Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Sabrewulf

Film má dva zásadní problémy. Prvním je bezesporu zánět středního ucha, který si odnesete po tom, co uslyšíte CELÉ Japonsko mluvit anglicky. Nevím, který imbecil měl tu drzost udělat takový tah, asi kvůli xenofobním amíkům, které by nejspíš mučilo poslouchat jinou řeč, než jakou mluví jejich nadrasa, nebo by je asi přímo zabilo číst titulky, protože oni se ve školách neučí číst, ale střílet, každopádně je to fakt vražda, i když jsem o tomhle problému věděl a snažil jsem se na to připravit, tak vězte, že na to se připravit nedá, to prostě rve uši, zvlášť když se minimálně polovina japonského ansámblu s angličtinou viditelně (teda slyšitelně) trápí, až je vám jich líto. Úplně cítíte, jak se snaží každé slůvko správně vyslovit a zapomínají tak na herecký projev. Naprosto tak chybí klasický, japonský, kolísavě gradující projev, mně tak strašně sympatický. Hrůza! No a ta druhá věc..... Ne, ale fakt to rve uši! .... Tak aby jsme se dostali k tomu druhému bodu, co se týká děje/scénáře........ Boha jeho, až mi uši skoro krvácely! Již dost. K věci. Drtivá většina dějových zápletek a situací je strašně samoúčelná, zbytečně, až otravně komplikovaná. Příklad: Místnost kde spí Pán... Čarodějka proměněná v závoj se proletí místností, krouží, poletuje, přistane u stropu, promění se zpět v čarodějku, spustí po pavučině CGI pavoučka, který dosedne na Pánovu tvář, projde se po jeho rtech, přičemž za sebou nechává nějaké fialové semeno, či co ... ehm... Pán si toho ve spánku lízne. Čarodějka odletí zpět ke dveřím a CGI pavouček, mašírující si to po podlaze, se CGI rozplyne. Ufffff! .......... Nemohla mu prostě jen něco nasypat do čaje? Když už jsme u té čarodějky, to byla opravdu teatrální, přehrávající karikatura. Jo a ten obr ve stříbrné zbroji byl trestuhodně nevyužitý. Samuraji a katany bez krve? Proč proboha? Aby to nezkazilo americkou, retardovanou (neumím číst), xenofobní (nemám rád jiný jazyk) mládež, když už je stejně zkažená do morku kostí? Pche! Zasloužený propadák! /// EDIT: Ještě jsem zapoměl napsat s pitomým vedením za ručičku pro nechápavé amíky viz bílý vlk, ale už to za mě napsal Boogeyman. ()

Radiq odpad!

No, byla to hrůza. Nevim, ale připomnělo mi to Conana, akorát v Asii - čarodějky, stvůry atd. Digitálních efektů je tam hodně a to je špatny. Ty efekty jsou totiž špatny. Keanu Reeves neměl nikdy tuhle roli brát, protože film byl stašnej, scénář strašnej a on sám byl taky strašnej. I ti šikmoocí herci většinou hráli jak na pozoun, místo aby byli trochu přirození. Teda přirození byli, ale přirození jako šulin. Kdyby se tam nesraly ty mýtické prvky a kouzla, nemusela by tahle legenda být natočená špatně. Ale to vite, když se něčeho chopěj američani a serou se do něčeho, do čeho nemaj (a na co nemaj), nikdy to nedopadne dobře. A tenhle film je toho krásnej příklad. ()

eye candy

47 roninů by se klidně obešlo bez hlavního hrdiny a vůbec nic by se nestalo, spíš naopak. Zatímco se drtivá většina japonských herců pere s anglickou výslovností a roztomile ji láme přes koleno, Keanu Reeves svádí nerovný souboj se svojí hereckou impotencí a vůbec se do filmu nehodí. Tím pádem není zcela jasné, kdo a kam vlastně zabloudil, jestli solidní japonští herci do amerického fantasy béčka nebo těžkopádnej a neforemnej Keanu do japosnkého dramatu z 18.století. Nevadilo mi ani tak fantasy pojetí příběhu, jako spíš hromada otravných, dojemných výlevů, učebnicového klišé a dost trapných momentů, u kterých jsem měl několikrát chuť se s filmem předčasně rozloučit. Snad jen vizuál to trochu zachraňuje. ()

