Z "Fontánovskej ságy" mám osobne najradšej tento druhý diel, pretože v tej dobe môj otec počúval intenzívne Team a ja som mu kradla pásky z magneťáku. Pre mňa je to jeden spomienkový film, ktorý som mala rada vtedy a aj teraz si ho rada pozriem. Dokonca v tej dobe to bol v podstate "nemravný" film, alebo niečo, čo neplnoletí nemusia vidieť. Strih ruskej krajiny ma fascinuje, aj keď to bola len slovenská predstava. Hudba fajn, Paliho som ako decko milovala, v tej dobe vyzeral aj k svetu...jednu hviezdičku uberám len Lucii Bílej, lebo sa mi proste jej "ľahké" správanie k nej ani nehodí, ani sa mi to nepáči.(28.7.2012)

Na první pohled typické devadesátkové exploatační peklo, na druhé straně skvěle zachycená atmosféra tehdejší porevoluční doby. Hodně zachraňuje Helena Růžičková, zbytek ansámblu je vysloveně tragický. Akce směšná, scénář naivnější než bulharská prostitutka a hudba od Teamu prakticky neposlouchatelná, ale přesto zaujímá Fontána pre Zuzanu 2 místo v porevoluční kinematografii jako slovenský pokus o Nahotu na prodej. Akorát Nahota měla mnohem větší přesah a kultovní hlášky, u Zuzany něco podobného žel nenajdete. I tak je dobré tenhle snímek vidět jako doklad tehdejší doby.(21.8.2016)

Jeden z mojich najobľúbenejších slovenských filmov. Najväčšie tromfy, ktoré ho zdobia, sú bezpochyby vynikajúca hudba a skvelí herci i neherci, ktorí vytvorili super postavy. Pesničky z pera Borisa Filana oživené Paľom Haberom a Vašom Patejdlom a naspievané Haberom, Rážom, Bílou, Szidi Tobias i s prispením Ibiho sú jedným slovom peckové, pre uši (aspoň tie moje) je to skrátka bohovsky dobrá lahôdka. Či už sú to pomalé slaďáčiky alebo rockové vypalovačky, FONTÁNA PRE ZUZANU 2 je jedným z mnoha dôkazov, že aj v našich končinách vzniká hudba svetového formátu. Najväčšia sranda je ale sledovať Paľa Haberu, ktorý nie je bohvieakým hercom, ale spevák a muzikant je to samozrejme vynikajúci. Nechápem, prečo to tu tak FONTÁNA PRE ZUZANU 2 schytáva, nie je predsa filmom, ktorý sa hrá na umenie alebo na niečo viac, než čím v skutočnosti je, film sa len snaží zabaviť a ja si len želám, kiežby vznikalo viacej takýchto slovenských filmov, ktoré takto dokážu zabaviť.(20.12.2005)

Mladí ľudia novonadobudnutého kapitalizmu z východnej Európy, začínajú dýchať skutočný konzumný život. Síce naivné, ale tiráci sú tiráci, MamaKami je MamaKami. A soundtrack je fakt namaškrtený! Tento film sa mi páči a nejaké zasrané čierne políčko na CSFD pre mňa v tomto prípade znamená menej ako hovno.(27.9.2007)

Dokonalé béčko a perla porevolučního exploatačního filmu!!! Dvě vyšampónované hvězdy s ušlechtilým výrazem brodí se největší špínou divokého východu!!! Drsný a zvrácený lesbický sex ve vězeňských sprchách, drsná lesba s žiletkou v ústech!!! Pavel Bobek jako stárnoucí dekadent a bývalá hvězda!!! Užašňá výšlovňošť Ibrahima Maigu!!! No prostě uberkůl!!!(29.1.2009)

• - Juraj Halama (Pavol Habera) jazdí vo filme na kamióne Kenworth T-600. (Raccoon.city)

• - Iný variant názvu filmu bol aj Mama Kami(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Spoiler: Stejně jako v seriálu Expozitura (od r. 2009), i tady gangster Maroš Kramár zabije ženu-zaměstnance. (Jan.Kanak)