Lidé jako my

Ľudia ako my

People Like Us

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2012, 114 min

Tohle mi sedlo. Je to film tak obyčejný, až je v jeho obyčejnosti neuvěřitelná krása, která mě opravdu uchvátila, stejně tak příběh Sama a Frankie, u kterého mi vůbec nevadilo, že se celý dvouhodinový film motá kolem neschopnosti Sama říct Frankie pravdu. Což mě překvapuje, ale nevadilo mi to, vše jsem si užíval a stejně tak výtečné obsazení. Elizabeth Banks jsem přišel na chuť už dávno a Chris Pine mě poprvé přesvědčil o svých hereckých kvalitách.(5.11.2015)

Lehkovážná, nápaditá, osvěžující - vtipná záležitost, která nalezla námět pro svou dějovou osnovu v hluboké studnici zvané ŽIVOT. Leč dost možná je inspirace realitou nejen její silnou, ale i slabou stránkou. Jak se důsledně až do poslední chvíle snaží dovedně balancovat mezi dramatem a komedií, s blížícím se rozuzlením maličko ztrácí nadhled i rovnováhu. Ve finále pak dojímá nejen diváka, ale i sama sebe, takže se stává na můj vkus až přespříliš slzopudnou. Nicméně přesto si dokáže zachovat tvář, neboť nesklouzne až ke kýčovitému teatrálnímu sentimentu - kromě toho jí musím přičíst k dobru i sympatické hrdiny, takže za 3,5*(17.3.2016)

Příjemné drama, které staví hlavně na hereckých výkonech, uvěřitelném scénáři ("podle skutečných událostí") a dobré režii. Elizabeth Banks a Chris Pine podávají v hlavních rolích velmi slušné výkony a film stojí převážně na jejich hereckém umu. Michelle Pfeiffer a Olivia Wilde mají jen malé party. Alex Kurtzman naznačil, že jako režisér má co nabídnout, tak jsem zvědavý s čím se ukáže příště:)). Citový film pro citlivé lidi...77 %...dobré 4 hvězdy.(21.4.2013)

Vztahovka. Nic víc, nic míň. Většinu času s nadhledem (kterému dáváme bye-bye v závěrečných minutách), koukatelnými herci a pěknou kamerou, navíc ozvláštněním v podobě ústřední dvojice, kdy tu primárně nejde o dívku a chlapce, ale o brašuleho se švestr. Dějiny filmařiny se nepřepisují, ale mozkové buňky to po milionech nezabíjí.(11.6.2013)

na filmu je velmi silně znát, že ho režíroval scenárista, jelikož je dotažený skoro do úplné dokonalosti (zdaleka tím nemyslím jen skvostné dialogy, ale celou architekturu filmu). není na něm už znát, že ho režíroval debutant. díky svým letitým zkušenostem s hollywoodskými filmaři byl Kurtzman schopný podat překvapivě vyspělý režijní výkon, který ale nevykazuje osobitost typickou pro tvorbu nezávislých filmařů, jak bych byl čekal, ale naopak přísnou hollywoodskou předpisovost a to ve všech ohledech. z obou důvodů - kvůli scénáři vyšperkovanému k dokonalosti a klasické režii - působí film do jisté míry vypočítavě a neživotně. a ačkoliv je tedy důvtipně sestrojený a tematicky velice zajímavý, nemohl jsem se ubránit určité distancovanosti, která mi zabraňovala cokoliv cítit. oslovil mne, ale nedojal. přesto jeden významný prvek tyto zároveň kvality i nedostatky vyvažuje. prvek, který v současné americké kinematografii nezasluhuje výjimečné ocenění často. tím je herectví. Chris Pine v hlavní roli sice rovněž podává přesný, metodický a díky tomu do jisté míry chladný a odtažitý výkon, ale jeho přirozené charisma se přirozeně přenáší i na postavu. ještě daleko větší uznání si ovšem zaslouží Michelle Pfeiffer za svůj výkon, který bych popsal jedině jako ryzí, nelíčený a k nevíře autentický.(10.11.2013)

• - Olivia Wilde a Elizabeth Banks si společně zahráli i ve filmu Tři dny ke svobodě (2010). (R´Hell)

• - Hilary Swank četla scénář a projevila zájem o hlavní roli, nakonec ale z projektu odstoupila. Další kandidátkou byla Amy Adams, dala však přednost své rodině. Roli pak mohla ztvárnit i Rachel McAdams. (Freshoun)

• - Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažil sám režisér, keď stretol svoju nevlastnú sestru, žijúcu s inou rodinou až po dosiahnutí svojich 30 rokov. (Laslo)