. ()

Mishqo

Pokus o napínavý a spletitý akčný thriller nevyšiel. Hahaha ... to je všetko čo k tomu môžem povedať =D ()

Magniel

Očekávání jsem měl na bodu mrazu a do kina jsem se šel jen odreagovat. To je ten důvod, proč se mi to tak líbilo. Splnilo to účel, a to skoro dvě hodiny nic neřešit a zároveň se moc nenudit. Pár výtek: Dost logických chyb. Prvních 15 minut se na Taylora a jeho výrazy nedalo dívat, pak buď přestal, zvyknul jsem si anebo kameramani přišli na to, jak ho lépe zachytit. ()

ghatos odpad!

Co napsat...? Já se smál, kamarád během promítání hrál Tetris a nakonec skončil v klubíčku na kraji postele. Vypadalo to, že byl dost brutálně znásilněn. Vyrostl na starém Conanovi nebo Terminátorovi, takže se nedivím jeho bolesti. Nový akční hrdina roku 2011 je neskutečný přízrak. Film neselhal jen kvůli Lautnerovi. Propadl ve všech filmových disciplínách. -70%...septik! ()

Dreadd

Jakýsi pokus o omlazenou verzi Agenta bez Minulosti se moc nepovedl. Tvůrci se nebáli svůj výtvor označit za mysteriózní či dokonce za thriller. Do hlavní role obsadili idol náctiletých puberťaček z Twilightu a pro jistotu ho hned na začátku nechali pobíhat svlečeného do půl těla. Nevím, jestli někoho bavilo koukat na herce, který by se hodil nejvíce do hraného dokumentu o Neandrtálcích 100 minut, ale nebýt Lily Collins, Sigourney Weaver nebo Alfreda Moliny, pravděpodobně bych film vypnul nedlouho po začátku. Příběh postavený na ukradeném státním tajemství a na cestě z Pittsburghu do Pittsburghu přes Virginii, během které ústřední dvojka uniká poměrně bez námahy všem trénovaným profesionálům. Což by ještě šlo, pokud bych zůstal bez dechu díky skvělé akci, ale monotónní střídání pěstních soubojů s honičkami v autech, které byly prokládány průměrnými dialogy a pochybnou líbačkou (kterou tam asi někdo nutně potřeboval) uprostřed filmu, mě vážně nenadchlo. ()

JohnSmith

Vezmeme jednu z hvězdiček Twilightu a uděláme z ní akčního teenage hrdinu, zamotáme do toho tajnou službu, žoldáky a hysterickou slečnu, přisypeme několik zvučných jmen a to by v tom byl čert, aby si puberťačky nezačaly rvát rodidla. ()

kklepkaa

Taylor mi v této roli vůbec nevadil. Ale není to tak, že bych slintala na obrazovku, když se někde objeví. Začátek filmu byl dobrý, pak se to ale bohužel zhouplo do průměru. ()

m.a.t.o.

To, že ABDUCTION je debilina, okatá reklama na BMW & Apple a mimo akčných scén (ktorých je žalostne málo) nudí, až to bolí, neriešim. To, čo riešim je, že som sa 100, opakujem 100 minút musel pozerať na ksicht kríženca svine a mopslíka menom Taylor Lautner. Dávam do pozornosti, že v úvode filmu sa v titulkoch objaví Produced by Dan Lautner. Žeby náhoda? ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka