Zabít tiše

Killing Them Softly

Tichý zabijak

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Plejáda známých ksichtů, teplých účesů a dlouhých dialogů v režisérově typickém tempu, které lehce připomíná třívrstvý toaletní papíře - nezáleží jakou rychlostí či intenzitou si ním hoblujete otvory, vaše řiť je vždy jako v bavlnce, čímž se snažím říci, že u Killing Them Softly může nuda zaklepat na vrátka nanejvýš osmiletému Asiatovi na pervitinu. Fakt je, že stejný druh dialogů na nás už léta vrší monsieur Tarantino, Ayer nebo Ritchie a všichni jejich smetanu chlemtají po hektolitrech, tak buďte tak laskavi a narvěte si ty zaujaté hemzy do prdele, jelikož, přestože Dominik svůj předchozí počin nepřekonal, v současnosti těžko najdete stylovější, propracovanější, brutálnější a inteligentnější gangsterku. Ruce na pytel.(11.1.2013)

Film se snaží jít po stopách Tarantinovkám, což se docela daří. Některé dialogy jsou dobře vystavěny, ale některé hůře a celé je to zasazeno do jednoduché gangsterské zápletky. Bohužel tomu chybí ta šťáva a skvělí herci na vlně sarkastických vtipů, hlášek nemají možnost, film posunout dál.......6/10(2.3.2017)

• Madsbender

Podivná, neuveriteľne nudná, takmer poloartová žánrovka s istým puncom autentickosti, pretkaná správami o ekonomickej situácii za veľkou mlákou a prejavmi politikov v rádiách a televízii, točiaca sa okolo lúpeže v herni, dvoch debilov, jednej "veverky", miestnej mafie a jedného nájomného zabijaka. "Amerika nie je národ, je to len biznis". A to je bohužiaľ aj tento film, len honoráre a čistá filmárska prácička, ktorá vás však dokonale unudí na smrť.(15.8.2013)

• verbal

Velice účinný recept! Máte li doma v šuplíku scénář k užvaněné, nudné a neorginální kravině, o který by zdravý, heterosexuální producent neopřel ani velocipéd, ukecejte nebo jinak orálně přesvědčtě Bradatou Pittku, aby vám v tom spanile zapózoval. A pokud bude Brad náležitě uspokojen, dobrovolně se znemožní i v takové kokotině a vy máte postaráno o to, že se pár chudáků nechá nachytat a cvaknou vám alespoň náklady. Že jsem se, já blbec, nepodíval, co za zvíře to spáchalo! Vřele tedy doporučuji všem, které zbabělec Robert Ford neodkrágloval smrtící dávkou tlučhubovské nudy dřív než chudáka Jesseho! Já osobně pošel už po půl hodině.(16.1.2013)

Celou dobu jsem se snažila přijít na to, o čem to vlastně je a na nic jsem nepřišla. Killing Them Softly však nenudí a to i přesto, že obsahuje strašně dlouhé dialogy, které kolikrát vůbec nesouvisí s hlavní příběhovou linií, na tom má velkou zásluhu Andrew Domunik, protože ten film je hodně dobře natočený. Obsahuje pár skvělých režijních momentů a nápadů, herecké obsazení je super. Škoda, že Andrew nedržel v ruce lepší scénář, mohla to být úplná pecka. Sice se závěr filmu snaží docílit k jisté pointě, ale na tu jsem já neskočila.(2.1.2013)