César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

Heyyy

No fuj, to ale bylo řádné psycho... Takovej kokot. Tušit do čeho jdu, tak to vůbec nepouštím. Ještě, že to není celé moc reálné. ()

marek29

No maucta, jak říká Kevin :D dílo tak hustý, že by se dalo krájet leda pilkou nožem a to teprve po řádném rozmzrazení v mikrovlnce, ale teď vážně.. Žánrově přesná řemeslná práce i když jak tu pode mnou komentovali jiní, nebyl až tak důsledný si myslím. Každopádně závěr graduje, já se bavil a 1h 45min přesvědčila o výjimečnosti španělských počinů - kdo hledá, najde. Tím a čtyřkou bych se rozloučil. Cokoliv víc, by zavánělo asi přesahem který v tomto případě fakt nechceš mít 3:-) ()

Mamlas

Dobře postavený příběh, dobře zahrané. Naopak mi vadila pomalost a zdlouhavost, bylo toho hodně na přetočení. (43%) ()

Hingis

Podle zařazení filmu do kategorie horor jsem očekávala lekačky. K těm sice nedošlo, zato se ale z filmu rozvinul solidní thriller s psycho prvky. Připadala jsem si trochu divně, když jsem se načapala, jak fandím záporné hlavní roli a z celého filmu jsem si odnesla takový podivný, až úchylný pocit. Přesto ale velice zajímavý snímek, který ani nemám s čím srovnat (jedině snad, kdyby Amélie z Montmarteru byla úchylák, mohla by dělat úplně to samé). Rozhodně dobrý námět, plný nečekaných zvratů a film, nad kterým musíte přemýšlet ještě dlouho po jeho konci.. ()

Cechyno4

Každý svého štěstí strůjce :) Typický Balagueró. Výborně zpracovaný příběh, který se velice příjemně sledoval. Posledních 20 minut samozřejmě vše vrcholí skvělým záběrem. Žádný děs, žádný strach! Prostě propracovaný příběh, jedna dobrá lekačka + páradních posledních 20 minut. Tento styl hororu je nevšední a i díky skvělému zpracování mého oblíbeného režiséra se na něj dobře dívá :) César měl vše promyšlené až do poslední chvíle. Opravdu příjemná podívaná. ()

DonBraso

Buenos días César,buenos días Clara.Ano začátek jede v dobrým dni až do finále.Tenhle film stojí na Tosarovi,kterýho už jsem viděl v cele 211,tak mě jeho herectví nepřekvapilo,když bude táhnout film.Jenomže už jenom samotný námět je přímo skvělý,hudba tónuje a nevyvolává nějaký přímo infantilní zběsilosti,ikdyž na pilku režisér mohl přitvrdit,doopravdy stačilo málo na pěkný španělský thrillerový ptáček,aby si status horor zasloužil.Malá kanka co mě trochu motala hlavou,byla proč César chodí do nemocnice za svoji mámou,protože v tu dobu postava se vůbec nerozvíjela a myslel jsem si,že Clara udělala něco Césarovi mámě,ale nikde nebyl důvod,tak proč si jí vybral(atraktivní,ukřičená,nesnášel ji) nebo jsem špatně se díval na film.Mě stačili už jenom maličkosti,na rozkrvenou koupelnu a konečný záběr na ní,jak tekla voda,byla rukou ševce.Španělsko a Balagueró prostě nezklamou.80% ()

Gortyna

Ve filmu bylo tolik nelogičností a nepravděpodobností! A některé scény působily nechtěně směšně, jako když domovník uléhá mezi spící mileneckou dvojici. Kino se smálo. Aby byl ten film lepší, asi by musel scénář napsat Boccaccio. Ale Tosar hrál výtečně a film si nepochybně ty dvě hvězdy zaslouží. Podle mého přepočtu (odpad 0-15, * 16-32, ** 33-49, *** 50-66, **** 67-83, ***** 84-100 - takhle to vychází matematicky, že) jde o slušný průměrný místy napínavý film, nic víc, nic míň. Škoda, že se tu nehodnotí procenty jako na IMDb. ()

george16

J. Balagueró mě oproti svým dřívějším snímkům hodně překvapil, neboť se pustil pole pro něj trochu neprobádané. Podle mě film stojí na úžasném výkonu L. Tosara, kterému tady uvěříte i toho nebohého vrátného (kterého jen předstírá) a zároveň na výsost zvrhlého stalkera.... Jen na můj vkus se to trochu natahovalo a byly tam hodně chvíle kdy jsem se trošičku nudil. Jinak bych dal snad i plné ohodnocení. Ale jako psycho thriller můžu jen a jen vřele doporučit ()

