Lidé jako my

Ľudia ako my

People Like Us

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2012, 114 min

Vztahovka. Nic víc, nic míň. Většinu času s nadhledem (kterému dáváme bye-bye v závěrečných minutách), koukatelnými herci a pěknou kamerou, navíc ozvláštněním v podobě ústřední dvojice, kdy tu primárně nejde o dívku a chlapce, ale o brašuleho se švestr. Dějiny filmařiny se nepřepisují, ale mozkové buňky to po milionech nezabíjí.(11.6.2013)

Aké by to bolo keby ste mali sestru/brata o ktorom ste nevedeli a dozviete sa o tom až v čase keď váš otec zomrie ? Ľudia ktorí sa vlastne vôbec nepoznajú si postupne k sebe hľadajú cestu. Veľmi milý, pekný príbeh ktorému možno ľudia budú vyčítať nejaké to klišé a predvidátelnosť. Len škoda že Olivia Wilde dostala málo priestoru i keď som vedel že má vedľajšiu rolu ...(26.2.2013)

Je to civilní rodinné drama, hraje tam hned několik slušných mladých herců i stárnoucích stálic a je režijním debutem velkého scénáristy. S takovou pověstí k nám Lidé jako my ze zámoří přicházeli. Jenže kdo by čekal chyby v režijní práci, bude se mýlit. Pokud někde Alex Kurtzman šlape vodu, tak právě ve scénáři. Řemeslo totiž od svých kolegů odkoukal vcelku solidně, na pořádné vykreslení charakterů i děje holt už ale zřejmě nezbyl čas. Samolibému Samovi přistane v rodném městě po smrti otce na stole stodolarovkami nacpaná taška. Určená je však jeho nevlastní sestře a jejímu synovi, o kterých neměl ani potuchy. A role kurýra se Samovi dle očekávání nezamlouvá. Klasické dojemné drama o velkoměstském navrátilci má samozřejmě jasně narýsovaný děj. „Doma“ po Samovi slídí potravinářská inspekce, přítelkyně (nevyužitá Olivia Wilde) naštvaně odjíždí, frajírek se pomalu mění v citlivého lidumila, za rohem číhá poplácávání po ramenou a nezávadný humor… Blízký spolupracovník J. J. Abramse prostě jen odškrtával položku po položce a bylo mu tak trochu jedno, jak to bude na diváky působit. Nepomůže tomu ani ráznější postava bývalé alkoholičky Elizabeth Banks, která má co dělat, aby znovu nesklouzla ke skleničce martini a která roztahovala nohy na počkání, až z toho vzniknul další dědic producentského „bohatství“. Tak či onak, Kurtzmanův debut nakonec dokáže zaměstnat divákovy smysly, ten nebude přemýšlet, že by měl spíš začít utírat prach, nebude se ani cítit hloupě za dialogy nebo předvídatelnou zápletku, takže fakt, že Lidé jako my prošuměli zaoceánskými kiny bez povšimnutí, je nakonec docela škoda.(28.2.2013)

Hodně příjemný film. Sice Chrise moc nemusím, ale Elizabeth a Olivia mi to vynahrazují. Chris hraje Sama, který se v práci dostane do problému a potřebuje peníze. Mrtví otec mu odkáže kupu peněz s tím, že patří Samově sestře o které nikdy neslyšel. Sam má dilema zda si peníze nechat nebo je předat. Začne se seznamovat se sestrou a chvilku to vypadá jako kdyby chtěl něco víc. Nakonec sestra chce něco víc a Sam ji řekne, že nemůžou protože je její bratr. Ona se nasere, vezme syna a zmizí. Samozřejmě potom vše končí šťastně. Pokus s bazénem bych si taky chtěl vyzkoušet. 65%(22.7.2013)

Příjemné drama, které staví hlavně na hereckých výkonech, uvěřitelném scénáři ("podle skutečných událostí") a dobré režii. Elizabeth Banks a Chris Pine podávají v hlavních rolích velmi slušné výkony a film stojí převážně na jejich hereckém umu. Michelle Pfeiffer a Olivia Wilde mají jen malé party. Alex Kurtzman naznačil, že jako režisér má co nabídnout, tak jsem zvědavý s čím se ukáže příště:)). Citový film pro citlivé lidi...77 %...dobré 4 hvězdy.(21.4.2013)

• - Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažil sám režisér, keď stretol svoju nevlastnú sestru, žijúcu s inou rodinou až po dosiahnutí svojich 30 rokov. (Laslo)

• - Michael Hall D'Addario byl do role Joshe vybrán ze stovek zájemců. (žvanimírek)

• - Hilary Swank četla scénář a projevila zájem o hlavní roli, nakonec ale z projektu odstoupila. Další kandidátkou byla Amy Adams, dala však přednost své rodině. Roli pak mohla ztvárnit i Rachel McAdams. (Freshoun)