César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

lobo87

Luis Tosar je démon. Keď s jemným úsmevom na perách zničil život susedke Veronice, chcel som mu zatlieskať. Z podobného súdka som videl naposledy Jokinenovu Intímnu pascu, ktorá je len slabučkým odvarom Balagueróvho filmu. Už len samotný záver, ktorý v americkej produkcii poňali ako stupídnu naháňačku po byte (keď mi slúži pamäť), svedčí o kvalitách filmu. Tu záver mrazí v chrbte. Plusom je aj neuveriteľne krásna a sympatická Marta Etura... 75% ()

Lucbric

Thriller o úchylném domovníkovi :X až se budete delší dobu probouzet s pocitem, jako byste byli praštení žehličkou, nainstalujte si do bytu skrytou kameru, jestli nemáte v noci nějakého nezvaného hosta... :) ()

CrazymanM

Výborný film,opravdu jsem velmi potěšen,Balaguero opět ukázal,že umí!Luis Tosar v hlavní roli výborný,přesvědčivý,řekl bych i odporný! ()

Plaque

Dokonale mrazivý príbeh. ktorý útočí presne na tie správne miesta. Strach, že sa vám (alebo mne) pohybuje po dome nejaký maniak a odbavuje si svoje fekálne psychopatické chúťky, je oveľa desivejší, ako kdejaká naháňačka v opustenom rodinnom dome vo Vidlákoville... Zaujímavé je, že miestami som sa pristihol, ako fandím práve tomuto hajzlovi, ako mu držím palce, aby ho neobjavili, ako prežívam každý moment a čakám na to, čo sa stane a to všetko presne z toho pohľadu, ktorý mi naservírovali tvorcovia. K hororu to má asi tak ďaleko, ako Káčerovo a pritom je to napínavejšie a hororovejšie ako kdejaká uznávaná žánrovka. Zato thriller je to naozaj famózny. ()

ynnel

S hororem to má sice pramálo společného, ale kdyby se tu psalo pouze drama, nepodívala bych se na to a to by mě mrzelo. Jedna hvězdička dolů jen za to, že není nadabovaný. ()

Taron

Za mě naprosto geniální. Zvrhlost a narušenost některých lidí dokáže být doopravdy nechutná a tady to vidíme v plné parádě. Neskutečný mně na filmu příjde, že (aspoň u mě to tak bylo) i přesto, jakej je hlavní hrdina úchyl, stejně divák doufá, že se na něj nepříjde a zajímá ho, co bude dělat dál a proto si myslím, že film nejenom děsí, ale nastavuje i černé zrcadlo základním lidským morálním hodnotám. No, tuším, že po filmu si budu raději před spaním kontrolovat, co se odehrává pod mou postelí. ()

solisoli

Psychologický sarkastický príbeh o psychopatovi, ktorý veľmi dobre vie čo robí, aj keď jeho chovanie je choré, zato dobre premyslené. Okolnosti ho vedú za svojím cieľom, až do krajnosti, ktorá nakoniec prerastie do dramatických fáz. Skvele a reálne inscenované s dobrým hereckým obsadením, reálnym dejom a pôsobivými satirickými momentmi, ktoré zapadli skvele do deja. Darmo Španielska kinematografia opäť boduje. ()

Nikolas__

Tento nenápadný thriller z roku 2011 se řadí k nejlépe natočeným a zahraným filmům v tom roce. To stačí na silné čtyři hvězdy ne? ()

Venceslao90

Na první pohled hodně podobné jako "Intimní past" s Hilary Swank, ale tenhle snímek je přeci jen více propracovaný a především disponuje lepším závěrem. Proto hodnotím o hvězdičku víc. ()

punco

Popravde, takto znepokojený som po skončení filmu nebol od čias 21 gramov....prostredie je neokukané, postavy síce dosť okukané ale ten scenar ??!! psychologická dráma s prvkami thrilleru ako sa patrí, ale fanúšikom Pirátov z Karibiku neodporúčam. ()

mouzi

Skoda, ze se film zameril vicemene na jednu dejovou linii a ty ostatni dal tak nejak bokem. Mohlo byt zajimavejsi podivat se detailneji na dalsi skodolibe kousky, ktere provadel ostatnim najemnikum. Kazdopadne jednoduse a kvalitne podany pripad latentniho psychopata jakozto usmevaveho recepcniho. ()

hlob

Domovnik je pekna svina a "vyridim" si to s kazdym kto mu aspon usecne bude drzat palce. A to som mu ich drzal aj ja, prvych 9.5 minuty... ()

david666

Luis Tosar je správný uchyla:-) Sice jsem měl někdy problém s tím, jak pomalu film ubíhal, musím však uznat, že námět je vcelku originální. ()

Ruadek

Španělé opět bodují. Úžasně vystavěný příběh, který pomalu graduje a nenudí ani na minutu. Zcela nepředvídatelný do své poloviny, v postupném poznávání hlavního hrdiny. Je to trochu jako Dexter. Trávíme s monstrem každou jeho hodinu a dělíme se s ním o jeho soukromí a plány. Prožíváme agonii a vztek. Smutek a radost. Čím zrůdnější je jeho plán, tím více nás film obklopuje a nepustí až do závěrečného monologu. Úžasná filmařina, nádherná kamera, decentní hudební podkres. Opět nezbývá než konstatovat prostý fakt, že Španělsko je evropským králem napětí a hororů. Americkou produkci už skoro ani nepočítám do hry. ***** ()

eternity1

Síce som čakal trochu hororovejší film, ale páčil sa mi aj tak. Niekedy sa mi zdá až neuveriteľné, čo sú schopní režiséri a scenáristi vymyslieť. Ženám by som tento film veľmi neodporúčal pozerať, aby nezačali byť totálne paranoidné, keďže po takomto filme sa to môže veľmi ľahko stať. ()

benqsiemens

Týhle úchylárně se nebojim dát plnej, páč to si fakt zaslouží. Tak slizkej xindl se jen tak nevidí a zvláštní pro mě bylo, že jsem mu, pro jeho nesporné charisma, až skoro do konce fandil. Prostě zvláštní týpek :-) ()

Jamall

Matoucí zařazení do kategorie horor, proto jsem také čekal něco dost jiného. Ale i tak je to velmi silně podané napínavé drama. ()

certiskon

Ani ne tak horor jako psychologické drama, zaujal mě nápad. Děj občas trošku předvídatelnej, ale každopádně ne nudnej! ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš