Držitelka Oscara Charlize Theron si zahrála Mavis Gary, autorku literatury pro mládež a bývalou královnu krásy, která se brzy po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. Mavis se naštěstí spřátelí s bývalým spolužákem, který se stejně jako ona ještě nevymanil ze středoškolských dní... (Magic Box)

HArna

Dost zajímavý film. Theron hraje velmi přesvědčivě, je to skvělá herečka. Konec filmu nebo závěr je hned od začátku jasný. ()

joshula

Po nudném začátku a vlastní lístosti hlavní hrdinky, přichází něco překvapivého a svižného. Myslím, že dlouhodobé hlasování je nezaslouženě nízko. ()

dopita

Dost ostře pravdivej film, žádná typicky hollywoodská selanka. Ale film není jen dramatickej, je taky nádherně nostalgickej a občas i humornej. Charlize Theronová je opět výborná. ()

Hanys_

A zase ta Diablo Cody. Juno šlo mimo mě, ale tenhleten návrat po letech do rodného města jsem si užil dost. A s Pattonem Oswaltem bych v tu "onu chvíli" měnil okamžitě. ()

Kovaja

Ch.Theron byla úžasná, sexy, nádherná a pěkně ostrá kočička které to prostě jenom nevyšlo. Škoda ale oddychovka jak se patří!!! Super scéna kdy po trapasu na křtinách opíchá svého kamaráda mrzáčka se kterým pije a pije a pije :-) ()

ThomasCrown

Dobre, videl som v Charlize tú skrytú nedozretosť, tú večnú roztlieskavačku, drámu, ktorá sa v nej odohráva, ale nikto ma nepresvedčí, že toto je dobrý a ešte aj vtipný film. Veľmi mdlé spracovanie a s napätím som čakal záverečné titulky. ()

Harapes

Film,který zaostává za očekáváním s výbornou Charlize Theron.Jen to je prostě vše tak nějak nedotažené a tím i průměrný film,který neoslní. ()

peetriss

Jason Reitman se opět ukazuje jako bořič zažitých filmových schémat. Nejprve v Juno umně smazal hranice mezi komedií a dramatem, ve Znovu a jinak zase maže zvyklost, že hlavní hrdinka musí být morálně vzorová a divák se s ní musí citově ztotožnit. S ubíhajícími minutami naopak divák ztrácí s neuvěřitelně nespoutaně sobeckou Mavis sympatie natolik, že se v závěru přistihne při pocitech nenávisti vůči ní. Je to dáno i výborným hereckým uměním Charlize Theron, která takovéto role opravdu umí a je naprosto přesvědčivá. Neuvěřitelně nepozitivní a přitom tak reálný film. ()

prezdivaka

Film místy trochu kolísá a jsou chvíle, kdy se trochu zadrhne. Přesto je tak úžasně opravdový a Charlize je zde naprosto přesvědčivá. Je všechno, jen ne konvenční. Náladová, hysterická alkoholička, která fakt nezažívá pocit štěstí a chce ho najít stůj co stůj. Rozhodne se vyhledat svou velkou lásku ze střední školy. Už zasazení žánru, podle kterého tady někteří film hodnotí, je zcela pochybené. Komedie to není ani náhodou. To by jí mohl být třeba Modrý samet. Některé situace mohou sice být úsměvné, ale je to spíš křeč. I vedlejší postavy jsou vykteslené tak, aby umocňovaly dojem celku. Teddy, kterého zmrzačili spolužáci je takové alter ego, ale hlavní hrdinka ho poslouchat nechce. Projde hyperbolou od pohrdání až k soucitu. Díky tomu se nakonec dokáže podívat na svůj život z nadhledu a začít znovu. Snad i jinak. ()

sona123

Můj vztah k filmu se vyvíjel a utvářel od prvních minut. Předně - krásná a oblíbená Theronová - to musím vidět. Později - ježíš, Charlize, co sis to vybrala za roli, po takových trhácích, jako byla Zrůda, nebo i Cesta...proboha proč? Ale pak přišel zvrat a ejhle, to bylo dokonalé, dílem bezpochyby scénáristou a tak, ale dílem právě i Charlize. A vida, máme tu film, dokonalý portrét o tom, co je to narcistická porucha osobnosti - a to portrét skutečně famózní. Tak jako Prozac nation je úžasný svým vykreslením deprese, tady si mistrovsky pohráli s tím, o čem je narcismus. Bravo. Můžu doporučit. Ale pokud čekáte zábavu či dokonce komedii, zvolte něco jiného. ()

Gumrice

Tleskám Charlize. Další originální role, do které se dokázala tak vcítit, ten její znechucený výraz a ne příliš vlídná slova zahrála zase tak dokonale, že jsem z ní hotová. To je prostě hérečka na správném místě. ()

lareinna

Už dlho som nevidela takú kravinu. Podľa mňa najhoršia rola akú kedy Charlize zahrala – pošahanú ženskú, ktorá prapodivným spôsobom lieči svoje depresie. Maximálne jej nepristane chodiť vkuse strapatá a s kadejakou fľašou chlastu v ruke ako dáky homelessák. Dalo mi zabrať to vôbec dopozerať. Toto nie je dráma. To je úplná blbosť. Nudné a prázdne. ()

jasse

V tomhle filmu je vynikající herecký výkon Charlize Theron plus hudba (vesměs písně z devadesátých let). Jinak po zhlédnutí tohoto a podobných filmů nabývám dojem, že střední škola se na Amících podepisuje víc, než je zdrávo. ()

ac3r

Hvězdu za Theron, které to klasicky sekne, jinak je to hrozná ptákovina o ničem. Reitman zřejmě asi nikdy nebude můj šálek kávy. ()

Henry007

Frustrující podívaná. Mám rád příjemnou-civilní atmosféru filmů Jasona Reitmana, ale u tohoto mi často bylo za hlavní hrdinku tak trapně, že jsem se musel dívat mimo obrazovku. Scénář stojí na místě, hlavní postava je v podstatě anti-hrdinka a její neustálá hloupá, sobecká a nedospělá rozhodnutí mě deptala během sledování čím dál více. Její charakter se během filmu vlastně vůbec nevyvinul. Film drží na vodou jen charisma Charlize, trocha humoru a pár fajn nostalgických momentů. Od Reitmana čekám víc. ()

Domec

Trosku blazniva spisovatlka se vraci do prdelakova pro svoji lasku ze stredni. Bohuzel pro ni, je stasne zenatej s ditetem na krku. Tak si svuj pobyt v buranove krati chlastem, chlastem a jeste vic chlastem, to obcas prolozi sebelitostivejma chvilkama nebo udela ostudu. Presto je vetsinu casu nad veci. A Charlize tuhle slozitou postavu dokazala ztvarnit perfektne, vsechno jsem ji sezrala i s naviakem. A hlavni prinos z filmu? Fuck it, im better than this. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

20.04.2012

Moc pěkně se nám poslední dobou rozjela. V Znovu a jinak podala jeden z nejlepších výkonů kariéry a brzy ji uvidíme ve dvou filmech, které patří k nejočekávanějším trhákům letošního léta – ve fantasy… (více)