Zabít tiše

Killing Them Softly

Tichý zabijak

Krimi / Thriller

USA, 2012, 93 min

Bizarná štýlovka, ktorú asi málokto rozchodí, pretože ide dôsledne proti diváckym očakávaniam a bežným pravidlám rozprávania príbehov. Zdanlivo teda plynie odnikiaľ nikam a nemá pointu, tobôž katarziu, len zbierku čudesných postáv v podaní hercov, ktorí sú všetci na Oscara, niekoľko ultrabrutálnych scén a fantasticky zrežírovaných okamihov.(2.1.2013)

• verbal

Velice účinný recept! Máte li doma v šuplíku scénář k užvaněné, nudné a neorginální kravině, o který by zdravý, heterosexuální producent neopřel ani velocipéd, ukecejte nebo jinak orálně přesvědčtě Bradatou Pittku, aby vám v tom spanile zapózoval. A pokud bude Brad náležitě uspokojen, dobrovolně se znemožní i v takové kokotině a vy máte postaráno o to, že se pár chudáků nechá nachytat a cvaknou vám alespoň náklady. Že jsem se, já blbec, nepodíval, co za zvíře to spáchalo! Vřele tedy doporučuji všem, které zbabělec Robert Ford neodkrágloval smrtící dávkou tlučhubovské nudy dřív než chudáka Jesseho! Já osobně pošel už po půl hodině.(16.1.2013)

• Malarkey

Taková trošku nudička, jenže pořád je tu naštěstí lumpiček Brad Pitt a tomu se tady protočí doslova panenky, aby vyřešil jeden vcelku zapeklitej případ. Každopádně když už příběh ne, tak alespoň prostředí je zajímavé. Dlouho (jestli vůbec někdy) jsem se nesetkal s filmem, který by řešil finanční krizi tak vehementně, jako právě v tomhle filmu. U zlodějů to ale asi fakt sedí. Zřejmě to mělo znamenat akorát to, že jak je krize a lidi mají méně peněz, tak toho lidé zároveň koupí daleko méně a i lup bude často stát za hovno. Tady teda stál, což kluci zlodějští pochopili poměrně rychle.(10.10.2014)

dokáže to vzbudiť nervozitu, pekne to pracuje s napätím, je to brilantne natočené aj veľmi dobre zrežírované, zapáčil sa mi aj soundtrack, ale 2 veci tomu musím vytknúť: tá téma ekonomickej krízy je tam skrze všetky rádiá a televízory tlačená až príliš okato a miestami nasilu; tie 2 scény s Gandolfinim výrazne spomaľujú tempo - sú nudné (nie je to nezaujímavý charakter, len bohužiaľ vyznieva nudne);(22.4.2013)

Dominick očividně bere Malickovy kurzy nudy.(10.1.2013)

• - Na začiatku filmu, keď Russell (Ben Mendelsohn) a Frankie (Scoot McNairy) diskutujú o možnosti robenia či nerobenia prevratu, líže Russell zmrzlinu, ktorá v ďalšom zábere zmizla. (Inspector)

• - V scéne, kde Mickey (James Gandolfini) a Jackie (Brad Pitt) pijú spoločne v bare, vypije Mickey svoj pohár s pivom do dna, no v ďalšej scéne je do polovice plný. (Inspector)

• - Spoiler: Jackie Cogan (Brad Pitt) použije k vraždě Markieho Trattmana (Ray Liotta) zbraň Browning Hi-Power Mark III - 9x19mm, k vraždě Squirrela Mossberg 500 Cruiser - 12 Gauge a Frankieho (Scoot McNairy) zastřelí zbraní Smith & Wesson Model 36 - .38. (HectorHagman)