• os10

Inu, nevím. Nebýt geniálního hereckého výkonu Helenky Růžičkové a.k.a. Mami Kami, filmu bych nedal snad ani jednu hvězdičku. To co tam totiž Helena předvádí ve scéně, kdy je bodnuta, to nemá obdoby, vždyť hláška "ˇČlověče, máš to zapotřebí" v kombinaci s vykulením očí přepisuje dějiny československé kinematografie. Narodit se ona za velkou louží, Oskar by ji neminul.(18.7.2004)

• Mr.Apache

"Mama Kami Kami Kami Kami kam ideš." Strašná píseň, kterou si u nás v hospodě dodnes pouštějí mladí lidé na jukeboxu. Jsou mezi nimi děvčata, a minimálně jedno z nich připomíná svou tělesnou konstitucí ráznou hrdinku této Haberovy (potažmo Rapošovy) srákory. Vždycky když tam sedím a tohle spustí, začnu jim ošklivě spílat. V té chvíli nastoupí dvojnice Mamy Kami, připravena ztrestat mou neomalenost. Je to divný svět. V mém světě si mladí lidé pouštějí Mamu KIN od Aerosmith, já je za to chválím a děvčata se na mne mile usmívají.(1.4.2011)

Slováci nemajú skoro žiadnu kinematografiu a keď už tak žalostne malú. Od fontány 2 sme nespravili lepší film, do Fontány to bolo československé (aj keď Nevera po Slovensky je výborný počin). Ja som na tomto filme vyrastal, soundtrack mám originál dodnes doma a stále ho počúvam. Taký soundtrack k filmu môže spraviť jedine Habera & Patejdl, + Kenworth T-600 !!!!! Akcia, naivná nepodarená romantika, kamionisti, Ružičková, rola ako stvorená pre Kramára ktorý bol skvelý, neherec Habera, ktorý bol tiež veľmi fajn. Jeden z mála slovenských pozerateľných filmov, u mňa najlepší, obľúbený + nostalgia. 5* a v obľúbených stabilné miesto. Fontanu pre Zuzanu 2 musim mat v oblubenych uz len kvoli tomu ze je to slovensky film. Jediny pozeratelny slovensky film.(3.9.2012)

• Ivoshek

Tak jen reakce na Geminiho. Dospívání v době, kdy byl Pavol Habera na vrcholu opravdu bylo strašné. A kdyby to byl jenom on - taky Rapmasters a Lucie Bílá, a Olmerovy filmy..... .... jinak tenhle film má ode mne jednu hvězdu za Mamu Kami.¨ "Mama Kami, Kami, Kami, kam idieš, všetci ťa tu majú radi, a my tiež..... :-)))(31.7.2007)

Jeden z mojich najobľúbenejších slovenských filmov. Najväčšie tromfy, ktoré ho zdobia, sú bezpochyby vynikajúca hudba a skvelí herci i neherci, ktorí vytvorili super postavy. Pesničky z pera Borisa Filana oživené Paľom Haberom a Vašom Patejdlom a naspievané Haberom, Rážom, Bílou, Szidi Tobias i s prispením Ibiho sú jedným slovom peckové, pre uši (aspoň tie moje) je to skrátka bohovsky dobrá lahôdka. Či už sú to pomalé slaďáčiky alebo rockové vypalovačky, FONTÁNA PRE ZUZANU 2 je jedným z mnoha dôkazov, že aj v našich končinách vzniká hudba svetového formátu. Najväčšia sranda je ale sledovať Paľa Haberu, ktorý nie je bohvieakým hercom, ale spevák a muzikant je to samozrejme vynikajúci. Nechápem, prečo to tu tak FONTÁNA PRE ZUZANU 2 schytáva, nie je predsa filmom, ktorý sa hrá na umenie alebo na niečo viac, než čím v skutočnosti je, film sa len snaží zabaviť a ja si len želám, kiežby vznikalo viacej takýchto slovenských filmov, ktoré takto dokážu zabaviť.(20.12.2005)

• - Juraj Halama (Pavol Habera) jazdí vo filme na kamióne Kenworth T-600. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Stejně jako v seriálu Expozitura (od r. 2009), i tady gangster Maroš Kramár zabije ženu-zaměstnance. (Jan.Kanak)

• - Ašpirantom na hlavnú postavu Juraja Halamu bol aj tanečník Fredy Ayisi alebo spevák Jožo Ráž. (Raccoon.city)