VOD (1)

Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

Trailer

honajz

V podstatě průměr. Neurazí, ale ani nenadchne. Celé to v podstatě stojí a padá s výkonem Elizabeth Banks, které bychom ale spíše věřili, že než sestra, je spíše otcova milenka. Role maminky a přítelkyně jsou zde jen do počtu, mají kažád jen jednu zajímavou scénu, a zvláště u Olivie Wilde je to škoda, herecký potenciál má. Nejhorší je Chris Pine, který z plátna nesleze, a o to víc je vidět, jak neumí hrát, jen přehrávat, a hodil by se spíše do seriálu Beverly Hills 90210, než do dramatického příběhu. V podstatě jej svým necharismatem a neherectvím kazí, nedokáže své postavě dodat nic navíc. Přitom postava namyšleného kluka, který se bojí vlastní rodiny a vztahů, šla zahrát (a scenáristicky rozvést) daleko víc. Zamrzí konec, který je sice dojemný, ale nic neřeší. ()

ivishka

Vážně jsem chtěla udělit vyšší hodnocení, ale bohužel se nezdařilo. Bez mála dvě hodiny se Chris Pine pitvoří s tím, že nedokáže krásné bloncce Elizabeth Banks říct, že je jeho nevlastní ségra. Bez urážky vedle blonďaté Elizabeth vypadá Chrisova přítelkyně Olivia Wilde jako holka z davu - i když je jinak taky hodně hezká. Celou dobu jsem si v hlavě u toho snímku říkala - proboha tak jí to řekni ne? Něco jako Hello I am your brother asi není tak těžký ne?? Možná bych dala nižší hodnocení, ale konec byl záchranou celého filmu. Popravdě jsem měla vlastně pocit, že se na sebe sourozenci vrhnou a budou se tam spolu pelešit, jelikož to napětí mezi nimi a taková spousta scén kde se na sebe čučí pět minut do očí..šílené. Něco jako už jsem konečně našel svoji lásku uppps....je to moje ségra. Bez urážky - děsnej nápad na film..a nebo ještě líp - dobrej nápad ale blbě natočenej. ()

Gogo333

Hodně příjemný film. Sice Chrise moc nemusím, ale Elizabeth a Olivia mi to vynahrazují. Chris hraje Sama, který se v práci dostane do problému a potřebuje peníze. Mrtví otec mu odkáže kupu peněz s tím, že patří Samově sestře o které nikdy neslyšel. Sam má dilema zda si peníze nechat nebo je předat. Začne se seznamovat se sestrou a chvilku to vypadá jako kdyby chtěl něco víc. Nakonec sestra chce něco víc a Sam ji řekne, že nemůžou protože je její bratr. Ona se nasere, vezme syna a zmizí. Samozřejmě potom vše končí šťastně. Pokus s bazénem bych si taky chtěl vyzkoušet. 65% ()

ellegrey

První polovina filmu je příjemná a naznačuje příjemnou podívanou. Jakmile se děj a celkově celý film dostane do své poloviny, divák si pomalu začíná uvědomovat, že kvalita snímku nenápadně klesá, pak se ale objeví nová scéna, která jeho pocit vyvrátí. Ten se ale najisto vrací v samotném závěru, kdy se z původně příjemného romantického dramatu s dobrým hereckým obsazením stává další "americká slaďárna" s dopředu předvídatelným koncem. ()

Tominni

Sympatický film Alexe Kurtzmana, prodavači z New Yorku, který po smrti svého otce dostane 150 tis.dolarů......aby je dal synovi své nevlastní sestry a postaral se o ně. Sestře, o které Sam neměl vůbec ponětí. Ačkoli do té doby Sam před všemi problémy utíkal, tohle ho změní. Dobrý scénář, vynikající Michelle Pfeiffer - celkově milé překvapení. ()

• Hilary Swank četla scénář a projevila zájem o hlavní roli, nakonec ale z projektu odstoupila. Další kandidátkou byla Amy Adams, dala však přednost své rodině. Roli pak mohla ztvárnit i Rachel McAdams. (Freshoun)
  • Celosvětová premiéra proběhla na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

Související novinky

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (více)