Zabít tiše

• Nizozemsko

Killing Them Softly

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Film ,ktorý nie je pre všetkých. Komorná atmosféra, prostredie bez akejkoľvek farby, ale to k tomu sedí. K všetkému čo sa vo filme udialo. Všetko malo svoju príčinu a následky. Herecké obsadenie na veľmi dobrej úrovni, réžia a scenár zodpovedajúce kvalite tvorcu. Možno dlhšia stopáž a hlbší pohľad do jednotlivých postáv by prinieslo väčší záujem od divákov. 75%(19.1.2013)

Celou dobu jsem se snažila přijít na to, o čem to vlastně je a na nic jsem nepřišla. Killing Them Softly však nenudí a to i přesto, že obsahuje strašně dlouhé dialogy, které kolikrát vůbec nesouvisí s hlavní příběhovou linií, na tom má velkou zásluhu Andrew Domunik, protože ten film je hodně dobře natočený. Obsahuje pár skvělých režijních momentů a nápadů, herecké obsazení je super. Škoda, že Andrew nedržel v ruce lepší scénář, mohla to být úplná pecka. Sice se závěr filmu snaží docílit k jisté pointě, ale na tu jsem já neskočila.(2.1.2013)

"Amerika nie je krajina. Je to iba biznis. A teraz mi kurva zaplať!..." Celá táto trochu ukecaná gangsterka sa točí okolo finančnej krízy, ktorú síce režisér nepchá divákovi priamo do deja a dialógov, ale reči o nej tvoria takú kulisu a atmosféru, ktorá sa šíri z každého rádia a televízora. Ak niekto prekvapil, tak určite R. Liotta, ktorému úloha sadla, rovnako tak B.Pitt, ale na to sme si už zvykli. Gandolfini bol fajn, ale nakoniec ostal nevyužitý, čo ma trochu zamrzelo. Na gangsterku je to trochu viac ukecané akoby sa patrilo, ale celkovo som sa nenudil. Na pozretie fajn, ale dieru do sveta s týmto režisér neurobil. 60%.(9.9.2013)

Špička, špička, špička! Ani nevím, kdy naposledy se mi stalo, že jsem se podíval na film, byl jím stoprocentně nadšený a téměř okamžitě si ho pustil znovu. Stylově jednoduchý scénář, hodně (ale ne příliš) mluvení, drsnodrsná atmosféra, řada naprosto úchvatně vypadajících scén (fakt, že většinou jde o dost krvavé vraždy, na tom tentokrát nic nemění), Brad Pitt nahánějící strach, nevypočitatelné postavy, hudba (Zabít tiše nemá klasický soundtrack, slyšíme vlastně jen písně z rádií) a především celý ten nápad ukázat skrze kriminálníky současnou ekonomickou situaci USA. Nálada filmu mi spíš než filmy bratří Coenů připomínala něco od Jima Jarmusche. Andrew Dominik mi zkrátka dál dělá radost. Čeho jsem onehdy od dokonale děsného počinu Drive nedočkal, to mi Zabít tiše dalo vrchovatou měrou.(7.10.2013)

Zcela obyčejný průměrný Film,ve kterém září Bradd Pitt. Zpomalené záběry v dešti+ střelba byla vynikající scéna, ale jedna scéna ve filmu mi bohužél nestačí, zbytek je taková oddechová konverzačka na prozívnutí, při filmu jsem naštěstí netrpěl, uteklo to rychle, mít to stopáž 2 Hodiny nejspíš bych to nezvládl . 50%(11.1.2013)

• - Brad Pitt nebyl jen jedním z protagonistů. Se svou společností Plan B stanul také mezi producenty. (Haretix)

• - Natáčení filmu probíhalo v březnu roku 2011 v New Orleans. (Haretix)

• - Spoiler: Jackie Cogan (Brad Pitt) použije k vraždě Markieho Trattmana (Ray Liotta) zbraň Browning Hi-Power Mark III - 9x19mm, k vraždě Squirrela Mossberg 500 Cruiser - 12 Gauge a Frankieho (Scoot McNairy) zastřelí zbraní Smith & Wesson Model 36 - .38. (HectorHagman)