Zabít tiše

Killing Them Softly

Tichý zabijak

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Zcela obyčejný průměrný Film,ve kterém září Bradd Pitt. Zpomalené záběry v dešti+ střelba byla vynikající scéna, ale jedna scéna ve filmu mi bohužél nestačí, zbytek je taková oddechová konverzačka na prozívnutí, při filmu jsem naštěstí netrpěl, uteklo to rychle, mít to stopáž 2 Hodiny nejspíš bych to nezvládl . 50%(11.1.2013)

Killing´em softly. From a distance.. Svéhlavý neo-noir navlečený na období Americké hypoteční krize - proto tolik Bushů, Obamů a plamenných proslovů, jak jsou všichni jeden a přitom v tom de facto každý jede sám. Krize vzniklá v ekonomice, která byla (vzhledem k zápletce paradoxně) částečně postavena na gamblingu a jenž je tvořena lidmi, politiky a finančními uskupeními, co zabíjejí něžně, z dálky, stejně jako Jackie Cogan.. Herecky bezchybné, přecpáno realismem, prakticky bez ženských postav, násilné a jdoucí tak trochu mimo koridor žánrových konvencí. Dlouhé, či nudné? Kdepak. Tohle je přesně ten druh filmu, v němž není podstatné CO, ale JAK a to pak čas nehraje roli..(15.1.2013)

• Madsbender

Podivná, neuveriteľne nudná, takmer poloartová žánrovka s istým puncom autentickosti, pretkaná správami o ekonomickej situácii za veľkou mlákou a prejavmi politikov v rádiách a televízii, točiaca sa okolo lúpeže v herni, dvoch debilov, jednej "veverky", miestnej mafie a jedného nájomného zabijaka. "Amerika nie je národ, je to len biznis". A to je bohužiaľ aj tento film, len honoráre a čistá filmárska prácička, ktorá vás však dokonale unudí na smrť.(15.8.2013)

Bizarná štýlovka, ktorú asi málokto rozchodí, pretože ide dôsledne proti diváckym očakávaniam a bežným pravidlám rozprávania príbehov. Zdanlivo teda plynie odnikiaľ nikam a nemá pointu, tobôž katarziu, len zbierku čudesných postáv v podaní hercov, ktorí sú všetci na Oscara, niekoľko ultrabrutálnych scén a fantasticky zrežírovaných okamihov.(2.1.2013)

• viperblade

Zklamání. Na Killing Them Softly jsem se docela těšil, Brad Pitt v drsné kriminálce, proč ne, že? Bohužel, tenhle film není drsný, ani zábavný, ani dobrý. V některých momentech mi přišlo, jako by režisér viděl film Drive a řekl si: "Hm, udělat akční snímek v pomalém tempu, to zvládnu taky!" a šel natáčet tento film. Ale kde v Drive kraluje soundtrack a hutná atmosféra, tady nedostanete nic. Atmosféra minimální a příběh totálně utopený v nudě. Nejhorší na tom je, že film má nějakou pointu a pokud jste v půlce filmu neusnuli, neumřeli nudou či nevypnuli televizi, tak víte, že scénář opravdu není špatný a film jako takový má co říct. Konec konců, finální dialog Brada Pitta se určitě stane legendárním. Ale krom toho úplného konce mám jinak problém najít na tomto filmu cokoliv zajímavého. Za to, že jsem neusnul a dodíval se, za Brada, který se snažil a za ten scénář nakonec těch 30 % dám a věřím, že další projekce z mé strany nehrozí.(15.4.2013)

• - Brad Pitt nebyl jen jedním z protagonistů. Se svou společností Plan B stanul také mezi producenty. (Haretix)

• - V scéne, kde Mickey (James Gandolfini) a Jackie (Brad Pitt) pijú spoločne v bare, vypije Mickey svoj pohár s pivom do dna, no v ďalšej scéne je do polovice plný. (Inspector)

• - Děj vychází ze stejnojmenného románu George V. Higginse. (Haretix)