Humanitární skupinka zdravotníků je na své zpáteční cestě z bývalé Jugoslávie unesena a uvězněna neznámými cizinci. Od této chvíle zdravotní sestra Carol a její dva kolegové mohou jen s hrůzou přemýšlet o tom, co s nimi únosci plánují... (PetriK12)

hous.enka

Francouzsky horor o tom, jak cesky mluvici Jugoslavci obchoduji s masem. Opravdu lekari bez hranic... Film je napinavy, psi jsou strasidelni a ten starej, to byl dobrej magor. Nemluve o Marfuse, co nosila modrej medailon. Mrcha. Proste dalsi z prumernych hororu, co nenadchnou, ale neurazej. ()

jarkolar

Inu, bylo hezké poslouchat češtinu v původním znění, ikdyž to byly jen nadávky a výhružky §x). Samotný film byl pro mě průměr. Postavy byly fajn, takže jim člověk docela i fandil. Krve moc neproteklo a ani atmosféra nebyla taková, abych tomu dával víc jak 3. Žádná zapamatování hodná exekuce se nekonala a konec nebyl taky ničím zvláštní. Bylo to příjemný koukání, ale na další podívání už to rozhodně není. ()

SonG

Kdyby se stal tento film kultovním, hláška jediného Čecha Ivana Fraňka, který v tomto filmu hraje, by vstoupila do dějin také. Ještěže se tak nestane, protože Caged ani zdaleka nedosahuje kvalit, aby se dostal alespoň do průměru. Upřímně, čekal jsem, kdy se na obrazovce odehraje nějaký fakt velký nářez, protože film k tomu celou dobu měl předpoklady. Když už nic, alespoň jí mohl to tričko strhnout úplně.....to bych pak možná dal o jednu navíc :) ()

berusche

Velkou výhodou snímku je jeho stopáž! Je tak krátký, v podstatě, takže vám skutečně musí prozradit spoustu věcí dostatečně brzo, aby mohlo dojít k typickému a oprávněnému boji o život všemi dostupnými prostředky. To ze snímku dělá dostatečně rychlou podívanou, kdy jeden záběr střídá druhý. To také vidím jako jednoznačné plus. Nevýhodou však jsou rekvizity z bývalé Jugoslávie, jako nejnovější VW či oblečení a podobně. Tady se teda tvůrci řádně sekli, asi jako v tom, že bývalá Jugoslávie opravdu nezasahovala do Československa, natož do Ruska. Ale budiž vám odpuštěno, pokud to mělo být vtipné, já se fakt bavila. Pokud jste to mysleli vážně, já vám za toho pana doktora ty hvězdy dám. ()

honajz2

Tak. A teď bych rád věděl, kde se stala chyba. Proč mě film, který má dobrou kameru, herecké výkony a ne úplně blbý příběh, ve finále tak nudil? Možná kvůli slabému napětí,možná kvůli nedostatečnému představení hlavních postav, nevím, prostě to na mě nefungovalo a i přes tu krátkou stopáž neoslovilo, natož aby mě to vyděsilo. A možná to bylo i kvůli tomu, že to tak jako tak působí jako průměrný horor... Lepší 2* ()

Caminzind

Blbí psi, měli jít snad po ní, jak jsem pochopil. Nebo to si ten Franěk čichal k pachové stopě z trenclí toho Francouze? Pár vteřin na to přišel záběr, který mi silně připomněl scénu z Predátora, když se od zbytku čety odtrhl ten indián s mačetou + zděšené ohlédnutí Arnieho. Na Capfits si cením kromě napětí i jisté rozhodnosti postav a akční přímočarosti. Nepřešlapuje tolik otravně kolem všeho jako například před pár dny shlédnutý Mother´s Day. Jinak jde o trendy exploitation z atraktivního prostředí ve stylu TURISTAS, se kterým ho krom zpracování pojí i námět. Hlavní role opět ženská. ()

