• `barocco

Fontana pre zuzanu 2 je taka snaha natocit akcny film v euforickej dobe ked sa mohlo doslova vsetko... To ze s tymto zanrom nemal v tej dobe skusenosti vlastne ziadny vtedajsi ceskoslovensky reziser (s prizmurenymi ocami snat len Jirí Sequens...) zda sa Rapsovi vobec nevadilo.... vysledok je presne taky aky sa dal ocakavat.... rozpacity...(24.10.2008)

"...BUDEM SA BRÁNIŤ AŽ TAM, KAM BRÁNI SA LÁSKA..." V roce 1993 vzniklo u nás i na Slovensku po jedné neblaze proslulé komerčárně přisvojující si žánrovou nálepku akčního filmu. Jak NAHOTA NA PRODEJ, tak druhá FONTÁNA nakonec dopadly stejně - akce ustoupila úplně jinému žánru a podle očekávání nestála za moc. Zatímco exploatační NAHOTA vsadila na snahu diváka šokovat, F2 se vytasila s romantickou hudební pohádkou, v níž se často úchvatným způsobem střídá odzbrojující naivita (společný silvestr kamionistů a šlapek) s béčkovou brutalitou (skvostná úvodní scéna znásilnění Zuzany ve vězeňské sprše, následovaná ještě dvěma neuspěšnými pokusy o totéž) a patetická moudra s drsnými hláškami ("MYSLÍŠ, ŽE ZA TVOJE ŠPINAVÉ PRACHY HNED ZVLHNIEM?" --- "JSOU STRAŠNĚ TVRDÍ." JA SOM TVRDŠÍ." --- "VEM SI TOHO ZKURVENÉHO MOTÝLA A PRIPNI SI HO NA PTÁKA." a má oblíbená "KAMARÁDI MI ŘÍKAJÍ PIRAŇA. JÁ NEVÍM PROČ."). Jelikož nemám nejmenší problém takový guláš strávit a ještě si na něm pochutnat, soundtrack mě nadchl a Eva Vejmělková okouzlila, dávám za tři a hvězdu navrch z nostalgie a stejně jako u NAHOTY zato, že kdyby se dnes točily podobné filmy, byl bych ochotný se na ně vydávat do kina. Díky tomuto jedinému filmu akceptuju slovní spojení slovenská kinematografie.(6.9.2007)

Jednička má kouzlo osmdesátek, dvojka aspoň část (místy poněkud pochybného) kouzla raných let devadesátých. K prvnímu dílu si to ale jen tak letmo přičichne na začátku - a pak už to jde čím dál víc z kopce. Výlet do Ruska ještě jakž takž, i když vesnice vypadá jak z Mrazíka, ovšem pitomě černobílá zápletka s Jurajovou "kariérou" rockové hvězdy, ta už po letech věru neobstojí. Obešel bych se bez Růžičkové a definitivně bez Maigy, naopak Maroš Kramár je tady naprosto skvělý a ústřední herecké duo? Tak napůl - místy jsou jak Paľo tak Evička poněkud teatrální. Po hudební stránce to opět funguje (Vaško je prostě Vaško a Habera muziku taky umí), ale málo platné, všechna ta rádoby moudra o soudržnosti kamioňáků a štětek to na konci zabjí. 60 %. PS: Moc se mi kupodivu líbila Bílá, které toho zlomyslného diblíka naprosto žeru a její scénu se "sluňááátkeeem" a nedopatřením prasklým podvazkem miluju :) PS2: Satchmo Bobek mi sice přišel ve scénáři naprosto navíc, ale jinak mu role skutečně sedla. PS3: Skoro dvouhodinová stopáž je peklo a jeden z prvních příkladů toho, jak si režiséři začali po revoluci myslet, že se obejdou bez dramaturgů. Neobejdou.(14.12.2013)

• lobo87

Slovenské guilty pleasure? Už len vidieť v jednom filme krásnu Evu Vejmělkovú, Paliho Haberu na vrchol, Ibiho, ulízaného Kramára či Helenku je unikát samo osebe. Miestami stupídne, ale s výbornými pesničkami a viac-menej sympatickými postavami. Skrátiť na úroveň jednotky, vynechať trápne scény (Habera spieva s ruskými devami...) a možno, možno by to boli aj 3*. Samozrejme s prihliadnutím na to, že tuzemskej kinematografii treba fandiť... 45%(6.8.2015)

• Lucbric

Druhý díl "slavné" Fontány na mě působí díky zimnímu prostředí ještě víc chladněji, smutněji a depresivněji, než první díl. Těšila jsem se hlavně na Haberu a Helenku R. :D díky nim jsem taky film dotáhla do zdárného konce :X celkově mi nevyhovovalo prostředí - řidiči kamionů, zima, Zuzana propuštěná z vězení, gangsteři a další mafiáni.. a taky mi tady chyběl Jiří Bábek :/(12.1.2016)

• - Hlavní protagonisti Eva Vejmělková (Zuzana) a Pavol Habera (Juraj Halama) prežili počas nakrúcania milostný románik. (Raccoon.city)

• - Iný variant názvu filmu bol aj Mama Kami(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčalo sa v lokalitách Bratislava, Praha, Petrohrad a Vysoké Tatry. (Raccoon.city)