Alvin a Chipmunkové 3

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2011, 84 min

• rublik05

Mašina na prachy vol.3 se znovu dala do pohybu, a tak jsem byl moc zvědavý, s čím tvůrci přijdou tentokrát. Bohužel jsme opět svědky jistého kvalitativního úpadku, zejména po příběhové stránce, jelikož se tvůrci rozhodli, že se už definitivně vykašlou na kvalitní nebo alespoň smysluplnou zápletku, čemuž samozřejmě odpovídá zcela nelogický a nudný děj, doplněný o hrozné písničky a trapné výstupy jednotlivých postav. Dialogy jsou čiré utrpení, animace zcela průměrná. Chipmunkové tentokrát mimořádně otravní, povedly se snad jen občasné vtipné narážky na jiné populární snímky, jinak těžká nuda. Mělo se raději zůstat jen u jedničky. 2/10(26.1.2021)

• Olík

Potřetí jsme si společně s Jasonem Lee mohli zplna hrdla zakřičet „Alvinééééééééééé“………tentokrát ala Robinson Crusoe šmrncnutý Tarzanem. Pokud mohu soudit, tak „trosečník styl“ sluší Alvinovy a spol. o chipmunčí chlup víc, než předešlé dvě pokračování. V Chip-Wrecked se přesouvá zpěv (jestli lze tedy chipmunčí skřeky zpěvem nazývat) a sním spojené eskapády lehce na druhou kolej a jde více o dobrodružství a bezprostřednost. To je fajn, ale jinak se film v porovnání se svými předchůdci nikam příliš neposunul a stále zůstává záležitostí pro později narozené.(20.7.2012)

• Beastmaster4

Kdyby byla kvalita stagnující od předchozích dílů, dalo by se to překousnout. Bohužel se třetím dílem upadá vše hlouběji a hlouběji do nezajímavých hlubin filmového průmyslu. Tak umělou zábavu jsem dlouho neviděl. Otřesné herecké výkony, místy nepříliš povedená animace, céčkový (už snad ani ne béčkový) příběh a žádná pointa, krom už vůbec ne směšného (snad jen v prvním díle) a trapného zařvání "Alvine!!!!".(28.4.2012)

• freddy

Zpívající chipmunkové a chipettky, pustý ostrov, jedna šílená bohatstvíchtivá kráska a staří známí Dave a Ian, to je asi ve zkratce to, o co tady jde. Není to málo, ale bohužel to ani není dostatečně mnoho na to, aby se z toho vyklubalo něco více jen podprůměrné pokračování. Pokračování, které když už nezaujme ničím jiným, tak alespoň nabízí na pohled velice příjemné a okulahodící kulisy výletní lodi,oceánu a pustého ostrova. V tomto směru je film úžasně pohodový a příjemně navnadí na léto a dovolenou. Samozřejmě film nabízí i několik povedených vtípků a scének, ale ve výsledku bohužel toto dílko značně drhne a mám pocit, že kdybych film neviděl, zas tak nic důležitého by se nestalo a mohl bych bez toho žít. Možná jsem už dost starý na to, abych tohle dokázal sledovat s nadšením, možná to je jen náhodný spletenec scének, kde jediným spojovacím prvkem jsou jednotlivé písničky, ale fakt je ten, že tomuto filmu prostě víc než dvě hvězdy dát nemohu.(11.5.2014)

• eraserhead666

Já tedy jako chápu, že je to pro dětskou cílovku a můj vlastní syn to má rád a tenhle díl považuje za nejlepší, ale je spousta dětské filmové tvorby, která je prostě dobrá. Tohle ne. To je tak neskutečně debilní, trapný a nudný film, že jsem v tomhle ranku už hodně dlouho podobný neviděl. Že z nějakého záhadného důvodu chipbuchty mluví slovensky by mi nijak nevadilo, kdyby jim ale bylo rozumět, což dost často nebylo. Tanečky a zpěvy byly prostě k zblití (honem si musím pustit nějaký bollywood, abych si spravil chuť), zápletka o hovně, postavy veskrze nesympatické (ta jeblá trošečnice měla být jako co? - Jasonu Lee jsem to docela i přál, vždycky mi připadal tak slabý a nezáživný, že se hodí jen pro role v podobných filmech). Jsem rád, že mě syn nenutí dívat se na ostatní díly. Tohle byl čistý terror.(12.3.2016)

• - Film obsahuje medzititulkovú scénu. (EvilMatus)

• - Ve scéně, kdy se Dave (Jason Lee) vrací domů ze setkání s hudebním producentem, je možné zahlédnout klávesy opřené o zeď, které skutečně patří Jasonovi Leemu. (272827)

• - Film se natáčel na výletní lodi Carnival Dream. (robiiiin)