César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

bishi1

fakt dost dobrý ... jenom ... podle některých komentářů jsem měla na okamžik pocit, že jsem viděla úplně jiný film. Nějak jsem tam nepostřehla ten humor, ani sebečernější a "sympaťákovi" záporákovi jsem měla neodolatelnou chuť podříznout krk ... co jiného by si ten psychopatický bastard zasloužil? ()

skepticka

Netvrdím,že nemá pár múch-preto tie 4 hviezdičky,ale inak sa mi celkom pozdával.Do konca bol chvíľami napínavý:-)Len sa mi od tej doby zdá,že na mňa náš sused nejako divne čumí...Myslím, že sa pozrieť oplatí,mňa určite nesklamal. ()

reccal

Kdybyste mě vzali krumpáčem po hlavě, možná by to mělo stejný efekt jako moment, kdy začnete tušit, kam se to všechno řítí. A že to nebude moc veselý konec, tedy samozřejmě jak pro koho. No, nevím jak vy, ale dneska zamykám dveře možnými způsoby a pro jistotu se dvacetkrát kouknu pod postel. ()

Allein4

Norman Bates po španělsku... Jinak to asi ani sesumírovat nejde. I když vlastně ... tohle má možná ne tak hlubokou pointu, ale na druhou stranu zpracování excelentní. ()

dyjaska

Napínavé, dramatické, geniální? Tedy pardon, já se běžně bojím i u Křemílka, ale tady to byla těžce předvídatelná natahovaná nuda. Štrejchnutá sem tam kapkou (nechtěné) komiky - krvácivá scéna ve vaně vyrobená za pomoci pumpičky na kolo či čeho to. Za mě průměr. Max. ()

90125

V prvej polovici držala moju pozornost zvedavost, co všetko vyparatí sociopatický concierge. Tiež samotná avizovaná ponuka žanru ako psychologického trileru ma zaujimala. Hoci bola zakladná premisa o človeku, ktory chcel ničit štastie druhym, lebo sám nevedel byt štastnym, pritiahnutá za vlasy, ešte v polovici filmu mal pribeh teoreticky potencial k progresu. Cim viac to ale plynulo dalej, prevladal stale viac pocit premarnenej šance. Hybalo sa to dopredu len velmi pomaly a hlavne, o napady bola núdza. V podstate len jedna-dve napinave sceny a to je na triler dost malo. Luis Tosar to hral vyborne, škoda ze bola jeho postava vykreslena tak plytko. Velmi rád by som sa o jeho chorom Cezarovi dozvedel viac. 53 % ()

raru

Vynikajúca španielska vecička a prikláňam sa v hodnotení smerom hore,pretože zbožňujem španielsku kinematografiu. ()

Smashed

Tak nějak nevim, co si o tomhle filmu myslet. Čekala jsem horor, kde se budu bát a na rovinu, horor to nebyl! Když ale pominu žánr, tak se jedna o super film, dokonale propracovaný postavy, dobře natočený... V poslední době několikátej španělskej film, co je lepší, než kdyby to nafilmovali amíci :-) ()

Paulie2

Skvěle natočené, téměř bez lekaček (jen maličkých), silně realistické. Pár záporů tam bylo, třeba lehká PIS (plot induced stupidity), to asi vyváží napínavá třetí čtvrtina filmu. 4* ()

mckrek7

Where's the point? Ze začátku dobrý, člověk si říká, jak to bude propletený a důvod proč to dělá. Na konci ale zjistí, že to je prostě jen film o psychicky narušeným maniakovi, kterej by se neměl léčit, ale zastřelit. ()

TheKleofa

Perfektně natočené. Především ta atmosféra úchylna a sugestivní herecké výkony. Člověk má pocit, jako by tam přímo byl. Zabírá to. ()

hanca.uh

Takový lehčí horor, nebyl špatný, ale chyběl mi tam takový ten......prostě šok. Takže hodnotím jakoby průměr - tedy za 3 :-) ()

Johny1212

Vopred sa ospravedlňujem za svoje hodnotenie... pretože film ma zaujal svojím žánrom, ako aj menom režiséra a vcelku slušným hodnotením, nemám pocit, aby som tento španielsky thriller ohodnotil lepšie... celkový dojem z filmu (ktorý vôbec nebol zlý do istej chvíle) mi pokazila skutočnosť, že Cézar ako domovník, nepríde nikomu podozrivý, pritom podozrivých vecí sa vo filme objavilo až až... nech mi niekto z Vás, prosím, odpovie na otázku, ako je možné, že sa Cézarovi podarilo narafičiť odosielanú poštu na mladého tínedžera, ktorá bola nájdená v jeho skrinke? Veď predsa jeho rukopis sa nemohol zhodovať s tým Cézarovým... ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš