Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

moviesfan

Páni, bál jsem se kýčovitých scén, ale byl jsem hodně mimo. Tento film je velmi realistický, jednotlivé scény jsou natočeny velmi uvěřitelně a celkem i emocionální stránka funguje dobře. Rozhodně stojí za vidění. ()

JohnCZ

Neskutečně působivý katastrofický film a vlastně i jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) katastrofických filmů vůbec. Precizní filmařská práce, skvělé herecké výkony jak prověřených hollywoodských hvězd, tak celkem neznámých mladých herců (Tom Holland vyloženě vyrazil dech). Síla filmu tkví v každém záběru (silné mrazení jsem pociťoval prakticky po celý film), od počátečního masakru, až po zoufalé hledání se navzájem. Film dost tlačí na emoce, což mu však rozhodně nemůžu mít vůbec za zlé - dokázal totiž přesně vystihnout pocity, které by se každému míjely hlavou a díky tomu vím jedno - rozhodně bych to nikdy nechtěl zažít. K tomu opravdu nádherná hudba a máme tu zaděláno na jeden z nejlepších filmů roku. ()

Petrson17

Emočně jsem byl docela v háji, moc se mi to líbilo. Ten fakt jak se rodina následkem hrozivého tsunami rozdělí a dále již žije nevědomím a strachem jeden o druhého. Film natočený podle skutečné události mne velmi dojal. A i přes ten americký patriotismus to je prostě klasa! ()

Marek1991

Katastrofický film sa dá poňať rôzne, môžte trúchliť nad stratou, proste poňať to tak, že raz sa možno stretneme s blízkymi inde a že sa treba vyrovnať s realitou a žiť pre budúcnosť najlepšie ako sa dá alebo nejakým šťastným príbehom o tom, že nádej zomiera posledná ako to bolo napríklad vo filme World Trade Center, kde to bolo emočne silné, no film vzhľadom na udalosť nepoňali najlepšie. No a tu išlo o rodinnú záležitosť, proste s tými myšlienkami, že každému treba pomôcť, že aj tá hlúpa plechovka so sladenou vodou môže v extrémnych prípadoch pomôcť, napriek tomu, že drancovanie prírody kvôli nej často takéto katastrofy spôsobuje (tým nechcem povedať, že ju treba kupovať, lebo obyčajnú vodu uznávam viac, no poukazuje to skôr na to, že situáciu treba vždy správne vyhodnotiť a zariadiť sa podľa toho), tiež že netreba čakať, ako sa stav blízkeho vyvinie, ale treba zatiaľ pomáhať druhým ako sa dá. Záver bol proste takou nutnosťou, vzhľadom k ostatným mŕtvym to môže vyznieť zle, že ich vypravili lietadlom a iných nie, ale tento film by som si v rodinnom kruhu isto pozrel opäť, keby som mal deti, aby som im ukázal, že aj v extrémnych situáciách si treba zachovať chladnú hlavu a snažiť sa hľadať a pomáhať, že nádej proste žije. Ono sa opäť ukazuje, že najsilnejšie príbehy píše sám život. Tento film je svojím spôsobom jednoduchý, zbytočne veci nepreháňa, je to proste film so šťastným koncom v katastrofickom deji. Iste vymyslieť by sa to dalo napínavejšie pomaly ako vo filme 2012, poučnejšie ako vo filme 127 hodín, emočnejšie ako vo filme Titanic, hysterickejšie ako vo filme Twister, no posolstvo sa dá odovzdať aj inak a neznamená to, že je to hneď zle. ()

Padme_Anakin

Tak už i já mám jakousi mlhavou představu o tom, co znamená spláchnutej v pravém slova smyslu. Ničivá vlna tsunami smetla vše, co jí stálo v cestě a musím říct, že tvůrci nám to předestřeli hodně sugestivně, velice nepříjemný pocit. Boj o život ztvárněný Naomi Watts a malým Hollandem byl pro mě nejsilnějším momentem. Tahle rodina měla obrovské štěstí, neb se poté sešla komplet. Inu, zázraky se dějí, nutno dodat zaplať Pán Bůh.. P.S. Vše, co bych mohla či chtěla vytknout, nechám plavat, protože tam bych nechtěla být ani na minutu a taky vím, že tisíce lidských životů tam vyhaslo.. ()

corpsy

Úvodná tsunami je šperkom v tvorbe špeciálnych a vizuálnych efektov, predčasným vrcholom filmu ( byť to natočené v 70. rokoch, zlatej dobe katastrofických filmov, predchádzala by mu nejaká necelá hodinka spoznávania charakterov, tu sa nám privalí vlna ani nie po 15 min. ), aby nakoniec nasledovalo občas napínavé, občas dojímavé hľadanie sa dvoch polovičiek rodiny. Katastrofák, ktorý síce ukáže to najlepšie na začiatku, ale ponúka slušné remeslo aj po zvyšok. ()

