Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Arkagas1989

Film, na který jsem strašně moc chtěla jít do kina a pak něj zapomněla - na celých 10 let :-D. Když jsem ho objevila na Skyshowtime, byla volba jasná. Nečetla jsem komentáře, a čekala jsem vlastně cokoliv - od slátaniny, až po přehnané drama a světe div se, dostala jsem velmi příjemný fantasy film inspirovaný jednou japonskou legendou, s krásnou výpravou, pěknými triky a super postavama. je to taková pohádka pro dospělé a oceňuju, že se drží předlohy a Kai na konci opravdu umře. Kdyby ne, asi bych byla hodně naštvaná :-D.  Nicméně je to fajn, čekala jsem film do pozadí k práci a přitom jsem u toho nakonec zůstala přilepená a koukala na ten krásnej vizuál.  Nezklamalo, jen v kině by to byl asi fakt jinej zážitek než na pc :-) ()

Blazkowicz

Když jsem to viděl poprvé, dal jsem tomu za jedna, protože jsem chtěl pravý samurajský film. Teď to budou lepší tři. Nic historického nebo realistického tam není (až na seppuku). Je to jen solidní fantasy, říznutý samuraji a japonským prostředím. 3+* ()

Hawaj

47 statečných jde pomstít bezpráví a čáry. Velká výprava, ale dialogy a hraní jsou jak z ochotnickýho vyprávění. ()

zuzza11

...jedním nádechem...bylo to nádherný!!!! Ať si zdejší lidé říkají co chtějí.... k vůli tomu, že se tam nestřílí z kulometu v jedoucím jaguáru ještě neznamená, že tento film nemá svého krásného ducha... 4 hvězdy jak vyšité ()

keria

anglictina-hruza, Keanu - jeho pohled ma svoji jiskru, ale stejne to nestacilo, pribeh nuda, ztvarneni carodejnice = 1* a promena carodejnice na draka=1* => 2* celkove - zklamani.. ()

kolacky

Viz kolega Malarkey - naprostý souhlas. Ty ex- a interiéry, animované scény, kostýmy, prostě povedené a báječné na pohled. Jinak - legenda, a jak poznamenala moje dcera, ty málokdy skončí happyendem. A hrozně se mi líbil Hirojuki Sanada (Óiši). Pěkný chlap a umí hrát. ()

Allgreen

Samozrejme nebyť tej fantasy stránky bolo by to brilantné. No aj napriek tomu je to viac než len skvelý film. Príbeh o neskutočnej oddanosti a cti, ktorý je proste len prerozprávaný trochu inak. No, skutočný význam toho príbehu sa z filmu nevytratil. ()

Honzulik

47 Ronin - tak u tohoto filmu jsem nečekal žádnou slávu, ale byl jsem příjemně překvapen. Musím udělit vyšší hodnocení, protože film je zkrátka kvalitně provedený a má všechno co by měl kvalitní film mít. Režisér Carl Rinisch opravdu odvedl dobrou práci, scénář Chrise Morgana a Hosseina Aminiho je skvělý a vše doplňuje výborná hudba. Tradičně dobrý výkon Keena Reevese v roli Kaie, záporáka Lorda Kira a dalších. Po delší době jsem odcházel z kina spokojený... Uděluji 4*. ()

Azrael

Neřekl bych že je ten film tak špatný!... nevím zda je to tím že Reevse mám jako herce rád nebo že se my s fantasy a samuraji trefili do noty ale z filmu sem byl nadšený. Choreografie soubojů byla povedená efekty, herci jak by smet. Jediné co to sráželo byla místy špatná kamera a slabší scénář který mohl poněkud více rozvinout démony a '‘tetované pány‘‘ ale jinak velmi solidní katanová fantasy kde herci sice nedostanou ocenění za nejlepší herecký výkon ale to taky nikdo nečekal a na to že to původně vypadalo na pěkný propadák se z toho vyklubalo pěkné zpříjemnění večera navíc Kó Šibasaki byla HOT! ()

davistercz

Celkem zajímavý snímek, který tu dlouhou dobu chyběl. Místy mi to připomínalo Hobbita a také LOTRa. Ale bohužel tou svojí kvalitou.. se jim ani nepřibližuje. Není to zas tak hrozný film, ale myslím si, že režisér by si mohl příště dát víc záležet, protože některé scény byly opravdu nudné, že jsem si přál at už to skončí. Mám z toho smíšené pocity, tvůrci si pohráli s efekty, což jde značně na tom znát a neskutečně se jim to povedlo! Dává to barvu a kouzlu tomu příběhu a vůbec... udržuje to film svěží a rychlý. Bojové scény? Těch je tu sakra málo, ale stojí za to. Scéna v první půlhodině filmu byla neskutečná,jak samurajové honily tu bestii a vše kolem tak do sebe zapadlo a ty efekty? Nejsem moc zastánce triků,efektu a už vůbec přehnaných kouzelnických blbostech, ale tady mi to nevadilo. Nejlepší část filmu? Asi konec, ten byl rozhodně velmi dobře udělaný a hlavně! Nečekaný! Mé rozhodnutí je tentokrát pro 4****, na ten plný počet to prostě nemá. Zdlouhavé, nudné scény, chtělo by to více propracovaný příběh,který zaujme. ()

mArtinko5MB

Navzdor hodnoteniam vcelku spokojný s výsledkom. Obľubujem tematiku film (Last Samuray patrí medzi najobľúbenejšie filmy), spracovanie nebolo úplne úžasné, ale dôstojnosť si udržal. Trošku by som skritizoval dlhšiu stopáž a miestami som mal pocit, ako by vykrádali feeling zo spomínaného filmu Toma Cruisa. Mal som trošku dilemu v hodnotení, pretože 3 hviezdy sa mi zdajú málo a 4 asi trošku veľa. Za Keanu sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. Nemám konečnom dôsledku ani veľa pripomienok. Hodnotenie: 70% ()

Daggeron

"Tento svet je len prípravou na ďalší. Najdôležitejšie je, aby sme ho opustili zamilovaní a milovaní." Nečakajte od Roninov žiadny monumentálny historický biják a nebudete sklamaní. Choďte na to ako na príjemnú žánrovku s prvkami fantasy a nádychom japonskej kultúry a zažijete solídny filmový večer. Na takýchto snímkach, hoci ich vznik je podložený skutočnými udalosťami, nie je najzaujímavejší príbeh ani prítomná akcia. Pohladenie na dušu človeka ponúka najmä kamera, ktorá zachytáva úžasné scenérie japonskej prírody, nádheru miestnych architektonických stavieb, čaro kostýmov i celkového prostredia tamojšej krajiny. Do toho si predstavte proti sebe stojacich bojovníkov z Thora a Posledného samuraja, ktorých na plátne dopĺňa Neo z Matrixu, vedených motívom pomsty, a nebudete sa počas dvojhodinovej stopáže takmer vôbec nudiť. Je pravdou, že príbeh je plný klišé, zostavený na báze klasickej hollywoodskej šablóny a neprinášajúci prakticky nič, čo by vás prekvapilo, ale je natočený pomerne zručne a dynamicky, s vyváženou dávkou akcie i solídne nastrihanými (možno niekedy trošku neprehľadnými) bojovými scénami. To všetko v pozadí dotvára atraktívna hudba, hoci až príliš inšpirovaná hollywoodskymi historickými veľkofilmami. Roninom by možno viac po muzikálnej stránke svedčil nádych japonskej kultúry, ktorá je predsa len menej ohraná, ale za to stále a vždy veľmi príťažlivá. A hoci najlepšia scéna z hľadiska symbiózy obrazu i zvuku (predslov pred záverečným útokom) je plná klišé, videných už v mnohých projektoch, stále vás vďaka spracovaniu a tým, ako je napísaná, dostane. Klobúk dole aj za záver, pretože pri Šógunovom "Wait!" som sa v prvom momente obával najhoršieho. Z hľadiska hereckého obsadenia mal dominovať najmä Reeves, ktorý by už potreboval významnejšiu rolu, v Roninoch ale nie je dostatočne výrazný, hoci nijakým spôsobom neprekáža. Ak máte radi Posledného samuraja, viac vás poteší Hiroyuki Sanada v hlavnej úlohe. Odhliadnuc od toho, že Japonci prakticky počas celej dĺžky filmu medzi sebou komunikujú po anglicky, a vzhľadom na to, že film nevzišiel z japonskej produkcie, ide o príjemne stráviteľné dielo, ktoré vás nesklame a spríjemní vám aspoň jeden večer. ()

