Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

kubilov

Je celkem úsměvné, jak jsou hned ze začátku filmu přeskočeny formality a jde se rovnou na věc, což rozhodně nebylo pro jednou špatné. Občas je fajn vynechat ty úvodní nudné kecy a téměř okamžitě se přesunout do akce. Film z prostředí Tajuplného ostrova je natočen velmi sympaticky, chvílemi až jako dost trhlá pohádka. Co se týče herců, tak ti byli vybráni také velmi chytře, protože se pro svou roli všichni velmi dobře hodí. A všech pět hlavních postav mi bylo sympatických, což se taky ne vždy poštěstí. K tomu vůbec nevadilo, že to všechno bylo tak trochu přitažené za vlasy, vlastně to bylo i lepší, než kdyby to režisér pojal až moc seriózně. ()

Liger

Snímek je mířen primárně pro rodinu s malými dětmi na jeden pozitivní podvečer. Náročnějším divákům nebo HC fandům dobrodružných filmů učaruje na tváři spíš výsměch, než úsměv. Bohužel ani ti, kteří si libují nad Rockovým mlácením si zde neužijí, protože roli Hanka mohl vzít v podstatě kdokoliv, kdo umí alespoň chodit, usmát se a....balit holky hýbáním koz. ()

Kackucka

Cesta do středu země byl celkem slušný béčkový film, nicméně tohle je už slátanina. Nicméně to je většina filmů, ve kterých se Dwayne Johnson poslední dobou objevuje ()

klichem

Jednu hviezdu davam len z lutosti. A chvalim maleho slonika a rockocvu pesnicku pri taboraku. Inak staci si pozriet len trailer a vsetko vam bude hned jasne. Skoda len ze ja davam filmom aj druhe sance a pozrela somsi to cele. ()

x_ander

Vlastně bych tady mohl překopírovat svůj komentář k prvnímu dílu. Journey 2: The Mysterious Island je opět film pro děcka, opět se v něm dějou věci tak ulítlé, že si můžu hlavu ukroutit, ale opět to tak nějak baví a sympaťák Rock, neuvěřitelně hot Vanessa Hudgens a především Michael Caine táhnou film dopředu. Takže ačkoliv vyšší hodnocení dát nemůžu, bavil jsem se a třetí díl mi vůbec vadit nebude. ()

iwusha17

V porovnaní s prvým dielom výrazane slabšie. Niekto si z toho chcel spraviť komédiu no prvky komédie boli skôr neskutočne trápne ako vtipné. Celé mi to prišlo už také nutené, neprirodzené. Nepáčilo sa mi akých hercov vybrali namakaný chlapík čo sa hrá na super otca miesto dobrodružného super strýka... Podľa mňa by bolo logickejšie keby šiel so strýkom ktorý tam mal na ostrove otca ako keď šiel otravný nevlastný otec. ()

PMakufka

Tohle je ale děsná hovadina.... Až tak, že to stojí zato vidět. O seriózním zpracování předlohy nemůže být řeč - tohle je jen podívaná na fantasmagoricky splácanou krajinu se zvířenou na ostrově. Pidi sloni jsou super. Postavy vesměs přiblblé a dialogy... no to už nééé. Caine Caine doufám, že tě alespoň dobře zaplatili. ()

blazma

Těšil jsem se na tenhle film. Jednička mě naprosto dostala a byl jsem hodně smutný a skeptický o tomhle pokračování, když jedinou postavou z jedničky bude Josh Hutcherson. Na druhou stranu Dwayne Johnson patří mezi jedny z mých oblíbených herců, takže jsem byl zklamaný a natěšený zároveň.... Nic méně přejděme k filmu, absence Brandona Fraisera, byla znát asi první půl hodinu, jenže potom film začal nabírat zase tu krásnou mysteriózní náladu a já se zase cítíl jak u jedničky. Bohužel, těch digitálních věcí tam bylo až moc. To jak se, z ustrašeného Joshe v jedničce stal celkem frajírek ve dvojice, bylo fakt cool a šlo vidět, že v jedničce to bylo ještě dítě a tady už to byl typický puberťák s myšlenkami jen na to jediné. Film byl dobrý, dle mého né tak dobrý jako jednička, ale stále dobré pokračování. ()

Insomniac

Lepšie ako pra-stupídna jednotka. Pre deti do 12 rokov OK, pre dospelých, ktorí to kukajú s deťmi - poloOK, pre dospelých kravina. Priemer tých 40 :) ()

vlasta 7

Žádnou hlubokou myšlenku v tomhle filmu nečekám, ale velmi jsem se bavila a jen tak pro uvolnění a odreagování super film ()

veverysiak

Neškodný príbeh, ktorý neurazí, ale ani nenadchne, tvorcovia sa nechali inšpirovať Verneom, zrejme kvôli tomu, aby príliš nepohoreli pod paľbou kritiky, takto je tento guláš aspoň sčasti zdôvodniteľný, takže 30%. ()

Digmen

Návštěva kina byla opět fajn. Tak by se dal shrnout verdikt filmu "Cesta na tajuplný ostrov 3D". Je to větší, barevnější, zábavnější a hlavně Cameronovsky 3D! Scenérie jsou nádherně hluboké a efekty, kdy na vás z plátna cokoli vyletuje, jsou výborné. Hudební podklad je taktéž v pořádku a mixuje říznou rockovou muziku s klasickými orchestrálními prvky. The Rock má ve filmu roli, která mu viditelně sedla a nebojím se říct, že i komediální vložky se mu povedly na jedničku. Luiz Guzmán je ovšem kapitola sama pro sebe a jeho průpovídky si zapamatujete velice snadno. Příběh je klasicky jednoduchý a přímočarý a nic nového pod sluncem nás nečeká. Přesto je to solidní zábava pro celou rodinu a pro fanoušky Julese Vernea obzvlášť ! Hodnocení : 75% ()

Ondrew

Nenarocny filmik, ktory v podstate nema cim ohurit, ale na druhej strane ani nijak neurazi a celkom svizne ubieha. Dwayne Johnson mi sice pripadal cely cas ako past na oko, ale dalo sa to prezit. Ako jednohubka na jedno pozretie to nie je odveci. 60%. ()

MartinReno odpad!

Musím povedať,že takú volovinu som už velmi dlho nevidel.Čítal som takmer všetky knihy,na ktoré sa vo filme odvolávali,ale je to len bohapusté vykrádanie,a to ešte úplne špatné.Predošlý film bol aspoň dobrodružný,ale tento,až na zopár podarených vtipov bol maximálne preplnený nezmyslami a nemožnými načasovaniami.Velmi,velmi zlé.Škoda Cainovho umenia a Rockovho šarmu a humoru.Zbytok hercov už ani nestojí za zmienku.Režisér by zvládol natočiť zrejme len epizódu z Herkulesa,alebo Xeny. ()

Hookins86

Rodinné dobrodružství, které je nalajnované z bodu A do bodu B. Ve 3D jsem teda neviděl, ale mohlo to být ještě hezčí. Dobrý hlášky mezi babičkou a Henrym, pobaví snad každého a zapojení Kapitána Nema do příběhu, nebo spíše Nautila, byl docela dobrý tah... ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)