Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

jerenymo

Jediné k čemu mě tento film navedl je to, že se znovu chci podívat na trilogii Matrix, což jsou jediné tři filmy kde Keanovi sedí role. Jemu jsem nevěřil nic. Příběh pěkný, ale provedení bohužel silně pokulhávalo. Těšil jsem se aspoň na pár parádních bojových scén, ty se bohužel nedostavili. Škoda potenciál byl velký. ()

maty39

Překvapivě dobrý samurajský flák podle klasického japonského příběhu s výbornou atmosférou a překvapivě nerušícím Keanu Reevesem. Japonští herci jsou ve svých rolích naprosto dokonalí, po filmařské stránce je to hodně dobře natočené a nebojím se říct, že na člověka dýchne atmosféra starého šogunského Japonska se vším, co k tomu patří. Popravdě, moc nechápu zdejší negativní hodnocení. ()

Illy

Prvních dvacet minut jsem myslel že radši sedmačtyřicetkrát honim. Potom jsem se celkem chytnul a pobavil. Reeevesův boy se závitem na hlavě hraje vcelku druhé housle, ten frajer potetovanej z plakátu je tam asi 5 vteřin a to nejdůležitější co chci vědět o Japonsku jsem se, vzdor slibu na začátku, nedozvěděl. Jak to že Japonce nebolí záda od toho jak stráví půlku života v předklonu a proč chodí jakoby měli slepenou prdel k sobě..... ()

Vendo86

milujem filmy so samuraimi, mam rad filmy s Keanu Reevesom, a vysledny efekt ma milo potesil, dej zasadeny trosku do mytologickeho prostredia, dalsie plus z mojej strany, zaver filmu, dalsie plus z mojej strany ()

M1k9

Pro tento námět a scénář bych zavřel všech šest očí (kdybych je měl) jako Kirin, ale bohužel. Rychle jsem narazil na nepřesvědčivou výpravu doprovázenou nechutně povědomými zvukovými melodiemi, jakoby se tvůrci chtěli povozit po Posledním Samuraji. Herecké obsazení mělo bezpochyby potenciál, z něhož se k plnému využití nejvíce přiblížil Hirojuki Sanada. Celkové pojetí bylo ne rozpačité, ale jednoznačně trapné. Výsledek je poameričtěná zrůdnost, která si pouze bere úžasný japonský motiv a dělá si z toho klasický hnusný upatlaný blockbuster. Aby mezi sebou japonci mluvili anglicky (US) to je trochu moc. Příště budou už rovnou házet hlášky. Absolutní mentální přešlap. 2.5/10 ()

Flopik

Váhal som medzi 5 alebo 4 hviezdami ale nakoniec dám 5. Skvelý fantasy film to sa musí nechať.Súboje sú skvelé a vynikajúca hudba ale niečo mi tam chýbalo.Koniec ako sa na drámu patrí osobne sa mi páčil .Keanu mi tu prišiel ale bohužiaľ dosť nesympatický.Príbeh o 47 hrdinoch sa mi páčil a posledný bitka bola skvelá takže 5* a 90%. ()

Nolanofil

Vôbec to nieje také hrozné, prvá hodina je dokonca veľmi zaujímavá, potom sa to ale prevrtne do hrdinských kecov a pôvodná myšlienka trochu zaostáva. Každopádne je 47 Roninov pekná rozprávka, ukecaná, ale pekná. Po pôrodných bolestiach ktoré film mal, (producenti vyhodili režiséra zo strižni, ktorý následne stratil dohľad na konečným zostrihom filmu, problémy s rozpočtom, odsunutie premiéry atď) je to priemerný ne/blockbuster, s nádhernou výpravou, ktorý sa berie miestami až moc vážne. ()

majo_svk

Vôbec to nie je tak strašné, ako to niektorí hodnotia. Je to pekný fantasy film uctievajúci japonské tradície, vychádzajúci zo skutočných udalostí a zobrazujúci citlivým spôsobom životné udalosti japonského panovníka, jeho verných samurajov a jedného cudzinca, ktorý sa vďaka odvahe, čestnosti a dobrému srdcu samurajom stane. Príbeh je zaujímavý, postavy si obľúbite a celé to vyzerá výborne. Nádherné kostýmy, scenérie, dekorácie, fantasy prvky, solídne triky a dynamické súboje sú pútavé a udržia divák v pozornosti. Keďže tu nenájdete ani kvapku krvi (je to naozaj škoda), nečakajte Posledného samuraja, ale len dobrodružnú fatasy jazdu, ktorú zhltnete ako filmovú jednohubku. ()

