Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

joshula

Na začátku filmu by jste tomu rozmazlenému frackovi dali pár facek. Na konci mu jen tiše fandíte. Pro mě další skvělý kousek Daldryho, i když tentokráte zpracoval téma pro nás trochu vzdálené. ()

Marrty3

Rozhodně velmi zajímavý snímek. Skvělý příběh a jeho provedení ještě povedenější. K tomu všemu skvělé herecké obsazení a výborná hudba. Skvělé využití 11/9 k zápletce, to cením, protože je to stále aktuální téma a ve filmu jsem ho ještě jako neprioritní záležitost neviděl. Thomas Horn hraje svou roli skvěle, ale většinou mi přijde až dost otravný a nepříjemný. Na rozdíl od Maxe von Sydowa, který mě ze všech postav bavil rozhodně nejvíc a to nemusel ani promluvit, jelikož vizáž a jeho osobitý charakter z něj přímo čiší pouhými grimasami. Snímek rozhodně stojí za shlédnutí, hodnocení je lehce snížené, viděl bych to spíš v "červené", ale budiž. Kvalitní práce z rukou Stephena Daldry. 75% ()

lucijelucije

Nejsem si jistá, že zrovna v tomhle snímku nejsou emoce senzitivní, protože právě ta jejich nenápadnost a celková soudržnost vám tu chladnost odtajní. Já jsem už o knize J. S. foera slyšela nějakou dobu, a bohužel jsem ji v češtině nemohla sehnat, takže jsem ráda, že jsem mohla shlédnout aspoň její filmové zpracování. Myslím, že T. Horn předvedl skvělý výkon a i když mi v tomto snímku něco chybělo, něco co by mě udrželo v naprosté euforií nebyla to špatná podívaná, navíc ten závěr měl velké a dojemné zakončení. ()

prezdivaka

Výborně zpracované americké trauma, které je ovšem jen na pozadí rodinné tragédie. Chlapec v dětské roli je mimořádně přesvědčivý. Pěkné komentáře: Tirion, Malarkey, Novoten... ()

lareinna

"Kde Stephen Daldry „vyhrabal“ tohto herca?" ..pýtala som sa v duchu niekoľkokrát, ale chcela som nerušene dopozerať túto drámu. Po skončení filmu som zistila, že ten chlapec nikdy predtým nehral v žiadnom filme. Jeho herecký výkon bol excelentný! Chvíľami mi z neho šli zimomriavky po chrbte. Thomas Horn je jeho meno a určite o ňom ešte budeme počuť.. ()

Phorbo

Hrozné, nudné, předimenzované a vlastně nic nedávající. Kdyby aspon Oskar zjistil byť jen polovinu věcí které ve filmu hledá a přitom to skončí tak ... divně? on celej ten film byl divnej... ()

Cement73 odpad!

Bože to bolo príšerné. Hanks sklamal účasťou v tak neskutočne hlúpom filme. Podľa mňa bol tento príbeh o dementnom a psychicky labilnom chlapcovi tak zbytočný ako sa len dá. Ten chlapec Horn to bola taká trefa vedľa, že až. Príšerne zahrané. Absolútny odpad. ()

Rada

Film mě vtáhl do děje. Velmi zajímavé zpracování tragédie z 11. září, excelentní výkon Thomase Horna. ()

Marina111

Stalin sa raz vyjadril, že "smrť jedného človeka je tragédia, smrť miliónov štatistika". Čo ako je tento výrok krutý a cynický, je žiaľ aj pravdivý. Našťastie si ho osvojili aj filmári - a dodnes platí, že smrť miliónov najlepšie vyobraziť cez tragédiu jediného. Na tomto princípe stoja a ťažia nespočetné drámy, a tak je to aj v tomto prípade. Dvojičky si síce nepripísali milióny obetí (vďakabohu), ale dostatok na to, aby sa 11.september stal novodobým miľníkom dejín - a skvelou inšpiráciou. Napríklad aj pre tento príbeh. Bezchybná knižná predloha je síce omnoho lepšia, no filmu tiež nie je čo vytknúť. Výborný detský herec v hlavnej úlohe, výborní herci v úlohe jeho príbuzenstva, výborné poňatie... Škoda len, že tvorcovia upustili od druhej, no rovnako dôležitej línie knihy; od príbehu Oscarovho dedka. Útok na Dvojičky a dražďanské peklo - to by síce spolu bolo už na jeden film asi veľmi veľa, no minimálne by to stálo na pokus. Veď, koniec koncov, v knihe to vyšlo... Nechajme však už knihu knihou a film filmom - stačí už len skonštatovať, že pre mňa ide o jeden z najprelomovejších filmových i knižných zážitkov tohto roka (zatiaľ). ()

sona123

Když se dají do kupy takové hvězdy, jako v tomto filmu, vybere se srdceryvné téma (11. září, osiřelý synek), čekám kvalitu. Tohle bylo plytké a mrhání potenciálu. Klučina byl fajn...myšlenka zcela neoriginální a provedení diletantské, klišé na klišé. ()

Lovely.Bones

Rozhodně se jedná o Oscar-Bait film, ale i přesto, rád si ho každého 9/11 pustím. Protože, je to asi nejhezčí a nejpříjemnější film na tohle téma, které jsem zatím objevil a, hlavně, jedná se o kvalitní film. Ať si kdo chce-co chce říká, tenhle film má bravurní herecké výkony od všech zúčastněných, překrásný a dojemný scénář (ne, knihu jsem nečetl a nemám to v plánu) a skvěle zachycenou atmosféru. Skvělé drama, od začátku do konce. Navíc, film má pro mě osobně ještě větší hodnotu skrze to, že mi představil úžasnou herečku jménem Viola Davis, které se nikdy dostatečně nenabažím. A Max Von Sydow? Neskutečný herecký výkon, tleskám. Sandra a Tom už se ani nemusí snažit a jsou prostě skvělý. A Thomas Horn? Neříkám, že každou větu, kterou měl napsanou dodal s dostatečnou osobností, ale na to, jak jako debutující dětský herec dostal obtížnou postavu na stvárnění, tak to bylo ještě dost dobrý. Problém nastává, když si uvědomíte, co to je za film. je to totiž film, jehož každičký aspekt, je prostě podle šablony. Každou větu, kterou hlavní postavy v tomto filmu pronesou, jste už někde slyšely. Každou postavu, kterou Oskar při svém putování potkává, už byla v jiném filmu (snad až na postavu Maxe Von Sydowa, kterého musím opět pochválit a vzdát úctu) a každá se řídí podle svého šablonovitého klišé. Určitě je důležité koukat na film v angličtině. Takhle špatný český dabing jsem už dlouho neviděl. Hádky mezi Oskarem a jeho matkou jsou v češtině až směšné, kdežto v původním znění při nich ani nedýcháte. Já osobně preferuji, když ve mě film dokáže vyvolat emoce.Je mi jedno, jestli to udělá tou nejklišoidnější cestou, prostě je to ale musí mít. Ve správný čas a na správném místě. Sanda i Viola mají spoustu vypjatých scén, pláčou, vám se che plakat taky, jenže pak přijde emocionální horská dráha v podobě, koho jiného, než Maxe Van Sydowa!!! Při každé dramatické scéně s ním jsem nemohl popadnout dech a scéna jeho seznámení s Oscarem je opravu něco z jiné dimenze filmařiny. Ale, nemyslete si, že se jedná o čisto-čisté drama. Čas od času někdo utrousí nějaký ten stěr a autistické řeč Oskara až nebezpečně připomínají ty, které už několik let pronáší Jim Parsons v roli Sheldona v BBT. Nicméně, koukám, že to už to zase s tím psaním přeháním. Nenechte se odradit špatnou kritikou, nebo tím faktem, že se jedná o film s nejméně procenty na Rotten Tomatoes, který kdy byl nominován na Oscara v kategorii "Nejlepší film". Je pravda, že je to Oscar-Bait, to znamená film, který je dělaný za účelem toho, aby dostal nějaké ocenění, primárně tedy Oscara, ale i přesto si ho každý rok rád znovu pustím. ()

