Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

lojzo

Osobne som ani viac nečakal, i keď niekoľko vizuálnych efektov bolo príjemných. Každopádne ma to prestalo baviť keď už aspoň po tisíckrát sa tam klaňali a navzájom si odovzdávali meče. Keby bol scenár trochu lepšie napísaný, tak samotný príbeh by možno urobil dieru do sveta...i keď asi veľmi malú. ()

andy_TP

Vizuál je perfektní, ale nevidím důvod pouštět po druhé...největší škoda je (pro něj), že tam musel hrát Keanu... ()

Edwin44

Po tomhle filmu jsem si neřekl jak dobrej/špatnej byl ale spíš jsem obdivoval tu japonskou kulturu. Opravdu něco nádhernýho a ve filmu je to díky bohu krásně zachycený. Všechny ty kostýmy, masky, domy, zbroje, katany a mnoho dalšího je tu toho opravdu přehršle. Příběh samozřejmě není žádná extra originalita, ale i tak celkem ušel. Jediný zklamaní, kterýho se mi dostalo, bylo to, že filmu bylo poměrně málo akce. Trailer sliboval opravdu mnoho, ale buďto vystříhali a nebo jako obvykle všechny akční scény byly v tom traileru... No zpočátku jsem se bál, že triky budou dost béčkový potom souboji s obludou v lese, ale nakonec to tak vůbec nebylo. Čarodejnice byla krásně zpracovaná, včetně toho draka. Hlavní postavy byly fajn dokonce jsem Neovi věřil tu jeho oddanost. Celou dobu jsem čekal na to, jestli ten konec dopadne tak jak v průběhu filmu zmiňujou (přeci jenom je to napul americkej film). No byl jsem příjemně překvapen. Nakonec jsem rád, že to dopadlo tak jak to dopadlo, protože jsem čekal mnohem větší kravinu. Tohle bylo hodně solidní fantasy a těch je v dnešní době poskromnu. ()

Danny71

Výprava filmu docela dobrá, šlo vidět, že do filmu bylo napumpováno mnoho peněz. Bohužel však děj byl plytký a akčních scén mohlo být více a hlavně boje mohly být realističtější a krvavější a ne jako z Disneye. Takže škoda, ale nic moc. ()

The_Exile

Pokud byste čekali, že film bude alespoň trochu historicky přesný, už z první scény vám spadne čelist. Spíše jde o fantasy, zasazenou do doby starověkého Japonska, kde najdete draky, démony, čarodějnice apod. Pokud ale na to přistoupíte, jde o docela hezkou pohádku. Tři hvězdičky, aby nebyl Keanu tak smutný. ()

Moravpat

Hmmm, takže s tímto filmem přišla dvě zklamání a jedno překvapení. Nejdříve zklamání, původní hodnocení několika uživatelů mě dokonale odhánělo od shlédnutí po poměrně dlouhou dobu, byť jsem byl z traileru celkem natěšený, natěšený tak, že jsem v kině chtěl umlátit tucet lidí, kteří v průběhu traileru kecali. Další menší zklamání přišlo ve finále po zhlédnutí snímku, neboť jsem přecci jen z traileru očekával kapánek něco "šťavnatějšího" něco více "kulervoucího", prostě filmeček, který mě jako bezduchému krvežíznivci dá mou dávku rozsekaných těl a mnoho epických bitev biblických rozměrů...nicméně se tak nestalo. A nakonec to zmíněné překvapení....přes to všechno co jsem zde zmínil, přes to všechno co zmínili ostatní...byl ten film prostě dobrej. Určitě jsem se nenudil, spojení silného respektu k tradicím, loajalitě a hrdosti společně s touhou po pomstě prostě zafungovalo. Nebudu zmiňovat trošku slabší vizuální stránku, neboť některé úseky byly zcela zjevně "počítačové". Ale v globále, to bylo dobrý a nelituji času, který jsem tomu věnoval. S pozdravem, Paťák. ()

sportx

Tak ne že by to bylo úplně špatný, ale bylo to takový táhlý předem předvídatelný, čekal jsem víc efektů a samurajskejch triků, prostě průměr. ()

ujfi

Trailer mne zaujal a nakonec jsem se po půl roce k filmu dostal. Překvapila mne výborná historická fantasy, která není postavená na brutalitě a uctivě popisuje principy japonské společnosti. Musím složit poklonu, protože Roninové u mne uspěli, stejně jako ve filmu. ()

MAsakRA

Tak po těch negativních ohlasech na film jsem nakonec byl příjemně překvapen. Palec nahoru hlavně za konec, který se v Hollywoodu tak často nevidí. ()

gagun

Jdete do kina shlédnete film za 170 mega odejdete a nemáte nic. Tak přesně tohle je 47 róninů, je to kus Japonské kultury obohacený o tradiční Hollywoodskou přetvářku, kde samozřejmě nesmíme zapomínat na emancipované ženy, kterým nikdo nerozmlátí hlavu o zem. Při tom se Keanu plazí víc než chodí. Jsem někde na třech hvězdách a to nemám ani načnutý příběh, co příběh, spíše zapomenutý kus toaletního papíru s rozpitými kaňkami, které někdo složil a řekl na tohle nám dejte prachy. Když se kroutíme nechutí nad vyčpělým tématem vyděděnce s tajemstvím, láskou k ženě která mu ji kvůli tradicím nemůže opětovat a jejímu nucenému budoucímu muži s tajemstvím v podobě silného spojence, jak jinak než v krásné čarodějnici, nenapadne nikoho, že by to nemělo happyend. Za ten přidávám hvězdu..................................................................Pokud chce někdo Japonsko, jsou tu lepší filmy!!!!!!!! ()

Dr_Nai

Hodně slabé movie, vytvořené v moderním stylu, kdy je příběh o ničem za to efekty jsou prvotřídní... Každopádně na to jak je film o ničem je přehnaně dlouhý. Závěr: opakované sledování - v žádném případě!! ()

JayJay5

Těšil jsem se na fantasy s východní mystikou a katanami a dostal ho. Že tam nestříkala krev z useknutých hlav? Pravda. To je prostě Amerika, s tím nic nenaděláme. Jasně, bylo by lepší, kdyby se ve filmu mluvilo japonsky, sedlo by to líp. To je jen hnidopišská blbina. Líbilo se mi obsazení. Ta čarodějná mrcha a Shang Tsung v roli šóguna...paráda. Lidi, nenechte se odradil nízkým hodnocením některých uživatelů, film rozhodně stojí za shlédnutí ;-) ()

smajki

Nečekal jsem od filmu žádný zázrak, ale byl jsem po shléhnutí příjemně překvapen. Keanu byl do hlavní role správnou volbou. Příběh měl vše, co bych od tohoto žánru očekával. Děj příjemný, dost akce, dobré efekty a pěkně natočené souboje. Nic víc jsem od toho nepotřeboval a také jsem to dostal. Jen mi bylo líto na konci všech těch "zbytečně" zmařených životů, ale je mi jasné, že to k životu a povaze samurajů prostě patří. V IMAXu byl zážitek ještě více umocněný a pěněz jsem rozhodně nelitoval. ()

Elanornegra

Smutne, Keanu sa snazil.... ale navzdory velmi slusnemu vizaulu to proste nestacilo. Absencia krvi v subojoch, nelogicke situacie ...i zaver bol na vysmech. Jedine plus tohto filmu boli kostymy z japonskeho prostedia trosku hodba.. videne v kine 2d ... sklamanie 35% ()

sabber

U tohohle filmu jsem byl velmi příjemně překvapen.Obával jsem se toho že to bude létající slátanina ve stylu tygr a drak,a nebo nekonečné výpravné drama jako gejša.Jenže ono ne,příběhově bych to přirovnal že je to takový japonský barbar conan plný bushida,věrnosti a cti.Podle mě to Keanu zahrál dobře,nejenže má oči trochu na šikmo ale kdybych byl trenovaný bezcitný zabiják který je ve své zemi vyhostěncem,tak bych se tvářil stejně ne-li ještě hůř.Několik litrů krve by filmu určitě pomohlo přidat na drsnosti,hlavně když se to useknutými hlavy hemží,ale jeji absence nijak zvlášť nevadí,tím pádem je to taková samuraj fantasy pohádka.Akorát lituji toho kdo uklízel na konci všech 46 kluků,měli je raději oběsit nebyl by po nich nepořádek. ()

storm23

Pro zájemce o zhlédnutí filmu: akční podívaná v japonském stylu v období, kdy po Japonsku chodili samurajové. Film dodržuje japonské tradice. Do filmu je přidán fantasy prvek, který je zde v průběhu patrný asi jako letní vánek. Milovníci fantasy se dočkají až v samém závěru (na můj vkus docela pozdě – v průběhu filmu bylo fantasy prvků poměrně málo). Snímek je vhodný pro ty, jemž něco říkají japonské tradice (s rezervou), Keanu Reeves, samurajové, akt pomsty, souboje s meči, kouzla. /// Vlastní komentář (může obsahovat spoilery): na film jsem se těšil, protože plakát vypadal pro mě velmi lákavě. Čekal jsem nějakou tu magii, samuraje a hlavního hrdinu oplývajicího nezměrnou silou. Nakonec se film snažil vypadat až příliš seriózně a fantasy prvků se zdráhá a ve větší míře užívat. Vše se pak snaží nahnat v závěru, což pro mě už je trochu pozdě. Drak na závěr? To se dalo celkem tušit, když se na něj ta ženská vytahovala, ale ta jejich závěrečná scéna, no jak jen to říci, no nebylo to pravé ořechové. Film celkově pěkně koukatelný, námět má velmi vysoký potenciál pro prvotřídní fantasy, kterého film k mé škodě bohužel nevyužil. /// Kvůli nenaplněným očekáváním jen za 4*. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)