Matli

Je to slušný filmeček, určitě stojí na něj zajít do kina, ale jen kvůli efektům a závěrečné přepadovce. Příjemně odvyprávěná legenda bez zbytečných detajlů. Jen kdyby si dal Keanu dohromady štáb z jiných a větších lidí, tak věřím, že by se to dalo natočit ještě lépe. 68% ()

EclecticGuy

Vytknout se rozhodně nedají počítačové triky, v postprodukci měli určitě napilno. Úvodní lovecká honička, scény s čarodějkou Mizuki nebo boj s Tengui – tyto chvíle promítané na plátně jsou pastva pro oči. To přiměje člověka se ke konci filmu zamyslet, proč toho z japonské mytologie nebylo odhaleno o něco víc. Filmu se docela věrohodně podařilo zachytit atmosféru Japonska, která společně se záběry na malebné krajiny dává 47 Róninům příjemný nádech. To vše navíc doplňuje podmanivý a zároveň energický, úderný hudební podkres Ilana Eshkeriho. Snímek přináší epickou finální bitvu, která je hned vedle úvodní lovecké scény jeho nejpůsobivější částí. I když je konec typicky hollywoodský, je podán vkusně, divák nemá pocit zbytečně přeslazeného konce. ()

warrenur

Pekna vyprava, jednoduchy a znamy pribeh a ani fantasy vlozka nebola najhorsia. Potesil aj Hirojuki Sanada, ktoreho poznam z Helixu. Jednoducha zabava a pripomenutie si zaslej slavy samurajov a vnimanie cti a spravodlivosti tej doby. To vsetko v peknom have fantasy a farbitych kostymov a stvoreni. ()

KOZEL84

Každý rok tisíce lidí navštíví hroby 47 roninů,aby uctili jejich památku...a pak příjde tady Karlík aby se jim na ně vychcal svojí obludnou splácaninou pro dvouleté děti.Jako natočit toto a pouštět to ven ještě jako blockbuster-tak to chce být opravdu odporné hovado.Prázdná a trapná nuda která připomene neumětelství Jonathana Liebesmana.Keanu je tu samozřejmě jen proto,aby nebyli šikmoocí všichni a mohlo se to pouštět i v Americe.No tak hlavně že všechno dobře dopadlo.By mě zajímalo jestli ti místní čtverkaři,si takhle opravdu představují biják,na který někdo chce jít do kina?!Počínající demence asi.P'S:a ano děti my víme že to není historický film! ()

Aluminium

Keď som prvýkrát videla ukážku, odsúdila som tento film ako poslednú hlúposť. Možno to bolo tým, že som čakala historický film a nie fantasy. Priznávam svoju chybu. Bolo to oveľa lepšie ako som čakala. Solídny príbeh, nádherné kostýmy a pekný soundtrack. ()

barteca

Trochu polepším v hodnocení, aby se zdejší hodnocení hnulo, ale dlouho jsem neviděla tak nádherné zpracování nádherné legendy. Lahůdková věc pro milovníky mýtů a pohádek. ()

Brusíček

Tomuto filmu se nedají upřít pěkné efekty, majestátní scenerie, skvělá hudba a dobré herecké obsazení. Ale velká škoda je že se film nedržel jen podle skutečného příběhu, místo toho tady máme tuhle fantasy podívanou. Ale za výkon Hirojukiho Sanady a Keanu Reevese, 77%. ()

Pidzey

Četl jsem knížku, které pojednává o této legendě a i když film je slátanina, přeci jen se mi to líbilo. Je to taková příjemná oddychovka co neurazí ani nenadchne. Klidně by se to obešlo bez magie i Keanua a jeho love story. Efekty jsou pěkný a bitky přehledný a dobře natočený. Jak se říká, konec dobré všechno dobré a tady si myslím, že to platí dvojnásob. Film je maličko nuda, těch soubojů bych bral víc, ale závěrečná bitva to všechno nahrazuje. Mě se tenhle počin docela líbil. Nic jsem o něj nečekal a nakonec mě mile překvapil. ()

kowalski

Nevím proč většina pseudointoušů s tím filmem má problém. Rozkvetlé sakury celý film a výborný tichý zašupovačky v každým obýváku... co víc si přát. :-) ()

Narciska

Existuje kniha a tak se nabízí srovnání a je pozoruhodné vidět, co hollywoodské filmy dneška musí mít navíc, aby diváka upoutaly. Překvapivě to jsou čarodějnice, kouzla a démoni. Méně překvapivě pak silný milostný příběh. Pak stačí jen slavný americký herec, zbytek zvládnou peníze na výpravu, kvalitní předloha a exotické prostředí. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)