Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

ANTYCHRYST

Nic zajímavého celkem nuda s docela solidní výpravou, ale toď vše. Chybí jakékoliv napětí, akce, děj prostě všechno. Pro upírský filmy mám slabost, ale tohle je naprosto zbytečnej film. Rozhodně né kino film brrrrrrrr hrozná představa za tohle zaplatit v kině. ()

frmoll

Ano, je to béčko... ale ať filmu vyčítá kdo chce, co chce, tak mám pocit, že tak dobře natočené béčko jsem neviděl již dlouho. 70% ()

Petus

Tak tohle spáchat a ještě za to dostat peníze. Sakra, že jsem se líp neučila. Jediné, co mě po shlédnutí tohohle historického výplachu uklidnilo, bylo jméno Timura Bekmamebetova v závěrečných titulcích, pač ten chlap je regulérní blázen a tak se od něj nic jiného ani nedá očekávat. Doufám, že propříště už veškeré zbytky reality (historie) pošle někam a zůstane na poli lehkého scifi/fantasy (viz Wanted, série Hlídek), protože to od něj beru. Lincolna s puško-sekerou teda fakt ne. ()

altaica

PRO MUŽE:Jen opravdu dospělý národ vyrovnaný s vlastní minulostí si dokáže utahovat z velikánů své slavné historie a tuto spolu s nimi dokonale zprasit. Redukovat válku Severu a Jihu na boj živých s nemrtvými a z Abé Lincolna vyrobit Blade své doby, sombréro dolů, ale jestli tohle Amíci skousnou stejně jako polystyrénové dobrůtky od Mac Donalds, pak se o určitou část svých svobod nemusejí bát. Osobně si nedovedu představit film typu O dvanácti táborských homopanicích, aneb taťka Žižka a jeho mohutný palcát. Nebo Jan Hus – sodomita z kaple Betlémské. Jan Ámos Komenský – učitel porna národů. Lovci Čechů – bitva na Moravském poli, případně Zrúda aneb Véna Havlů vypráví o tom, jak měl prdel na boku a píču na krku. Samotný film je akční slátaninou, kde spíše než Lincoln je v hlavní roli sekera se stříbrným ostřím – že by inspirace estonskou pohádkou Zlatá, stříbrná a diamantová sekera?         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, další perla pro slaboduché, kde krev cáká jak kapři při výlovu Rožumberka. Nechte starýho a náctileté si v klidu vychutnat pár akčně béčkových momentů a raději moc nespekulujte nad tím, kterého magora napadlo Lincolna spojit s upířinou, nebo zpitomělá filmem vyservisujete jahodové knedlíky se zelím          HLÁŠKA:Moc Lincolne, opravdová moc se nerodí z nenávisti, ale z pravdy.// Neděláme to pro dobro jednoho člověka,ale pro blaho celého lidstva.// Člověk takhle pije, jen když chce políbit dívku, nebo někoho zabít. Moje 3* odráží fuckt, že mi uniklo,že film není v kategorii komedie, nebo parodie kam jsem ho od začátku do konce řadil já. ()

Vron

Upřímně jsem čekal něco mnohem horšího a moc nechápu, proč to má 49%. Mám za to, že je spousta mnohem horších počinů, které se honosí červenou a je tristní jejich obecná kvitace a uznání, než bylo nadhledové přitažení za vlasy ztělesnění cti s cylindrem, které kosí nemrtvé se zoubkama. Spád to mělo, akce bylo dost, nevím, že bych se nějak víc nudil a ještě něco asi. Byla to nadsázka, tak proč se rozhořčovat nad paškálem fenoménu antisecesního prezidenta USA, když to byl cele záměr? Možná mě i trochu mrzí, že jsem díky negativní kritice nešel do kina, protože oddechovka to špatná není a určitě je víc filmů, u kterých jsem litoval utracených peněz. ()

Čiban

film se mi asi jako jedinému líbil :/ i když je to jen fiktivní fantasy a víme jak to bylo tak mě tento nápad fascinoval jak se dá udělat z A.L. zabiják upírů. Uvědomil jsem si kdo vlastně Abraham Lincoln byl a co pro svůj národ vykonal. ()

Bezmenny

Nevidel som žiaden dej, akcia bola minimálna (česť výnimkám pri pár scénach). Najviac mi vadila ta neutrasenosť celku...Lincoln so supersilou, nemožnosť zabiť iného upíra ale bez problémov možnosť z neho vytrieskať dušu... A tak podobne. Never ever again. ()

Gromit

Vzniknout tento film za studené války, myslel bych si, že Timur Bekmambetov je záškodník. Abraham Lincoln je pro mnohé Američany jejich "tatíčkem národa" a už jen fakt, že je na jeho odkazu takto parazitováno, musí být velmi deprimující. Být Abraham Lincoln: Lovec upírů alespoň trochu zábavný, člověk by mu leccos odpustil. Jenže on zábavný není ani trochu. Jinými slovy, tak pitomý film jsem neviděl..........od Jeníčka a Mařenky: Lovců čarodějnic. ()

windows

...další promarněný a humusem naladěný večer. Tim Burton by měl přestat chlastat. Amíci předvedli, že konfederace jihu, za pomocí vampíraků by zotročila bubáků celej kontinent... ()

Marwinek odpad!

Viděl sem to v nemocnici a chtěl sem si vytrhat kapačky. Nedá se k tomu řct nic víc, než že je to sračka, naprosto monumentální. ()

Renci

Timur Bekmambetov sérviruje po Wanted ďalší akčňák. Ako to dopadlo ? Rozpačito. Film je miestami zábavný, kvitujem technickú stránku a slow-mo zábery, to je na jednotku. Čo až také slávne nie je sú ostatné veci. Scenár je kolísajúci, chcelo by to niektoré veci úplne vypustiť, a niečo asi pridať. Herci ako keby nemali výrazné vedenie, preto vyznievajú miestami plocho. Benjamin Walker v role Abrahama vôbec nezaujal, a je kandidátom na najmenej sympatického vraha úpirov v dejinách. Akčné scény sú slušné, tam sa tiež ťažko na čosi sťažovať. Snaha bola príliš veľká, realizácia pri tomto projekte zaspala. Suma sumárum, ja osobne som čakal viac, v porovnaní s Wanted je to o úroveň nižšie. Stále je však cítiť istú svojskosť a fantáziu,preto budem tvorbu Bekmambetova sledovať. Snáď nabudúce bude šťastnejšia ruka pri výbere hercov a komparzu. A z komerčného hľadiska to slávne tiež nebolo. A verdikt? Asi najsilnejšie *** ktoré som schopný dať. ()

El Patron

Téma a příběh: Přepsat historii Lincolna je sice krok odvážný, ale co se týče uvedeného filmu, krok špatný. Spousty a spousty pouček, které zřejmě měli filmu dodat onu vůdcovskou vlastnost pana prezidenta. Ale nepovedlo se. Průměrně plynoucí příběh a pár skvělých(opravdu pár) momentů. Na efekt: Ryze časově zpomalené a brutálnější scény filmu sice dodali určitou akčnější vrstvu ale jinak nic nového pod sluncem. Snad jenom těch pár chvilek, například bitva mezi stádem koní, která ovšem jenom ukazovala, že film sází více na animaci než na děj. Herecké obsazení: Ať už vzali herce, jenž obsadil hlavní roli kdekoliv, sem určitě nepatří. Znovu sledovatelnost: Možná jenom kvůli těm pár docela zábavným momentům, jinak ani omylem. ()

Uesbe

nuž, ako zľahka braný akčák....v poho....upíri sú pre dnešných filmárov zrejme ako glutamát alebo sójovka......zrejme majú vylepšiť každý žáner, ale tak... ()

Lavinia

Celou dobu jsem stále přemýšlela, kdo a proč si ze mě dělá srandu. Takže Abe Lincoln vede válku za osvobození otroků v rámci vyhladovění upírstva na americkém kontinentě a ohání se přitom sekyrou jako Blade mečem. To srovnání kulhá. Spíš mi tak nějak chybí další díl: Vladimír Iljič, lovec upírů, kdy by Voloďa bojoval s kapitalisty-upíry, co vysávají proletariát, a oháněl se přitom flaškou vodky. Prostě ruská duše šlehlá západem v deliriu. ()

L3G1ON4R

Na pohled fajnové hočico, překypující efekty, krví stříkající všemi směry... a bla bla.... Prostě nesmírná hloupost pro děti, nic neříkající, na nic pořadného neodkazující slátanina za honbou upírů jedním z historie nejlépe zapamatovatelným prezidentem spojených států amerických. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)