poster

Komuna mé matky

 • USA

  Peace, Love, & Misunderstanding

 • Slovensko

  Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (35)

 • viky13
  ****

  Když tenhle film vidím ,tak se mi najednou zachce taky cítit tu svobodu těla i myšenek...cítit tu nekonečnou lásku ,mír a spokojenost...myslím že Jane Fonda má pravdu ve všem co v tomhle filmu říká...války jsou nesmysné. I to souznění s přírodou a ta pozitivní energie všude kolem by ve mě okamžitě začali vzbuzovat pocit bezpčí. A možná je to tím ,že jsem přehnaně citlivá a okamžitě si připadám jako bych tam žila snimi ,ale v tomhle případě ani to kouření marihuany nevypadá tak zle ,když se zamyslíte ,že oni uznávají zdravý způsob života a mariánce se poddávají jen z toho důvodu ,že je to čistě přírodní produkt. Zajímalo by mě jestli takové místo existuje i ve skutečnosti ,a jestli ano ,tak si pokládám za cíl se tam jednou podívat..protože tyhle pocity není možné cítit kdekoli jinde. :))(30.11.2013)

 • hirnlego
  **

  Televize je mor, ale zas kde koukat na Toulavou kameru, snad ne na netu.(27.7.2017)

 • juta
  ***

  Další žena, která se snaží vyrovnat s rozvodem návratem ke své matce. Asi to nebude první ani poslední film s takovou tématikou co uvidím, proto mě tu nic moc nepřekvapilo, protože děj je vesměs pokaždé stejný. Matka dominuje, téměř pokaždé kouří trávu a vždycky se děj vyvine do bodu, kdy se dcera zmátoří a uklidní se. Průměrný film na zkrácení dlouhých chvil.(4.3.2018)

 • eLeR
  ***

  Príjemná a pohodová záležitosť ...(8.2.2015)

 • Kamca_
  ***

  Příjemný oddechový film. Výborné herecké obsazení. Jen mi docela vadilo, že mi už na začátku bylo jasné, jak to celé dopadne. I tak se mi to ale docela líbilo. 65%.(21.8.2014)

 • ivishka
  ***

  Méně hudební a více romanticko-dramatický film než Taking Woodstock. Docela bych si přála mít někdy takovou pohodovou babičku a zažít s ní alespoň polovinu toho dobrodružství, která zažila její vnoučata. Konec předpokládáte podobně jako určité klíčové zápletky v poklidně plynoucím příběhu. Přestože Elizabeth Olsen nezapře podobu svých "slavnějších" sester, tak herectvím jí obě dohromady nesahají ani po kotníky a mladý Chace Crawford vypadající jako mladší Ian Somerhalder - také skvěle odvedl svou práci. Pár příjemných songů a špetka toho moudra o peace and love na závěr a je to - dokonalý film na odreagování.(24.3.2013)

 • Lama.Lama
  ****

  "Lehce" nadhodnocuji, ale hipíci mě kupodivu pobavili.(6.4.2013)

 • JohnCZ
  ***

  Pohodová oddychovka s velmi příjemným obsazením a (možná až příliš) jednoduchou zápletkou. Nechybí tomu vtip, romance, trocha rodinného dojímání - klasická šablona, která však neomrzí. Na neděli ideální film.(29.7.2018)

 • Riddick77
  ***

  Nic objevného či přehnaně "realistického". Pohodová a lehce předvídatelná pohádka o lásce, toleranci, porozumění, síle přesvědčení a "druhých, třetích a čtvrtých" šancích. Nenáročný snímek vhodný pro odreagování, kdy mozek je spíše na obtíž. Plusem je fajnová muzika a pár odkazů na konec amerických 60s. 6/10!(2.4.2013)

 • Beagle
  ***

  Peace, Love & Misunderstanding (český název odmítám použít) je předvídatelná rodinná romantická podívaná s poměrně banálními zápletkami prvních lásek dospívajících dětí a hledání cesty matky a dcery zpět k sobě. I přes tu vstupně docela otravně znějící premisu se ale film nese na zvláštní vlně ne úplně nesympatické hippie pohody, v oblaku kouře trávy, kterou babička pěstuje "pro vlastní potřebu" ve sklepě a doprovázená příjemnou hudbou. Jane Fonda si pak svou roli viditelně užívá, vzpomínajíc na vlastní zlatá sedmdesátá.(15.11.2013)

