• Gardenboy

Nemyslím, že by to bol shit ako hrom. Úvodná scéna vo väzení má dokonca veľmi slušnú atmosféru a napätie, soundtrack je uchádzajúci (Mama Kami) a Habera sa snaži. Ale od okamihu ako vidíme Rúžičkovú tancovať to ide dolu vodou (to sa dá vidieť asi iba v tomto filme). A to nie je bohužiaĺ jediná perla. Dám dve, tie si to zaslúži. Mafiáni nádherne prehrávali na čele s Kramárom, exteriéry boli slušné a kamera tiež. Do telky na poobedie dobré!(10.1.2009)

"Kríž... a na kríži chlap... má celkom fajn tvár." Pre niekoho kultový film. Život kamionistov, Helena Ružičková naštartovala na spôsob Buda Spencera a hoci by Habera nevyhral reality šou Slovensko hľadá super-herca, jeho účasť v tomto filme je natoľko obskúrna a WTF, že sa stará o divákovu zábavu. Síce dosť absurdnú, ale lepšie, ako nič. Navyše, Haberove spojenie s "čiernou bačou" Ibrahimom Maigom sa postaralo o vznik vydarenej (a asi nikoho neprekvapí, že aj bizarnej) buddy dvojky. A keď počujem jeho dravý spevácky duet s Luciou Bílou...(27.10.2005)

Zuzka nám dospela a zbesnela, spolčila sa s gangstrami, zažije ženskú väznicu, zapletie sa s kamionistami a pracuje po putikách. Rebelskú nôtu neškodného prvého dielu zvyšuje na maximum prítomnosť vtedajšieho playboya Paľa Habery a nabrúseného soundtracku aký dokáže priviesť do vytrženia nejedného rockera ešte aj dnes. Fontána 2 pracuje s myšlienkou "úspech ničí charakter“ a v priamočiarom deji strieda s divákom lokality všetkého druhu od zapľuvaných motorestov či bordelov, dravých ruských ciest, až po zbesilé koncerty. Množstvo výrazných postavičiek počnúc vápnovým Ibim, ráznou Mamou Kami či slizkým Kramárom dostáva veľa priestoru čo príbehu len pomáha rovnako ako ostrý slovník s početnou, slušne natočenou akciou. Film rozhodne nie je žiadny zázrak, dej má predvídateľný, herecké výkony vyjmúc Kramára a Ružičkovej mizerné, ale s prihliadnutím, že ide o ojedinelý blockbaster z pod Tatier, ktorý dokáže hudobne pohladiť, odľahčením pobaviť a emocionálne ku koncu prekvapiť musím siahnuť po zaslúžených štyroch hviezdách.(25.4.2014)

• NinadeL

Po osmi letech se Zuzana proměnila ze sídlištního dítěte v živoucí trosku. Paneláková poetika nepoetika vystřídala bahno popu a kalné dno řidičů kamionů. Zuza měla možnost to dotáhnout ještě na děvku, ale to by to nebyl Dušan Rapoš, aby své Evě nedopřál kladný obrat. Film "zdobí" také nevšedně špatný herecký výkon Lucky Bílé a já jsem ráda, že díky levným DVD není příliš velká šance pro návrat tohoto díla na televizní obrazovky. Souhlasím se srovnáním s Nahotou na prodej a fascinovaně trpím s celou tvorbou slovenského Trošky.(7.8.2009)

• MM_Ramone

Dušan Rapoš je slovenský režisér, ktorého som už viac krát nazval babrákom. Že prečo? No pretože jeho snímky sa tvária ako kinohity a v prevažnej väčšine sú to len ambiciózne prepadáky. Perfektným dôkazom tohoto môjho tvrdenia je film "Fontána pre Zuzanu 2", ktorý natočil v roku 1993. Vtedy sa mu podarilo zrežírovať nesmierne hlúpy scénar a zoskupiť fakt poľutovaniahodnú tlupu úbožiakov, ktorí si v tom zahrali. Je to až groteskne smiešne sledovať ako sa tam strapnil vlasatý Paľo Habera, Rapošova trtkačka Eva Vejmělková, gambatý Ibrahim Maiga, pol tonová Helena Rúžičková, afektovaná Lucie Bíla, slizký Maroš Kramár, tonový Jiří Rúžička ml. a všetci tí ostatní zúfalci. *(17.3.2020)

• - Natáčalo sa v lokalitách Bratislava, Praha, Petrohrad a Vysoké Tatry. (Raccoon.city)

• - Ibrahim Maiga (Vápno) nikdy nestál na lyžiach. Keď sa to dozvedel Pavol Habera (Juraj Halama), tak ho zobral na Skalnaté pleso, aby sa pustil dole svahom. Habera dostal zato vynadané, že keby sa niečo stalo, ohrozilo by to nakrúcanie. (Raccoon.city)

• - Na premiéru filmu v bratislavskom letnom kine sa tvorcovia dopravili vrtuľníkom. (Raccoon.city)