Martin741

Francuzske horory mam rad uz od Les Frontieres alebo Haute Tension. Troch zdravotníkov odchytia kdesi v Juhoslavii, a potom sa zacina prava nefalsovana hororova jazda /psy/ a poriadna masiarina. 76 % ()

peiton

POZOR KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY! A boj o holý život a svoje vnútorné orgány sa môže začať.Prvá polovica veľmi vlažná,až som váhala či ďalej pokračovať,ale potom sa to od druhej polovice zlomilo a zvyšok si vypýtalo svoju daň v podobe dosť hustého a napínavého predfinále.Tí,ktorí majú fóbiu zo psov,by mali s týmto asi menší väčší problém,veď kto by aj nemal pred svorkou zúrivých beštií.Ľudí sa dá akokoľvek odrbať,ale psov neodrbeš.Mali by ste ich v zuboch skôr ako by ste napočítali 1-2-3.Ale kedže sa nachádzame vo filme,tu padli za obeť práve oni.Som rada za to kukuričné pole v samotnom závere,býva veľmi vdačným bojiskom v mnoha prípadoch.Je vari možné,že to prežije opäť žena?Asi sme predsa len silné charaktery. 3/4 hviezdy,kedy 3 je málo a 4 sú veľa. ()

bourec

Vůbec ne špatný.Celkem solidně natočený,žádná amatérština.Sice se v první půlce občas objeví hluchý místo,kdy má člověk chuť trochu posunout děj,ale ta druhá půlka už je celkem výživná.Navíc pro nás se ve filmu objevujou zajímavý postavičky(Bittnerová,Franěk),navíc ten tady má vskutku ďábelský vzevření.Film je povedenej,Frantíci znovu ukázali,že v tomhle a podobnejch žánrech sou mistři.60%. ()

Mefistofelle

Tak teď nevím. Pokud Captifs měl být exploitation, tak je to nejspíš jeden z těch nejumírněnějších, jaké jsem kdy viděla. Pokud ne, nevím sama kam bych to zařadila a tak to nechám na vás :). Příběh je jednoduchý - zdravotníky na cestě unesou Jugoši a zavřou je do klecí. Když hrdinové zjistí, o co ve skutečnosti jde a že živí by odtamtud nejspíš nevyvázli, snaží se utéct. Velmi prosté, že? Nutno dodat, že ta část, kde jsou hlavní hrdinové zavření v klecích, je strašně zdlouhavá. Z množství záběrů, kde jenom sedí na zemi nebo chodí okolo ve svých celách, se mi velmi záhy začalo chtít spát. Poté, co je hlavní hrdinka odvedena na "sál", jsem trochu zbystřila a čekala, že se konečně něco začne dít. Nestalo se. Naštěstí nějakých dvacet minut před koncem, kdy jsem už byla odhodlána poslat filmu dvě hvězdičky, přišel velmi slušný závěr, který Captifs zachránil. Škoda, že se na tuto část nezaměřili o něco dřív. Takže nakonec jsou z toho tři hvězdičky a u mě ještě jedna pomyslná navíc za česko-ruské hlášky Ivana Fraňka :). ()

Flaxik

Úvodní čtvrthodina o ničem, dalších dvacet minut nudná vězeňská přehlídka, a to už se blížíme k hodnocení jedna hvězda za snahu. Přece jen to začne být jakž takž koukatelné a akce s likvidací většiny osazenstva a následná honička bezpečně parkuje na snesitelné dvouhvězdě. Ale pozor, sólo pro Ivana Fraňka a jeho originální jugoslávštinu a hop, jsme na třech! ()

Stallone

Jako zdejší odborník na žánr horor mám rád i podobné typy hororů, u kterých si můžete říci a může se to stát i mně! Člověk potom u filmu přemýšlí, jak by se zachoval a podobnou situaci řešil. Námět zajímavý, hlavní postavy sympatické, ale vše je bez jakéhokoliv nápadu. Atmosféra nefunguje a tíživá minulost hlavní hrdinky je spíš na obtíž. Jediná kvalitně natočená scéna s vypořádáním se s padouchy, je útok na ženskou zápornou postavu. Snímek je průměrné dílo, které nepřináší do žánru vůbec nic nového ani zajímavého. ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Další vydařená francouzská hororová pecka, která přivádí diváka ve společnosti trojice humanitárních zdravotních pracovníků do žánrově poslední dobou velmi oblíbené východní Evropy, kde sjet z hlavní cesty znamená najet na minu nebo narazit na gang obchodníků s orgány. Na hlavní hrdiny v tomto případě vyšla druhá varianta a těžko soudit, zdali je to pro ně lepší. Věznitelé se s nimi nepářou, dochází i na lehčí mučeníčko a čekání na smrt ve sklepení jugoslávské chatrče s neblahými vzpomínkami z dětství či blahými vzpomínkami na rodinu, kterou již nejspíš člověk nikdy neuvidí, se začíná pomalu odrážet na psychickém stavu vězněných frantíků. Tvůrci se s filmem nijak nemažou a po krátkém úvodu, kdy má divák šanci lehce poznat ústřední trojici postav, ihned tasí adrenalin v podobě únosu a následného uvěznění, kdy nejistota hrdinů, co s nimi partička maníků v čele se svérázným Ivanem Fraňkem a podivným doktorem s kamennou tváří zamýšlí. Dílko šlape na sto procent, ovšem s přívalem prvního gore a odhalením obchodu s orgány, trošku ztrácí dech. Adrenalin začíná opět stoupat při exkurzi na operační sál, který odstartuje krvavou a pro řadu zúčastněných velmi bolestivou jízdu až do pro někoho lehce předvídatelného finiše. Nicméně herci působí naprosto uvěřitelně, stopáž je optimální, napětí i krve je dost, námět, leč stokrát viděný, je ztvárněn zase trošku jinak a vůbec ne špatně. Takže u mě s přehledem za čtyři hvězdy. ()

Khumbac

Přirozeně hezká hrdinka v hlavní roli, bojuje o přežití se svými kolegy, na samotě u lesa. Být utopen v prasečí krvi není hezká představa :) ()

Sfinkter

Amatérština každým coulem, která díky kameře dobře vypadá, ale uvnitř je pouze bezcenné bláto. V jedné z hlavních rolí věznitelů (sadistických balkánců) se představil Ivan Franěk - opravdu úchvatná role. ()

oveckaoa

Captifs mě hodně zklamalo od hororů z Francie čekám vždy to nejlepší ale tady Captifs selhává. To že je děj x tá variace na x krát viděné (příklady Hostel, Hranice Smrti, Turistas) mě nevadí protože i tak to může byt dobré. Bohužel Captifs není ze začátku sledujeme jak má jakási ženská fobii ze psů pak se přesuneme dále a ona jde s 2 chlapi na humanitární cestu do Darfúru ale po cestě je zajmou Spoiler sběratelé orgánů. Zajmou je do klecí (od toho název Klece) a postupně je zabíjí. Tak tam ta ženská půl hodiny leží a sní o té své fóbii mezitím její přátelé umírají pak se vzchopí a uteče. mezitím co utíká tak další chlap co tam byl s ní umírá a ti sběratelé jdou po ní. Bohužel filmu chybí gore a nějaké zapamtovatelné scény tak mu musí stačit jen Ivan Franěk a jeho hlášky typu Mrdat tě budu! Ty drž hubu, za chvilku budu tvůj :-) což ale na 3 hvězdu nestačí. P.s. ti psi tam byli úplně zbyteční je krásné že má fóbii ze psů ale proč to tam ukazovat koho to zajímá tím pádem mě to přišlo jako natahování stopáže. Největší WTF filmu ona se dostane z klece a vedle má klec ten její kamarád a jakási neznámá holka tak místo aby pomohla mu tak se stará o tu holku opravdu mazec pak to režiséra asi chytlo že je to blbost a stará se i o něj :-) ()

elanius

(116/2012, DVDRip) / Po dlhšej dobe ma frantíci celkom milo prekvapili a naservírovali slušný euro-horor. Prostredie v tomto type filmu, ak teda nie je úplne odveci, je menej dôležité ako samotný pocit zo strachu, napätia a potencionálneho ale žiadúceho pocitu zhnusenia, ktoré prežívajú hlavné postavy. To druhé sa vydarilo, aj keď bez väčších prekvapení, slušne a aj námet únosov ľudkov v bývalej Juhoške pre mňa celkom obstál. (7/10) ()

drake31

Slušný filmík z francúzskej produkcie, ktorý ale ostáva len na úrovni slušný. Väčšina filmov z európskej produkcie má ten problém že má strašne veľa nesympatických predstaviteľov v hlavných úlohách a dúfanie v ich záchranu človeka nijako netrápi a to občas zráža kvalitu celého filmu aj napriek skvelej atmosfére ktorú dokážu tvorcovia vytvoriť. Tu to bolo zas naopak. Sympatický protagonisti a na čele s tou šarmantnou slečnou, ale atmosféricky sa ma to nedotklo ani trochu. Po väčšinu času som sa nudil a len sem tam preblyskol nejaký nádejný moment ktorý by mohol zmeniť môj celkový pohľad na film. Na jedno pozretie stačilo a hodnotiť vyššie nebudem. ()

bizz_mjc

Za jakž takž racionalitu, Fraňka a povedený casting, neb všichni mi ve svých rolích neuvěřitelně sedli, přidávám třetí hvězdu, ale jinak hororově zdatného Captifs nijak nepřekvapí. Ale není to špatný horor, jen by se určitě dal děj nejen naplnit, ale i šponovat víc a rovněž zapracovat na pár dialozích a scénáři. ()