Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

anli

Historický film,plný romantiky na poněkud choulostivější téma.Ano,jako základní téma je ona ženská"hysterie".A jak to vypadalo se s její léčbou ve staré Anglii?Právě na tohle odpovídá tenhle film.Scénář je opravdu brilantní a vypiplaný do posledního detailu,zejména ,co se dialogů a humorných hlášek týče.Je to mix romantiky,lásky,hysterie,vibrátorů a opravdu velkého počtu orgasmů.Na první pohled zajímavý filmový guláš,že?Ale vše spolu tady žije v opravdu zvláštní a pečlivé symbióze a hlavně-funguje vyprávění příběhu.Skvělý scénář,citlivá a pečlivá režie a spolehliví herci.Zejména Maggie Gyllenhaal,Hugh Dancy,Rupert Everet a Jonathan Pryce mají velkou zásluhu na uvěřitelnosti příběhu a jeho příjemném sledování.Doba je zachycená opravdu pečlivě,stejně jako vyprávění samotného příběhu.Režisérka si dala opravdu záležet.Je to až neskutečně vtipný film,nikoliv oplzlý,jak by se podle názvu mohlo zdát.A je tu takové množství úsměvných scéna hlášek,že je až neuvěřitelné,kolik se tvůrcům toho podařilo dostat do jednoho filmu.Je to bezesporu velmi milá a inteligentní podívaná pro ženy i muže.Bavil mě ten příjemný nadhled,který provází ceký film.Ano je tu tuctová romantická zápletka,která sem ,myslím,ale patří,stejně jako ono morální poselství o pomoci chudým.Kamera je pečlivá a umí si s divákem hrát,hudba je příjemná a celkově je to velmi pohodová a odpočinková podívaná,která možná místy něco občas zlehčuje a téma nemusí každému sedět,ale nevidět to je opravdu škoda.V pohodě dávám,vůbec ne hysterických 80% a jestlipak se zvýší prodej erotických pomůcek po shlédnutí tohohle filmu? ()

terunka003

Britské, komediální, milé, lehce intimní, báječné, veselé. Typická britská komedie z 19.století. Já se tak bavila. Naprostý odpočinek u filmu, který se týká uspokojení žen, náhledu do minulosti a výrobu prvního kapesního uspokojovadla pro ženy. Herecké výkony dobré, ale Maggie je prostě úžasná. Krásné kulisy, kostýmy, vše do sebe krásně pasovala. Sice děj byl lehce tažený, soud byl třeba delší (na moje gusto), ale svůj účel snímek splnil. Na večer po dni plném práce a stresu skvělé odreagování. ..hysterieeeeeee.. ()

uhlajz

Pohodový film, který sice ničím nepřekvapí, ale rozhodně potěší. Jak tak pěkně ubíhá, tak se pořád bavíte a nekoukáte na hodinky, kdy už bude konec, jako to bohužel u některých filmů bývá. Pokud chcete něco nenáročného u čeho si odpočinete, tak tohle je perfektní volba... ()

Pavlínka9

"Na telefon". "Na královnu." "Na královnu a její telefon" :D :D Vtipné, zajímavé propojení historického "objevu", romantiky a komedie :) Teorie o tom, že bez vniknutí muže se nedá dosáhnout určitých výsledků ;) Tak to mě fakt dostalo :D :D Ve chvíli kdy jsem zjistila o co se jedná jsem byla čímdáltím víc zvědavá kam až jsou ve filmu schopni zajít :) :) Operní výkon hlavní pacienty byl ohromující, zničené zápěstí bolavé a kapesní vydání revoluční :D Herecké obsazení skvělé, téma zajímavé ;) a žádný patos a snaha šokovat a ohromit :) Práce na jedničku : ) ()

venison

Celkem nudná story na to, že je zrovna zvoleno takové pikantní téma :-) Historické okénko plné klišé, ale nenudilo a mnohdy bylo i zábavné :-) Maggie Gyllenhaal skvěle zazářila a přiznám se, že krom ní si nepamatuju jediného herce :-D ()

Hnedoocko

Musím uznat, že jsem se náramně pobavila. Představa, že s prvním vibrátorem přišel vynálezce díky hysterii některých žen, je velmi úsměvná. ()

Bobik9

Příjemný rychlý film o vzniku vibrátoru. Když člověk uvěří tomu, že je to podle skutečné události, tak ho potěší ten příjemný pohádkový konec. Velmi dobrý výkon Maggie Gyllenhaal a Ruperta Everetta. Pár vtípků a celkově klidový pocit z celého snímku pro dlouhou chvíli. Není to žádné veledílo. Nemá to nijakou extrémně hlubokou myšlenku, nicméně stojí za to vidět. ()

