Lidé jako my

Ľudia ako my

People Like Us

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2012, 114 min

Vážně jsem chtěla udělit vyšší hodnocení, ale bohužel se nezdařilo. Bez mála dvě hodiny se Chris Pine pitvoří s tím, že nedokáže krásné bloncce Elizabeth Banks říct, že je jeho nevlastní ségra. Bez urážky vedle blonďaté Elizabeth vypadá Chrisova přítelkyně Olivia Wilde jako holka z davu - i když je jinak taky hodně hezká. Celou dobu jsem si v hlavě u toho snímku říkala - proboha tak jí to řekni ne? Něco jako Hello I am your brother asi není tak těžký ne?? Možná bych dala nižší hodnocení, ale konec byl záchranou celého filmu. Popravdě jsem měla vlastně pocit, že se na sebe sourozenci vrhnou a budou se tam spolu pelešit, jelikož to napětí mezi nimi a taková spousta scén kde se na sebe čučí pět minut do očí..šílené. Něco jako už jsem konečně našel svoji lásku uppps....je to moje ségra. Bez urážky - děsnej nápad na film..a nebo ještě líp - dobrej nápad ale blbě natočenej.(16.12.2012)

V podstatě průměr. Neurazí, ale ani nenadchne. Celé to v podstatě stojí a padá s výkonem Elizabeth Banks, které bychom ale spíše věřili, že než sestra, je spíše otcova milenka. Role maminky a přítelkyně jsou zde jen do počtu, mají kažád jen jednu zajímavou scénu, a zvláště u Olivie Wilde je to škoda, herecký potenciál má. Nejhorší je Chris Pine, který z plátna nesleze, a o to víc je vidět, jak neumí hrát, jen přehrávat, a hodil by se spíše do seriálu Beverly Hills 90210, než do dramatického příběhu. V podstatě jej svým necharismatem a neherectvím kazí, nedokáže své postavě dodat nic navíc. Přitom postava namyšleného kluka, který se bojí vlastní rodiny a vztahů, šla zahrát (a scenáristicky rozvést) daleko víc. Zamrzí konec, který je sice dojemný, ale nic neřeší.(23.3.2013)

Rodinna drama, ktora pevne ide vo vyjazdenych kolajach beznych romantickych komedii. Namet je vsak iny a hoci prerod Chrisa Pinea je prinajmensom diskutabilny, nie je to pre film az taka vyrazna podpasovka. Velmi ma prekvapil vykon Elizabeth Banks a skoda brutalne nevyuzitej Olivie Wilde. Dve hodiny stravene medzi Ludmi ako my vsak urcite neboli premarnene.(8.3.2013)

Milé překvapení. Pro většinu z nás je Alex Kurtzman parádní scénárista, který se podílel na spoustě filmů a seriálu jako scénárista nikoliv jako režisér. A proto je opravdu moc milé překvapení, že se jeho první film povedl. Za tu dobu co strávil na natáčení jiných filmů se toho naučil zřejmě dost, protože už od úvodu je jasně vidět, že svůj film drží v pevných rukou. Co se týče hereckého obsazení, tak je to paráda. Chris Pine je talentovaný a dokáže zahrát i složitější situace naprosto uvěřitelně. Elizabeth Banks překvapila tím, že dá zapomenout na svoji komediální stránku a dokazuje nám, že klidně může hrát v dramatech. Trošku zamrzí nevyužitost Olivie Wilde a Michelle Pfeiffer. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž, jelikož poslední půlhodinka působí až moc předvídatelným dějem. Při sledování filmu jsem si říkal, který film asi nejvíce inspiroval režiséra a tím filmem je samozřejmě Rain man. Pěkný film, který neurazí, ale může potěšit pokud od něj nebudete očekávat zázraky.(7.10.2012)

Další rodinné drama nijak nevybočující z řady. "Pnutí" je zde vytvořené na základě umělého zadržování informací hlavním hrdnou a jejich postupným uvolňováním v průběhu děje. Nebylo by jinak o očem vyprávět a stopáž by nevydala na víc než dvacet minut. Díky atraktivním hercům se na film dobře dívá, ale hluboký dojem nezanechá. Do týdne nebudu vědět jak se jmenoval. (5/10)(16.9.2012)

• - Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažil sám režisér, keď stretol svoju nevlastnú sestru, žijúcu s inou rodinou až po dosiahnutí svojich 30 rokov. (Laslo)