 • italka63
  ****

  Oddechový, tak lze jedním slovem tenhle film nazvat, se stále půvabnou Jane Fondovou (která mimochodem vypadá líp než její filmová dcera) coby babičkou hippies, které pěstování trávy a její prodej moc vrásek nepřidělává, a ke které po dvaceti letech přijíždí její rozvádějící se dcera, právnička, se svými dětmi. A vlastně se vůbec neznají. První lásky i hledání sebe samotných. Chceš poznat nitro muže? Poznej jeho srdce. Chceš poznat jeho srdce? K tomu potřebuješ lásku... Normálně bych dala tři hvězdičky, ale za toho nádherného chlapa Jeffreyho Deana Morg ana, který vás svým charismatem dokonale opřede... Jedna navíc, no :-)(9.9.2014)

 • Khumbac
  ***

  " Co říkáš, babička kouří trávu?!? " Copak ty to z ní necítíš?" Ale jo, Fondovka je dobrá robka.(16.5.2015)

 • TominoLa
  ****

  Asi ten filmeček není pro každého, ale mě zasáhl přímo do srdce. 9/10(30.5.2013)

 • 1frida2
  **

  Nejhezčí zem je Amerika, svobodu všem da Amerika.Amerika je zem veliká. Amerika je Amerika! Málem jsem tomu na chvíli uvěřila.(25.7.2017)

 • Ceres
  ****

  Velmi pohodový snímek s krásnou kamerou a troškou té trávy. Tomu říkám pořádná relaxace a velmi přijemná relaxační chvilka. Tento film mě pěkně zregeneroval a pozitivně naladil, a to se sakra cení.(14.7.2013)

 • mandlova
  ***

  Nenadchne, neurazí. Woodstock +, babča +, závěrečný Jakeův film +...jinak je to takový klasický rodinný film, který předvídáte předem. Naprosto mě nadchla hippie Jane Fonda a mladá Olsenka, o které jsem neměla ani tucha, že existuje :)(21.9.2013)

 • Pavlínka9
  ****

  Zbožňuju posleních 20let Jane Fonda ve filmech, kde ztvárňuje přesně takovéto jakože "cool" babičky a užívá si života do poslední chvíle :) Proto tento film nesměl chybět v mém víkendovém odpoledni :) Je Božská :) Celkový koncept filmu je super - i když, jak tu bylo několikrát již napsáno - je to dost předvídatelné :) Ale v tomto případě - no a co.. :) Bylo to celé takové uvolněné a pohodové a hlavně jsem to nebrala ani jako film, ale spíš jen takový krátký dokument, jako pak nakonci v tom kině :) Dvojice Fonda/Keener se mi moc líbila, prostředí, ve kterém babička ve Woodstocku žila taky fajn - sem tam nějaký ten šok - proč by ne :) Je to nenásilné, klidné a baví mě řeči typu "Na tomhle koncertě to byl nejlepší sex :D " "Jooooo Wooooodstock - to jsem ráda, že jsem to vůbec přežila" :D :D Apod.... Tento film není trhák, ale pobavil, uklidnil a chtěla bych tam fakt aspoň na chvilku být :)(20.11.2014)

 • Pavlík
  ***

  27. 07. 2014 (193.); rád bych se do takové komuny podíval (existuje ještě?)(28.7.2014)

 • Autogram
  **

  Pre každého je tento film pohodový alebo oddychový, ale pre mňa bol skôr nudným. Niekedy ma takéto konverzačky oslovia, tentoraz sa to nestalo. Pre Jane Fonda to bola pekná príležitosť predviesť sa ako hipísačka ešte aj pred osemdesiatkou, inak len prázdne vzťahové pletky a neúprimné reči. Zastrelenie srny romantike nepridá, ale vegetariánske dogmy tiež nie.(25.7.2017)

 • andrii
  ***

  Každému květinu do vlasů, do srdce. Když vás přepadne chuť spolu jen tak být, přijeďte. Osobně Jane Fonda zve. Naboso, přirozeně.(26.7.2017)

 • rotel
  ***

  Pre mňa absolútna oddychovka - nič viac, nič menej.(7.1.2016)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace