Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

Diamonts

Film inspirovaný japonskou legendou, který vypráví o lásce a věrnosti, silné vůli a vytrvalosti. Výborné prostředí a kostýmy mě vtáhly do děje, kde nechyběla akce. ()

Artess odpad!

Samotná legenda o 47 roninec je super, ale natočit to šlo určitě daleko lépe. Vůbec nechápu, proč z toho udělali fantasy. A to fantasy dost špatné. Scénář se měl držet legendy a nevymýšlet si čarodějnice, kouzelné meče a podobně. ()

Mikkys

Mne se to proste libilo. Pekne vizualni zpracovani, fantasy prvky, Japonsko a jejich tradice a kultura. Proste super. Ano, je to hollywoodsky film, spousta nepresnosti, atd. Neni to dokumentarni film, aby vsechno muselo byt podle pravdy. Keanu Reeves je proste super. A zaver filmu je v podstate takovy zvlastni happy end, ktery ale presne sedi. ()

im8

Zvolená fantasy forma mě úplně nepřesvědčila, ale neznám tu legendu, takže netuším, jestli forma nebyla daná nutností odvyprávět příběh s netvory, démonickým mnichy, Kiraovou čarodějkou Mizuki, drakem atd. Na tato CGI stvoření šla evidentně značná část rozpočtu a asi i proto mi – klasicky odvyprávěný a levnější – Poslední samuraj, ze vzájemného porovnání vychází jako jasný vítěz. Hirojuki Sanada je nicméně výborný v obou. Milovníci pohádek budou s róniny určitě spokojení. ()

Mart4s

Jako milovník japonské kultury mi film o 47 samurajích neunikl a já jsem se těšil na pořádnou dávku příběhového orgasmu ve stylu Posledního samuraje s fantasy prvky. Bohužel jsem se spletl. Místo toho jsem dostal samurajskou fanstasmagorii s prkeným ,,vyvoleným" v hlavní roli. Film jsem viděl před několika lety a jak z mých řádků můžete vyčíst, moc mě nenadchnul. Příběh zmatený, zbytečné lokace (holandský ostrov nápadně připomínal zátoku vraků z Pirátů z Karibiku) a spousta CGI barevných zvířátek - film mě zklamal. Nicméně. Po několika letech, shodou okolní včera večer, narazím na úvodní titulky zmíněného filmu, který jsem nakonec dokoukal až do konce. A musím říci, že po druhém shlédnutí již nemohu být tak kritický. Scénář má sice své díry, ale příběh odsýpá a některé akční scény byly bravurní (souboj s meči na lodi). Velkou škodu přisuzuji nevyužitému potenciálu právě 47 samurajů, s kterými se pořádně seznámíte až v druhé polovině filmu. Když pak začnou postupně odpadávat, nevěnujete emočním scénám takovou pozornost, neboť jste k dané postavě prostě nestihli přilnout. Film jsem si nakonec užil a svůj odchod do postele jsem i s reklamami odložil o 2,5 hod. Zvyšuji tedy o jednu hvězdu ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Proč je tu ten míšenec?" - "Požádal jsem ho o pomoc." - "Nemůže jet s námi, vždyť není samuraj!" - "Nikdo z nás není samuraj. Už ne." Keanu Reeves a jeho parta samurajů nesamurajů vyráží na cestu za pomstou! Japonská kultura tady na mě působí krutě a přiškrceně, bez života a kouzla. Film je místy zdlouhavý a postavy nejsou charakterově propracované. Je to takový prázdný a těžce neoriginální. 1* za Reevese a 1* za dvě působivé sebevražedné scény. - 40%. ()

iarda

Říká se, že sedmička přináší štěstí. V tomto případě ale ne. Sedm let od uvedení do kin jsem sbíral odvahu, abych se na snímek podíval. A mé obavy se naplnily mírou vrchovatou. Nezvládnutí a nepochopení tématu. Velmi, ale opravdu velmi, velmi volné zpracování tématu do té míry, že nebýt uvedeno slovo rónin a číslovka 47, Japonci by kořeny toho filmu ve své historii hledali jen velmi těžko. Film, snažící se tvářit, jak je japonsky japonský, přitom staví jedno z nejznámějších japonských děl úplně na hlavu a působí smutně groteskně. A hudební doprovod? Jako kdyby byl původně zamýšlený k jinému americkému filmu, ale bylo jim líto to vyhodit, ta ho použili zde. Draci, čarodějnice, kouzla a magie, strašidla, golem v samurajské zbroji, nadpřirozeno. Pohádka s Johnem Wickem, nosícím katanu. Samurajové, používající technik shinobi. 25% a jedna hvězda za Zombie Boye, čest jeho památce. ()

czkrikri

Hrozně jsem se na film těšil, protože prostě Keanu a samurajové, pecka. Asi to je největší kámen úrazu, protože vysoké očekávání bylo schlazeno hned úvodními minutami. Nebo spíš těmi následnými. Začátek super, boj s prvním monstrem taky a pak už jde celý film tak nějak do kytek. Dost mi vadí, jakým způsobem znásilnili japonskou kulturu. Spousta věcí je absolutně mimo. Jako dvoumetrový samuraj, absolutní nedodržování formalit při samurajském zápase (bez poklony to prostě nikdy nezačne), úplné oproštění vztahu mezi samurajem a jeho mečem (dvě podstatné dementní věci - opírání se o meč jako o vycházkovou hůl a předání bez skropulí svého meče někomu jinému jen tak, i když se meč v rodinách dědí jako jedna z nejcennějších věcí...). No jo, USA! Co mě taky dost zarazilo je absolutní zbytečnosti postavy Kaie. Ta jeho linka mohla být sakra zajímavá, ale nakonec tam celou dobu tak nějak plandá jak papír ve větru. Ze začátku mi dělala radost čarodějnice, ale nějak jsem čekal, že má představovat Kitsune a nakonec je z ní drak... No nevím, ani ty efekty nějak nezvládli a nedotáhli. Angličtina naprosto příšerná. Takže závěrem naprosto nevyužitá potenciál předlohy (btw. je to podle skutečné události a ta je dost silná, dodnes se to slaví jako obrovský svátek v Japonsku), zcela promrhaná hromada peněz za špatné CGI (což svědčí i o finančním výsledku. Film je považován ze jeden z největších finančních propadáků vůbec)...Za mě tak 40% ()

Leira

Tohle je tak zvláštní, tak divný, tak vlastně vybočující a přitom současně tak mainstreamový, že je potřeba to vidět a udělat si vlastní názor. Mix všeho, zasazený do japonských mantinelů, je to rozhodně zajímavý kousek. Ale nic pro lidi jako já, co neholdují smutným koncům, co mají vyznít tak nějak pozitivně ve své depresivitě. ()

Tomas129

Kvůli hodnocení jsem si to nechtěl pustit a myslel jsem si dle traileru, že to bude nějaká blbost. No kupodivu to mělo mnohem větší hloubku. Ty fantas blbiny kolem tam ani vůbec nemusely být. Přišlo mi, jak kdyby to tam bylo navíc. Přišlo mi, jak kdyby někdo vzal Posledního samuraje a smíchal to s Hrou o trůny (konkrétně dílem, kde ta červená čarodějnice porodí stín a ten zabije toho krále). Podle mě ten příběh vůbec nepotřeboval nadpřirozeno. Za to hvězdička dolů. Překvapilo mě, že to nebyla nějaká klasická Hollywoodská blockbusterovâ blbost, kdy každý musí projevit soucit, ušetří protivníka a podobný sentiment. Toto bylo opravdu Japonsko! Ryzí Japonsko! Se vším všudy! Až teď při psaní recenze na mě dolehl pocit uznání hrdosti 47 samurajů. Všechna čest. Na druhou stranu jsou Japonci magoři! :D Ještě, že už žijeme v civilizovanější době a dáváme přednost raději životu, během kterého můžeme ostatním pomoci, či něco dokázat, než jen pouhé smrti :) ()

pistabaci

Kokotina, ale nie tak katastrofálna aby sa to nedalo pozrieť. Reeves a Sanada sú super, ale inak je tam len tlupa meh ľudí, avšak celkom potešia akčné scény, najmä záverečný súboj Sanadu a hlavného záporáka. ()

Salober

Zajímavý akční film, který vychází z japonských legend. Stojí za zhlédnutí, přestože celosvětově neměl výrazný divácký ohlas a byl prodělečný. Je to debut britského režiséra Carla Rinsche. Producenti nebyli s jeho prací spokojeni, několikrát se odkládala premíéra, a producenti nechali film přestříhat. ()

Fujin

Jedná se o fantasy zpracování legendárního příběhu o 47 roninech a jejich pomstou za podlou smrt jejich pána. Krásné kostýmy a příjemná atmosféra, ještě krásnější digi exteriér. Akorát Keanu je tu akýsi kožený :D Obrovská škoda, že tvůrci to celé dali bez krve. Sekanců a řeže je tu mraky, ale celé to vyznívá jaksi prázdně bez oné rybízovky. Má to temný nádech a absence krve vyloženě chybí. Víc dark, víc krve a byl by to supr biják. Nejsou-li Vám po chuti fantasy prvky, pak tuto verzi přeskočte a pusťě si klasiku "Ako-Jo danzetsu" z roku 1978. ()

Updated_Cake

I když uznávám, že ne vše je historicky přesné ve filmu. Na druhou stranu jsem našel i názor, že se jedná o nesmysl, který je špatně vymyšlený. Autora by asi zajímalo, že jde o film založený v dosti aspektech, včetně příbehu, na reálných historických událostech. Osobně si myslím, že některé části šly zpracovat i lépe, ale eye candy navrch mi prostě zakazuje dát něco jiného než 5*. Film byl zajímavý, místy zábavný, místy smutný, místy napínavý. Zpracování je rozhodně poutavé a zaujme kohokoliv, kdo se zajímá o japonskou kulturu, historii nebo o tento typ filmů. Za mě jsem si tam neužil tolik Reevese, jak jsem čekal, na druhou stranu, kdyby měl více prostoru, možná by to utlouklo ostatní postavy, takže to je pravděpodobně takto i dobře. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)