Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

mmajjkii

Já tohle japonské pojetí cti prostě nechápu (já nevím kolik chlapů prosí, aby mohlo spáchat sebevraždu...). A jelikož mě japonská kultura obecně moc nebere, musím říct, že tenhle film stál dost zaprd. Může mi někdo vysvětlit proč je na plakátu ten potetovaný maník, když ve filmu je asi 5 vteřin? Navíc s hlavním hrdinou prostě nemůžete sympatizovat, jelikož o něm vůbec nic nevíte, a sázka na vykreslení jej jako vyvrhele společnosti a jeho následné začlenění prostě nestačí, no a ten křečovitý konec (hlavně ušetření Oishiho syna) to sem dostal chuť zabít sám sebe. Akce v celém filmu také moc nenajdete a o fantasy prvcích se raději nebudu ani zmiňovat, navíc je celý děj strašně přímočarý a ničím Vás nepřekvapí. Necelé dvě hodiny žiivota, které už mi nikdo nevrátí !!!! 3*, IMDb 4/10 ale s odřeným vším, co se dalo odřít. ()

Mukade

nic moc. Cieľové publikum tinedžeri, tomu zodpovedajúci rating a "množstvo krvi" a aj celkové spracovanie - infantilné. Bitky stoja za starú bačkoru vďaka tomu všetkému. Vyzerajú ako keď sa malé deti šermujú s palicami, proste z nich nejde "vážnosť". Sepuku v tomto zmysle tu pôsobí dosť srandovne :). Rozprávka na dopoludnie pre deti a verbala. Nekonečne lepšia "dospelá" fantasy z japonska je Shinobi: Heart Under Blade. ////// (Rozpočet - $175 million, celkovo zarobilo $145 million) ()

Marlo

Po pro mne oku lahodících trailerech a očekávání že nastoupí nový titul který nahradí už tak ohrané piráty z karibiku a představí nám japonsko řízlé fantasy jsem vlastně dostal přesně to ale akorát..... To je celé ukecané až hanba...akce po málu a když už se objevý tak také náhle skončí. Když už myslíte že a něco dojde např že v závěru zabijí 3metrového bodyguarda hlavního záporáka tak ho jednoduše nechaj vyhodit do povětří...to jako vážně ?? A jsou v tom vidět prachy ne že ne.. velkolepá výprava, masky, kostými apod ale k čemu to když se to využívá víceméně jen ve scénách kdy se nic neděje... A jak je to s hlavním tahounem filmu?? no ten tu je jen vedlejší postavu a je jí tak věnováno i prostoru ve filmu... a jak je to velká škoda. Film by se dal i zkráti mnoho scén by se dalo vypusit a filmu by to jen prospělo a co se týče hudby té sem si moc nevšiml. Přesto jsem se nenudil jen mě mrzí že režii takového spektálu dostl do rukou amatér a celé to skurvil. za mě 60 % ()

johnysd

Mám z toho filmu moc velkou radost. Zpočátku jsem si říkal, hm tak zase akční slátanina hollywooského střihu, ale hle mé překvapení. Zvláště závěr je opravdu vynikající záležitost a stojí za to ho vidět. Nenechte se proto ovlivnit kritikou vašeho okolí a rozhodně tento film shlédněte. Jediná výtka. Pánové, samurajské meče téměř bez krve, chápu že je nutná přístupnost mládeži, ale tak krvesterilní samurajský film. Škoda. ()

shalash

Nejlepší fantasy posledních let, opravdu jsem hltal každý moment. Kai Keanu je legendárně zahrán a hlavně to neskončí žádným sračkokoncem, což mě u amerického filmu dost překvapuje. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, kvůli 99% koncentraci šikmých ok ve filmu, ale nakonec jsem si řekl, že nebudu rasista jako brečky pode mnou, ohodnotím to tak, jak si zaslouží. ()

RoyBatty444

Čakal som niečo horšie pravdu povediac ale nakoniec tam bolo aj trochu histórie, fantázie, solídnych hereckých výkonov a občas aj prekné strihy a kompozície. Celkovo tomu chýba hutnosť, vernosť žánru a v anglicky hovoriaci Japonci skoro japonský text sú neohrabaný až smiešny čo značne uberá na hodnote. ()

dworf

Hvězdičku za "Mine is broken." Možná, že kdybych si to poslechl japonsky, byly by hvězdy dvě. Od filmu o pradávném Japonsku bych očekával, že se budu jako v Japonsku cítit. A k tomu mi jenom japonský kompars nestačí. Nijak mne to nevzalo. ()

Teen.AGE.r

Řeknu to asi takhle.. Větší matlaninu a patlaninu jsem snad ještě neviděl! Jak může někdo míchat fantazy s japonskou legendou a obsadit to takovým hereckým obsazením, kterým to pan "režisér" obsadil? Keanu by se měl stydět, avšak né tak jako všichni ti japonští američani co ve filmu hráli! Dávám dvě hvězdy za občasné hezké souboje a celkem kvalitní vizuální stránku. ...45% ()

zipS

Vlastne neviem, preco som tomu dal 2* .. Zasluzi si to 1* .. Ale moja samurajska hrdost ju nedovoli udelit :-) ()

mcclane412

Tak nějak vidím, jak se tenhle film vymýšlel, to si někdo řekl že natočí efektní scifíčko se souboji s meči, ale to znamená že to nemohl naprcat do roku 3168, protože na světelný meče má copyright sw. Tak nepujdeme vpřed, ale vzad a to rovnou do šikmookostánu, kde máme sice možnost čerpat z nesmírně bohaté mikologie, ale na to by si člověk musel otevřít wikipedii, takže si musíme vystačit s tim na co si vzpomeneme z různých mang (je ale fakt, že to i docela vystačí). Navíc samuraie má každej rád... V teorii to zatím zní vcelku pěkně a ono to pěkný i je, ale to je tak všechno. Pěkný na pohled, ale jinak moc umělý (jako se silikonovýma kozama). Jestli jste někdy četli nějaký můj komentář tak víte, že dvě hvězdičky filmu nedávám protože dispozice meziscén nebyla v režijním kontrastu s karburátorem, nebo kvůli jiný intelektuáltině, ale protože tohle bylo moc prostoduchý i na mě. A ne tak zábavně prostoduchý jako třeba Komando, což je super meganámrd akce (tohle snad dokázalo, že nejsem profikritik), ale prostoduchý jako že už teď si nevzpomínám o čem to vlastně bylo. Vzpomínám si na neschopného Keanu, hustý mnichy, kouzelnou čubku a třímetrovýho silver samuraie, tečka (když napíšu "tečka" musím psát ještě "."?). ()

Pritok

Objektivne to bolo max na tie dve, z tych niektorych klise som sa smial, ale za koniec som prihodil este jednu, aj ked je to asi overkill. kazdopadne keby som bol japonec s co i len minimalnymi znalostami svojej historie tak by som tomu asi musel dal odpad a bral by som to ako zly vtip. nastastie nie som. ()

mirushbiatch

Priklanam sa k silnejsim 2*.Nebolo to take zle ,ale horsie ,ako som dufal,ze bude.Anglicky hovoriacich japoncov by som este odpustil,len to bolo vsetko take,neviem,akoby netocene s respektom k latke,ktorej sa film venoval.Skoda. ()

Epco

Takáto alebo podobné filmy točia v Azii už roky. Akurát v nich nestraší Keanu sú podsttne lacnejšie a menej zamerané na americké publikum. Čiže aj zarobia. Ako jednohubka na poobedie sa to zvládnuť dá, len netreba mať príliš vysoké očakávania. ()

kiler1983

47 roninu – čo by som k tomu povedal alebo napísal? Nečakal som že tento film bude tak veľmi dodržiavať japonský kódex. Videl som ukážky filmu a zaujalo ma to, len som nechápal pokial bol “miešanec” taký silný a ovladal starobilú mágiu tak prečo sa tak ľahko vzdal ženy jeho srdca a nebojoval o ňu naozaj až do konca. To že spáchal rituálnu samovraždu vodca klanu tak to by som ešte pochopil ale prečo na konci aj ostatní tak to nechápem. Veď aj ten hlavný povedal že sa mu páči že dodržali starobilý kódex Bushido ale napriek tomu sa zabijte aby ste si udržali čestnosť. Dal som 4* ale myslím si že som mohol dať len 3*. Tak či onak druhý krát si to už asi nepozriem. Čo je najväčšia haluz nemožu už ani dvojku urobiť tak aby naväzovala, pokial teda sa nevrátia k tomu ako Kai prišiel k nadprirodzením silám... :) ()

desnik

Po dlouhé době (řekl bych od Posledního samuraje) jsem si opravdu chrochtal u domácího kina....skvělá dějová linie, atmosféra, záběry a hlavně výkon Keana byl jasným znamením, že je zase zpátky! ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)