Narya89

Tak tento film mě pobavil a zároveň přiblížil historický kontext viktoriánské Anglie a mentality tehdejších lidí. Stejně jako u Dangerous Method i zde se léčil určitý fenomén - "hysterie", která ale zahrnovala skoro všechny možné projevy temperamentu žen, které by dnes už působily zcela normálně. Bylo zajímavé sledovat, jak Mortimer postupně otvírá svou mysl novým alternativám a pohledům na věc, samozřejmě za vydatné pomoci Maggie Gyllenhaal, která byla jako vždy revoluční a skvělá. Vyplynulo z toho hlavně to, že není důležitý první pohled a ženy, které se umí způsobně chovat a skromně vystupovat, ale že mnohem důležitější je mít nějaký svůj originální nesobecký životní smysl, pomáhat druhým, nesnažit se zapadnout do konvenčních škatulek a právě nedat na to, co si jiní o vás za to myslí. Na to Mortimer časem přicházel a s touto myšlenkou se ztotožňuji i já. ()

sskrblik

Jak poznamenal uživatel tikend přede mnou, už samotný námět je super. Nepamatuju, kdy naposledy mě ve filmu přišel sexuální podtext tak ohromně milý :). Pobavil jsem se decentním a chytrým humorem, dobovým zpracováním, poctivou ruční prácí i precizním herectvím. Natočit natolik gentelmentskou komedii s důvtipem a nahledem je v dnešní době velmi cenné! Něco mezi 4 a 5 hvězd ()

shantim

Hysteria je příjemný, úsměvný a především velmi zábavný snímek. Ovšem ta zábavnost (až fraškovitost) mi tak trochu lezla na nervy a nebýt Maggie, šel bych o hvězdičku níže. Dávám 75% hvězdiček. ()

sheldonka.

Moc dobře jsem se pobavila! Herci zahráli své role výborně a navíc je to z historie, takže jsem se i něco nového dozvěděla. ()

VanTom

Těch pár scén vynálezu "onoho instrumentu" (vypadajícího spíše jako nějaký paprskomet či vrtačka :-)) a jeho první nedůvěřivé testování je poměrně vtipných (i když očekávaně nepřekvapivým způsobem), jenže se úplně ztrácí ve strojené romanci a neumělé angažovanosti. ()

zdenny

Úvod filmu byl velmi dobrý a myslel jsem si, že tímto směrem se bude i ubírat. Bylo by velice zajímavé sledovat utkání dvou medicínských přístupů devatenáctého století. Tedy přístupu konzervativního (např. pouštění žilou) a přístupu nového, modernějšího, avšak v té době ještě obecně neprověřeného. Místo toho se mladý doktor plný elánu a nabitý moderními vědecko-medicínskými směry uchýlí k ukájení starších žen drážděním jejich přirození. Ano, i zde se jednalo o nový postup, avšak nemyslím si, že až tak medicínský. Ony ženy totiž byly pokládány za šílené, což by se dnes dalo označit slovy jako neukojené či manžely zanedbávané. Vše vlastně vedlo k vynálezu umělého penisu (robertka), což zajisté mělo, a má, blahodárný vliv na další a další generace. Nemyslím si ale, že v tomto případě jde o nějaký převratný medicínský objev, byť je sexuologie jednou z medicínských disciplín. Dávám tedy tři hvězdy a to proto, že bych si přál, aby se film ubíral spíš tak, jak jsem popsal v prvních třech větách. ()

V.Silver

Místy to bylo vtipné, nijak mě to nepobouřilo... ale ani nenadchlo. Příběh jasný prakticky od začátku, žádné velké zvraty a spousta nevyužitého potenciálu. 55%. ()

Koryntos

No a za se ta Anglie, za nás sufražetky jasných *****, no řeknu vám, že bych se ani nedivila tomu, kdyby se to ve skutečnosti takhle nějak událo i v reálu. ()

Kacounek

Film je jako samotný vynález..snaha uspokojit se také vždycky nenaplní a když pobaví, za 3 minuty nevíte čím. Je to klasický americký stylizovaný a historicky nesmyslný kousek, tentokrát na téma vibrátor. ()

strelenaL

Takovéto filmy mám rád. Nejenom pro dějovou linii, ale také pro to že mě většina trakových to filmů vždy potěší závěrem. I když není to vždy pravidlem že konec bude vždy úžasný. LITTLE SPOILER: Nechápu proč dostal tento film název Vrtěti ženou, když evidetně mohl nést název "Hysterie", protože všechny ženské ve filmu krom jedné Charlotty byly opravdu nestabilní, emotivní, primitivní, závislačky dosahující uspokojování libida v té době novým vynálezem. ()

klima777

Žel, jde o historickou fikci. Autoři pohyblivých obrázků prostě potřebovali jednu ústřední postavu; tudíž se zaměřili na Granvillea a totálně přepsali dějiny... Což mi vadí u záležitostí mohutných a světoborných i u těch poněkud menších (na velikosti přece nezáleží...). Film je de facto po všech stránkách dosti obstojný, leč měl být deklarován jako fantasy... ()