Sam Cayhall, někdejší člen Ku-klux-klanu, čeká v cele smrti na vykonání rozsudku za rasisticky motivovaný bombový atentát, který provedl v roce 1967 a při němž zahynuli dva židovští chlapci. O celý případ se začne zajímat mladý advokát Adam Hall, který je Cayhallovým vnukem. Ten je rozhodnut objasnit onu smutnou událost za každou cenu a žádá pro svého klienta udělení milosti... (oficiální text distributora)

The Viper

Když jsem si četl některé zdejší komentáře, nebral jsem vážně v potaz, že herecký výkon O´Donnella je tak hrozný, ale je tomu tak. V každé situaci ten stejně tupý výraz. S prominutím řečeno mi přišel jako debil. Hackmanovi jsem antisemitu věřil a tak jsem s ním spokojen. Film jako takový mě chvílema štval. Nesnáším, když takovýhle filmy se snaží poutat na politické názory ať KKK nebo jiné ,,rasistické'' organizace, špatný dojem. ()

darwin

John Grisham se v problematice amerického Jihu nevyzná, to je patrné také u filmu A Time to Kill, který je spíš chaotickou parodií na Jih a boj o občanská práva. The Chamber je v tomto ohledu lepší, protože i režisér byl skromnější a nejal se přibarvování, i když banda buranů v hangáru na konci filmu je krutě nadsazeným prvkem. Film tak za celé dvě hodiny neřekne o Jihu, rasismu ani boji o občanská práva naprosto nic. Jen nudí se střídavou intensitou. Jediné, co v tomto filmu stojí za to, je Gene Hackman, který se do role konservativního Jižana výborně vžil. ()

Hopper

Jediné, čo tu môže zaujať je veľmi slušný výkon Hackmana ako skalného rasistu, inak "Robin" tak ako samotný film nestojí za veľa. ()

BlueZero

Film na zaujímavú tému, rasizmus v USA v strede 20. storočia. Dal by som mu možno viac hviezdičiek, nebyť otrasného konca. Vďaka nemu sa stal film absolútne zbytočný. ()

Caaslav

vzhledem k nastavené laťce ostatních zfilmovaných grishamových románů balancuje tenhle film mezi jednou a dvěma hvězdami, přkloním se však jen j 1*....tenhle film opravdu za moc nestojí... ()

jesus666

Zaujímavý pohľad do zákulisia Ku-klux-klanu a problematiky trestu smrti. Chris O´Donnel pôsobi trocha rozpačito a nedôveryhodne. Gene Hackman ako rasista je nadmieru presvedčivý. A potešil ma neamerický koniec :) ()

MickeyStuma

Vnuk své ho rasistického dědečka odsouzeného k trestu smrti za bombový útok, který zapříčinil smrt dvou malých chlapců, se po absolvování právnické školy snaží o nemožné. Pomoct mu. Jeden by očekával atmosferické soudní drama s citovým přesahem nad vážností situace, ale neděje se tak. Jediné co upoutá pozornost je Gene Hackman v roli odsouzence. Jeho skromný výkon ani tentokrát nezklame. Starý zlomený muž smířený se svým osudem, avšak stále se nevzdávajícího svých ideálů. Příběh pojednává o posledních minutách člověka odsouzeného k trestu smrti a politikaření kolem toho a to je tak v podstatě vše. Onen vnuk coby obhájce se místy v ději zdá být zcela zbytečný. Příběhu prostě nic zásadního nepřináší. Děj má sice plynulý a poklidný vývoj, ale jeho plytkost má problém zaujmout. Škoda, takový námět měl na víc. ()

janouch

Velmi zajímavá problematika, ale to zpracování! Pár velmi vydařených scén, ale ten zbytek! K tomu místy náběh do klišé (fuj! nemám rád to slovo) a neunosne natahovaný konec. A nácek v tričku ANARCHY???!...40% ()

Queendom

Oldschoolovějším filmům mám tendence odpouštět a bejt míň kritická, páč mám ničim neodůvodněnej pocit, že to řemeslo eště nebylo na současný úrovni. Což je samozřejmě kravina a v tomhle kontextu se dá uvažovat tak maximálně o úrovni triků. A to se zas netýká tohohle filmu. Takže teď spravedlivá budu, nudila jsem se a nedodívala to. ()

Eonex

Vzhledem k tomu, že velmi dobře znám knižní předlohu, musím říct, že filmová verze mě naprosto zklamala. Chris O´Donnell jako Adam je naprosto nepřesvědčivý, mezi postavami ve filmu panuje čirá lhostejnost tam, kde by měly být vřelé a emotivní vztahy. Nikde žádné vyhrocené situace, nikde žádný stres, napětí a očekávání – ač jde o život. Vedle knižní předlohy je tohle slabá omáčka, kterou šéfkuchař zapomněl pořádně okořenit. Tři hvězdičky – za Gena Hackmana v roli Sama Cayhalla. ()

Spike86

Myslím, že námět je poměrně zajímavý a mě to bavilo, nenudil jsem se, i když scénář podle zřejmě kvalitní předlohy šel asi udělat trochu lépe. Hackman hraje tradičně dobře. 65% ()