VOD (1)

Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiální text distributora)

Trailer

Mi Nü-Chai

Promhraná možnost natočení filmu, po jehož zhlédnutí budou vaše děti zvracet hrůzou ne z čerta, nýbrž z Mikuláše. Výše zmíněný se totiž na obrazovce zas tak často nevyskytuje (a když už tak učiní, příliš se nečiní), zato scén, při jejichž sledování se mi na mysl vtírala slova "vata, nuda, moc zbytečných řečí" tam bylo až moc. Škoda, pěkný začátek sliboval mnohé a slibům jaksi nedostál. Nicméně, pokud by režisér měl v úmyslu natáčet druhý díl ve stylu 'historického' úvodu (řádění Mikuláše ve středověku bych ocenilo velice velmi), udělal by mi celkem radost. PS: to je krucinál vážně tak těžké opatřit film kromě příšerného dabingu i titulky? Samozřejmě, není tak úplně nepravděpodobné, že by byly taktéž příšerné (proč rozmazlovat platící blbce kvalitou, že ano), ovšem alespoň bych nemusela přetrpět ty hrozné hlasy. ()

cutugno

V čase 37:24 som tento holandský pokus o horor vypol takže moje hodnotenie je len do tohto času a vôbec ma nezaujíma ako to skončilo alebo čo sa ďalej odohrávalo. Pre mňa veľmi nezujímavý scenár a herecké výkony. Špeciálne čarodejnicke diely Simpsonovcou maju kvalitnejši priebeh , napínavosť a pointu. ()

Šakalík

„Co se rýmuje s luck?“ - „Fuck!“ Jejda, tak takhle dobře jsem se už dlouho nepobavil. :-) Svatý Mikuláš a armáda (ne)mrtvých – to tu teda ještě nebylo. Holanďani, nedbaje na povídačky o mecenáši, vzali legendu za pačesy a vytřeli s ní zrak každému divákovi, který má alespoň trošku smysl pro humor. A já si vždycky říkal, že to s tím blahosklonným křesťanem bylo trošku jinak... :-) Ale pozor! Film obstojí i jako solidní horor, přestože v každém gore prvku je zároveň špetka ironie, takže mi pořád lehce ucukávaly koutky, přičemž několikrát jsem se neudržel a vyprskl smíchy. Když už jsme u toho gore. Některé mordy se skutečně povedly, především vyhlazení rodiny v roce 1968 je neskutečné žrádlo, až jsem si to musel pustit 2x. :-) Filmu postupně přece jen maličko dochází dech, i když samotné finále je velmi zdařilé. Tenhle druh filmů já prostě můžu. ()

Crazer

Viděno na 46. MFF v KV. Zdejší publikum vůbec nechápu .. docela mi to kazilo celkový zážitek, viz. soused, který se v jednu chvíli smál a v druhou chvíli mě chytal strachem za nohu. Humor ucházející, pro tuto dobu teenagerů zapadající, typická lekačka, která mě fakt baví. Ten konec byl docela brutální :) ()

Hernycztek

Skvělý horor s fungujícími lekačkami, vtipnými hláškami a originálním záporákem + hezké vraždy, kvalitní gore a parádní masky, herci jsou vcelku kvalitní, takže u mě rozhodně úspěch. Když se jde postupně do finále, tak pomalu zvolňuje tempo, právě kvůli tomu jsem šel na 4*, jinak je to skvělá originální vyvražďovačka. ()