Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Virtue

Chcete vědět, jak a proč byl vynalezen první vibrátor? V 90. letech 19. století trpěla prý polovina žen v Londýně "hysterií" a tímto příjemným způsobem se jí úspěšně dařilo léčit. Po shlédnutí tohoto filmu začínám být trochu hysterická.... :-) ()

Tremono

Přes téma jsem ve filmu nezaznamenal žádnou hambatou scénu - tak, tak... je to naprosto vážná věc, jde o vědu. A hysterie je naprosto seriozní diagnozou, není proč se červenat. Nejvíce humoru ve filmu vychází právě z toho, že si uvědomujeme, jak zastarale se tehdy uvažovalo oproti dnešnímu všeobecnému povědomí. Tehdy by se možná nikdo nesmál :) ()

jprmusic

Typicky anglické - nudné, bez chuti a bez zápachu, prostinké a naivní a silně feministické. Pokaždé, když se Maggie G objevila na obrazovce, měl jsem chuť zabíjet. Kdy už proboha natočí nějaký slušný film? ()

nosik89

Už dlouho jsem se takhle upřímně nezasmála :-) Tento film je naplněn mnoho vtipnými hláškami a romantické pozadí tomu dodává na lákavém půvabu. Rozhodně doporučuji. ()

64B

Příjemná a originální romantika, která osvěžuje a zpříjemňuje aktuální parné dny. Brr, nechtěl bych být ženou ve viktoriánské Anglii! 4*. ()

PAVLIS

U filmu o vzniku vibrátoru bych nečekal, že nebude působit pikantně nebo perverzně, což by se možná dalo brát jako nevýhoda. Pokud se ale povede tak šikovně proskákat od historického filmu, ke komedii a vše završit romantickou tečkou a silně pozitivním pocitem, pak co chtít víc. Kvalitní oddychovka. ()

DaleCoper

Lenusa má pravdu je to jedno velké klišé o boji za sociální a hlavně ženská práva a to jsem levičák a feminista. Jak se na scéně objevila velmi sympatická a roztomilá Maggie Gyllenhaal bylo víceméně jasné jak to celé nakonec dopadne. Herec v hlavní roli mi přišel strašně prkenný a nepřirozený a toho Everetta jsem málem nepoznal. Ale vynález vibrátoru je rozhodně minimálně stejně záslužný počin jako vynález žárovky. ()

marek29

Jak už tady bylo zmíněno - kvalitní počin, který skrývá milé překvapení, jež neodhalí, ani popisek filmu (alespoň jeho 4 řádky, které jsem bryskně proletěl já) :D Takto brutálně překvapený jsem snad nebyl při sledování ani jednoho filmu, co se odhadnutí žánru týká. V páru bych doporučoval sledovat - mně se to osvědčilo. 4 hvězdy v pohodě zasloužené. Místy velice vtipná komedie :) směle doporučuji toto překvápko..! ()

kubilov

"This story is based on true events. Really." Vrtěti ženou není nic jiného než takový letmý náhled na léčbu hysterie v devatenáctém století pomocí vaginální masáže, inu jak prosté. Postarší svérázný doktor Jonathan Pryce, něžná dcera Felicity Jones, která je pravým opakem uvědomělé "komety", kterou více než přesvědčivě zahrála Maggie Gyllenhaal a nakonec i mladý doktor Hugh Dancy. Námět je to velmi zajímavý, rozhodně odvážný, přičemž je jasné, že film o čistě feministickém problému může natočit pouze žena. První vibrátor byl jistě zajímavá hračka a dnes je pro téměř každou nespokojenou ženu ten nejlepší přítel. ()

DassemUltor

Uvažuju o nejvyšším hodnocení. Možná to ještě změním. Jelikož jsem ten film nedal úplně celý a bylo to páteční noci, která se vyhrotila až do poledne dalšího dne. Ale to jen na úvod. Jinak film je příjemný mix komedie, historie a ženského boje za svobodu. Jako toho nejsem úplným fanouškem, protože od té doby, co ženy dostali volební právo jsme si museli prožít 2 světovou válku, strach z jaderné katastrofy a v posledních letech amerického prezidenta jenž se jmenuje Hussain.. Na konci filmu ovšem krásný pohodový feeling. Plus lidi co mají rádi starou dobrou VB tak taky dobrý. Už se těšim až to pustim v aj, abych si spokojeně pomlaskával na těma jejich viktoriánskejma hláškama. Plus Rupert Everett bůh. ()

