Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

pepa3rd

Vcelku průměrný akční béčko, za značně nadprůměrný peníze. Vypadá to jako by film vznikal pro efekty a nikoliv efekty pro film, protože nic jiného tu vlastně k vidění není. Bohužel i ty "efektní" souboje jsou často dosti zmatené a nepřehledné, humor či nadsázka tu zcela chybí a wow efekt se z podobné trikové masáže už v dnešní době opravdu nedostavuje. Na druhou stranu, kdo mohl od tohoto námětu čekat cokoliv jiného? Alespoň jsem půlku filmu nepřemýšlel o nelogičnostech, takže ještě 50 % ()

Skaly

Moc lidem se to nelíbí, ale já jsem si to užil, dokonalé efekty i výborně hrané. Pořád tam prší, jinak skvělé. ()

dalziel

Tak zbytočný a hlúpy film pri ktorom aj Transformers pôsobia ,ako film z filmového klubu by som nečakal ani v tom najhoršom sne.Od odpadu ho delia len jednotlivé črepiny filmu pospájané ako tak do 1*. Pre mňa sklamanie roku.V tom to filme nefunguje absolutne nič.Nikdy viac! ()

towstit

Blockbuster s uplne vsetkymi vlastnomi typickeho americkeho blockbusteru. Mam pocit ze tvorcovia nevynechali nic. Od uplne typickej zapletky, cez uplne typicke chovanie postav, cez uplne typicke ciny postav az po uplne typicke vsetko. Prva hodina a stvrt je cisty odpad najvyssieho kalibru, bez akcie, plne klise, zlych hereckych vykonov, co vedie k nude a trapnosti. Po hodine a stvrt ale musim uznat ze nastupuje aspon trikove cool tornado, s par velmi skvelymi akcnymi scenami, ktore musim povedat ze su dobre zvladnute a megalomanske. Zial akcne sceny a par trikov nezachrani film ako taky, takze sa musim uspokojit aspon s tym, ze zaver nie je zbytocne natahovany, a samozrejme ze to skonci presne tak ako ste si mysleli uz na zaciatku. Zlata godzilla. ()

Jakubik

No popravdě zklamání a to docela velké. Už se dlouho nestalo u filmu, aby to nejlepší z něj bylo v traileru a to doslova. Příšery vs. roboti proč ne. Vždyť to by mě mělo bavit ale prostě ne. K pořádný bitvě nedojde. Ta je tam pořádná a hezká jen na začátku a pak když jde do tuhýho tak vypustí tři roboty který dostanou hned na prdel a nic světoborného nepředvedou a to se defakto začátek filmu vytahujou jaký jsou machýrky a hrdinové. No abych jen nechrlil zlost tak napíšu i pár hezkých slov. Po vizuální stránce nemám nejmenších výhrad ale to už je v dnešní době celkem samozřejmost. To samé se dá napsat i o zvukové stránce filmu. No, a seč to není nějak dech beroucí tak se u filmu nudíte jen baj voko ve střední části… ()

Bird_house

Odhodlal jsem se poměrně po dlouhý době se na toto podívat.. Šel jsem do toho s přesvědčením, že jde o blbost.. A měl jsem pravdu - raději se ani nebudu dívat, kolik tato hrůza stála..!! Věřím, že hlavním tahákem "filmu" měly být souboje - vůbec to se mnou nehlo, vzhledem k tomu, kdo se bojů účastnil.. Dvě hvězdy za zajímavej nápad nervovýho propojení.. Mrzí mě, že zrovna Idris Elba se namočil do takový břečky..:( ()

darkreider

Klišé nad klišé, ale keď do toho idete sledovať roboty, čo rozdávajú raketou poháňané päste obrovským potvorám, tak to nemôže sklamať. ()

Kadas97

Efektová lahôdka, ale dejovo hodné spoločnosti Nu Image. Nenudil som sa, ale záver mi bol dopredu jasný a nemalo tu čo prekvapiť. Navyše mi všetky tie obludy prišli až príliš farebné. 5 z 10 ()

Torgal

Del Torovi očividne viac svedčí nižší rozpočet, tu mal hromadu peňazí a všetky utopil v megalomanských trikoch, ktoré sú síce na pohľad pekné, ale po čase začnú nudiť. Jeho špecifický filmový rukopis jasne čitateľný v jeho minulých dielach je kvôli tomu skoro nespozorovateľný. Ale tak chvalabohu aj ľudská rovina príbehu, hoci je jednoduchá a šablónovitá aspoň funguje a človek tým hrdinom aj fandí. Štyri hviezdy s odretými ušami. 7/10 ()

AngelG

I když je to všechno takové předvídatelné a kazí to klišé hloupé dialogy, tak je to prostě tak PŘEKRÁSNĚ udělané, že mi to zatemňuje mozek.. takže kdyby to bylo u něčeho jiného, kde by převládal děj nad efekty, tak bych své hodnocení rozhodně snížila, ale tak co.. každý holt občas zatleská nad blbinou v pěkném obalu.. :) ()

