Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Doudis19

K příběhu, scénáři i humoru bez výhrad. To samé se týká animace i strhující Elfmanově hudbě. K čemu ale to, když vám jsou obě hlavní postavy svou otravností naprosto ukradení!? :-( Věčná škoda. ()

Dado

Netuším, či to je mnou, alebo samotnými animovanými filmami, no po Lego príbehu sa tento rok jedná o ďalšie, ešte väčšie sklamanie. Samozrejme, nájdu sa tu viaceré vydarené žarty, vtipné narážky na históriu, no dej a najmä jeho zvraty pôsobia doslova ako zúfalosť scenáristu, ktorý sa rozhodol jednu časť akéhosi 20-minútového animovaného seriálu roztiahnuť do celovečerného filmu. Ani to cestovanie časom, na ktoré som sa tešil najviac, nenaplnilo očakávania a samotný záver filmu vyzerá, akoby sa tvorcovia spoľahli na to, že divák podobným veciam aj tak absolútne nerozumie a tak postačí, keď nejakú vymyslenú hlúposť navlečú do vedeckého plášťa a to ako vysvetlenie celého šťastného konca bohato postačí. (55%) ()

LiborGondek

Hezké, blbosti ale Dreamworks stejně nedělá. Bohužel přišlo mi to zbytečně moc dětské... Nemá to na dokonalost Shreka plného vtipu, dvojsmyslů, sarkasmu a ironie. Není to ani tak dobré jako Madagascar, který je - zejména ve třetím pokračování - napěchovaný výbornou hudbou, a vtipný je také podstatně víc. To samé Doba ledová, která sice nepochází ze stejných studií, přesto zůstane jedním z nejlepších animovaných filmů navždy. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana není vůbec špatný film, nicméně není ani ten nejlepší. DreamWorks animation již své esa vytáhla (dle mého názoru největším úspěchem výše zmiňovaný Shrek) a bude moc těžké je někdy překonat. Nyní se to bohužel nepovedlo. ()

Mrkvič

Přemýšlím, co na tomhle filmu vypíchnout nejvíc. Že je to snad první animák, u kterého jsem si řekl, že by byl fakt super v hrané podobě, nebo že jsem až na začátek a závěr ani moc nevnímal, že je to animák. Že je to plné skvělých vtípků a nejlepší, fakt nejlepší, je ten s trojským koněm. Nebo že jsem si i říkal, jak úžasná je místy animace a hlavně detaily prostředí (od světla na písku po pro mě přesné rozložení Florencie). Všechno to trumfne přesvědčení, že je film plný zajímavostí z historie, vědy, umění nebo fyziky a že tyhle střípky mohou prckům, kterým se film bude líbit, něco dát. ()

Ryuuhei

A ono to i přes ten začátek, kdy jsem si říkal, co jsem se to zase rozhodl sledovat za kravinu, nebylo vůbec špatné. Vtipně a s parodií podaná historie, překvapivé dvojsmysly, humor, a celkově dynamická rychle odsýpající podívaná. Byl jsem příjemně překvapen. ()

Lachtaan

Každoročně na ten Nový rok pokouším i filmy, co už předem působí, že nedoručí stoprocentní zážitek, protože tu prostě chci mít v tak hezkém datu něco ohodnoceno. Zároveň se ale v důsledku nedostatku energie nechci pouštět do žádných těžkotonážních záležitostí, čímž tenhle animák rozhodně není. V mých očích tak trochu prošuměl a až na pár vtipných gagů ani příliš nezaujal. Ale rest smazán, to je hlavní. [viděno na SkyShowtime 1.1.2024] ()

venison

Celkem vkusný, humorný a inteligentní animák, který ale po shlédnutí zapadne vedle dalších podobných.. Zaměřeno především na inťoušskou zábavu.. Děti možná budou mít malinko chaos v dějepise, ale nejspíš se u toho pobaví :-) ()

elanius

(100/2014) / Ten nápad s časostrojom na ktorom stojí zábava je za sto bodov. Inak animák patrí k priemeru. Vtípky intelektuálne, keby to stálo len na nich sa unudím, chvalabohu raz za čas prichádza osveiežujúci prízemný humor. A k tomu tolko slávnych postavičiek. Úplne zle to teda nakoniec nedopadlo. (6/10) ()

ivo333

Síce sme sa na tomto filme ocitli úplnou náhodou vďaka výpadku prúdu v Huddersfieldskom kine, napriek slabšiemu začiatku sa film pekne rozbehol a mal kopu svetlých momentov. Nebol to síce animák roku, no aj tak jeho zhliadnutie odporúčam širokému publiku. ()

hroubek

Po prvních recenzích jsem věděl, že jdu do kvalitní podívané, ale rozhodně jsem netušil, že se povede mnohem více než jsem čekal. Trailery hlavně toho moc neukázali, takže ve filmu je spoustu míst, kde se to dá parádně rozjet. Velkým plusem je fakt, že Dobrodružství pana Peabody a Shermana na to jde trochu jinak, než konkurence a hlavně mu nechybí dospělácký nadhled. Už od prvních záběru, kdy nám Peabody vypraví svůj příběh si nás získá a než se objeví název filmu, budete tak nadšený a pozitivně naladěný, že si budete užívat každou další minut ve společnosti pana Peabody a Shermana. A že, je taky o co stát. Nebudu zapírat, že jsem si to náramně užil a čím víc člověk zná tím lépe, protože díky jistým věcem a historickým hříčkám si pak můžete film vychutnat mnohem více, než u jakéhokoliv animáku snad s vyjímkou Lego: Příběhu. A k tomu všemu ještě dostanete morální poučení o rodičovství. Co víc si přát?? Animovaný film, který baví více dospělé, než děti, skvělý dabing, super příběh, morální poselství a hromada skvěly vypointovaných gagů a slovních hříšek na ploše 90 minut. Plus historické okamžiky, jak je jistě neznáme. Jedinou vadou na kráse je to, že to v půlce lehce ztrácí tempo a příběh se začíná lehce opakovat, ale tomu lehce odpustíte hlavně ve srovnání s tím co vidíte. Rád bych se zmínil o akci, která je suprově natočená. Nechybí nadsázka, ironie a hlavně baví svojí zběsilostí(viz.úvodní honička ve Franci nebo v Egyptě). Rád bych vyzvihnul některé gagy, které mě dostali(trojský kůň na druhou, přehlídka hudebních stylů, porovnávaní bankovek a presidentů nebo skoro až indianajonesovský útěk z pasti). Hodně moc se mi líbil slovní humor, kde je vidět perfektní práce Ivana Trojana. Dobrodružství pana Peabody a Shermana je špičkové animované dobrodružství, které všem můžu jen a jen doporučit, a věřte mi byla by chyba tenhle animák promeškat v kinech. Až to uvidím podruhé bude to jasný pět z pěti hvězd. ()

Mishqo

Príliš detsky koncipované, niektoré pasáže vyzneli naprázdno ale iné zase očarili a pobavili. No a hudba bola taktiež skvelým doplnkom. 60-70% ()

VanTom

Víceméně bezdějové blbnutí v několika známých historických obdobích mne moc nezaujalo, i když pár slušných fórků se rozhodně urodilo (naopak ty trapné či záchodové skoro chyběly). Malý divák se dokonce mohl něco dozvědět. Jinak z mé strany i přes frenetické tempo docela zívačka, nadto se mi nelíbila výtvarná stylizace. ()

Nyck

Sympatický exkurz do alternativní historie, kde Řekové jedí pizzu, Einstein luští moderní hlavolamy a z Da Vinciho je sprejer! Baví mě příběhy, kde se postavy ze současnosti nahrnou do historie, dělají si srandu ze stereotypů tehdejší doby a potkávájí slavné osobnosti. ()

V.Silver

Věřím, že jiní budou hodnotit podstatně nižším číslem než já, ale jako historik jsem se skvěle bavil u vtípků, které mnohým mohou utéct (a nevyčítal bych jim to nepozorností v hodinách - přece jen v ČR se učíme trochu jiné dějiny než v USA:). Víc takových filmíků, prosím! 75% ()

ghatos

Ten pes byl gay (navíc byl zobrazen jako latentně potíraná menšina, tak to měl být černý ne?). Škoda, že se nepodívali za Hitlerem nebo Stalinem. Blonďatá zákeřná sviňa a nanicovatý šprt trošilinku představili malým dětem historii. Vše samozřejmě proběhlo ve "správných" politických intencích. Spíše infantilnější, obyčejnější, nenáročný animák. 56%. ()

Hollohlaway

Konečně něco lepšího z letošních animáků. Vtipné, nepodlézavé a dobře nakreslené. Originální zápletka a situační humor to táhne i přes klasicky slabší konec. ()

tommmy89

Veľmi milé a zároveň silné prekvapenie nad moje očakávania. V poslednej dobe neverím odvekým animákom, ktoré sa majú už podľa trailera zameriavať na niečo, čo sa netýka bežnej rozprávky, ale "sci-fi, astronomických žvástov a podobných galaxticky neúnosných blbín, ktoré točia dnešné štúdiá". Spoliehal som sa len na to, že sa stým Dreamworks vyhrá až do detajlu a neprenechá tak skvelé animácie a príbehy, aké robia oni na pospas demencii dnešného sveta, ktorý všetko pripisuje na triko "strong animation is very important". Jednoduchá a pekná animácia s dobrým príbehom je niekedy lepšia. Presnejšie narážam na animák Cloudy with a Chance of Meatballs 2, ktorý bol poriadne skazený (bohužiaľ). Jednoducho - bol som veľmi spokojný a námet postačoval na to, aby bola animácia i slabšia, aj keď bola dosť prešperkovaná. 4* ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST