Nesvatý

(festivalový název)

Horor

Nizozemsko, 2010, 85 min

Dick Maas

Přestože má tento slasher spoustu slabých míst, jeho hlavní doménou je právě postava chlapíka v červeném, který na svém bílém oři, peláší po střechách amsterdamských domů a všude kolem sebe rozsévá smrt a zkázu. I přes viditelně slabší digitální efekty (místy), jde o opravdu zajímavou podívanou, ve které samozřejmě nesmí chybět ani řada gore scén. Některé z nich jsou opravdové laskominy, které vám zachutnají určitě víc než tvrdé cukroví. Ve finále jsem spokojený tak napůl. Myslím si, že se dalo vyždímat ještě mnohem více z potenciálu, který film potažmo tvůrčí myšlenka měli. I tak si však Sint zařadím do seznamu kousků, které jsem určitě neviděl naposledy.(27.1.2012)

• Z0oMb3E

Padá sniežik padá, ej mentálna vada, keďže zo striech padajú kone. Konečne na svetlo sveta vyplávala pravda, ktorú som tak nejak tušil už v detských rokoch. Podvedomie mi vždy nejak nahováralo, že s tým červeným bradáčom s veľkou palicou nebude všetko košer. A je to tu! Vláda a vždy skazená cirkev zametá stopy a ohýba históriu. Ani som netušil, že 5.december berú v Holandsku až tak vážne. Sranda však musí byť aj keby na chleba nebolo, takže zlý Mikuláš a jeho čierny Pretri (ďalšie OMG zistenie) dostanú celkom slušný počet záberov, takže z toho vzniká celkom slušná nádielka fórkov. Smozrejme, že je to blbosť a béčko spĺňajúce najťažšie podmienky. Plusové body mu pridáva fakt, že sa ani nesnaží hrať na nič viac. Už aby bol opäť December. Toto bude trhák na nejakej predvianočnej párty s partiou.(6.1.2012)

Viděno na 46. MFF v KV. Zdejší publikum vůbec nechápu .. docela mi to kazilo celkový zážitek, viz. soused, který se v jednu chvíli smál a v druhou chvíli mě chytal strachem za nohu. Humor ucházející, pro tuto dobu teenagerů zapadající, typická lekačka, která mě fakt baví. Ten konec byl docela brutální :)(7.7.2011)

Škoda tohle mohlo dopadnout daleko lépe. Chápu že takovýhle horor nejde brát moc vážně ale režisér který vyloženě násilím tu cpe humor, který je strašně trapnej se prostě nehodí. Co naopak oceňuji je příběh a pěkná atmosféra. Herci hrají sice mizerně ale třeba hlavní policajt celkem ujde, stejně jako gore kterýho je tu požehnaně a je hodně kvalitní. Sint je průměrný film který má kvalitní nápad ale horší realizaci.(25.12.2012)

• J*A*S*M

Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni, hledali, nenašli, byli oba smutní. A já byl smutný s nima /víc než obvykle/, protože z nadějně vyhlížejícího snímku se vyklubal velmi nudný slasher, který se může pochlubit maximálně tak netradičním záporákem. Pobaví či postraší jenom pár jednotlivých scén (napočítal jsem všehovšudy čtyři), ale jako celek se snímek topí v záplavě nudných dialogů a slasherových klišé. Promarněná šance, ultimátní hororové béčko s Mikulášem v hlavní roli si dokážu představit velmi lehce, takováto sterilní filmařina ale rozhodně nemohla být cestou k němu. Koukněte se radši na Rare Exports.(14.9.2011)