Lidé jako my

Ľudia ako my

People Like Us

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2012, 114 min

Pekné, občas dokonca veľmi pekné. Je tu však jedno veľké ale. S veľkým rozpočtom prichádzajú aj väčšie nároky a celý čas som sa nemohol zbaviť dojmu, že by tomu scenáru viacej slušal špinavší indie kabát, vďaka ktorému sa dá veľa veľa odpustiť. To čo by vo forme lacného nezávislého filmu pôsobilo príjemne hrejivo a citlivo, predsa len s kvalitnou kamerou, hudbou a ďalšími production values vzbudzuje pocit tradičného klišé a nezaujímavého rodinného cajdáku. A pritom je to v jadre vkusné, úprimné a ľudské. Podobný typ filmu ako Blind Side, ktorému ubližuje až príliš veľká technická a realizačná precíznosť. 7/10(11.6.2016)

Aké by to bolo keby ste mali sestru/brata o ktorom ste nevedeli a dozviete sa o tom až v čase keď váš otec zomrie ? Ľudia ktorí sa vlastne vôbec nepoznajú si postupne k sebe hľadajú cestu. Veľmi milý, pekný príbeh ktorému možno ľudia budú vyčítať nejaké to klišé a predvidátelnosť. Len škoda že Olivia Wilde dostala málo priestoru i keď som vedel že má vedľajšiu rolu ...(26.2.2013)

Jako film hodně v pohodě,sice už docela omšelý téma ,ale co v současný době neni.70%.P.S.Naprosto mě uchvátila ta obrovská sbírka vinylů,i s označenejma přihrádkama podle stylů.Tomu říkám láska k hudbě,to je přesně to,proč lidi hudbu dřív POSLOUCHALI!!!!.A ne jako vyplnění mrtvejch chvil v dopravních prostředcích s nacpanejma kapsama různejma elektro mašinkama,v autě se staženejma okýnkama jako trotl .Navíc ne celý desky,ale zpatlaniny blbejch písniček.Je to na hovno,ovádi,s tim jděte do prdele.(8.5.2013)

Pěkný a příjemný filmík s moc fajn herci. Jen podle mne Kurtzman mohl více brnkat na komediální strunu (námět a obsazení Chrise Pine k tomu docela vybízí), to by tomu mohlo dodat trochu více štávy a já bych mohl přitlačit a vrazit tam i tu čtvrtou. Takhle musím dát jen tři i přes fajn scénář a překvapivě velmi dobrou režii. P. S.: Je škoda, že Olivia Wilde byla tak nevyužita.(5.8.2013)

Ničim nevyčnívající vztahový drama. Každá postava má nějaký svoje tajemství, který se díky jedný události, dotýkající se všech zúčastněných, začnou postupně odhalovat. Příběh je teda standardní, ale okořeněnej pěkně vypointovanym závěrem. Nicméně pořád jen další z případů, kdy naprosto průměrnou žánrovou jednohubku dělá zajímavější jenom herecký obsazení a slušný herecký výkony. Kdyby se s podobnejma filmama neroztrh v poslední době pytel, možná bych utrousil i čtvrtou hvězdu.(30.9.2012)

• - Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažil sám režisér, keď stretol svoju nevlastnú sestru, žijúcu s inou rodinou až po dosiahnutí svojich 30 rokov. (Laslo)

• - Hilary Swank četla scénář a projevila zájem o hlavní roli, nakonec ale z projektu odstoupila. Další kandidátkou byla Amy Adams, dala však přednost své rodině. Roli pak mohla ztvárnit i Rachel McAdams. (Freshoun)

• - Michael Hall D'Addario byl do role Joshe vybrán ze stovek zájemců. (žvanimírek)