Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

príbeh by som mohol hodnotiť z dvoch uhlov: totižto ako študent literatúry hodnotiaci adaptáciu poviedok... to sa mi ale nechce, lebo tieto Jégeho poviedky som nečítal, aj keď Jégeho mám celkom rád. Druhý pohľad je pohľad televízneho diváka. No... príbehy pekné... ale tí herci mi tam nehrali... Respektíve mal som moc silný pocit, že hrajú.(2.5.2009)

Citlivá kamera skvěle umocňuje nadčasovost tohoto filmu. První povídka je ještě docela úsměvná, druhá ladí vážnější notu a třetí je vyvrcholením a nejsilnějším prvkem. Krásné herečky v hlavních postavách jednotlivých povídek tam byly vybrány opravdu bezchybně. Bez nich by to nebylo ono.(29.11.2006)

Ze stejné doby jako Krejčíkovy "Hry lásky šálivé" - tj. renesance s úžasnými kostýmy apod. (speciálně Jana Nagyová vypadá jak z Botticelliho obrazu!). Ne tak odlehčené, ale určitě stojí za zhlédnutí.(6.5.2008)

Poviedkový televízny film neobvyklých kvalít s množstvom výborných hereckých výkonov ma veru nadmieru prekvapil a potešil. Krásne príbehy plné poetiky a zvláštnych foriem lásky sú oživené výbornou prácou s kamerou a výberom exteriérov.(28.11.2006)

• Rockerman

Poněkud mdlé tři povídky o lásce se třemi krásnými ženami. Nějaký silnější náboj má jen poslední povídka, jinak trochu nuda.(19.1.2013)