Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Emilii

Příběh milej a k tomu suchej humor, no paráda!!!!! Fakty jsem se bavila!!!! Pan Peabody nemohl být lépe dabovanej - Ivan Trojan výbornej!!!! ()

Kamy

Na Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana som počul samu chválu a musel som sa teda pozrieť o čom to je. Bohužiaľ som ostal pomerne sklamaný. Možno za to mohli priveľké očakávania, ale nebavil som sa ako som dúfal, že budem. Napriek tomu to nebolo zlé. Ak Dobrodružstvá P&S niekedy znovu uvidím, nebudem sa veľmi brániť, ale sám si ich nepustím. ()

Hora1000

Nudný, kostrbatý, " jakoby vzdělávací" děj, který bych přirovnal k filmovému fast foodu. Vše kořeněno rádoby vtipnými hláškami pro dospělé. Skoro odpad. ()

xpaja

Vtipná záležitost, která se dost liší od většiny ostatních animáků tím, že jako nadstavbový prvek obsahuje jakési lekce "populárního dějepisu pro děti". Díky ústřednímu motivu cestování v čase je film chvílemi roztříštěný do klipovitosti, na které dnešní děti vyrůstají, ale mě to vyloženě nesedí. A právě kombinace výše zmíněného je to, co bude diváctvo dělit na ty, kterým se to líbí a na ty kterým to bude vadit. Dávám --- == 74 % == --- . ()

Memesis

Jako jo, nebylo to spatny, ale mohlo to bejt lepsi. Film me v nakejch scenkach pobavil. Sice ne moc, ale pobavil. Za me 73,7% ()

megajalec

Takto nejako si predstavujem zábavno-náučný film pre deti. Veľké plus že sa niečo pri ňom aj poučia veci z histórie. Podané sviežo, nápadito a čo je hlavné, vtipne. Sledovanie určite neoľutujú ani dospeláci, zábavné situácie si nájdu starší aj deti. Možno v druhej časti, keď sa tvorcovia snažia dostať z klbka, ktoré zamotali v prvej polovici, to je trošilinku prekombinované, najmä teda záver. Takýto dejepis by mali radi asi všetky deti. ()

LencaN

PAN Peabody mě nadobro utvrdil v tom, že ne každý animovaný filmový kousek je pro děti. V tomhle případě rozhodně ne. Velké hlavy evokující roztomilost tady spíš matou, protože je to pro dospěláky. Po pravdě nevím, co z toho měli děti. Vtípků tam bylo hodně, ale docela těžké, bylo potřeba mít opět přehled jak v historii, tak ve filmu. Na pochopení totálně všech narážek je snad potřeba, aby divák měl minimálně střední (protože z dějepisu ze základky si člověk pamatuje minimum) a mít nakoukáno stovky a stovky filmů, aby byla jistota, že se tvůrci trefili zrovna do vašeho "odsledovaného repertoáru". Co mě neskutečně štvalo na PANU Peabodym bylo to, že si nechával říkat "pane" od malého kluka, kterého adoptoval, takže mu dělal tátu, ale ten prcek mu musel říkat Pane Peabody...na hlavu, pardon. Ale jinak to bylo ucházející, cestování časem je vždycky přitažlivé a tady se naše dvojka/trojka dostávala do zajímavých historických okamžiků. ()

Tempest

Docela milý rodinný film. Jen nevím, jak se děti orientují ve staré Tróji, renesanci, starém Egyptě a Velké francouzské revoluci. Velmi inteligentní pes s IQ větším než 99,9 % lidstva si požádá o adopci malého chlapce Shermana a kupodivu uspěje. Mimo svých velkých schopností je také majitelem stroje času. Ale pan Peabody je sice velký vědec, ale ne už moc zkušený rodič. A v jeho vztahu s Shermanem to někdy pěkně skřípe. Ale Shermanova zpočátku velmi nesympatická spolužačka spustí řetěz událostí, které je buď stmelí nebo navěky rozdělí. Fajn film možná pro trochu starší děti a samozřejmě jejich rodiče. ()

Themyth

Jeden z najlepších animovaných filmov aké som mal možnosť doteraz zhliadnuť. Vizuálne dokonalá a ani sekundu nenudiaca rozprávka pre celú rodinu. ()

JoeSO

Hezký animáček. Docela se mi zalíbil nápad "obrácených rolí" otce psa a syna člověka. Tohle je jeden z těch animáků, kde si docela dovedu představit pokračování. ()

wick

Hodně parádní animák...který by se měl povinně pouštět učitelům dějepisu, jak má vypadat učení, ne biflování. Skvělé gagy. Jeden z animáků, který baví nejen děti. ()

marekspanel

Velmi zábavný, barvitý a originální příběh. Plno akce, emocí a nápadů, milé postavy, "inteligentní dialogy" na dnešní animáč..nemám co vytknout, samozřejmě lze dost předvídat, ale i tak je to výjimečné 9/10 :) ()

MiniRecenze

Je to svižné,vtipné a to hlavní co by měl splňovat animák,tak zabaví ratolesti,které si snímek užijí.I pro nás ,ty větší je zde skrytý humor,který Vás mile překvapí. Tenhle animák jde rychle dopředu a akce střídá akci.Můžu zaručit,že se jedná o zábavu pro: CELOU RODINU!!! ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST