Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

Zombiepod

Presne takto si predstavujem animák, ktorý by súčasné mladé publikum malo sledovať. Roztomilé, vtipné, dobrodružné, a predovšetkým v mnohých smeroch poučné. Zasadenie základných historických faktov, osobností a udalostí do prostredia animovaného filmu o cestovaní v čase so skvelými ústrednými postavami vyšlo dokonalo. Mr. Peabody a Sherman ma nútili celý čas sa spokojne usmievať a v mnohých momentoch schuti smiať. Skvelý film pre celú rodinu, ktorý by mohol zabojovať aj o sošku. ()

Anopheles89

Hm, docela překvápko. Při srovnání s většinou současné animované produkce je tohle vážně vtipné, originální a emocionálně nepodlézavé (což samozřejmě neznamená, že si autoři neodpustili trochu toho ťuťu ňuňu, které se ale dá přežít bez větších kontrakcí hladkého svalstva). Velkou devizou filmu je, kromě překvapivě inteligentního scénáře a rozhodně netuctového příběhu, taky množství originálních a zajímavých postav, které celý film správně okořeňují. A co si budu nalhávat, mám prostě slabost pro cestování časem v jakékoliv podobě. ()

jadran90

Asi se přestanu dívat na trailery, protože čím víc se na něco těším, tím víc jsem pak zklamaný. Je to určitě povedený animák s neskutečným tempem, ovšem cestování časem je vyloženě sázka na jistotu, která by v jiném zpracování mohla vynést i víc. V tomto kontextu mi přijde už přeplácané použít jako rodiče psa, ale budiž. Nakonec je pan Hráškotělo ten zábavnější, i díky fajn dabingu. Příběh je adekvátní, jen ty vtipy, které jsem neviděl v traileru, na mě už zrovna nefungovaly. ()

himor

Zo začiatku mi boli postavy nesympatické, ale neskôr mi to už tak neprišlo...príbeh bol dobrý, smiešny, všetko celkom hralo. Animácia bola super, dosť ma to zabávalo, ale zase na druhej strane to taká pecka nebola. Nuž tak objektívne asi 75%. ()

Uesbe

keď odčítam, že pes je komplet Gary Stu s rozkošným čumáčkom, prirátam dve ** za super zábavné historické postavy a deti sú našťastie realistické, žiadne malé príšery......O.K. dostali ma s Einsteinom na pláži ()

Scraffy

Veľmi pekná rozprávka, ktorá má peknú animáciu a dobrý príbeh. Má veľmi veľa nápadov, je inteligentná a nechýba jej ani humor. Hodí sa ako aj pre deti, tak aj pre dospelých. Určite by ste si ju nemali nechať ujsť! ()

VojtaMarek00

Vedle Lego příběhu hodně povedený animák! Když jdou do kin ty největší sra*ky, doprovázejí je super animáče,takový pravidlo. Originální námět a provedení, šíleně mě serou ty jeho velký zuby ale co, gagy jsou úžasný. Nakonec jsem rád za nucenou návštěvu kina se sestrou. ()

Veniss

Tak tu máme zase jeden animák, který vyčnívá z řady! Akce, vtípky, emoce (naštěstí bez velkého brnkání na city), sympatický postavičky, radost podívat. Ano, v zásadě tam není nic, co bychom už někdy někde neviděli, ale než jsem si to uvědomila, byl už konec filmu. :-) ()

jafuska

Animovaná pohádka sice pro menší děti, ale přesto to mělo svoje kouzlo, a dobrý nápad, a pejsek byl roztomilý, na odpoledne hlavně pro děti a nejen pro ně, jako stvořený. ()

Ivoman

Pokud se oprostíte od toho, že film je jedno velké klišé, tak je to příjemná dětská komedie s výbornou animací a využitým 3D. Osobně bych tedy raději viděl jen čistě dobrodružství, skoky časem apod. a vynechal bych vzpomínky jak pes našel dítě a vychovával ho. Dabing Ivana Trojana působil velice profesionálně. ()

darthvader77

Od začátku do konce úžasná akční jízda u které se vskutku vaše děti pobaví a ani my starší nepřijdeme zkràtka. Perfektní animace a příběh doprovázený Elfmanovou hudbou. Spoustu narážk napříč historiì a vizuálniho oddechovka. Za to palec nahoru. ()

marek29

Takhle u mě vypadá kvalitní animák ;) je poučnej, je tam geg pro zasmání dospělých a děcka to taky baví asi.. Zkrátka když čtu animovaný film, tak se chci takhle bavit a má to naprosto zasloužené 4 hvězdy. Možná bych zařadil více historických událostí dle mého gusta ale líbilo se mi moc.. doporučuji! ()

Fenris 13

"Shermane, dej tu palici panu Da Vincimu!" Fantastický animák, ve kterém se podařilo skvěle mimořádně dobře namixovat akci, humor i emoce. Skutečně rodinná podívaná, která se může směle postavit po bok Úžasňákovým nebo prvnímu Drakovi. A cenu za nejlepší vedlejší postavu si rozhodně odnáší drsňák Agamemnon. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST