Držitelka Oscara Charlize Theron si zahrála Mavis Gary, autorku literatury pro mládež a bývalou královnu krásy, která se brzy po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. Mavis se naštěstí spřátelí s bývalým spolužákem, který se stejně jako ona ještě nevymanil ze středoškolských dní... (Magic Box)

dr.fish

Je vám přes čtyřicet a máte pocit, že jste tak nějak pořád nezapadli mezi vaše vrstevníky? Tak tohle je film přesně pro vás. Zpověď královny střední školy, která odmítla dospět, její svět je plný pití, sexu, večírků a hlavně bez závazků. Občas se sice probere vedle nějakého chlapa, ale hned ho vyhodí. Jediný záchytný bod je její minulost kdesi v rodném zapadákově, kam se po letech vrací tak trochu "najít sama sebe". Dá se říct omleté téma katarze a prozření. To by to ale nesmělo být pod taktovkou Charlize Theron, ta si svou roli vychutnala a asi i užila. Utáhla si celý film v klidu a pohodě a krom Patton Oswalta k tomu v podstatě nikoho nepotřebovala. Přestože film tak úplně pohromadě nedrží, je plný výborných scén, za které si zaslouží minimálně čtyři hvězdy. A za hlavní hvězdu i tu pátou. 85% ()

LenkaAK

Mám ráda příběhy, ve kterých se mohu s hlavním hrdinou aspoň trochu ztotožnit. Haló, je čas dospět! Asi nebýt v hlavní roli ChT, tak to stojí za starou belu, ale dodává filmu šmrnc . Zbytek výkonů je dost na hraně a scénářem to není. ()

Pilgrimka

Popis filmu mě přesvědčil o tom, že nemám očekávat nic nového. Téma, které už tu bylo hodněkrát, ale nemohla jsem odolat tomu, že tam hraje má oblíbenkyně Theron. O jejích kvalitách nemám samozřejmě pochyb, ale že udělá z tohohle klišé příběhu něco nového. Wow. Opět mě její výkon nenechal chladnou a při jejím monologu na oslavě jsem jenom nehybně zírala s otevřenou pusou. Jak ona to jenom dělá .... ()

bartias

Z posledních čtyř filmů Jasona Reitmana je tenhle nejslabší. Nezávislému dramatu-lomeno-komedii ale nechybí provokativnost Děkujeme, že kouříte, ani naivní půvab Juno. Dokonce se v něm najdou i záblesky elegance, která je ale surovější než v Lítám v tom. Scénáristka Diablo Cody píše bez obalu a Charlize Theron už jednou dokázala, že se umí převtělit z krásky v Monstrum. Tady to dělá přímo před očima a hned několikrát. 7/10 ()

vesper001

Bývalá misska, nyní královna slátanin si neví rady se svým životem a tak šupajdí na rodnou hroudu podělat život kamarádům z mládí, kteří na rozdíl od ní dospěli a žijí trapně a nemoderně spořádaně a co víc – šťastně. Kam čert nemůže, nastrčí bábu. Při nedostatku pracovních sil, pošle aspoň blbku. Jak vidno, filmařská invence nemá vždycky dobrou náladu. A tady měla očividně své dny. ()

Triple H

Veľmi fajn vec, s výborne napísanými postavami a dialógmi. Charlize Theron perfektná, ostatní s ňou zdarne držia krok. Paradoxne by som uprednostnil tradičnejší koniec. ()

Doudis19

Charlize samozřejmě skvělá, v realném světě by ji asi nikdo, tak snadno neodolal. Jen to všechno okolo, ta lítost, ta ubohost a deprese, to je všechno, co mi film dal. Navíc jsem se nudil od začátku do konce. Ocení snad jen někdo, kdo si podobnýma sračkama prošel nebo ještě líp, prochází. ()

Goldenhair

Nejlepší Reitman od Děkujeme, že kouříte. Po dlouhé době role jak vyšitá pro Charlize Theron, která sarkastickou egocentričku Mavis Gary ztvárnila prostě skvěle. Na začátku její postavu nesnášíte, na konci skoro litujete. A když už myslíte, že nastane nějaký osobní průlom a hlavní hrdinka emocionálně dospěje, tak... nepřijde žádný moralizující happy ending, nýbrž atypicky pravdivý, skoro až deprimující závěr. A právě ta hořká realita, která je cítit z každé scény, je oním neotřelým prvkem celého snímku a zároveň hlavním důvod, proč se mi tak moc líbil. ()

Johnny.ARN

Zbytočný film, kde má aspon Theron čo hrať. Neni to ani vtipné, ani nejak extra zaujímavé. Ubehne to však rýchlo a záver ma myšlienku. 1 z 5 ()

noriaki

Motáte se na místě, nic vás nebaví a v marném pokusu z toho uniknout se pokoušíte zrealizovat nápad který nikomu kromě vás nepřipadá vůbec dobrý. Pochopitelně někde ve skrytu duše víte že to k ničemu nebude, ale nemáte ponětí o tom co by se dalo udělat jinak. A tak kupíte chybu za chybou a nakonec nevyhnutelně dopadnete špatně. Předstíráte že jste se poučili, ale ve skutečnosti jste nedosáhli vůbec ničeho a brzy se vrátíte ke svému životu odnikud nikam. Jestli se poznáváte tak mám pro vás špatnou zprávu, zůstali jste zaseklí na prahu dospělosti. Young Adult je depresivní film o bídném osudu střední generace, která podléhá deziluzi ze svého života, údajně plného neomezených možností. Nakonec se zdá že víc než otevřený svět příležitostí by ocenili návod jak dát svému životu smysl, protože staré postupy se zdají příliš obyčejné a nové nikdo nenabízí. Natočit o tomhle film je hodně nevděčný úkol a Reitman uspěl tak napůl. Na jeho standard je to slabší snímek, ale přesto nadprůměr. Výsledný dojem je o dost lepší díky Charlize Theron, která zahrála svou obvyklou extratřídu. ()