bourgeois

rozprávočka z čarovného japonska. ubrať niekoľko minút, vystrihnúť srdcervúce uplakané scény, povedať keanovi že netočí ďalší matrix a možno by som jednu hviezdu pridal. ()

srolyma

Kai je anglo-japonský míšenec a s touhle výbavou do života to v konzervativním šogunovském Japonsku fakt nemá jednoduchý. Navíc ho matka po porodu pohodila v lese a tak ho chudáka malýho museli vychovat lesní démoni a to nejsou zrovna příjemní chlapíci. Když trochu odrostl z démonických plenek, tak se ho sice ujala spořádaná samurajská rodina, ale že by ho přijala mezi sebe, to zase ne. A ne že by se jim nesnažil zavděčit. Zabije třeba obří psokrávu zkříženou se stromem. Nebo odhalí čarodějnici měnící se v bílou lišku. Ale kdepak, nic naplat. Jednou je prostě míšenec a tím to hasne. Teprve až se starý pán zaharakiruje, rodina přijde o všechno a samurajové jsou vyhnáni, tak teprve pak jim bude odstrkovaný Kai k vykonání pomsty dobrý. No, nic moc. Kdyby se jednalo o japonský film, tak budiž. Těm se dají všemožné podivnosti, které dávají do svých filmů, odpustit. Ale když se snaží natočit samurajský film Amíci a samurajové pak mezi sebou mluví anglicky s těžkým přízvukem, tak to přeci jen trochu skřípe. ()

Facerr

Tak tohle je typický příklad překroucenýho "za hodně peněz málo muziky". Tenhle film jsem si pouštěl asi na čtyřikrát, protože jsem se do něj ne a ne zakoukat. Dlooouhý pasáže zabývající se samurajskou tématikou ve vší okázalosti mě ubíjeli. Ta trocha akce, která k tomu byla přidaná nevyrovnala pocit o zbytečnosti tohohle filmu.Ty prachy, co padli na výpravu a efekty mohli být využitý určitě líp. ()

rasto87

Čakal som od tohto filmu omnoho viac a namiesto mojich veľkých očakávaní prišlo trošku sklamanie. Nápad vynikajúci, ale výsledok nič moc. Kto tu očakáva neviem akú históriu o samurajoch bude sklamaný. Mne tu strašne chýbalo viac samurajského umenia s mečom. ()

generalmagor odpad!

Som nemal. Fantazijní sflákanina vyprávějící o ÚŽÁSNÉM PŘÍBĚHU rytíře Jedi, jenž kvůli lásce, cti a debilnímu zákonu, jenž v nějakých dávných letech sepsal vožralej číňan, co se nudil a sám se nakonec kuchnul, POZOR DÁLE JE SPOILER!!! ----- se ve výsledku sám velký jedi kuchne. Představ si, že celý film fandíš nějakému týpanovi, co má fakt hustý image, rozkuchává co mu přijde pod ruku, samotný velký král OZ mu nešahá ani po paty!!, zachrání vlastně všechno,!!! čest svého kmenu!!!, ale kvůli debilnímu zákonu, kde je stanoveno, že když prostě jednou zradíš (a to, že to na něho ušili je každému očividně u prdele, i přes to, že se to vlastně na konci ve výsledku všichni dozvědí), tak musí spáchat harakidy a to ještě SLAVNOSTNĚ, aby se neřeklo. Největší odpad, co jsem za rok 2013 viděl. To mohl rovnou ty harakidy spáchat na samotným začátku a ušetřit mě času. ()

dzz

Chvilkami moc pěkný příběh na hraně fantasy a pohádky ale z větší části jsem jim to nežrala. Ten míšenec ,Keanu Reeves byl velice špatná volba..co si budeme povídat,kamera neměla ani chuť ho zabírat do půl pasu,je fakt,že i ty ramínka stačili. Tento pán by měl už zvažovat kde a hlavě koho bude hrát. Víc by to slušelo někomu mladšímu a méně profláklému. Jinak moc krásná Rinko Kikuči a ta druhá,měli moc pěkné společné scény,hlasovala bych i o to,ať dvojku natočí jen ony dvě. :-) ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)