smith22

Opět skvělá podívaná a opět ze španělska a do třetice OPĚT originální nápad.Dobrá kamera, kterou třeba česká kinematografie může jen závidět.A role vrátného jeho představiteli sedla jak ulitá. ()

natalie15

Veľmi som sa na toto tešila, kvôli tomu, že milujem španielske filmy (obzvlášť horory) a aj režiséra Balaguera. Bavila som sa, pretože, povedzme si úprimne, taký (ne)záporák ako hlavná postava sa nevidí často... Je to skvele natočené, výborne zahraté (Luis Tosar je skvelý), má to spád a skutočne negativistický náboj. Už len samotná myšlienka, že vás po nociach sleduje nejaký psychopat je dosť skľučujúca, preto vo vás film zaručene vyvolá pocit úzkosti. Páči sa mi psychologická hĺbka tohto filmu. Žánrovo by som to nezaradila medzi horory, skôr je to psychologický thriler. A skutočne inteligentný a nápadom celkom zaujímavý. 80%. ()

xzajox

Horror to určite nie je, kvôli jednej krvavej vani sa o tento žáner snáď len obtiera. Thriller je to iba v zopár momentoch. Najviac zo všetkého je to úchyláčina, ale v istom slova zmysle zaujímavá. Stavím sa že mnohí z divákov si aspoň predstavili, čo a komu by s chloroformom chceli spraviť :) Film je docela originálny, netypický, a na to že tam hrajú mne neznámi herci, budil dojem kvality. Občas to spraví dobre, vžiť sa do role záporného hrdinu, a ešte keď mu jeho počínanie mnohí chápavo odpustia (podobne ako v God Bless America), zážitok je príjemný. Napriek všetkým kladom ma však až tak nebavil a okrem pocitu, že musím dbať na to, kde bude moja dcéra bývať keď vyrastie mi toho v pamäti veľa neostalo. 66% (3*) ()

jack_scott

Na snímku není nic špatného, Luis Tosar, který zazářil v Celdě 211 se sem výborně hodil! Režie je propracovaná...opět, jen ten děj je možná až moc minimalistický. Ve filmu se toho prostě tolik neděje no. Jinak velmi pěkné komorní drama. ()

srolyma

Pokud jste stejně jako César staří, připlešatělí, nevzhlední a pro všechny ženský jste zatím byli jen vzduch, tak nezoufejte. César vám prozradí jeden trik, po kterém vám ani ta nejkrásnější dívka neodolá. Začíná to na Ch. Charizma? Charakter? Chytrost? Chuj velikosti baseballové pálky? Pch! Samá voda. Chloroform. S jeho pomocí vám každá doslova padne k nohám a nechá vás dělat si s ní, co vás jen napadne. Jen vám nesmí vadit, že bude poněkud netečná. Ale komu by záleželo na detailech, že? Poměrně slušný španělský thriller s postupně budovanou atmosférou, skvěle zahraný, dobře vymyšlený. Už jen ta představa, že vám v noci leze do postele kromě paranormálně aktivních duchů ještě psychicky narušený domovník, vám na klidu dvakrát nepřidá. Tak dobrou noc. ()

elanista1

Napinavy thriller ktory ma naozaj prekvapil, najma tym pristupom ze hlavny uchylny kriminalnik je dolezitejsi a v konecnom zuctovani dopadne lepsie nez jeho obete. Neexistuje hluche miesto, reziser ma neustale prekvapoval a uplne ma prikoval ku stolicke dychberucimi scenami. Krasny psychologicky obraz vratnika, ktoremu mi bolo miestami luto, a drzal som mu palce nech dokonci co si zaumienil, ale ten koniec je uz fakt svinsky. Naozaj originalna a neskutocna vec. ()

mikessc

Toto thriller nebol a uz horor vonkoncom nie normalne ma osalili. Nechapem to vysoke hodnotenie, film je o nesympatickom kretenovy co ma kluce od vsetkych bytov v bytovke a vytipoval si jednu zenu a vzdy predtym nez pride domov sa schova pod jej postel pocka kym zaspi ,potom ju uspi tak aby sa do rana neprebrala a sexuje s nou a to sa deje cely film.Neviem jako sa to moze niekomu pacit. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš