Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

Marsik

Milé překvapení. Strašidelná atmosféra, zajímavé polské prostředí, celkem slušní herci a ne tak moc nelogické jednání hlavních protagonistů (jak u hororů bývá zvykem). Dopomohla tomu také délka - 70 minut, takže se toho nedalo tolik zkazit. Navíc si myslím, že stopáž byla akorátní. Scény s mlhou opravdu naháněly hrůzu. 60% ()

ConanVJ

Celkem slušný horůrek o dvouch reportérkách a fotografovi, kteří se vydají prozkoumat polskou vesničku, která je vždy posledním místem, kde byli spatřeni pohřešovaní turisté. Místní obyvatelé cizince vyhánějí, ale zvědavcům to nedá a vstoupí to lesa, kde najdou podivné mlžné místo.... U tohohle filmu se určitě nikdobát nebude. Krve je zde spousty a vraždění je celkem originální. Nejde o klasickou vyvražďovačku a konec filmu mě celkem překvapil. Za mě 55% :) ()

Astaroth12

Je to o partii ,ktorá sa vybrala hľadať strateného chalana a cesta ich zaviedla do Poľského zapadákova(dediny),tam narazia na miestnych ako inak vľúdnych ľudí,ktorí ich vyženú.Ako inak sú tupí a dobru radu nepočúvnu,ale zistia že mali.Film ubiehal pomaly a najmenej pol hodinu sa tam nič výnimočné nestalo a tak som si pomyslel že zas jeden nudný film.Ale potom to začalo mat atmosféru a po dejovej stránke to bolo originálne.A na konci to bolo naozaj hororovo výživne a dotiahnuté do dokonalosti.Takýchto filmov by som zvládol viacero a to mi neprekážali ani strašné herecké stvárnenia niektorých postav. ()

hous.enka

Solidni rozjezd, dobre finale. To uprostred je ale tak trochu nuda... Prvni lekacka me dostala. Myslela sem, ze je to ve dverich ten jeji a pak... :D Socha je dobrej napad, ale podivny masky hercu se mi nelibily. Nakonec se teda nebojite, protoze vsechno je tak nejak predvidatelny a nestrasidelny. PS: Zminka o prazskem letisti je roztomila :) ()

TomX2

The Shrine sa aj napriek nie veľmi vydarenému úvodu podarilo vybudovať pomalú, za to dobrú a ponurú atmosféru, ktorá vyústi v celkom solídny záver. Film ponúka množstvo zaujímavých vecí a sledovanie ma nenudilo, avšak má chyby, za ktoré môže najmä nápaditý, no priemerný scenár. Rozhodne sa však jedná o jeden z tých lepších hororov o posadnutosti (trochu som si spomenul na The Exorcist, za čo môže najmä solídna maska a taktiež pomaly budovaná atmosféra). ()

pepua

Socha na mýtince uprostřed lesů přímo vybízí k rituálům na počest pohanským bohům, ale ejhle, oni se z toho vyloupnou čerti rovnou z pekla, na který platí trochu jiný finty. (Jen takový detail - zdá se mi to, nebo Carmen při ukazování fotky malou Lidii osloví jménem Maria?) ()

AlistairMir

Velmi povedený snímek. Atmosféra se tu buduje od začátku a solidně houstne. Prostě jak vy tak i postavy ve filmu ví, že je něco velmi, velmi špatně, ale netuší co. Vesnice má určitě své temné tajemství a to číhá v lese, kde ho také naše banda nechtěně objeví. No i když nechtěně...spíše prostě lezli kam neměli no znáte to. Co se děje potom neprozradím každopádně jasná ukázka toho, že vše nemusí být vždy tak, jak to na první pohled vypadá a já u tohoto filmu občas zíral s otevřenou pusou, když mi docházelo, jak se věci mají. Kanada velmi mile překvapila a dokázala, že umí nejen hrát hokej, ale i natočit bezva horor. ()

fmash

Zoufale béčková první polovina, kde si, nebýt současného vzhledu prostředí, lze snadno představit letopočet s číslem 197 na začátku (dialogy, střih, neherectví); ale ani bych se necukal, protože ve druhé polovině se uvedené neduhy stávají podružnými a nechybí ani napětí, ani nápady. ()

GrungeChild

A máme tu další klasický kousek, tentokrát je to ovšem extra mastná záležitost. Venkov střední Evropy vykreslený jako za knížete Zikmunda, svatyně v podobě lesní kadiboudy, banda nastrojených „poláků“ (já to vždycky věděl, že to jsou zvířata) mluvících nějakou podivnou smyšlenou hatlamatilkou, a v závěru dojde i na neodmyslitelnou dívku s dlouhými čenými vlasy, bílým hábitem a odpornou gumovou maskou na ksichtě (umíte si bez ní už vůbec představit americký horor?!), načež situaci opět s přehledem vyřeší parta černoprdelníků. Ale nemůžu říct, že jsem se nebavil, to ani náhodou. „Logika“ a uvažování postav je jednou z poměrně komických stránek filmu, druhá pak jejich ochotnické herectví, a polští harantíci, kteří umí „trochu“ anglicky (říkal turistický průvodce, že je to na prvním stupni zdejších pětiletek už učí), společně s mnoha dalšími špeky tomu dodávají ten správný říz. Nebýt to tak dlouhé, mohla z toho být povedená groteska, škoda! 1* ()

Havaj8

Takovej lehčí podprůměr, putování Polskem a vlastně i samotnou mlhou bylo o ničem, z toho se mohlo vytěžit víc i vlastní fantazií. Celkově to ani se samotným Ericem nemělo nic společnýho, ale nebejt ty vymítačky na konci, tak by to mohlo jít rovnou do kytek. ()

Mefistofelle

The Shrine je jako celek nevyvážený, ale nenudí. Rozdíl mezi jednotlivými scénami bývá výrazný. Například scéna se sochou v mlze je vysoce kvalitní a samotná by stála za pět hvězdiček, ovšem o pár minut později to zcela pohřbí některá ze scén, kde se postavy chovají až neuvěřitelně hloupě. Tak jako tak mě to ale většinu času bavilo a finální čtvrthodina velmi potěšila a to nejen pro docela obstojné efekty. P.S.: Jak už někdo poznamenal, je docela vtipné sledovat, co si Američani myslí o středoevropských slovanských národech :). ()

bourec

Opravdu dost povedenej kousek.Je sice na hony daleko vidět,že peněz ten film moc nepobral,ale i tak je to zábavný,hlavně druhá půlka.Potěšilo,a můžu jen doporučit.60%. ()

dubinak

The Shrine je scénaristicky asi nejdebilnější horor, co jsem za tento rok viděla. Chování postav je něco ohyzdného, sama jsem si říkala, že s trochou snahy bych to napsala aspoň tak, aby to nebyla úplná sračka. Musím tomu zase ale uznat docela povedené gore, masky a vygradované finále, které trochu napravovalo tu předešlou bídu a kompenzovalo ty špatně napsané postavy. Na očividně velmi nízký rozpočet se mi to ale do paměti vryje už jen kvůli tomu závěru. Navíc, stopáž příjemně uběhla, takže oceňuji, že jsem neumřela za tak malý prachy nudou. ()

Iwus.ka

CK Shrine nabízí zájezd do Polska na dobu neurčitou. Ubytování nebude třeba. V ceně zájezdu je dobrodružný fakultativní výlet s podtitulem - Pohlťte si svého démona. Během něj projdete vesničku s velmi příjemnými obyvateli, kteří však neumí dát dostatečně najevo, jak rádi vás vidí. Pravda, působí trochu neomaleně. Také navštívíte místní hluboký les, trošku začouzený, ale jaké pak bude překvapení, až narazíte na místní sochařský skvost. Tak hlavně nezapomeňte fotit! Na památku skvělé dovolené budete obdarováni suvenýrem, jen pozor na pár nevychovaných lemplů, rádi by vás o něj připravili. Nezbývá, než popřát šťastnou cestu, třeba se vrátíte živí a zdrávi. ()

V_erus_h

V tom Polsku se ale dějou věci.. :D Zdlouhavý začátek, film se ale pak pěkně rozjel a bylo na co koukat.. Škoda malého rozpočtu, mohla to být 5* podívaná a hlavně by mohli obsadit někoho jiného než tu příšernou hlavní herečku, kterou jsem měl chuť zabít.. (Sice měla ty kecy ve scénáři, ale to už její problém :D) Ale i tak se mi to líbilo.. :) ()

Khumbac

Do cholery, to byl ale pořádný démonický nářez. Z té proměněné černovlásky mi běhal po zádech mráz (masky šalené). Raději nejezdit v Polsku po vesnicích...Jo a ten fotograf byl celý Dexter :) ()

Bobik9

Docela svižný, napínavý horor. Nicméně mě už trochu uráží, jak v Americe si na podobné filmy berou východ Evropy, o kterém nic netuší a počítají s tím, že nikdo kdo ty filmy uvidí, taky nebude tušit kde dané země jsou. Nicméně Aaron Ashmore mě mile překvapil a celý ten film nebyl totálním zabitím času. Lepší scény střídaly horší, ale vem to ďas. ()

lennyd

Ambiciózní novinářka Carmen zjistí, že v jedné oblasti v Polsku záhadně mizí zahraniční turisté. Podaří se jí přemluvit svoji asistentku Sáru a svého přítele Marcuse, a společně se vydávají do polské zapadlé vesničky. Místní je samozřejmě neradi vidí, a snaží se je od návštěvy odradit. Carmen se s tím ale nehodlá smířit, a společně s přáteli se vypraví do blízkého lesa. Zde, v husté mlze, objeví opuštěnou sochu dávného netvora. Od tohoto okamžiku se mírumilovní místní obyvatelé změní v krvežíznivé bestie, a pokusí se trojici obětovat na tajemném oltáři... Původně jsem chtěl napsat, že tento film je hodně špatný od prvního do posledního okamžiku. Ale to není tak úplně pravda - závěr filmu není vůbec zlý, a musím říct, že mne docela hodně překvapil. Jinak ale film obsahuje snad všechna béčková klišé, které si jen umíte vymyslet - od arogantní hlavní hrdinky (která ví všechno nejlíp), přes tradiční rozdělení skupinky v mlze (aby se každý se svým zlem potkal sám) nebo zobrazení východoevropské vesnice okem kanadského režiséra (pane Knautzi, ač se vám to zdá podivné, opravdu i my v Evropě máme elektřinu, internety a takové ty věci). Herecké výkony povětšinou otřesné (o polsky mluvících spoluobčanech tady bylo řešeno dostatek), tak snad jen zbývá zmínit hodně nesympatickou hlavní herečku (Cindy Sampson)... ()