Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

GTS_PUNK

Pokračovanie trilógie režiséra Dušana Rapoša sa nielenže príbehovo (aj v skutočnosti) posúva dopredu o osem rokov, ale predovšetkým kvalitatívne v porovnaní s prvým dielom výrazne klesá. Doba sa zmenila, komunizmus padol, prišla demokracia so všetkými jej možnosťami aj nástrahami, rozpadlo sa Československo. Režisér Rapoš reflektuje divoký začiatok deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia aj prostredníctvom príbehu tejto snímky. Zuzana (Eva Vejmělková) bola vo väzení. Keď ju podmienečne prepustia, nakrátko ju drží gangster Rony (Maroš Kramár), ale takisto spoznáva vodiča kamiónu Juraja Halamu (Pavol Habera) a jeho závozníka Vápna (Ibrahim Maiga). Juraj postupne dostane pofidérnu hudobnú šancu v Prahe, čo spôsobí naštrbenie vzťahov so Zuzanou, na ktorom v podstate stavia prevažná väčšina filmu. Nemožno však povedať, že by svojím spracovaním diváka príbeh výraznejšie bavil. Oceniť však treba minimálne snahu o autentické zachytenie doby "divokých deväťdesiatok",  čomu v konečnom dôsledku do veľkej miery pomáha aj skutočnosť, že Rapoš film v čase "divokých deväťdesiatok" skutočne natočil. Popri ich divokosti vyniká aj všadeprítomná šeď (ako memento bývalého režimu) miešajúca sa s farebnou bizarnosťou šuštiakových búnd a pastelových sák. Autentická atmosféra filmu však takmer nič nemení na tom, že z príbehového hľadiska tento počin nenadchýna. A o nič lepšie to nie je ani v prípade hereckého obsadenia. Niežeby niekto z protagonistov snímky výraznejšie prekážal (okrem trochu otravne pôsobiacej Lucie Bílej) alebo predvádzal vyložene nepozerateľný výkon, ale pozitíva takisto hľadať len ťažko. Fontána pre Zuzanu 2 už s fontánou prakticky nič nemá, ako-taký romantický uhol zostáva zachovaný, ale predovšetkým chýba to povestné niečo, vďaka čomu by mohla byť táto snímka Dušana Rapoša pre diváka atraktívna a zaujímavá. V porovnaní s prvým dielom je na tom film výrazne horšie aj po hudobnej stránke. ()

MM_Ramone

Dušan Rapoš je slovenský režisér, ktorého som už viac krát nazval babrákom. Že prečo? No pretože jeho snímky sa tvária ako kinohity a v prevažnej väčšine sú to len ambiciózne prepadáky. Perfektným dôkazom tohoto môjho tvrdenia je film "Fontána pre Zuzanu 2", ktorý natočil v roku 1993. Vtedy sa mu podarilo zrežírovať nesmierne hlúpy scénar a zoskupiť fakt poľutovaniahodnú tlupu úbožiakov, ktorí si v tom zahrali. Je to až groteskne smiešne sledovať ako sa tam strapnil vlasatý Paľo Habera, Rapošova trtkačka Eva Vejmělková, gambatý Ibrahim Maiga, pol tonová Helena Rúžičková, afektovaná Lucie Bíla, slizký Maroš Kramár, tonový Jiří Rúžička ml. a všetci tí ostatní zúfalci. * ()

