Markie Trattman (Ray Liotta) pořádá soukromé karetní hry jen pro pozvané. Jednoho dne se rozhodne najmout pár zlodějíčků, aby jeho tajné kasino přepadli. Všichni okradení se zprvu cítí značně poškozeni, ale celá záležitost nakonec utichne po pěšině. Co víc, Markie se posléze v opilosti dokonce ke všemu přizná a hráči mu s úsměvem na rtech jeho prohřešek odpustí. Markie má však přece jen průšvih, a to když karbaníky přepadnou podruhé. Historce, že s tim Trattman nemá nic společného, samozřejmě nikdo nevěří. Dát vše do pořádku má za úkol Jackie Cogan. (TV Nova)

Trailer 1

verbal

Velice účinný recept! Máte li doma v šuplíku scénář k užvaněné, nudné a neorginální kravině, o který by zdravý, heterosexuální producent neopřel ani velocipéd, ukecejte nebo jinak orálně přesvědčtě Bradatou Pittku, aby vám v tom spanile zapózoval. A pokud bude Brad náležitě uspokojen, dobrovolně se znemožní i v takové kokotině a vy máte postaráno o to, že se pár chudáků nechá nachytat a cvaknou vám alespoň náklady. Že jsem se, já blbec, nepodíval, co za zvíře to spáchalo! Vřele tedy doporučuji všem, které zbabělec Robert Ford neodkrágloval smrtící dávkou tlučhubovské nudy dřív než chudáka Jesseho! Já osobně pošel už po půl hodině. ()

J*A*S*M

Solidní gangsterka. Nudné to není, ale že by se jednalo o čímkoli výjimečné dílo říct nemůžu. O žádné z postav jsem se nedozvěděl tolik, aby mě skutečně zajímala (přičemž někdy to vypadá tak, že postava se ukáže na začátku, aby se představila, a pak znovu až na konci, aby ji někdo zabil). Vzhledem k tomu, že v závěru je k filmu přišroubováno pár minut s určitým jakože přesahem a poselstvím, šlo by moji výtku smazat tím, že to je jasný záměr... Ale co už. Pro mne žádný zázrak, ať se na to dívám jakkoli. Plusové body za zpomalenou střelbu v dešti a zhuleneckou dialogovou scénu. Jinak je na filmu nejzajímavější sada stylových plakátů. ()

Cervenak

Bizarná štýlovka, ktorú asi málokto rozchodí, pretože ide dôsledne proti diváckym očakávaniam a bežným pravidlám rozprávania príbehov. Zdanlivo teda plynie odnikiaľ nikam a nemá pointu, tobôž katarziu, len zbierku čudesných postáv v podaní hercov, ktorí sú všetci na Oscara, niekoľko ultrabrutálnych scén a fantasticky zrežírovaných okamihov. ()

POMO

O vysokou originalitu se snažící gangsterka s hvězdným obsazením. Její postavy (až na frajerského Brada) jsou ale pošuci, kteří nevzbuzují respekt ani nejsou vtipně cool. A dialogům chybí zábavnost i vypointování (až na poslední Bradovu hlášku). Na filmu je nejzajímavější podkreslení příběhu bandy nicotních kriminálních existencí replikami z televizních příhovorů George W. Bushe či Barracka Obamu o tom, jak je a bude Amerika skvělá. Vizuální hrátky a spomalovačky filmu dodávají punc exkluzivity, ale nejsou novinkou a popravdě, v Avengers jim to sluší více. Kamera upevněna na dveřích auta, kopírující jejich pohyb otevření a zavření už byla u Tarantina (a bůhví kde ji obšlehl on). Hravé výhybky ve vyprávění potěší, ale při ohlédnutí zpátky zavánějí samoúčelností (Gandolfiniho postava a její význam v příběhu) a ve finále stejně směrují k řešení, jaké předpokládáme již při pohledu na plakátu filmu. ()

Malarkey

Taková trošku nudička, jenže pořád je tu naštěstí lumpiček Brad Pitt a tomu se tady protočí doslova panenky, aby vyřešil jeden vcelku zapeklitej případ. Každopádně když už příběh ne, tak alespoň prostředí je zajímavé. Dlouho (jestli vůbec někdy) jsem se nesetkal s filmem, který by řešil finanční krizi tak vehementně, jako právě v tomhle filmu. U zlodějů to ale asi fakt sedí. Zřejmě to mělo znamenat akorát to, že jak je krize a lidi mají méně peněz, tak toho lidé zároveň koupí daleko méně a i lup bude často stát za hovno. Tady teda stál, což kluci zlodějští pochopili poměrně rychle. ()

• Ve scéně, kdy Jackie Cogan (Brad Pitt) vraždí Markieho Trattmana (Ray Liotta), je ve zpomaleném záběru zřetelně vidět, že vystřelené nábojnice jsou ze slepých nábojů. (HectorHagman)
  • Brad Pitt nebyl jen jedním z protagonistů. Se svou společností Plan B stanul také mezi producenty. (Haretix)
  • Natáčení filmu probíhalo v březnu roku 2011 v New Orleans. (Haretix)