PauloZ

Velmi silný a emotivní osudový příběh. Bennettovi měli životní štěstí, že to přežili celá rodina! Samotný začátek s příhochodem první vlny Tsunami je opravdu strhující podívaná, která nenechá v klidu snad žádného diváka a mě solidně rozebral. Tenhle film je díky své autentičnosti i přístupem Bayona na 5*, ale já je nedám z prostého důvodu. Od začátku je vlastně jasné, jak to skončí, což by snad ani nevadilo, jenže příběh je do jisté míry prostý, přímočarý a neskýtá vlastně žádné překvapení, zvrat apod. Tudíž v téhle rovině se snad dalo více zapracovat a vytvořit ještě atraktivnější podívanou. Každopádně je to velmi silný zážitek. Ničivá Tsunami i ta následná spoušť, panika a emoce jsou na jedničku s hvězdičkou! Naomi Watts je přímo brilantní a vlastně celá rodinka je výborně obsazená. 4,5*. ()

DEXTER099

Příběh o jedné přírodní události a to tsunami v roce 2004,která ničivě udeřila na Thajsko.Ukazuje se nám tu jedna spokojená rodina co musí s tímto živlem znenadání bojovat.Vidíme cestu matky co hledá svého manžela a na druhé straně on hledá jí.Boj o holý život.Nádherná ukázka toho,že my opravdu jako lidstvo nejsme páni na této zemi.Emočně silný příběh co ve vás vyvolá dost silných momentu.Když k tomu přidáte skvělé herecké výkony (zejména Naomi Watts) tak budete opravdu spokojeni.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

ledzepfan

Výborná je první půlka, která velmi naturalistcky popisuje moment katastrofy a bezprostřední chaos ,nejistotu ,snahu pomoct, bolest atd... Druhá půlka však celý film velmi rázně strhává do sraček pomoci nepravděpodobného scénáře a paetických rádobysrdceryvných scén, které si dělají z diváka dobrý den....... Nakonec to vypadá, že to vlastně ani taková pohroma být nemohla, když SPOILER pět lidí(z toho 3 malá děcka)-stojící v momentě katastrofy víceméně na pláži-z toho celého vylezli kompletní jen s potlučenou a operovanou maminou....pche.....to má být jako rafinovaný výsměch všem, kteří tam ztratili třeba celou rodinu?.....................PS: Jinak-je teda dost evidentní, že synek Lucas byl počat v době, kdy Marie podváděla Henryho s Rambem......Nechápu, že si toho Henry není vědom. ()

spaceboyCZ

Technicky brilantne natocene drama, kdy napeti stridaji obrovske emoce a s vami to mele podobne jako s hrdiny ta niciva vlna.. Dokonale presvedcivy vykon Naomi Watts a zejmena Toma Hollanda. Husina vam z kuze jen tak nezmizi a zasoba kapesniku je nutnost. Sila je ve vire, v nadeji a touze, aby rodina byla znovu kompletni... ()

FFilipCZ

Film lze v podstatě rozdělit na dvě "čekací" části. Poprvé čekáte, kdy už se konečně ta vlna přiřítí a podruhé čekáte, kdy se zas rodinka konečně dá dohromady. Silný příběh, který je však ničím v porovnání s tím, co si musely ty desetitisíce a možná i statisíce lidí prožít ve skutečnosti. Přece jenom tohle není žánr pro mě, raději bych se podíval na nějaký dokumentární film, který vypráví o tsunami, která thajské pobřeží zastihla. ()