tomtomtoma

Zdá se, že u prapodivných filmů je zaručeno jejich několikanásobné pokračování. Kvalita a oblíbenost jsou dvě zcela rozdílné hodnotící měřítka. Čím nevkusnější a pokleslejší, o to více oblíbenější? Tak se to vše nevyhnutelně jeví. A co divák dostává? Pohlednou tvářičku hlavní ženské postavy, rádoby gangsterský příběh na československý způsob, fackující Škopkovou ze Slunce a sena, mnoho osobností české populární hudby, multirasovou společnost, pískajícího řidiče, nelegální obchod, velice svůdnou a lačnou ďáblici Lucii Bílou a mnoho písní zpívaných Pavolem Haberou. Dušan posbíral vše, co lidi v nevkusu milují a nacpal vše do jednoho zatuchle chutnajícího koktejlu. Koneckonců je jedno, jak příběh pokračuje a jak končí. Není to podstatné a ani důležité k zapamatování, když zůstává pouze hořký pocit z právě shlédnutého filmového díla. Hlavní postavou je zpívající řidič kamionu Juraj Halama (sympatický Pavol Habera). Vesele řídí svůj truck, zapáleně zpívá v oblíbeném motorestu, podléhá půvabu pohledné tvářičky, strhne ho lavina pokušení umělecké dráhy a zpívá a zpívá. Hlavní ženskou postavou je samozřejmě Zuzana Petrová (pohledná Eva Vejmělková). Chce nalézt svůj klid k životu a pravou a čistou lásku. Z dalších rolí: Jurajův nekonfliktní a obětavý parťák Vápno (Ibrahim Maiga), bývalý Zuzanin milenec se současnou hrou na nekompromisního a tvrdého podnikatele Rony (zajímavý Maroš Kramár), rázná vedoucí oblíbeného motorestu mama Kami (Helena Růžičková), nespoutaná smyslná ďáblice a Jurova partnerka ve zpěvu (svůdná Lucie Bílá), ctižádostivý hudební producent Petr Glasner (dobrý Vladimír Marek), či prazvláštní postavička showbyznysu Satchmo (Pavel Bobek). Výsledný výtvor je zvláštní. Na jednu stranu optimistický a rozverný, na straně druhé prázdný a nicneříkající. A v hlavě zůstane jen malá vzpomínka na polonahou Lucii Bílou. ()

Ivoshek

Tak jen reakce na Geminiho. Dospívání v době, kdy byl Pavol Habera na vrcholu opravdu bylo strašné. A kdyby to byl jenom on - taky Rapmasters a Lucie Bílá, a Olmerovy filmy..... .... jinak tenhle film má ode mne jednu hvězdu za Mamu Kami.¨ "Mama Kami, Kami, Kami, kam idieš, všetci ťa tu majú radi, a my tiež..... :-))) ()

PALINO

Jeden z mojich najobľúbenejších slovenských filmov. Najväčšie tromfy, ktoré ho zdobia, sú bezpochyby vynikajúca hudba a skvelí herci i neherci, ktorí vytvorili super postavy. Pesničky z pera Borisa Filana oživené Paľom Haberom a Vašom Patejdlom a naspievané Haberom, Rážom, Bílou, Szidi Tobias i s prispením Ibiho sú jedným slovom peckové, pre uši (aspoň tie moje) je to skrátka bohovsky dobrá lahôdka. Či už sú to pomalé slaďáčiky alebo rockové vypalovačky, FONTÁNA PRE ZUZANU 2 je jedným z mnoha dôkazov, že aj v našich končinách vzniká hudba svetového formátu. Najväčšia sranda je ale sledovať Paľa Haberu, ktorý nie je bohvieakým hercom, ale spevák a muzikant je to samozrejme vynikajúci. Nechápem, prečo to tu tak FONTÁNA PRE ZUZANU 2 schytáva, nie je predsa filmom, ktorý sa hrá na umenie alebo na niečo viac, než čím v skutočnosti je, film sa len snaží zabaviť a ja si len želám, kiežby vznikalo viacej takýchto slovenských filmov, ktoré takto dokážu zabaviť. ()

• Na premiéru filmu v bratislavskom letnom kine sa tvorcovia dopravili vrtuľníkom. (Raccoon.city)
  • Snímka obsadila desiatu priečku najnavštevovanejších filmov v českých kinách pre rok 1993. (Raccoon.city)
  • Ibrahim Maiga (Vápno) nikdy nestál na lyžiach. Keď sa to dozvedel Pavol Habera (Juraj Halama), tak ho zobral na Skalnaté pleso, aby sa pustil dole svahom. Habera dostal zato vynadané, že keby sa niečo stalo, ohrozilo by to nakrúcanie. (Raccoon.city)