Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

LencaN

Sice byla krásná hudba, dobré herecké obsazení, ale toho mazlavého sentimentu možná bylo moc i na mně. I když je pravda, že Damon a Johansson k sobě moc nešli, ale každý to může vidět jinak. Damonovi umře manželka a tak se musí se životem porvat po boku s náctiletým synem a maličkou dcerkou. A tak při hledání nového místa pro nový začátek narazí na kouzelné místo, ze kterého se však vyklube ZOO. Zvířátka jsou zachycována s citem, každý takový záběr má jakoby duši, to se mi moc líbilo, ale prostě nemůžu odpustit, že jsem si přišla emocionálně vydíraná. ()

esmoke

Chlapík, kterému zemře manželka, chce se svými dvěma dětmi "začít nanovo". Shodou náhod má možnost koupit malou zoo a jde do toho. Obzvlášť když jedním ze zaměstnanců je Scarlett Johanssonová.. (2D dabing) Rozpočet: $50 miliónů, Tržby: $120,081 miliónů . ()

Tuty

Ano, téma je fajn oddechovka pro dobrou náladu a občas se objeví jakoby zničehonic několik vtipnejch momentů či hlášek, které mi ale nějak nezapadli do koncepce filmu, protože komedie to vlastně není. Celkově téma kolem ZOO na mě působilo moc povrchně a je to škoda. Žádná záporná postava, trable se zvířaty v důsledku jen okrajové (jak dopadl ten tygr?), Scarlet se mohla taky využít víc. Fajn se na to kouká, ale představoval bych si asi lepší scénář, jakkoli je obsazení fajn... ()

yarda23

Byl jsem zvláště zvědavý na Matta v pro mne nezvyklé roli. A zvládl ji na výbornou! Věřil jsem mu každý úsměv, každé slovo. Jeho emoce byly krásně hodnověrné, stejně jako pozitivní nálada celého filmu. ()

kolly13

Příliš sladké a občasné momentky to nezachrání. Matt ani Scarlett to už nezachrání a vpodstatě to je na nich. ()

moriero

Jéžiš, to bylo tak prosvětlené sluníčkem, až jsem se musel hned namazat faktorem číslo třicet. Než ona diabetická přeslazenost mi vadilo spíš režisérovo: "Teď budeš bulet jako želva...Teď polituj ty polosirotky...Teď se rozplývej nad tím kuřetem...A teď zase breč..." V emocionální rovině to dost tlačilo na pilu. A fůra scén mi přišla nedotažená. Ale za celkový good feeling - dobré hodnocení. A dobré je za tři. ()

Radek273

Příběh, u kterého znáte (tušíte) předem konec, se již nemůže spoléhat na překvapení. O to víc je pak nutno opírat se o kouzlo okamžiku, o znamenité výkony herců, o originální hudební podkres, atd.. V tomto případě to sedlo dobře, leč třeba Scarlett Johanssonová se mi tu úplně nezdá. Nejde vůbec o její výkon, spíš si ji neumím v reálu jako zootechničku vůbec představit. Na druhou stranu finále snímku v podobě "Jak jsem poznal vaši matku" se opravdu jen tak nezapomíná. ()

Karlosik_4

Film mě překvapil svou krapet originálnějším pojetím s již okoukanou premisou. Otec, přijde o manželku, jeho děti o matku. Syn si prochází pubertou a nesnáší všechno na světě, přijde si nepochopen a místo aby svůj talent prezentoval, uzavře se. Hlavní hrdina do toho všeho musí řešit nový způsob života a udělat si dojemný vztah s lidmi a zvířaty, které mu do teď byli putna. Film je plný nápadu, vtipů, zvratů a trochu i té atmosféry. K rodiné pohodě nebo na cestu do auta/vlaku/busu doporučuji pustit. ()

de-andre

Pohodový film na deštivá nedělní odpoledne. Ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Herecké výkony nejsou zvlášť oslnivé (krom roztomilé M. E. Jones), zato vybrán skvělý hudební doprovod s Jónsim v čele. ()

fabregas1

Matt Damon zahraje všechno,pro mě jednoznačně jeden z nejlepších herců dnešní doby.Je to neodolatelný a sladký film,doporučuju si to pustit nejlépe s přítelkyni (většina přítelkyň nesdílí naše názory,co se týče filmů a tak tento film by je mohl zabavit). ()