KafuR

Další z mnoha ukázek, že monstrózní akční scény a k tomu ještě větší rozpočet nejsou zárukou kvalitního filmu, ale že spíše nutí nesmírně talentované režiséry zapřít samy sebe a postarat se o to, aby byli spokojeni hlavně producenti a dítka v kině, no a ti ostatní už to budou muset nějak strávit. První setkání lidí s Kaiju bylo odvykládáno během úvodních pěti minut, přičemž tato událost má mnohem větší filmový potenciál, i když přiznávám, že tím tuplem už by to teprve nebyl originální námět. Schématický scénář jede i tak najisto podle již mnohokrát ověřených kolejí, takže jednotlivé peripetie zná už každý nazpaměť a mění se jenom maska, do které je tento film zaobalen, díky čemuž je pochybovat o konci filmu už od jeho půlky nadlidský výkon. Ještěže trikařům zaplatili mnohem lépe než scénáristům, protože nebýt několika velkolepých scén, přemýšlel bych, co jsem vlastně celé ty dvě hodiny dělal. ()

snoodles

Tyvole :) nemuzu se rozhodnout mezi jednou a peti. Bylo to totiž uplne epicky debilni. Vsechna kliseoidni prohlaseni, na ktera si vzpomenete, zde uslyšíte. Stoji to za to a tesim se na sequel. ()

Dimo

Cha chá, Amerika v plné palbě, chrochtající týnejdři a jejich nikdy nedospělí tatíčci tlačí tlustá těla do sedaček multikin a v ruce drtí popkorn a Snickers, který nestihli zasunout do otylých úst. Je to mazec, prostě Merika se vším všudy, s veškerými potřebnými klišé! Běloch, podřízený, zprvu znevýhodněný a přehlížený, hned je ale jasné, že to je náš fkin' hrdina, dále černoch, nadřízený, pochopitelně poškozený, multikultrní setkání s bodrými Rusaki a bojovnými Čiňaňi, vědci, jeden pošuk snílek matikář, druhý taky pošuk, snílek vizionář, oba však přehrávající jak sviňa, pak jeden ultimátně skvělý Ron Perlman, oh DÍKY ZA NĚJ! No a pak spóusta efektů, úderů, padajích budov, svítících monster a třidé efektů. No, ale ano, chcete-li techno akci s TŘD efekty, pak jste našli ten správný film. Jinak to ale na vás nezanechá žádné trvalé následky, jste-li normální. ()

myxomatoza

Transformers bojujou s Godzillama a všechno je dojemné. Popravdě z těch komentářů tady jsem čekala, že to bude mnohem horší, je to klasický akčňák typu Amerika vše zachrání, vol. 2: s menší pomocí Číny/Japonska. (zde zrovna Číny) Na oddechovku ideální. Od začátku víte, jak to dopadne a můžete si vychutnávat bojující mašiny a spoustu lítajících jiskřiček. K Marvelovským komiksákům to má daleko, jednak nevyvážeností scén, jednak nepropracovanou psychologií postav a taky nedostatkem humoru, který bych klidně oželela, ale když už se natáčí takovýhle film, tak tam holt musí být jedna z veličin - psychologický vývoj nebo humor. Ale jako není to nejhorší, je to přesně to, co očekáváte, pokud se řekne bezmyšlenkovitý akčňák. Popravdě Transformers trojka mi přišli ještě debilnější, takže hodnotím za dvě až tři hvězdy. ()

Pekisan

Len ma trapi jedna otazocka: Ze preco rejzo potrebuje viac ako dve hodiny na rozpovedanie hlupeho, 100 krat videneho pribehu? Ono ta polhodina naviac spravi z akcnej oddychovky testosteronovu kravinu. Chcel som napisat "picovinu" (presnejsie vyjadruje moje pocity 15 minut pred koncom filmu), ale co ked to tu fakt niekto cita. ()

Whitebeard

Dneska poprvé od premiery v kině zkouknutá doma FullHD verze a jdu proti proudu, jdu s hlavou na špalek, měním hodnocení na 5*. Já vim, je to pitomost (plus slepá ulice filmu s Ronem Perlmanem), dají se dlouze hledat nelogičnosti apod, ale těch detailů, do kterých je každej z jaegerů zpracovanej, hudba, atmosféra filmu, v televizi s 5+1 dolby mi všechno tohle nějak najednou sedlo jak mělo a takhle nějak já si vlastně letní blockbuster, ikdyž pro mě s ročním zpožděnim, asi představuju. Kdo tenhle film zatratil jenom na základě tmavýho rozmazanýho kina, tak doporučuju druhou šanci přes 1080p, ten film tam má úplně nový rozměr a já už se teď těšim na dvojku s premierou někdy v roce 2017. ()

Kubeska

Audiovizuální stránka zvítězila nad obsahem, vše je takové barevné a velkolepé, do toho roboti a jedna velká příšera, ale chtělo by to lepší scénář, ale Guillermo del Toro pořád umí, je to takový zažraný hračička plný fantazie a Guillermo Navarro umí vykouzlit nádherný obraz. ()

papaguy

Je to v podstatě oprásklé anime Evangelion převedené do hraného filmu. Jde o vysokorozpočtové béčko, kterému však nelze upřít jistou - ehm - intenzitu. Nechybí nadhled a humor a pár zajímavých nápadů. - Co víc si od letního blockbusteru přát. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)