schizmo

Velmi brutálně a realisticky podaný katastrofický film o devastujícím tsunami v Thajsku, zobrazující osud jedné americké rodiny, které se i přes veškerou nepřízeň osudu nenechala zlomit a přežila tuhle katastrofu. Bez nějakých servítek či opatrnosti do nás autor napere poměrně hodně náročnou podívanou, která je postavena na co nejvěrnějším zpracování, že chvílemi máte dojem, že snad musí jít o autentické záběry. Popravdě řečeno, myslím že nikdo z nás nemá ponětí, co se děje pod hladinou vody v momentě, kdy vlna devastuje vše, co jí stojí v cestě - tenhle film vám tuhle představu poskytne. Ve chvíli, kdy se oklepete z této hrůzné podívané, čeká vás další stejně brutální a to pohled na krizový režim v místní improvizované nemocnici. Zkrátka, něco pro velmi silné nátury. Řekl bych, že spousta lidí se bude po tomhle filmu dívat na dovolenou u moře, šťastný návrat domů či funkci rodiny úplně jinak než dřív... Highlight celého filmu je pak bezpochyby herecký výkon Naomi Watts. ()

baribal

K filmům vyvolávajícím laciné pocity nemám moc vřelý vztah. Samozřejmě se v tomto případě jedná o příběh tragický a plný osudových náhod, ale to že se jedná o skutečnou událost mi slzy dojemností do očí nenažene. Kvalitu režiséra asi moc popírat nemohu, protože film to je natočený dobře, herecké výkony nedokážu ohodnotit a jinak jsem se docela nudil. ()

JimWayne

Veľmi silne emotívny film, ktorý poukazuje na skazu zapríčinenou vodou. Herecké esá plus detské milé tváričky v neľudskom prostredí ale je to tak. Ľudia, ktorí prežili katastrofu, bojovali jeden o druhého. Puto matky a detí resp. rodičov a detí nedokáže roztrhnúť nič ,čo sa nám snažia povedať hlavný predstavitelia. Režisérsky klobúk dole, jednotlivé prílivové vlny, boj pod vodou a celkový vizuál a zobrazenie príbehu na výbornú. ()

agentmiky

Výborný film.Výborné herecké výkony.Takový dojemný film jsem v poslední době neviděl.Filmy podle skutečné události mám velmi rád.V kůži těch lidí bych určitě být nechtěl,protože to muselo být strašné.Naomi Watts to zahrála skvěle.Dávám 90%. ()

Adasin

Nic nerozdělí ani mě a můj názor, že to zas tak úžasný doják není, prostě jen dobře odvedená práce. Samotný úder ničivé vlny a boj s vlnou, což je na filmu asi nejzajímavější, se sfoukne během úvodních minut a potom už jen hledají jeden druhého. Čekala jsem něco trochu jiného, proto možná to zklamání, ale musím pochválit aspoň Toma Hollanda, Marvel udělal dobře, že si ho vybral jako Spider-Mana. 7/10 ()

NinonL

Bohužel jsem tomu neuvěřila. Herci i herečka hrají jako o život, a přesto mě nechali chladnou. Nepovažuji se za bezcitného člověka, prostě mě příběh nezaujal a zdál se mi málo skutečný, o to více hraný. Takže asi tak. ()

Hannibal92

Vůbec jsem si nedokázal představit jak asi taková tsunami vlastně vypadá a co všechno dokáže v telce to tenkrát tak hrozný nevypadalo. No těžko posoudit jestli to tvůrci vystihli. Kdyby příběh nebyl podle skutečné události tak řeknu že to setkání je pekelně přehnané (a teď to sice neřeknu, ale myslim si to stejně). Jinak mi úplně neni jasná nominace Naomi Watts na herečku v HR, protože 3/4 filmu leží polomrtvá, nebo skoro v bezvědomí s maskou na obličeji. ()

zlabus

Původně 90% a plný počet. Po cca třech týdnech se to trošku rozleželo a některé věci přeci jen úplně nejsou tak jak by měly být, ale, a tak beru pátou hvězdu, ale stejně se jedná o jeden z nejlepších filmů roku. 80% ()

Paxxx.cz

Pěkný pravdivý příběh o tsunami, na kterém bych vyzdvihl především výkon Toma Hollanda, který svým počínáním zastínil samotného Ewana a Naomi. První půlka filmu se moc povedla, ve druhé se dostavilo několik hluchých míst až se pomalu dostavoval pocit rozkouskovanosti a několik tlaků na city diváka. Přesto pro mě spokojenost a slabší čtyři. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora