Holka s prknem

• Velká Británie Chalet Girl (více)

Krásná uličnice Kim kdysi bývala šampionkou ve skateboardingu, teď ale smaží hamburgery a snaží se uživit sebe a svého tátu. Brzy se na ní ale usměje štěstí v podobě práce v luxusní horské chatě v Alpách. Kim je zpočátku zmatena bizarností nóbl světa plném prvotřídního šampaňského, majestátních hor a po pás hlubokého prašanu. Potom ale objeví snowboarding a s ním úplně nový svět. Ukáže se, že Kim je přirozený talent, a tak začne brzy trénovat na soutěž pořádanou při příležitosti ukončení sezóny. Má jedinečnou příležitost vyhrát pořádnou sumu peněz. Jenže předtím, než se znovu stane šampionkou, musí překonat své nejhlubší obavy… a také zjistit, jak se věci mají s Jonnym, pohledným, ovšem evidentně nedostupným synem jejího šéfa. (HBO Europe)

Zíza

Suchý anglický humor, dva Billové, pošahaný Seveřan, ne zas tak naivní slečna, ne zas tak blonďatá bloncka a to vše zaplácané v klišé. Ale proč ne? Hory byly krásné, bílé, chladné a naslouchající. Horská chata byla nedosažitelná. Rozjařilost mladí tu byla taky. Ježiši, proč ne? Pro mě odpočinkový film, který ze mě nedělá hlupáka a nic tu nebylo přehnané (odpor matky, konečné usmíření, ani snowboard drama). A když jsem se bavila a nenudila, tak proč tomu ty 4* nedát? ()

Kozlowski8

Příběh mladé britské dívky, které se naskytne příležitost pracovat v luxusní horské chatě v Alpách. Zde postupně propadá kouzlu snowbordového prkna a rovněž kouzlu syna svého šéfa... Silně naivní a kýčovitý snímek, byť se sympatickou a možná talentovanou Felicity Jones, dalšími sympatickými mladými lidmi a pozitivní energii vyzařujícím alpským sluncem. 45%. ()

Torgal

V rámci žánru v podstate bez výhrad, hlavná babenka sympatická, jej kamarátka sexy, budúci frajer je pán dokonalý a filmového fajnšmekra poteší prítomnosť dvoch Billov - Nighyho (ten je tu fakt na skok) a Baileyho (tiež malá rola). Príbehovo je to samozrejme veľmi naivné, nič takéto by sa v reálnom svete nikdy nestalo (upratovačka by nezbalila mladého milionára a ani by nevyhrala snowboardovú súťaž tri mesiace od svojej premiéry na doske), ale v rozprávkach je všetko možné. Vďaka sympatickým postavám (všetkým) a peknému prostrediu nakoniec solídne tri hviezdy. 6-/10 ()

Kamca_

Tak nějak jsem od toho čekala víc než jsem dostala. Dost mi vadilo, že na britský film to těžilo hodně z americké trapnosti a nereálnosti. Když jsem zjistila, že je to britský film, tak jsem si myslela, že to bude víc jako Anglie. Ještěže tam bylo moje milované Tyrolsko a bylo na co se koukat. A herci se mi taky vcelku líbili. A není moc reálný, aby se hlavní hrdinka naučila za tak krátkou dobu perfektně snowboardovat, když na horách nikdy před tím nebyla a na snowboardu nikdy nestála. Hory znám moc dobře, takže vím, jak to chodí. První hodinu filmu jsem se trochu nudila, ale v poslední půl hodině se to malinko zlepšilo. Stejně to ale nebude na víc než na 60%. ()

Greg25

Cukrový děj bez cukrových záběrů. Občas mírně vtipné s na podobný žánr nadprůměrně vyvedenými postavami, které jsou zahrány s nadhledem (Bill Bailey a Bill NIghy jednoznačně hrají prim). Ovšem nějak to nefunguje jako celek, má to být moderní zábavný pohádkový oddech, kterému sem tam to klíšé odpustíme a přivřeme oči, ale to Holka s prknem vlastně není. Nemá to tu správnou atmosféru. Co to má jsou Alpy, což je plus a podivně sestavený střih záběrů, kdy občas máte pocit, že jeden záběr, by z hlediska plynutí děje měl být až za tím dalším, což se vám za film stane vícetkrát, což je jednoznačné mínus. 40% ()

• Felicity Jones mala pred začatím natáčania skúsenosti len so suchými zjazdovkami, aj to ako dieťa, a na snowboarde nikdy nestála. Po získaní roly trénovala štyri týždne šesť hodín denne, aby bola dostatočne zručná na natáčanie. Sama priznala, že si naordinovala skutočne prísny tréning. (Arsenal83)
  • Počas vývoja bolo urobených niekoľko zmien v scenári, vrátane odstránenia mladšieho brata postavy Kim (Felicity Jones). Kvôli rozpočtovým obmedzeniam bolo niekoľko scén zrušených alebo boli presunuté na iné miesta. (Arsenal83)
  • Natáčanie muselo byť na istý čas zastavené, keď bola celá hora evakuovaná v dôsledku snehovej búrky. (Arsenal83)