marvan

Pokud je na tomhle filmu něco opravdu hodné obdivu, pak tedy schopnost Diablo Cody prodat tu trošku svého talentu s takovým kraválem. ()

neoBlast

Diablo Cody měla opět velmi dobré oko na hlavní zajímavou postavu o které psát, osobně mi Charlize Theron přišla svojí ďábelskostí, až “KennyPowerskostí” mnohem atraktivnější než nadrzlá Juno od Ellen Page před pěti lety. Jason Reitman vše zvládá s přehledem a opět zúročuje symbiózu, kterou s Cody má, skvěle přibližuje charakter vyšinuté ženy, která se i přes svůj dospělý věk chová stále jenom jako dětinský teenager. Bavila mě Charlize stejně jako další pidi charaktery, které v pohodově hořké komedii ztvárnili Patton Oswalt a Patrick Wilson. 85 % ()

geklon

V porovnání z dřívějšími počiny J. Reitmana je hlavní hrdinka Young Adult, snad jediný důvod proč jsem to nevypnul už po 45 minutách, Chalize je tak přesvědčivá v roli sebestředný "Miss of hair", která si po nevydařeném manželství a s pofiderní kariérou spisovatelky braků pro mladistvé, jede do rodné hroudy hnoje pro svou středoškolskou lásku, která má spokojené manželství a čerstvě narozenou dcerku, že bych jí v jejím zoufaství a ni já neojel (můj brácha tvrdí, že by se obětoval.....) Film je příběhově civilně všední a ničím nepřesvědčuje o zapamatováníhodnosti, teda až na samotnou Charlize. No, zkrátka už se nemůžu dočkat na další Reitmanovku... ()

Pavlínka9

Pocity dost rozporuplné. Sice jsem tušila jak to skončí (jak kdo skončí s kým a kde), ale i tak jsem byla zvědavá, zdali to tak opravdu bude. Hlavní představitelka dost nepříjemná, zapšklá a sebevědomá skoro čtyřicítka, kterou bravurně zvládla Charlize Theron a její představa toho, jak má dále žít. Film nic nepřikrášluje, ale naopak si pohrává s myšlenkou, která se stává realitou možná v mnoha reálných životech právě teď. Mnoho Mavis Gary se aktuálně nachází i různě po světě a je na nich, co s danou situací udělají. Zde si jde tvrdě za svým, jako jistě již už i na střední škole, kde si to ale tolik neuvědomovala. Charlize Theron nám zde dokazuje, že je velmi flexibilní a nadaná herečka, jelikož roli "pubertální" a přestárlé "nástileté" třicátnice pro ni není problém. ()

venison

I když se Jason Reitman společně s filmy „Juno“ a „Prodloužený víkend“ stal mým oblíbencem, tak snímek „Znovu a jinak“ je spíše slabší kousek, který nestojí za moc pozornosti.. Neřekla bych, že za to může námět, ale to zpracování pokulhávalo, že to ani Theronka nespasila.. Příběh vypráví hodně aktuální téma – mladá žena opustila maloměsto a usadila se ve velkém a pozlaceném městě, kde si užívala spoustu zábavy a budovala kariéru.. Soukromí život jí moc nevyšel a zářivá kariéra pomalu pohasíná.. Děj zachycuje hrdinku ve vyhořelém stádiu, kdy žije sama se psem a střídá jen povrchní známosti.. Když obdrží od bývalé první lásky fotografii jeho novorozeného potomka, rozhodne se vrátit minulost se vším všudy.. V kombinaci s alkoholem, přílišným sebevědomím, depresemi a asociálním chováním se stává pro idylickou rodinku velmi nebezpečnou.. Do jisté míry se v ní myslím každá žena, které ujíždí vlak trošku najde, ale převažuje její temná stránka patologického chování, které si (doufám) nikdo nemůže vzít za své.. Hodně vyhrocené, takže diváka místy svou absurditou pobaví.. ()

hanagi

Trošku zvednu hodnocení, hlavně díky Charlize Theron, která tu svou sebestřednou a nepoučitelnou uvadající krasavici s vypatlaným mozkem zahrála tak věrohodně, že mi ji přes všechen stud bylo i líto. ()

Mishqo

no samozrejme že to mohlo byť aj lepšie ale aj tak je to stále dobré...celý film stojí na Charlize a na jej brilantnom výkone - hlavnú hrdinku si len ťažko obľúbite keďže práve o to ide...zábavno-trpko-depresívny snímok ()

Ace.Anita

Kdyby k tomuhle filmu nenapsala scénář ženská, tak bych byla dala ruku do ohně za to, že je to výsledek teenage daydreamu jednoho nerda, který se snažil vymyslet, co by se asi musela reálně stát, aby měl někdy sex s prom queen. Prý se tomu říká láska (říkala Lenka Filipová, že někdo říkal). ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

20.04.2012

Moc pěkně se nám poslední dobou rozjela. V Znovu a jinak podala jeden z nejlepších výkonů kariéry a brzy ji uvidíme ve dvou filmech, které patří k nejočekávanějším trhákům letošního léta – ve fantasy… (více)