Matixed

Co to mělo být? Asi jsem nebyl dostatečně dojat myšlenkou tohoto filmu. Zpracování i herecké výkony byly skvělé, ale jinak nemám co pochválit. Příběh byl strohý a nudný. Pořád jsem si říkal, že na konci přijde třeba nějaký zvrat, ale rozuzlení bylo více než zklamáním. ()

Alf

na přebalu disku stoji : "zábavné, dojemné, plné citu", no, pro mě ani jedno z toho, spíš ukázka toho, kam až může dospět "americký" způsob výchovy dítěte - tady názorně na jednom uřvaném harantovi.... ()

Pt&k

Po shlédnutí traileru jsem se na film opravdu těšil a nemohl jsem se ho dočkat, ale nakonec jsem ani zdaleka nedostal to, po čem jsem toužil. Místo dobrodružné, zábavné a dynamické výpravy za neznámem jsem dostal velice utahanou a náladou dosti pochmurnou toulačku po NYC. Nejzajímavější myšlenky a záběry z filmu se bezproblémů vešly do traileru, který toho hodně sliboval nicméně a o zbytku filmu toho mnoho nevypovídá. Nejvíce jsem se těšil na Hankse a i v tomto směru jsem byl zklamán, jak málo prostoru dostal (nicméně to bylo dáno rolí). Alespoň trochu mi zlepšil dojem konec filmu, kde sice hlavní postava nebyla o nic méně otravná, ale vše se tak trochu uklidnilo (ikdyž "rozuzlení" bylo minimálně pro mě dost divné). 2,5 * zaokrouhluju nahoru a příjemnou kameru a lístečky od Sydowa ;-) ()

jerenymo

Safra tak nepříjemný malý chlapec mi už dlouho nedokázal zkazit požitek z filmu. Jeho chování by zasluhovalo pár facek a film by hned mohl mít o půl hodiny kratší stopáž. ()

toi-toi

Film má iné pravidlá ako kniha a to čo pôsobí na papieri čarovne a hravo, pôsobí pri filme rušivo. Schrieber pri adaptácií predchádzajúcej Foerovej knihy, Naprosto osvětleno, tento fakt pochopil. Bohužiaľ Daldry sa topí v krásnych obrázkoch a hudbe a divák neznalý knihy nebude často chápať okolnosti príbehu. Film a kniha sú však iné médiá a, hlavne v Hollywoode, často prinášajú i iný obsah. Nemožno hodnotiť film podľa kvality knihy a ani naopak. A už vôbec nie pri experimentátoroch ako je Jonathan Safran Foer. Kniha je úžasná. Film od nástupu nájomníka naberá slušivé obrátky a stáva sa konečne záživným, inak je nezáživný a malý Thomas Horn nie je ani zďaleka tak dobrý aby film potiahol. Bohužiaľ babička a iné sekundárne postavy nedostali priestor aby príbeh mohla ťahať. Btw nechápem prečo Američania potrebujú vždy ani niekto kto sa do USA prisťahoval hovoril silným prízvukom. Babička má žiť v New Yorku viac ako päťdesiat rokov ale hovorí s akcentom akoby sa práve vrátila z druhej lekcie angličtiny pre pokročilých.. ()

xxxvodnikxxx

Kontroverze jak mezi věkem, tak nějak i mezi inteligencí... Příběh o překonávání překážek a cestou za svým cílem, kdy v cíli zjistíte, že ona cesta je sama cíl. ()

TheSpearCZ

Daldry dokázal věrohodně stvořit film podle knižní předlohy, ale ani to nemusí znamenat jistotu, že se jedná o kvalitativně dobrý film. Námět o ztrátě otce při 9/11 je sám o sobě dobrý a první polovina odsýpá jak má, ale poté jakoby se režisér zamotal do vlastní sítě a přichází směsice rádoby nezáživných scén, při které se všechny postavy (ne)vybarvují a pro děj jsou tak bezvýznamné. Taky to hodně hraje na city, a ne úplně špatně, ale jak říkám, tohle měl dostat na starosti kvalitnější režisér a mohlo být o čem mluvit. Slabší 3* ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)