Zabít tiše

Tichý zabijak

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

• honajz

Zbytečně zdlouhavé ukecané scény, které nemají co říct, ani nemají charisma prvotních Tarantinových "ukecaných" filmů, asi dvě akční scény a zcela zbytečná historka o jednom nepovedeném přepadení a odplatě za něj. Do toho prolínající se proklamace předvolebního prezidentského boje v USA, jež mají působit kontrastně. Je to nudné, ani jedna postava sympatická, žádné zvraty, napětí, atmosféra, nic, co by stálo za zapamatování.(19.1.2013)

• Malarkey

Taková trošku nudička, jenže pořád je tu naštěstí lumpiček Brad Pitt a tomu se tady protočí doslova panenky, aby vyřešil jeden vcelku zapeklitej případ. Každopádně když už příběh ne, tak alespoň prostředí je zajímavé. Dlouho (jestli vůbec někdy) jsem se nesetkal s filmem, který by řešil finanční krizi tak vehementně, jako právě v tomhle filmu. U zlodějů to ale asi fakt sedí. Zřejmě to mělo znamenat akorát to, že jak je krize a lidi mají méně peněz, tak toho lidé zároveň koupí daleko méně a i lup bude často stát za hovno. Tady teda stál, což kluci zlodějští pochopili poměrně rychle.(10.10.2014)

Absolutně jiné než jsem od Dominika čekal. Tentokrát žádná meditativní hypnotická atmosféra, ale pořádně syrová a realistická gangsterka, nyní aktuálně zasazená v okovech ekonomické krize. Hodně si to bere ze Scorseseho, Tarantina nebo Ritchieho, ale zároveň se to svým zvoleným pojetím naprosto vymezuje podobným srovnáním. Nepřistupovat k filmu především jako k zábavě, nabídne Killing Them Softly nečekaně depresivní konverzační perlu, v níž vynikne hlavně skvělý Pitt, několik nápaditě zrežírovaných scén a nekompromisní brutalita spolu s trefnou kritikou současné Ameriky. Když o tom tak přemýšlím, stylisticky je film vlastně hodně podobný Driveu - hlavně v ladných přechodech mezi klidnými a drsnými polohami snímku.(29.12.2012)

Plakát je dost zavádějící - Pitt s brokovnicí, a tak jsem čekal nějakej nářez. Nakonec se z toho vyklubala nečekaně dobrá krimi jednohubka, která mě bavila. Dokonce jsem se i párkrát zasmál, zejména když ti dva prováděli loupež. Z počátku to vypadalo, že film založený zejména na dialozích bude nudit, ale ono to časem vtáhlo, mělo to slušnou zápletku a 90 minut uteklo jak nic. Brad si to dával, byl nad věcí a jeho charisma bylo prostě cítit. Chápu ale i názory, že to bylo naprosto o ničem a v podstatě blbost. Ale když nebudete příliš nároční a dáte tomu šanci, nebudete mít problém to dokoukat. Alespoň kvůli kvalitně natočené střelbě na chudáka Raye Liottu, která v tom zpomaleném záběru vynikla bezvadně. 4 hvězdičky dám, poměrně jsem si spravil chuť po Temném Rytíři :) 70%(12.5.2013)

Řemeslně nadprůměrně odvedená práce, bohužel na bezvýznamném a průměrném scénáři.Přišlo mi to jak 20 minut dialogů napsaných Tarantinem, rozvlečených do neuvěřitelné stopáže 97 minut.Co na tom že dialogy a hlášky mají sílu, když to celé vyzní do ztracena.Naprosto nedotažené dějové linky ( vše kolem zabijáka Mickeyho, zatčení a osud toho špinavýho lovce psů ) iritující vsuvky s proslovy amerických prezidentů, které ve finále dají tomu mafiánskému guláši jakýs takýs smysl a tak na půl vám řeknou, co tím vším chtěl Andrew Dominik vlastně říct.Osobně si myslím, že se s Bradem jen hrozně nudili a chtěli si natočit svoje vlastní Gaunery řízlé Pulp Fiction a nakonec jim to celé ve střižně vošukali bratři Weinsteinové, jinak si za ty nedotažené věci a plytký scénář zaslouží Dominik spíš ironický úsměv a ne pochvalu.Momentky to mělo ovšem slušné a je k nevíře, že to docela uteklo a moc to nenudilo.Lépe natočené vymlácení duše ( z Liotty ) jsem dlouho neviděl a to je přesně to, co dělá celý film....výkon pitta, drsná eRková akce a hlášky. ,,Zlato, jestli chceš spropitný tak příště nasazuj kondom pusinkou a nedělej ze svý prdele národní poklad, jsi kurva pro krista!´´ 65%.(7.1.2013)