Lidé jako my

Ľudia ako my

People Like Us

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2012, 114 min

Rozpočet $16miliónovTržby USA $12,434,778Tržby Celosvetovo $12,556,000Tržby za predaj DVD v USA $3,869,176 //počet predaných kusov 199,542║ šikovne zrežírovaná dráma, na to že Alex Kurtzman píše scenáre k akčným blockbastrom tak mu tento dramatický počin vyšiel nadmieru, záver moc príjemný /65%/(23.7.2013)

Alex Kurtzman a Roberto Orci bývali takové opičky, které začínali psaním skvělých dílů pro seriál Hercules (Surprise, ...And Fancy Free, Men in Pink, Yes, Virginia, There Is a Hercules, For Those of You Just Joining Us... nebo We'll Always Have Cyprus, abych jmenovala ty nejzdařilejší) a podívejme se, kde jsou dnes. Díky dalším seriálům jako Xena, Jack of All Trades nebo Alias to Alex dopracoval až k samostatné režii Michelle Pfeiffer a společně s Robertem makají na nejzábavnějších blockbusterech současnosti. People Like Us je oproti tomu skvělý civilní snímek, který potěší svou vyvážeností, promyšleností a silnými hereckými výkony. Hezky jeho fungování popsal Eodeon. Ještě jednou si musím projít znovu všechny ty Michelliny scény, protože ona není jen skvělá a životná, ona je prostě dokonalá.(31.1.2015)

Svým způsobem se jedná o zcela tuctovou záležitost, stavěnou na sice v jádru zajímavé, ale uměle strojené dějové konstrukci poplatné zaběhnutým standardům svého žánru, občas si vypomáhající dávkou podpůrného sentimentu. Na druhou stranu jsou Lidé jako my příjemným způsobem zrežírováni, sympaticky obsazeni a líbivým civilním způsobem zahráni, což mě v kombinaci s faktem, že jsem se přistihl při pocitu diváckého zaujetí a pozitivních emocích s uvědoměním si, že na tomto příběhu něco kouzelného a chytlavého prostě je, utvrdilo v tom, že ty dvě hodiny věnované tomuto filmu nebyly zbytečně promarněným časem! 70%(27.3.2016)

na filmu je velmi silně znát, že ho režíroval scenárista, jelikož je dotažený skoro do úplné dokonalosti (zdaleka tím nemyslím jen skvostné dialogy, ale celou architekturu filmu). není na něm už znát, že ho režíroval debutant. díky svým letitým zkušenostem s hollywoodskými filmaři byl Kurtzman schopný podat překvapivě vyspělý režijní výkon, který ale nevykazuje osobitost typickou pro tvorbu nezávislých filmařů, jak bych byl čekal, ale naopak přísnou hollywoodskou předpisovost a to ve všech ohledech. z obou důvodů - kvůli scénáři vyšperkovanému k dokonalosti a klasické režii - působí film do jisté míry vypočítavě a neživotně. a ačkoliv je tedy důvtipně sestrojený a tematicky velice zajímavý, nemohl jsem se ubránit určité distancovanosti, která mi zabraňovala cokoliv cítit. oslovil mne, ale nedojal. přesto jeden významný prvek tyto zároveň kvality i nedostatky vyvažuje. prvek, který v současné americké kinematografii nezasluhuje výjimečné ocenění často. tím je herectví. Chris Pine v hlavní roli sice rovněž podává přesný, metodický a díky tomu do jisté míry chladný a odtažitý výkon, ale jeho přirozené charisma se přirozeně přenáší i na postavu. ještě daleko větší uznání si ovšem zaslouží Michelle Pfeiffer za svůj výkon, který bych popsal jedině jako ryzí, nelíčený a k nevíře autentický.(10.11.2013)

První polovina filmu je příjemná a naznačuje příjemnou podívanou. Jakmile se děj a celkově celý film dostane do své poloviny, divák si pomalu začíná uvědomovat, že kvalita snímku nenápadně klesá, pak se ale objeví nová scéna, která jeho pocit vyvrátí. Ten se ale najisto vrací v samotném závěru, kdy se z původně příjemného romantického dramatu s dobrým hereckým obsazením stává další "americká slaďárna" s dopředu předvídatelným koncem.(27.10.2012)