César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Sedliak

Úchylný domovník nachádza zmysel života v robení zloby svojmu okoliu, no hlavne krásnej susede Clare, ktorá je ale imúnna voči každému nešťastiu, ktoré na ňu narafičí. Domovník Cézar je ultimatívny Bad Guy, hraje falošnú hru, usmieva sa, len keď niekto iný trpí a dáva porno dvd-čka malým dievčatám. No dá sa mu nefandiť? ()

MarsVl

Parádní. Hlavně hlavní hrdina byl vybraný tak moc dobře, že mu nakonec přejete aby mu to všechno vyšlo. 4* ()

kurzan

Že já se nedal na dráhu domovníka :) Po delší době je toto opět film, který u mě vyvolal nadšení. Přiznám se, že jsem Luisu Tosarovi celou dobu fandil a myslím, že určitě nejsem jediný. Také mě v životě občas hrozně štvou nějací lidé a vymýšlím, co bych jim provedl - ale končím pouze u představ, takže tohle pro mě bylo nádherně zadostiučiňující dílko :) ()

Daxus

Příjemně hnusný domovník, potloukající se po nocích u krásné seňority. Co více si přát? Snad jen vyspravení menších dírek ve scénáři. Oproti Intimní pasti veledílo, španělé opět vítězí nad americkými plagiátory. 80% za neustále reptajícího dědky, který jako jediný od začátku věděl, co je kdo zač! ()

carbono

Po shlédnutí tohoto filmu se na domovníky asi již nebude koukat stejně. Mě osobně zážitek umocnil fakt, že jsme bydleli ve stejné ulici, ve velmi podobném baráku, naštěstí, s paní domovnicí (snad bezpečné?). Absurdní a šílené? Možná. Zvrácené? Zcela určitě. Film vás chytne a nepustí, dokud Vám to sám nedovolí... ()

niquen

Niečo medzi drámou a hororom. Príjemná atmosféra, načrtáva slabo viaceré linky, ale primárne je o jednotlivcovi - psychopatovi. Príjemné, ale extra neoslnilo. ()

transbeskyd

Brr..takova dost sverazna antireklama na domovnika.nepodbizive podany profil uchyla jaksepatri.asocialni psychopat bez zabran co se zameril na svou obet se vsim laskyplnym zaujetim.skvele gradujici drama bez hluchych mist ktere zpolehlive smaze usmev z ksichtu ve finale nejen hlavni hrdince. ()

Queendom

Po tomhle kousku se bojim svejch sousedů víc, než po Kruhu vlastní televize. Na konci se mi regulérně udělalo mdlo. Výborná, inteligentní záležitost. ()

play3man

Tak toto bolo veľmi zvrátené! Ak sa práve nudíte, máte hodinu a pol čas, a chcete strašne moc vidieť niekoho riadne trpieť, po psychickej stránke, je to film práve pre Vás! Ako nevedel som o čo v tom filme ide, ešte počas úvodu som znova radšej zbehol obsah na csfd. Čiže hneď zo začiatku sa vďaka tomu moje očakávanie o dobrom horore nenaplnilo. Namiesto toho začala z filmu vznikať pekne postupne veľká dráma, pričom vďaka jej "sile", ktorú tento film ponúka, bolo tempo celkom rýchle. Taký odpor k nejakej postave som dlho necítil, no keď zoberiem do úvahy, že toto bolo zmyslom celého filmu, tak ho nemôžem hodnotiť inak ako za 4* ()

gicous

To, co ostatním lidem způsobuje radost, Césarovi naopak přivádí na mysl bolest. Štěstí ostatních lidí je pro něho utrpení nejhrubšího zrna. A tak se César celkem logicky, v jeho případě, rozhodne pro opačnou cestu, jak dosahnout ve svém životě štěstí. Bude zasévat do srdcí ostatních otrávená semínka neštěstí. A pro začátek si zvolí ten nejtěžší možný exemplář. Skrznaskrz šťastnou Claru, která si umí život užít plnými doušky. Ovšem César ji ukáže, co to znamená projít si peklem. Postupně přitvrzuje a své nejlepší číslo si nechává až na úplný konec. To Cláře ten věčný úsměv z její roztomilé tváře definitivně vymaže. A mu přinese konečně blažený pocit dokonalého naplnění. Nádoba štěstí je vrchovatě plná, stejně tak jako divákova nádoba filmového uspokojení. Nezbývá než politovat ostatních šťastlivců, kteří se Césarovi připletou do cesty. Pro jistotu se na ulici nebudu přiblbě usmívat, abych nepřítahl nechtěnou pozornost nějakého podobného nešťastlivce. Mohl bych toho později pekelně litovat. 8/10 ()

Andik

No to bol kurva španielský hnus, asi kamera bola dobrá zo spodu z boku z riti do riti a strich, ani nehovorím, také nožnice ste ešte nevideli a film , tak toto mohol natočiť jeden skurvený španielský úchyl, ktorého hrdina je trafený španielský pako s prestreleným mozgom, ktorý týra prekrásnu ženu, vraždí a ten z riti porodený španielský hnoj s dvojcentymetrovým údom toho kúúúúúúúrva vraha vynesie na piedestál a film ukončí šťastným úsmevom vrahuňa a tyrana a nechá ho odísť do skurveného španielského katolického raja plného posratých býkov.Howg. ()

Katka232

Luxusní psychárna. Takovéto filmy mám ráda. Hlavně jak krásně dokázal ze všeho vybruslit. To mě na tom fascinovalo. Ale Horor to není ani z rychlíku. Výborné a fakt luxusní. Celý děj vás pohltí a nepřemýšlíte nad tím, jak to dopadne? A jak to dopadlo? Naprosto nečekaně a kdo to chcete vidět, vřele doporučuji. ()

Rooseman

Není to špatné, není to ani vyloženě dobré. Ačkoliv by se dalo tvrdit, že Mientras duermes splnil vše, co nasliboval, uspokojen jsem nebyl. César je správně nesympatická a apatická postava, ale čekal jsem, že bude řídit životy většího množství lidí v baráku než jen nevinné panny a stejně bezbranné báby s dvojicí čoklů. Jak už tady zaznělo, není to ani horor a ani thriller, je to spíš psychologická podívaná, i když bohužel špatná. Místy mě to nudilo, nic moc se nedělo. Námět mohl být podchycený mnohem lépe, hlavně druhá polovina filmu nebyla doladěná tak, jak by měla být. Celkově z toho mám smíšené pocity, a i když vyloženě nezklamalo, zanechalo po sobě pachuť. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš