Reklama

Reklama

Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

(více)

Videa (22)

Trailer

Recenze (141)

Eodeon 

všechny recenze uživatele

na filmu je velmi silně znát, že ho režíroval scenárista, jelikož je dotažený skoro do úplné dokonalosti (zdaleka tím nemyslím jen skvostné dialogy, ale celou architekturu filmu). není na něm už znát, že ho režíroval debutant. díky svým letitým zkušenostem s hollywoodskými filmaři byl Kurtzman schopný podat překvapivě vyspělý režijní výkon, který ale nevykazuje osobitost typickou pro tvorbu nezávislých filmařů, jak bych byl čekal, ale naopak přísnou hollywoodskou předpisovost a to ve všech ohledech. z obou důvodů - kvůli scénáři vyšperkovanému k dokonalosti a klasické režii - působí film do jisté míry vypočítavě a neživotně. a ačkoliv je tedy důvtipně sestrojený a tematicky velice zajímavý, nemohl jsem se ubránit určité distancovanosti, která mi zabraňovala cokoliv cítit. oslovil mne, ale nedojal. přesto jeden významný prvek tyto zároveň kvality i nedostatky vyvažuje. prvek, který v současné americké kinematografii nezasluhuje výjimečné ocenění často. tím je herectví. Chris Pine v hlavní roli sice rovněž podává přesný, metodický a díky tomu do jisté míry chladný a odtažitý výkon, ale jeho přirozené charisma se přirozeně přenáší i na postavu. ještě daleko větší uznání si ovšem zaslouží Michelle Pfeiffer za svůj výkon, který bych popsal jedině jako ryzí, nelíčený a k nevíře autentický. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Michelle Pfeiffer, Elizabeth Banks a Olivia Wilde jsou důvodem, proč jsem se na tento snímek díval, neboť na nich můj pohled vždycky rád spočine. Horší je to u mne s dramaty, ale tentokrát jsem spokojen, protože toho utrpení a ždímání proslzených kapesníků snímek zase tak moc nenabízí. Je to spíše poměrně příjemné propojování rodinných vazeb, které je občas odlehčené vtípkem a rozhodně zaujme seznamem, kterým by měl začátečník vstoupit do světa pořádné hudby - Gang of Four, Buzzcocks, Joy Division, The Clash a nakonec Television. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $16miliónovTržby USA $12,434,778Tržby Celosvetovo $12,556,000Tržby za predaj DVD v USA $3,869,176 //počet predaných kusov 199,542║ šikovne zrežírovaná dráma, na to že Alex Kurtzman píše scenáre k akčným blockbastrom tak mu tento dramatický počin vyšiel nadmieru, záver moc príjemný /65%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem si zvolil především díky elitní holčíčí sestavě Elizabeth Banks, Michelle Pfeiffer, Olivia Wilde, protože na všechny tři se mé oko velmi rádo kouká a dámy opět nezklamaly, jsou krásný. Elizabeth je snad ještě hezčí než před deseti lety. Aby toho nebylo málo, tak jsem ještě dostal opravdu příjemný film, plný lidského citu a lásky a to v neohraném slova smyslu. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Poslední třetina hodila celý příběh svými klišovytými a patetickými momenty do průměrných filmů, kterých se točí mraky. A přitom přes polovinu filmu se tahle rodinná nezávidění hodná situace rozvíjela poměrně zajímavě a ani po herecké stránce jsem neměla žádné výhrady. I když na začátku se přiznávám, že jsem absolutně nestíhala číst titulky a roboticky nastavené oči opravdu nemám. Ale později jsem se uklidnila, protože ten úvod jen nastínil Samův chaotický a neurovnaný život, včetně jeho charakteru, který byl podstatný pro jeho rozhodování v tak důležité věci jako je závěť s nemalým obnosem peněz a jeho postoji k sestře s malým sympatickým klučinou, o kterých neměl celou dobu ani ponětí. Příjemné pokoukání s prima hudbou, ale z průměru People Like Us podle mého subjektivního hlediska nevybočuje. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (8)

  • Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

Související novinky

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal…

Reklama

Reklama