chelseaman22

V níže zveřejněných komentářích jsem se dočetl, že někdo šel na ty mečovníky kvůli japonské kultuře, někdo kvůli tomu, že prošvihl Babovřesky Vol. 2, a konečně někdo kvůli faktu, že čtvrtý remake se snad poučil z chyb předchozích pokusů. Monstrózní rozpočet napovídá, že zakázky na kompars a spol nebyly zcela transparentní, jelikož v souhrnu cirka dvě minuty přinášejí přidanou hodnotu, jež odpovídá inkriminovanému rozpočtu. Tohle věru vydařené dílo je paskvil, jež má sterilní zápletku, hudební doprovod a smyslu věru nepobral. Špekatí a přestárlý mečovníci se nechávají vésti amerikáncem vstříci svobodě, jež je v závěrečné scéně věru dostihne. Na stranu druhou mohu být jako fanoušek ságy HP nadšen, protože se konečně našel film, jež má debilnější závěr! 10% Celosvětový výdělek k 17. 4. 2014: $149,862,475, což je 0,86 násobek budgetu ()

Saraph

Má to hezká monstra, sem tam nějaký ten efekt, Keanu Reevese v hlavní roli, ovšem tohle všechno nezachraňuje, že to byla nuda od začátku do konce. Z příběhu si pamatuji maximálně to, že nejdřív se sekali tihle s těmihle, tamti s jinými, pak tam byla nějaká zkouška a pak se zase sekalo. Obsahová stránka nicotná, vizuální ucházející. ()

Lopezka1982

Film nebyl špatný, ale já měla vyšší očekávání. Hlavně co se týče triků atd. kdyby to nezachraňoval Keanu, tak to asi vypínám. A ten konec .... ()

kinghome

Film který se tak strašně zaměřil na zevnějšek, až úplně zapomněl na to, o čem má vůbec být. Krátce se to dá nazvat Samurajským ukecaným filmem, který je až moc bizarní a má snad přístupnost 3+. Sorry ale v Samurajském filmu si představuju alespoň kapičku krve, nebo pořádný souboje, místo toho jsem dostal hromadu keců a pár hezkejch létajících šátků nebo co to bylo. Dost jsem 47 Róninům věřil, ale jsem zklamanej. Strašná nuda od začátku do konce, ani ten poslední epickej fajt byl o ničem. Další mínus je hromada debilních nesympatických postav. Vůbec mi na nich nezáleželo a spíš jsem doufal, aby je konečně někdo zabil. Mojí oblíbenkyní se stala čarodejnice, ta jediná měla charisma a strašně jsem si přál aby zabila Nea( nebo se tu jmenoval jinak?). Nudnej film s hezkým kabátem a neuspokojivým zakončením, tenhle film si zasloužil lepší režii a pořádné zpracování, chtěl bych vidět co na tomhle tak dlouho vylepšovali. ()

miguel_111

Celkom pozerateľné, ale aj dosť nezáživné fantasy s oblasti z ktorej sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viacej. Bojových sekvencií na film o samurojoch bolo strašne málo a občas boli aj dosť neprehliadne, ale niektoré hlavne tie ku koncu filmu boli celkom v pohode. Efekty tiež neboli až také zlé, ale na taký vysoký rozpočet to bolo slabé. Japonská mytológia mohlo byť využitá ešte viac. Keanu Reeves celkom ušiel, ale určite ma aj lepšie filmy. Škoda no čakal som od toho filmu viac lenže toľko klišé na jeden film som už dlho nevidel. Pre moju obľubu fantasy fakt sklamanie. Pre mňa 60% ()

Mrkvič

Chybělo málo a bylo by to pro mě absolutní hodnocení. Vypadá to nádherně, má to slušný příběh se silnými momenty a na akci a triky se také dá dívat. Největší škoda je, že to má tolikrát zmiňované rysy holywoodu. Vysvětlování jasných věcí přihlouplým divákům trapná přístupnost, která filmu obrušuje hrany. I s tím je to ale v žánru v současnosti jasný nadprůměr. Není to pitomé a spíše se to hlásí ke starším klasikám. Komu tedy lezou krkem sračky typu Van Helsing atd, má zde skvělou alternativu. ()

viperDavid

Amíci si zase vzali kus historie japonska a pomocí efektů se snažili ztvárnit tisíciletou tradici. Roninové byli samurajové (tělesná stráž svého pána), kteří i několik let vyčkávali na svou pomstu. Mnohdy se pohybovali na kraji společnosti, jen aby se stali neviditelní a nenabyli podezření, že se chtějí pomstít. 47 roninů nás však zavede krom příběhu do mysteriozního světa plných oblud, kouzel a přeludů. 4* ()

Johnny.ARN

Keď si kuknete trailer, tak asi prvá polovica je pozerateľná a dokonca som zvažoval aj návštevu kina. Potom, v tej druhej polovicu ale začnú draky a mágia a moje rozhodnutie o tom, že tento film si kino nezaslúži, bolo definitívne. A dobre som spravil. Priamočiarovka, kde je málo súbojov, pekná príroda, žiadna krv a miestami podmanivá hudba. Asi som zaťažený na čínsku a japonskú kinematografiu, čo sa týchto historických filmov týka, ale toto sa im nepriblížilo ani zďaleka a nenadchlo ma to tak, ako by som chcel. Treba ale oceniť gradáciu, lebo akcia na svadbe sa podarila a taktiež aj emóciu. V závere mi bolo trochu tých hrdinov ľúto. A Reeves zapadol. Trikovo a vizuálne to bolo dobré, ale ja tú mágiu a fantasy feeling v takomto žánri nejak neviem prekusiť. 2 z 5 ()

LiborGondek

Ale jo, hodně dobré. Navzdory očekávání nějaké japonské chujoviny se mi 47 róninů fakt líbilo. A to musím zcela upřímně říct, že filmy s japonskou tematikou (gejši, samurajové, draci, apod.) rád nemám a téměř výlučně nesleduji. Přidat do toho trochu fantasy zřejmě zafungovalo správně. Keanu se zase po delší době ukázal v něčem trochu lepším. Ten konec teda nic moc, osobně mám radši šťastnější finále, ale to by nebylo to pravé Japonsko... 75% ()

FaceMan

Prekvapivo pôsobový začiatok, ktorý však netrval dlho. Vedel som čo ma čaká a aj tak som sa do toho pustil. Sklamaný nie som som len skôr prekvpený, ako mohli dokázať natočiť takú blbosť. Dlho som uvažoval či dám tomu 2 alebo 3 hviezdy. No nakoniec som sa rozhodol pre dve kedže kvalita filmu s dĺžkou upadá a od polky som sa už nudil. Zachránil to konečný fight ktorý bol po vizuálne stránke spravený dobre. ()

Jizni Tlapa

Dvě základní slabiny mají róninci. 1) trailer,který je rozhodně nezajímavý a horší neš sám film 2) Reevese, který je ne-jen extremně hnusný a pro roli tak charismatickou bez absolutní šťávy,ale navíc malátny a v choreografii jednoduše nudný. To ostatní je lepší nadprůměr, dávající divákovi místy zajímavou podívanou. Veliká škoda, protože čtvrta byla takřka na dosah.. (perfektní soundtrack) 70 % ()

Ryuuhei

Původní příběh 47 róninů, jenž je inspirací tomuto filmu, znám moc dobře. Celkem jsem se bál, co z něj udělá báchorka v silném fantasy hávu a musím říct, že veškeré obavy byly zbytečné. Byť bych filmu samozřejmě vyčetl, že představil fantasy svět, který se nedočkal většího soustředění a svou podstatu jen nakousl, úhlavní příběh stojící za 47 róniny prostě udělal správný dojem. Ani ten přehodnocený Reeves mi tu tentokrát vůbec nevadil. Mělo to atmosféru, tempo, velkolepost a samozřejmě i úžasný vizuál. Dopředu jsem věděl, jak to asi dopadne a nespletl jsem se, ale originálně pojatá cesta k tomuto konci mě místy opravdu uchvátila a upoutala na jeden velký kolotoč emocí. Jsem spokojen. ()

DragonnCZ

7/10. - Upřímně film 47 Roninů je dost nedoceněný snímek. Sice mi možná vadilo ty prvky fantasy v historickém příběhu, mohlo to mít silnější scénář, ale i tak je to dost obstojný film, kde dobře fungovala asijská kultura, střídmá akce, postavy a hlavně Keanu byl boží i když zde nefungoval více méně jako hlavní hrdina a film se soustředí speciálně na celý ansámbl. ()

elanius

(51/2014) / Prvotina neznámho režiséra Rinscha s Keanu Reevesom a hordou japonských samurajov. Chcel by som poznať motiváciu režiséra pustiť sa do takéhoto špeciálneho žánru. V prípade, že išlo o natočenie nevýraznej oddychovky s potenciálom nikoho extrémna nenasrať, podarilo sa. (6/10) ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)