subic

Film, na který jsem se vlastně díval omylem, šel na ČT1 docela dost pozdě. Ale díky němu vím, jak to bylo, 19. století, Viktoriánská Anglie a Dr. Joseph Mortimer Granville vynalezl vibrátor, což bylo v době, kdy byla masturbace brána jako těžká deviace. Do toho se tak trochu ještě zamíchají sufražetky. Příběh začíná velmi rozvláčně a děj začne mít spád vlastně až po první hodině. 2020: Ono je to vlastně docela legrační. 7/10 ()

ostravak30

Tenhle snímek je pro mě stále trochu záhadou. Ani poté, co jsem ho shlédl, nemůžu říct, zda se mi líbil nebo. Vlastně jsem nebyl ani nadšen, ani zklamán. Zkrátka to byl spíše průměrný snímek. Přiznávám, že mě zaujal už jen proto, že před shlédnutím jsem si absolutně nedokázal představit ve viktoriánské Anglii doktora, kterému ženy ochotně a dobrovolně roztahují nohy a nechávají se uspokojovat. A tím spíš ne, že nějaký lékař vynalezne dobový vibrátor. Z tohoto pohledu i dobového bylo rozhodně zajímavé film sledovat. Jinak na mě ale působili herecké výkony průměrně a stejně i scénář, který mi přišel trochu chabý. Taktéž příběh samý byl dle mého mírně slabý. Chvílemi to až vypadalo, jako by scénáristé nevěděli, jak těch 95 minut naplnit. Podíval jsem se a z hlediska doby a dobového problému a vibrátoru velmi zajímavé, ale jinak nic moc. Jednou mi to stačilo. ()

XXXXXXXX

Ubohé domácí hospodyňky v devatenáctém století. S elektrickými zařízeními teprve v plenkách, mnohdy docházelo k hrozivým a mnohdy i nepřesně pojmenovaným přehmatům. Tak třeba léčba něčeho, čemu se tehdy říkalo "histerie". Léčbu totiž nemohl provádět jen tak někdo, nýbrž kvalifikovaný a proškolený odborník, který si prve pro lepší rozpětí kožních buněk na ruku důkladně nanesl olej (rozuměj na sucho by to drhlo), vložil takto ošetřenou dlaň pod plachtu a "léčba" mohla začít. Bohužel však často docházelo k únavě materiálu a než se daný expert nadál, uhnal si tenisový loket, jen to mlasklo! Bylo tedy potřeba přijít s něčím novým, neotřelým a ke končetinám a jiným částem těla, veskrze šetrným. Názvů měl tento průkopnický přístroj celou hromadu: od přenosného domácího masážního stroje, přes předměty řemeslníkovi potřeby, všeobjímající vědecké označení, bílý kříž (neplést s termitem švýcarský červený, podobnost je doufám čistě náhodná?) nezůstaly ušetřeny ani názvy zvířat (což je opět logické, neboť zvuky vyluzované po použití našeho přístroje, mohly i kvalifikovanému odborníkovi připadat jako jelen v říji), dále se nezapomnělo ani na pohádkové vlastnosti obyčejných předmětů a opomenuty nebyly ani dětské hračky! ()

Nathaniell

Parádní ustřelená věc, spousta srandy a celkem i pěkná sonda do duší 19. století. Až na... Maggie Gyllenhaal. Nemám ji rád, je ošklivá (to už bych radši jejího bráchu), navíc zde ztvárnila nejtrapnější roli. A není hezká. Ta ženská je prostě ŠKAREDÁ!! ... ... Jenže to je to jediný, co tomuhle filmu můžu vyčíst. Léčba a prachovka, nadržená uklízečka, sakra! To byla pecka. Dávám 4*. ()

Gamekeeper77

Opravdu by mě zajímalo, co je na tomhle příběhu pravdy a jestli je možný aby už tenkrát, pod hábitem puritánství tý sešněrovaný doby fraků a šatiček zakrývajících 90 procent krásy ženských těl, mohli kundologové nabízet takovýhle služby... No, asi sotva. Každopádně pro mě hodně příjemnej a pozitivní produkt, kterej mi hodně zvedl náladu a vyčaroval úsměv na tváři. 80%. ()