V jednom království žil princ Petr, který byl až příliš velký dobrák. Takhle slušný hoch by na trůn snad ani usednout nemohl, a tak s ním měl jeho tatínek král nemalé starosti. V docela jiném království žila v ten samý čas princezna Lenka, kterou nebavilo učení. A právě s tím měl pro změnu trápení její tatínek král. Není proto divu, že se v jeho hlavě zrodil nápad založit školu, která dokáže přivést na zámek prince z nejširšího okolí. Školu princů. Vážení princové přijeli a začali chodit do školy, ale častěji spíš za ni. Náhodou se tak potkala princezna Lenka s princem Petrem. Princezna se nejdřív vydávala za zámeckou kořenářku, ale ani princ Petr se nepředstavil pod svým pravým jménem. Když Lenčin tatínek král vyhlásil, že ji dá za ženu nejlepšímu z princů, ti dva se rozhodli utéct… (Česká televize)

ostravak30

Hned na začátku musím zmínit, že se mi velmi líbila Sarah Hlaváčová - pro mě dosud neobjevená herečka. Škoda. Jak jsem se díval ani od této pohádky toho neodehrála velmi. Přitom je talentovaná a nesmírně sympatická. A i ona má lví podíl na tom, že se jedná o romantičtější pohádku než je běžné. Vždyť jen ta nesmělost mezi princem a princeznou je roztomilá. Holt Matouš Ruml je také oblíbeným pohádkovým hercem, v současnosti hraje v každé druhé. A pokud můžu soudit - princezna je jedna z nejsympatičtějších, co jsem kdy viděl - JEDNA z nejsympatičtějších. Následně oceňuji loupežníky a jejich zvířecí zvuky, divákům měli za úkol zprostředkovat především zábavu a to se jim povedlo. Především Radomil Uhlíř, který je častým hostem v pohádkách a stejně často v nich hraje i naprosté hlupáky. Bohužel loni zemřel. Také je zajímavé vidět v kladné roli pana Navrátila, to se často nestává - myslím v rámci příběhů či hlavně pohádek. Trochu nelogicky ale působí, že se princezna hlásí do školy těsně před rozdáním vysvědčení. A ještě zajímavější je, že princ hraný P. Děrgelem přišel o princeznu, přesto se při souboji prince s princeznou usmívá, což jde proti jeho povaze. Opravdu se jedná o čistě romantickou záležitost, žádné kouzla, souboje s draky apod. A možná právě proto nebo navzdory tomu, kdo ví, se jedná o pohádku, která se jistě nezapíše do srdcí milionů diváku, ale rozhodně je to mile strávených dva a sedmdesát minut. ()

FosaCZ

Klasický veřejnoprávní vánoční výplach. Nadějný námět byl přetvořen v naprosto rutinní záležitost. ()

neliCZka

Další pohádka o ničem. Scénář byla jedna velká nuda a co je horší, chvílemi se člověk při sledování cítil trapně..Především v souvislosti s vykrádáním Popelky atd. a narážkami na současnost...Hudba nevýrazná, kamera nezajímavá. ()

VanillaIce

Vážně škoda těch hodnocení, který tu přibyly po 30minutách filmu :-( Jinak jedna z těch lepších pohádek za poslední roky a místy cážně vtipná- třeba scéna: "Ukážeš mi ho?" :-))) ()

SB

V době, kdy úspěšná pohádka je taková, která není nucená, trapná nebo šklebná, je to sice lehčí, ale slušná pohádka. Herecké výkony ani skvělé, ani špatné, princezna s přízvukem, která nevypadá jak z módního časopisu, stopy po debilitě u Lišky téměř vymizelé, ... 2,5 * ()

88Radium

Začátek je poměrně originální, ale pak to sklouzne do obvyklé roviny, kdy princ dělá že není princ a princezna taky tvrdí, že je jen obyčejná služebná. Ale co, pohádka rozhodně neurazí. Nejvíc oceňuji, že se tam nikdo nepitvoří a nedělá přiblblé fórky, jak je poslední dobou zvykem. ()

Ereniss

Dost se rozhoduji mezi počtem hvězdiček. S velkým očekáváním jsem tuhle novou pohádku vyhlížela, a to byla možná chyba. Začátek velice slibný. Nápad se založením školy, super. Potom přijeli na zámek princové. Jeden co by furt jen spal, druhý se zase tvářil jak kakabus (promluvil za tu dobu vůbec?) a ten třetí si na všech honil ego (doufám, že nic jiného). A pomalu to šlo k šípku. To, že se princ s princeznou vydávají za někoho jiného je otřepané, ale nevadilo mi. Stále to má v sobě jakýsi nádech romantiky. Ale ten preceptor nahánějící prince působil jako pěst na oko. V Popelce to fungovalo, bohužel opakovaný vtip není vtipem. Občas působil rušivě i pražský přízvuk, hlavně u loupežníků (nebo těch, co si na loupežníky hráli). Hlavně jejich dialogy byly na palici, otvírala se mi kudla v kapse. Poslední podstatná věc, která mi vadila, byl trošku zmršený konec (nejen výstupem princezny). Očekávala jsem větší happyend. Ale dost kritiky, kritizovat umí každý. Velkou pochvalu ode mě dostane nádherná výprava. Především mě potěšily dokonalé kostýmy. Dalším příjemným překvapením byly šermířské souboje, na pohádku jich bylo dost a hlavně se na ně dalo dívat. No a co se týče herců, Matouš Ruml se zhostil své role na jedničku a ukázal, že není jen Lexou s kšiltem na straně. Získal mé obrovské sympatie. Ostatní princové za ním vážně jen pokulhávali. Princezna byla sice miloučká, ale chvílemi mi trhala uši. A Liška, jo Liška konečně předvedl i tu svou druhou tvář. Takže suma sumárum, stále nejsem rozhodnutá. Vidím to na 3*, ale dala bych i 4 už jen proto, že mě pohádka bavila rozhodně o milión procent více, než štědrovečerní Peklo s princeznou. Konečně pohádka bez retardovaných čertů v čele s Vydrou! ()

Joe16210

Dosud nepoužitý příběh o seznámení prince a princezny... Herecké obsazení téměř hvězdné, není co vytknout... ()

Danulinda odpad!

Opravdu dnes máme mezi mladými jen (mo)mentálně zaostale vypadající a stejně tak chovající se tzv. herce, páni režiséri? Např. k princům mají asi tak blízko jako ČR k Austrálii. Dříve sice nebyli taktéž všichni krasavci, ale i ti, co vypadali neatraktivně jako např. pánové Effa, Hlinomaz atd. atd. byli špičkoví Páni Herci, kteří opravdu uměli, zatímco dnes jsou neatraktivní nejen vzhledově, ale především také tím, co předvádějí na plátně. Jak pravil klasik:"Chce se mi zvracet." ()

natalanka

Za mě vtipné a milé. A pane Lábusi....tahle rovina moudrého milujícího muže, krále a otce Vám nesmírně sedí :-) Taky Pavel Liška.... perfektní. Na TO , ŽE V POHÁDCE NEJSOU PRAŽÁDNÁ KOUZLA......úžasné, vtipné a fakt povedené. Škoda, že to jiní nevidí těma dětskýma očima :-) ()

infernet

Pohádka je to průměrná, ale když jsem viděl obsazení, vyloženě jsem se těšil na každou chvíli, kdy se Fero Burda, Nebřenský a Čtvrtníček objeví na plátně. Z úst těchhle tří pánů totiž každá, byť vážně míněná replika, zní jako "dělám si z vás ze všech prdel". ()

FandaF

Vyjímečně dobrá pohádka - z těch, co se natočily v posledních deseti letech. Naprosto skvělé herecké obsazení + mnohá další pozitiva zde již popsaná jinými (např. Cal El). Pozastavím se jen nad stupidními negativními komentáři zde. Vážení, pokud Vám to stojí za to, dát nízké hodnocení a napsat "výkřik" o jednom, či několika urážlivých slovech, pak by jste to také měli zdůvodnit. V opačném případě je Vaše kritika o ničem a jen ukazuje vaši omezenost! ()

PanhanyZ

Na tuhle pohádku by se měl podívat Troška. Pak by se měl omluvit, spálit veškeré kopie těch svých hrůz a umřít. 4 hvězdy za mimořádně sympatickou podívanou a pátou, aby se alespoň trochu vykompenzovalo to neadekvátně nízké hodnocení.. ()

spawnxp

Konečně zase česká pohádka - nápad se školou sice hrozil pádem do "moderního neotřelého pohledu na staré náměty" ale naštěstí to R.Vávra (režisér) udržel. Za málo peněz (a za málo celebrit) dost muziky, herecký obsazení solidní - Čtvrtníček s Lábusem se krotili, M.Ruml jako princ proč ne, Sarah Hlaváčová (princezna) je sice zvláštní (herecký) typ, ale tak nějak chápu, že ji režisér obsadil (já bych jí taky leckam obsadil) a dokonce Liška ve vedlejší skoro "macho" roli ne-dementa. Pohodová "netrošková" záležitost... ()

EddiePJ

Nuda, nuda, šeď, šeď a otřesný herecký projev mladších herců (hlavně princezny - to bylo něco strašného). Kde jsou ty zlaté časy, kdy jsme my Češi ještě uměli točit pohádky... ()

Vault_13

Pokud to porovnám s pohádkou Peklo s princeznou, která běžela o den dříve, tak tady máme jasného vítěze a i v porovnání s ostatními novodobými pohádkami je tohle o několik tříd výše. Povedlo se. ()

BigBrother

O něco lepší než Peklo s princeznou. Ale jinak ve všech ohledech průměrné dílo, které trpí typickými neduhy upadajícího žánru "české pohádky": v tomto případě především absencí dramaturgie a odfláklým, nenápaditým scénářem. ()