Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

Zapometý snímek (škoda) o vztahu muže a ženy ve třech povídkách (viz.název) Nejhezčí byla s "Arabelou" Janou Nagyovou a Josefem Karlíkem...(20.4.2005)

príbeh by som mohol hodnotiť z dvoch uhlov: totižto ako študent literatúry hodnotiaci adaptáciu poviedok... to sa mi ale nechce, lebo tieto Jégeho poviedky som nečítal, aj keď Jégeho mám celkom rád. Druhý pohľad je pohľad televízneho diváka. No... príbehy pekné... ale tí herci mi tam nehrali... Respektíve mal som moc silný pocit, že hrajú.(2.5.2009)

• majo25

Televízne spracovanie troch poviedok z renesančného Talianska, ktorých jediným spojovacím prvkom je láska. Láska v troch rôznych etapách svojho "bytia". Aj keď sa má jednať o historický film, pripomínalo mi to skôr rozprávku, nie príbehmi ale celkovým vyznením a prílišnou poetikou. Bohužiaľ sú všetky 3 príbehy scenáristicky i výpravou chudobné a okrem hojného množstva dialógov a filozofických otázok nič iné neponúkajú. Z troch poviedok je najpodarenejšia, vlastne jediná priemerná, tá posledná - Lauretta aka Súmrak.(11.1.2016)

• consuela1

Filmu nelze upřít jistou atmosféru, reálně se přibližující atmosféře Boccaciových povídek. Postrádám zde však jistou lehkost a hravost Dekameronu. V první povídce sedmadvacetiletá Libuše Šafránková ztvárňuje čisté a nezkažené venkovské děvče, v povídce druhé hraje druhého milovníka, konkurenta Jiřího Bartošky, jeho jmenovec Krampol.... Shlédnutí těchto dvou částí filmu na mne mělo podobný účinek jako Rohypnol. Až povídka třetí výrazně převýšila obě předchozí a vylepšila tak profil celého poněkud těžkopádně a zdlouhavě působícího celku.(20.4.2011)

Trochu rozjeté jakoby nehotové, zejména 2 první příběhy. Směšně zde působí Bartoška jako vrah a šašek Krampol jako milovník a válečný hrdina. 3. příběh se skvělou Janou Preissovou celé dílo významně vylepší. Z lásky ke Kukurovi, který jako Krampol s Bartákem nepůsobí až tak směšně, se nechá nakazit leprou. Fakt síla, ve filmu jsem to myslím ještě neviděl. Takže přece jenom 4. Zajímavý detail. V titulcích se Jana Nagyová nejmenuje Nagyová ale nějak jako Naďová. Takže nestačí bejt pěkná holka s hezkejma kozama, stejně vám komouši po_urví jméno, jako by byl trest mít maďarské předky.(22.9.2008)

• - Natáčelo se v Telči. (M.B)